Tundra Cup - turniej Tekken 6 Online na Playstation 3

Tematy archiwalne dotyczące bijatyk online, zakończone turnieje itp.

Moderatorzy: ModTeam, Support

Awatar użytkownika
Tundra
Master
Master
Posty: 276
Rejestracja: 11-04-2009, 00:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Tundra Cup - turniej Tekken 6 Online na Playstation 3

Post autor: Tundra »

Nie wiem skad Komandos wziales info ze kangur nie jest skillowy, chyba z pudelka.pl. Jest to jedna z najbardziej skillowych postaci w grze, jest to postac dobra w tej czesci i naprawde procentuje wklad wlozony w ta postac. Trzeba niezle sie nameczyc zeby cos ugrac, ale jest naprawde dobra. Lili to najbardziej przewidywalna postac w grze, stoisz, stoisz, stoisz i patrzysz czy nie leci podcinka. Podcinki jugglujace sa tak wolne, ze nawet online mozna to zablokowac. Wszystkie te jej skoki, typu f+3+4,3+4 itd, mozna przerwac i to czesto dosc bolesnie. Nie jest za bardzo bezpieczna postacia, sporo mozna jej pokarac. Jak sie jej nie zna, zle sie wstaje i na dodatek lyka podcinke, to coz, boli. Kangur zdecydowanie jest lepszy niz Lili i granie nim to wyzwanie.
Grizzly
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 93
Rejestracja: 04-04-2006, 22:14
Kontakt:

Re: Tundra Cup - turniej Tekken 6 Online na Playstation 3

Post autor: Grizzly »

Zazwyczaj, w wiekszosci sytuacji, widze ta podcinke, ale wczoraj zrobilem sobie "male oczka" na chwie przed tym jak Komandos sie do mnie odezwal i byla juz 3. Wiedzial o tym i bezlitosnie wykorzystywal (to mogl kazda postacia..) :P Wiem, ze wiekszosc rzeczy u niej jest karalna. Komandos na poczatku robil wiele roznych zagran, ale jak mial mniej niz polowe energii lub czul, ze cos moze pojsc zle niestety diametralnie zmienial styl gry i trzymal sie z daleka, klepal naskok (tego niestety nie da sie ukarac), lub jakis szybki poke i podcinke. Ogolnie przegralem na wlasne zyczenie, gdyz nie potrafilem w tamtej chwili opanowac emocji wywolanych jego wyborem i robilem czesto bzdury - coz, od dlugiego czasu jestem na nia ciety ;] Podsumowujac, nigdy nie bede mial wiekszego szacunku dla graczy uzywajacych tej blond biczki ;] Jest to postac zrobiona tak, by w miare bezinwazyjnie zaczac swoja przygode z tekkenem i tylko przez ludzi poczatkujacych powinna byc uzywana.
Power
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Tundra Cup - turniej Tekken 6 Online na Playstation 3

Post autor: Komandos »

Heh Spoko Grizzly możesz się tłumaczyć ze swojej porażki jak chcesz, ale to żałosne trochę ;) Ostatnim razem jak graliśmy i wygrałem to narzekałeś na połączenie, teraz połączenie było dobre to narzekasz na postać :P
Mówiłem, że to będzie walka na lajcie, więc nie wiem po co się tak spinasz. :hyhy:

Tundra twoich głupot nawet nie komentuję.
Grizzly
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 93
Rejestracja: 04-04-2006, 22:14
Kontakt:

Re: Tundra Cup - turniej Tekken 6 Online na Playstation 3

Post autor: Grizzly »

