Muzyka

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Action »

Absolutny masterpiece

<object width="640" height="385"><param name="movie" value=" name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
Awatar użytkownika
WolfBogard
Grand Master
Grand Master
Posty: 595
Rejestracja: 24-02-2009, 19:53
Lokalizacja: Warszawa - Zoliborz
Ogrywam: MK, SF
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: WolfBogard »

Przyznal bym racje gdyby nie 3 gibajacych sie nerdow za mikserami majacych tyle z tworczoscia muzyczna co kot naplakal.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Action »

Ten kot musi być jakiś nietypowy ;-) Benga, Artwork i Skream to 3 legendy światowego dubstepu. Artyści z niesamowitym stażem założyli grupe MM (o ile się nie mylę, duży wpływ miało na to BBR1), gdzie każdy z nich odpowiada za ścieżkę, w której jest najmocniejszy.
Awatar użytkownika
WolfBogard
Grand Master
Grand Master
Posty: 595
Rejestracja: 24-02-2009, 19:53
Lokalizacja: Warszawa - Zoliborz
Ogrywam: MK, SF
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: WolfBogard »

If you say so...
Dla mnie osoba ktora tworzy cos poprzez software nie jest muzykiem.
Tacy ludzie nigdy nie beda traktowani jak "legendy muzyczne" wypali sie po paru latach a sluch i pamiec o nich zaniknie.
Popatrz na roster tworcow grajacych i bedacych legenda na przelomie 10-30 lat. Malo kto wymieni Ci jakiegos pajaca ktory uznawal sie za muzyka komponujac cos w taki sposob przez przynajmniej 10 lat i jest/byl uznawany za Talent muzyczny.
Zeby nie bylo pseudo Offtopu - POLECAM, prawdziwy artysta muzyczny:
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Action »

Pamiętaj, że musisz wziąć pod uwagę fakt, iż muzyka elektroniczna to dość młode medium. Trudno wymieniać artystów sprzed 20 lat skoro w latach '90 ta muzyka dopiero zaczęła się rodzić. To samo tyczy się słuchaczy, kto ma kojarzyć "stare legendy" skoro ten rodzaj spopularyzował się dopiero w ostatniej dekadzie? ;-) Oczywiście takie legendy istnieją - Moby, Rob Dougan, duet Daft Punk, Amon Tobin i Liam Howlett z The Prodigy, te imiona przychodzą mi pierwsze na myśl. Wg mnie sceptycznym podejściem do "software'owej muzyki" bardzo się ograniczasz. Jest to rodzaj sztuki jak każdy inny, konsekwencja rozwoju techniki (równie dobrze można by jechać po wiosłach - toż to szarpanie drutów z magicznymi dźwiękami wzmacniacza). Przyjmujesz obraz ogólnie przyjętego stereotypu subkultury, co niestety nie jest fajne.
Awatar użytkownika
WolfBogard
Grand Master
Grand Master
Posty: 595
Rejestracja: 24-02-2009, 19:53
Lokalizacja: Warszawa - Zoliborz
Ogrywam: MK, SF
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: WolfBogard »

Anyways, mysle Action, ze na tym etapie zatrzymamy dalsza wymiane zdan na obecny temat.
Pozdrawiam,
Peace....out.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Muzyka

Post autor: Jo-Jo »

Zapomnieliście kochani, że muzyka elektroniczna istnieje od lat 70'tych - Wendy Carlos była pionierką przenosząc legendarne utwory legendarnych kompozytorów muzyki klasycznej + pierwszy soundtrack skomponowany z elektronicznych sampli - A Clockwork Orange.

( tak tylko dla informacji napisałem )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Muzyka

Post autor: eq2D »

Elektro stuff

Limbonic Art, In Abhorence Dementia. LA w pewnych kręgach zostanie zapamiętane na wieki.


Profanum, The Serpent Crown. Legenda polskiego podziemia. Zostaną zapamiętani na wieki.

Nie w tym rzecz, że muzyka elektroniczna nie jest muzyką, nie w tym rzecz, że osoba siedząca przed komputerem nie jest artystą. Chodzi o to KTO i JAK to robi.

Darken, Kenji Kawai, DJ Krush - nie sądzę żeby byli nerdami. To artyści.
Obrazek
Awatar użytkownika
WolfBogard
Grand Master
Grand Master
Posty: 595
Rejestracja: 24-02-2009, 19:53
Lokalizacja: Warszawa - Zoliborz
Ogrywam: MK, SF
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: WolfBogard »

eq, moze...nie jestem na tyle zaglebiony. Napewno pogoogluje sobie Dla informacji i z ciekawosci.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Action »

JoJo, równie dobrze mogłem wspomnieć o Jean-Michel Jarre, ale nie o to mi tu chodziło. :P
eq2D pisze:Elektro stuff

Limbonic Art, In Abhorence Dementia. LA w pewnych kręgach zostanie zapamiętane na wieki.
Ekstra mieszanka (chociaż nie jestem zbyt wielki fanem growlingu), wyślij mi więcej takiego stuffu jak masz. Mogę się odwdzięczyć. ;)
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Chris »

choc ten kawalek profanum wpada w ucho ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Muzyka

Post autor: mcl »

Odkąd zacząłem słuchać wszystkiego co związane jest z gitarą elektryczną czuje się jak nowonarodzony :D
Znalazłem nawet swojego senseia, o tutaj :
Mistrz :D
\m/
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Muzyka

Post autor: eq2D »

Jak znajdę dłuższą chwile to machnę jakiś post odnośnie takiej klimatycznej muzyki. Na razie słuchajcie Archagathusa ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Chris »

też strasznie lubie solówki np ta w wykonaniu Slash'a (ktorego kojarze wlasnie dzieki wystepom z Mike'iem)https://www.youtube.com/watch?v=tmbMG-JVaFY ~od 01:50sec
:D
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Muzyka

Post autor: mcl »

Chris pisze:też strasznie lubie solówki np ta w wykonaniu Slash'a (ktorego kojarze wlasnie dzieki wystepom z Mike'iem) ~od 01:50sec
Ładnie ładnie :) o ile nie lubię popu tak ten wałek MJ + Slash jest naprawdę dobry :)
tutaj coś łagodzącego uszy, niemniej też dobre :

A tutaj amv: pieknie zmontowane i pod charakter i pod teledysk :)
joan jett ftw :3
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”