Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
fuckone
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 29-09-2007, 08:51

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: fuckone »

yarosh, fajne wektorki :)
Nie podoba mi sie mis, ale tlo jak najbardziej
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: JJK »

yarosh, JJXenon, Dumian, K': Dziękuję... może kiedyś na serio wrócę do rysunku/malarstwa/grafik etc. na razie jakoś nie mogę sensownie się za to zabrać. To samo mam z pisaniem - zbyt często odkładam, najczęściej z braku weny, pomysłów i czasu. Zawsze jest to jednak stan przejściowy ;)... i poza tym mam zły nawyk do zaczynania zbyt wielu rzeczy na raz, ale prędzej czy później większość zawsze kończę.

Jarek: graficzka bardzo miła dla oka :)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: yarosh »

Obrazek

inkscape rozwinięcie starego szkicu,
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: JJxenon »

Jarku ładnie sobie radzisz z nowymi pracami :)

Ja tymczasem nareszcie wrzuciłem moją skończoną Akiko Fairy :) . Jest to moja pierwsza poważna OC , wykonana z lekką pomocą technik komputerowych ( te gwiazdki a raczej " mana z Fanów Mangi " ) , a czym jest można się dowiedzieć z opisu :)

Nigdy nie używałem możliwości PS w swoich pracach , ale zrobić takie kropeczki ręcznie było by mi chyba trudno , a na pewno nie z takim efektem jaki daje komp :)

Link do dużej wersji Aki : http://www.digart.pl/praca/6092127/AKIK ... _-_OC.html

Link do opisu postaci : http://jjxenon.deviantart.com/#/d368d9n

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: yarosh »

jj, zazdroszczę ci cierpliwości i umiejtności, jeszce musisz trochę popracowac nad odbiorem całości bo troche wydaje się rozbita na elementy które nie do końca ze sobą współgrają, choć założenie jest dobre i wykonanie poszczególnych elementów też, jednak brak spójności i konsekwencji w bryle, tak jak masz choćby w scorpionie,
myślę że to tylko kwestia czasu u ciebie, jbc podpieraj się fotkami referencyjnymi

Obrazek
żeby nie było, ze się obijam to powolutku ok. 30 min dziennie jak
życie ofc pozwala (synek troszkę choruje ostatnio) dłubię sobie
coś takiego i staram się troszkę przeszlifować cartoonową
kreskę,
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: JJxenon »

Rozbita na elementy które ze sobą nie współgrają ? - Wytłumacz mi gdzie
I gdzie jest brak w spójności i konsekwencji w bryle ?
Nie była podpierana żadnymi fotkami referencyjnymi
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: JJK »

JJXenon: Szczegóły i światłocień super duper ekstra profesja, zwłaszcza na stroju i skrzydełkach. Podoba mi się bardzo. Mam jedna dziwne wrażenie jak się patrzę na kompozycję. Mniej więcej w połowie całego kadru jak skupiam wzrok na dekolcie - postać wygląda jakby stała za swoim strojem. Gdy patrzę na ubranie i górną część ciała jako całość, wydaje mi się że skrzydełka są wypchnięte za bardzo do tyłu (ten efekt dodatkowo jest wzmocniony przez ciemne tło i efekt blasku na skrzydłach). Z kolei gdy skoncentruję wzrok na kobiecości i ramionach, tułów, szczególnie w okolicy talii wydaje się zbyt płaski. Ale myślę, że się za bardzo doczepiam, bo estetycznie praca jest prześliczna...
Yarosh: Fajne smoczysko. Odnoszę wrażenie że mało kto przepada za takim połączeniem kolorów, ale mi bardzo pasują (mam nawet parę szybkich, trochę surrealistycznych prac malarskich utrzymanych w podobnych klimatach kolorystycznych - ale są to stare ćwiczeniowe obrazy na dużych formatach, więc może sobie odpuszczę ich wrzucanie... a przynajmniej teraz;P). Nie przejmuj się brakiem czasu, takie 30 minut w zupełności starczy... tym bardziej że masz zdecydowanie nadrzędne zajęcie - pozdrów ciepło malca, niech szybko wydobrzeje :)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: JJxenon »

JJK - może i masz rację z tym co opisałeś . Może takie wrażenie wywołało to jak próbowałem dostosować jakość skanu do oryginału ( niestety , nie da się , a przynajmniej nie na takim urządzeniu wielofunkcyjnym za 200 zł ) . Aż tak sentymentalnie do swojej pracy nie podchodziłem . Poza tym też że pocieniowałem ją zupełnie z głowy nie podpierając się niczym ( fotki itp . )

Wiem że wycieniowanie takiej pracy jest ciężkie,,, , tym bardziej jak się chce przerobić mangę na 3D ( co naprawdę jest trudne przy takiej kresce ) . Ale Dzięki Ci za rady . Są Bardzo Przydatne . Pozostało by pokazać jeszcze oryginał , ale to jak zrobię jakieś odpowiednie zdjęcie . Bo skan wiele tu stracił

Jarek - Widzę po tej i innych pracach że rozwijasz się w wielu kierunkach ( styl komiksowy , krajobrazy , postacie ) . To dobrze , bo im będziesz bardziej kreatywny w różnych tematach rysunku , tym lepiej będziesz sobie radził z każdym zleceniem . Od tego roku ja zamierzam to samo , a nie tylko siedzieć w postaciach .