Nie spinam sie z powodu przegranej i szczerze, to akurat mam gdzies. Jak bym wygral, podobne posty bym napisal. A zalosne bylo stwierdzenie "Gram nia, bo mialem juz dosc przegrywania Baekiem" ;) Jesli nie zauwazyles, nasza walka byla tylko tlem w mych wynurzeniach do czegos "wiekszego" :P Jestem fanem tej gry od wielu lat i boli mnie, ze ludzie uzywaja takich postaci i do tego w ten sposob. W ogole jeszcze bardziej mnie demotywuje to, ze T6 pozwala na tego typu "skuteczna" gre. Bardzo bym chcial by ludzie probowali, przynajmniej probowali grac cos wiecej niz skuteczna kape i tymi postami mialem nadzieje, ze moze ktos sie zreflektuje. Juz z Veronem o tym ostatnio rozmawialem. Chyba czas przerzucic sie na Mortal Kombat czy innego Street Fightera...
Power
Awatar użytkownika
Tundra
Master
Master
Posty: 276
Rejestracja: 11-04-2009, 00:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Tundra Cup - turniej Tekken 6 Online na Playstation 3

Post autor: Tundra »

Jak zwykle, zero konkretnych rzeczy od Komandosa, tylko ze glupot nie komentuje... Lol. Pisanei ze kangur nie jest skillowy juz swiadczy samo w sobie o twoim braku widzy. Grizzly nie stresuj sie, ja przegralem w poprzednim turnieju z Komandosem 5:0 w grupie i w ogole sie tym nie przejmuje, stary to tylko gra, nie ma co sie spinac. Na dodatek to online i nawet na polaczeniu 5 duzo brakuje do offline. Wyciagnij wnioski, zebys na przyszlosc nie popelnij tych samych bledow i tyle, lilka jest naprawde czytelna, nie jest zla postacia, ale nie jest tez bardzo silna w zwiazku z tym nie ma jakiegos wiekszego problemu ogranai sie na nia.

I jeszcze w gwoli wyjasnienia, Lilka to nie jest smaperska postac,wiec to co piszesz Grizzly w ogole nie ma racji bytu. Moze online tak odbierasz ja, bo ludzie uzywaja chamskich podcinek i robia rozne dziwne ciosy. Natomiast Lili trzeba sie nameczyc by offline wygrac z kims dobrym, ta postac moze ma juggle z "dupy" to fakt i czasami grajac z kumplami jestem w szoku ze juggluja mhie po wszystkim, to jest na pewno jej sila. Jednak nie wazne jak Komandos zagral nia, nie mow ze to jakas tania kapa.
Ostatnio zmieniony 23-12-2010, 14:59 przez Tundra, łącznie zmieniany 1 raz.
Grizzly
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 93
Rejestracja: 04-04-2006, 22:14
Kontakt:

Re: Tundra Cup - turniej Tekken 6 Online na Playstation 3

Post autor: Grizzly »

Tak naprawde tylko pierwszy moj post byl stricte odnosnie naszej walki. Jak juz mowilem, nie o przegrana mi chodzi, a ogolnie o styl w jakim ludzie graja w ta odslone tekkena. Lili jest tuaj koronnym przykladem, dlatego tak sie rozpisywalem. Nie potrafie przejsc obok tego obojetnie, zbyt duza wiez emocjonalna z seria ;]

Ps. Dodam tylko jeszcze, ze za czasów T3 taki "styl" gry nazywany byl kapuszczeniem (ew. sianiem kapusty) i byl on ostro bojkotowany w owczesnym swiatku tekkenowym. Chyba najdotkliwiej przekonal sie o tym na jednym z turniejow Mecenas ;] hehe
Power
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Tundra Cup - turniej Tekken 6 Online na Playstation 3

Post autor: Komandos »

Pisanei ze kangur nie jest skillowy juz swiadczy samo w sobie o twoim braku widzy.
Prawda jest taka, że jak się nie zna kangura to można z nim przegrać w parę sekund nawet nie wiedząc dlaczego. To bardzo mocna postać, może i skillowa, ale w gruncie rzeczy granie nim sprowadza się do jednego- skrócić dystans i zajebać :P Dlatego moją taktyką na tą walkę było ciągłe trzymanie dystansu i czekanie na whiff. Na postacie typu Roger po prostu trzeba tak grać i to nie jest żadna kapusta.
Co do podcinki to używam tego głównie jako high crusha, odpalenie tego na czysto w polu zazwyczaj źle się kończy, chociaż nie każdy to umie karać dobrze ;) df 3+4 to z kolei bardzo dobry whiff punisher i jest niekaralny, więc normalne, że to podstawa w grze Lili.
Grizzly
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 93
Rejestracja: 04-04-2006, 22:14
Kontakt:

Re: Tundra Cup - turniej Tekken 6 Online na Playstation 3

Post autor: Grizzly »

Tundra pisze:I jeszcze w gwoli wyjasnienia, Lilka to nie jest smaperska postac,wiec to co piszesz Grizzly w ogole nie ma racji bytu. Moze online tak odbierasz ja, bo ludzie uzywaja chamskich podcinek i robia rozne dziwne ciosy. Natomiast Lili trzeba sie nameczyc by offline wygrac z kims dobrym, ta postac moze ma juggle z "dupy" to fakt i czasami grajac z kumplami jestem w szoku ze juggluja mhie po wszystkim, to jest na pewno jej sila. Jednak nie wazne jak Komandos zagral nia, nie mow ze to jakas tania kapa.
Nie wiem jak graja nia Twoi znajomi, wiem natomiast jak zagral Komandos i jak gra nia wiekszosc osob na online - nawet, a moze glownie, Ci z najwyzszymi rangami. Jest tania i to bardzo, bd na pol planszy, ssy jeszcze wieksze (nie potrzeba cancelowac ani sw-owac..), 3+4 bezpieczne, trackujace (? napewno przynajmniej w jedna strone, albo nie potrafie ssowac ;] ), szybkie, crushujace, dajace juggla i majace fajne kontynuacje na kazda okazje. Czego chciec wiecej? I wlasnie z tego zalozenia osoby o ktorych wspomnialem wychodza :P Dodaj do tego lowy, jak ktos widzi podcinke jugglujaca, to ma ona oczywiscie i inne, kilka szybkich i kozackich poke oraz to o czym pisales, czyli wyprowadzanie juggli zakoczonych sciana praktycznie po wszystkim. To jest tanie... Kazda postacia da sie "kapuscic", czego oczywiscie odradzam :P, ale ona jest tym krolowa :D I jak pisalem, przegralem tylko przez siebie i swoje negatywne do Lilii emocje ;]

Edit po przeczytaniu postu Komandosa : wszystkie moje 3+4 zamiencie na df+3+4 :P A do niego samego - widac po tym co piszesz, ze niezbyt kumasz w dalszym ciagu o co mi biega ;] Widocznie nie ma juz odwrotu i nadziei dla Ciebie (joke) :P
Power
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Tundra Cup - turniej Tekken 6 Online na Playstation 3

Post autor: Komandos »

Spoko Grizz wiem, że po porostu nie lubisz Lili za całokształt i ogólnie wolisz zwierzęta (joke). Ale pocieszę Cię, mnie na widok kangura zbiera na wymioty :P
3+4 bezpieczne, trackujace
Nie, nie jest trackujące, wtedy to by był dopiero przegięty cios ;)
Ostatnio zmieniony 23-12-2010, 16:08 przez Komandos, łącznie zmieniany 2 razy.
Grizzly
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 93
Rejestracja: 04-04-2006, 22:14
Kontakt:

Re: Tundra Cup - turniej Tekken 6 Online na Playstation 3

Post autor: Grizzly »

hehe, online tak samo jak jej nie lubie Lawa, Hwoaranga i Bryana grajacego na b+1. Kapa kapie nie rowna ;p
Power
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Tundra Cup - turniej Tekken 6 Online na Playstation 3