I jak widzę po poście JJK -a pociecha chora ? . Niech Szybko zdrowieje :) . Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: yarosh »

Obrazek
sculptris poniekąd digital painting ;]
chętnie wysłucham jakichś porad :)

JJxenon dokładnie tak jak napisał JJK, dzięki za miłe słowo i mysle ze niedługo będziesz naprawdę wymiatac także pod tym względem, no i korzystaj w sposób konstruktywny z fotek, odnośnie inspiracji na kształty pozy kolory itp.

JJK dzieki kolory ciągle mi sprawiają wielki kłopot szczególnie w digitalu, mam takie wrażenie że za mało przystępne dla przeciętnego obiorcy rzeczy robię co odbija się na znikomym odzewie na forach (pomoc komentarze itp.) jak i zleceniach, mimo że wydaje mi się że czasem coś fajnego mi sie udaje zrobić (szkoda że tak mało kończę xD)
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: JJK »

Dobór kolorów jest wielkim segmentem indywidualnym stylu, na który w dużej mierze nie mamy konkretnego wpływu... a przynajmniej w tej części, która jest najbardziej intuicyjna (czyli w największym stopniu nasza).
Czasem nawet jeśli coś jest bardzo przystępne, może przejść z nikłym odbiorem. Brak czy znikomy odzew wśród publiki najczęściej wynika z powodu czegoś co trudno obiektywnie określić. Ja to nazywam "problemem braku entuzjazmu" - żeby ktoś mógł cokolwiek napisać, na dany temat nie tylko musi się nim interesować, ale i czuć się jakoś związany z jego obiektem czy autorem. Oczywiście, o ile nie mamy do czynienia z kimś o ponadprzeciętnej empatii.
Moim zdaniem nie jedynie "czasem coś fajnego Ci się udaje zrobić", tylko "zawsze wychodzi Ci coś ciekawego, a czasami coś naprawdę przepięknego/profesjonalnego". Masz bardzo różnorodny styl i to jest coś co ja cenię najbardziej. Jakbyś miał całkowicie zamienić oryginalność na przystępność to by mi było smutno :(... tym bardziej że wiele z Twoich prac jest bardzo dobrze zbalansowana pod tym względem.

Do nowej pracy: tak się zastanawiam... czegoś mi brakuje. Okazało się, że to nieobecność uszu :lol:, ale rozumiem że to WIP, no i jest opcja że koncept w ogóle ich nie uwzględnia (no i fakt, że nie znam się od kuchni na grafice 3D - pewnie da się je dokleić osobno). Brakowało by jeszcze pierwiastka męskiego tj. "jabłka Adama", choć ze względu na potencjalny wiek obiektu, można uznać że dał on o sobie znać i krtań się cofnęła... tu jak zwykle się czepiam, ale ja bym troszeczkę zmniejszył to zagłębienie. Poza tym ogólny kształt głowy, rysy twarzy, w tym zmarszczki i mięśnie, blizna na ustach - świetna sprawa. Ogólnie pięknie Ci to wyszło :). Czekam na kolejny etap.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: yarosh »

dzień kobiet - taki mały liścik był rozdawany przeze mnie
wszystkiego dobrego Paniom życzę

Obrazek
p.s.
dzięki JJK za głęboką analizę, i ogólnie za to że poświęcasz swój czas, no i musze przyznać, że pisać tak żeby trafić do odbiorcy to potrafisz :), i twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne bo konkretnie potrafisz wypisać co jest nie tak dzięki
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: yarosh »

Obrazek

hejka jako, że nie mam ostatnio czasu na nic to jak ostatnio to u mnie normalne staram się kończyć niegdysiejsze szkice którymi niekoniecznie się chwaliłem i przy okazji trochę opanowac nowy soft, na górze jeden z serii kilkunastu szkiców które miały pójść do jakiejś książeczki dla dzieci, ale ze względu na mój pochopny wybór innego zlecenia poszły do szuflady,
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: eq2D »

I wielka szkoda dla dzieciaków, bo świnka jest strasznie sympatyczna. Cholernie pobudzające, żywe kolory, przemiłe, nieagresywne kształty budują bardzo przystępny dla młodego widza/czytelnika obraz. Pełna perspektywa także mogła by nauczyć czegoś, a już pewnikiem wyobraźnię by rozwinęła. No, śliczne. Tak dosłownie.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: JJK »

yarosh pisze: hejka jako, że nie mam ostatnio czasu na nic to jak ostatnio to u mnie normalne staram się kończyć niegdysiejsze szkice którymi niekoniecznie się chwaliłem i przy okazji trochę opanowac nowy soft, na górze jeden z serii kilkunastu szkiców które miały pójść do jakiejś książeczki dla dzieci, ale ze względu na mój pochopny wybór innego zlecenia poszły do szuflady,
Ale jak sam widzisz, z pomiędzy jednego a drugiego rozciągania doby zawsze coś przyjemnego wyjdzie :). Bardzo miły, pogodny obrazek... Nic dodać, nic ująć.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: eq2D »

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”