Post autor: K' »

d/f+3+4 łapie chyba troszkę jedną stronę, Jest fajne bo crushuje i ma zasięg jednakże pamiętajmy, że jak długo trwa... Zgodzę się, że na online Lili to najprostsza postać do momentalnego ownowania. Jednakże nawet i tam można z nią skutecznie walczyć tylko trzeba pamiętać, że te jej wszystkie wybitki są albo wolne albo karalne lub mają zerowy tracking. Nie radzimy sobie z d/f+3+4 ? Tam nawet po wyjściu z BT możemy zapodac przeciwnikowi jakiś mix up. Ktoś spamuje u/f+3 ? Zawsze możemy odpalić karę na -12. Nie ma czegoś takiego, że można nią zawsze bezstresowo sobie mashować, a winsy będą leciały. Przy odpowiedniej wiedzy i jej braku w ilości poków z bliskiego dystansu można ją skutecznie zwalczać. Grizzly radzę samemu pograć Lili obadasz wtedy gdzie są dokładnie jej mocne i słabe strony - ja tak najczęściej uczę się grać na postać ;)
Co do kangura to nie można powiedzieć, że jest to jedna z najbardziej skillowych postaci. Nie jest najprostsza, ale też niej najtrudniejsza w opanowaniu (manualnym itp.) + na online ma coś a'la Lilkową podcinkę - SS+4. Ma braki w dameg'u, ale za to lepsze możliwości w krótkim dystansie i na polu nieparowalnych lowów :D Każdym można coś ugrać tylko niektórzy są bardziej bezstresowi niż inni w konkretnych warunkach :)


Co do kapy to oglądnijcie sobie chociażby walki Koreańczyków z TTT - grają tam na 3 ciosy, a oglądanie ich w akcji to i tak sam miód. Można grać na 3 ciosy lecz ważne jak te 3 ciosy używamy ;)
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Tundra Cup - turniej Tekken 6 Online na Playstation 3

Post autor: Komandos »

na online ma coś a'la Lilkową podcinkę - SS+4.
Ja bym tych ciosów nie porównywał, podcinka Rogera jest szybsza i zdecydowanie mniej widoczna.
Awatar użytkownika
Tundra
Master
Master
Posty: 276
Rejestracja: 11-04-2009, 00:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Tundra Cup - turniej Tekken 6 Online na Playstation 3

Post autor: Tundra »

Wiesz K'a, powiem Ci ze jak patrzylem na walki koreancow co robili kangurem, to tam movement odgrywal znaczaca role. Do tego ta postac jest utrudniona w porowaniu z DR'em w tej czesci znacznie trudniej nim cos zrobic, ale postac ma naprawde dobry potencjal, nie znam jej jeszcze na tyle by podawac konkrety, ale jest to postac fajna, specyficzna i czasami naprawde ladny dmg mozna zabrac. Moze nie w jugglach, ale niektore ciosy daja spory dmg i sytuacji do oki.
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Tundra Cup - turniej Tekken 6 Online na Playstation 3

Post autor: K' »

Komandos pisze:
na online ma coś a'la Lilkową podcinkę - SS+4.
Ja bym tych ciosów nie porównywał, podcinka Rogera jest szybsza i zdecydowanie mniej widoczna.
Na online i tak nie ma zbyt dużej różnicy więc whatever...

Tundra kangurem to grają głównie na poking, ogon + rzuty :D
MrVeron
Elite player
Elite player
Posty: 150
Rejestracja: 17-03-2010, 20:06
Kontakt:

Re: Tundra Cup - turniej Tekken 6 Online na Playstation 3

Post autor: MrVeron »

Komandos pisze:
na online ma coś a'la Lilkową podcinkę - SS+4.
Ja bym tych ciosów nie porównywał, podcinka Rogera jest szybsza i zdecydowanie mniej widoczna.
Ale nie crushuje midow, a lilkowa tak.

@Gryz: Mecenas can't play, mecenas go away;] Pamietasz to z Nysy??;] To byly czasy;]]]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”