Nowy dział - "Kultura japońska"

Tematy związane ze stroną, forum i profilami społecznościowymi Honmaru FGC, m.in. sugestie, pomysły, regulamin itp.

Moderator: ModTeam

Czy jesteś za stworzeniem działu o kulturze japońskiej?

Tak
18
78%
Nie
5
22%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: eq2D »

mcl pisze:Piszcie sobie dalej, nakręcajcie spirale nienawiści.
Spuszczam na to kurtynę milczenia.
mcl pisze:wolę sto razy bardziej coś robić z sensem, niż odpisywać na te same bezwartościowe posty
Więc przeczytaj je uważnie. Zrobisz coś z sensem, a nawet odpisywać nie będziesz musiał.
mcl pisze: niektórym egoistom jest to na rękę
W wiki nic na temat rąk nie pisali przy Bukkake, ale nie można im wierzyć na 100%.
Uważasz za egoizm uargumentowaną niechęć do zbędnego działu?
mcl pisze:Nie macie argumentów, wasze jedyne konkretne zdanie to 'nie bo nie, forum to jest o bitkach i basta' wypowiedziane przez użytkowników mających >75% postów w kategorii nadrzędnej "Inne". Litości...

No wiesz co? Jestem autorem poradników, recenzji, większości grafik na honie, a nawet dwóch dość gównianych (z powodu języka), ale jednak lubianych felietonów i chcesz mi powiedzieć, że moje zdanie nie ma znaczenia? A Tyś co zrobił? Osty zebrał za pierdolenie, więc nie tędy droga, jeśli chcesz mój drogi uargumentować jakoś swoją wypowiedź.
mcl pisze:Trudno wam by było ewentualnie olać nowy dział? Te kilka, może kilkanaście osób z hon miałoby swój cichy kącik, posty byłyby jak najbardziej konkretne, zamiast tych paru ogólników z innych tematów.
Olać = nie powstanie. Cichy kącik? Nie napiszę tego co chce, bo przyjdzie Dumian i powie, że znów za ostro, ale stary... do czego Ty dążysz?
mcl pisze:Mi się wydaję że to nie są negocjacje a decyzję i tak podejmie naczelny. Patrząc obiektywnie na wyniki ankiety, taki dział powinien powstać.
Powinien bo jakiś tam odsetek użytkowników jest za powstaniem działu?
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: mcl »

Miało być długo i dosadnie, z tagiem instant warn, będzie krótko i rzeczowo
Zejdź na ziemię. Nie ty sam tu jesteś na forum i nie ty sam miałeś wkład w jego tworzenie.

Dalsza dyskusja nie ma sensu, czekam na info od admina.
Obrazek
Awatar użytkownika
psycho4rent
Grand Master
Grand Master
Posty: 318
Rejestracja: 06-10-2008, 07:26
Lokalizacja: Z nienacka.
Ogrywam: UMK3

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: psycho4rent »

mcl pisze:Nie ty sam tu jesteś na forum i nie ty sam miałeś wkład w jego tworzenie.
Powiedz jeszcze, że ty miałeś to cie wyśmieję?? ;/
[center]Obrazek

Mame Tutorial | Umk3 combo faq
Kto gra w umk3 na p2p?[/center]
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: JJK »

Moim zdaniem nowy dział powinien skupiać się w szczególności na polepszeniu widoczności istniejących już wątków pokrewnych - stąd mój pomysł rozszerzania znaczenia. Jednak, ogarniając wszystkie wypowiedzi, które zostały umieszczone w tym temacie, moja ocena potencjału tego pomysłu znacznie zmalała.
Tu zignoruję wszystkie argumenty dotyczące bezsensowności samej inicjatywy i... powiem wprost - przyczepię się do reakcji i osądów pomysłodawcy mcl'a.
Wspomniałeś o kręceniu spirali nienawiści, a to jak dla mnie jest ostateczne potwierdzenie, że pomysł nowego działu nie przejdzie. Mało... Dalej sam podrzynasz gałąź na której siedzisz poprzez nazwanie części wypowiadających się tu ludzi (przeciwników idei), mianem egoistów i strzelasz samobója ogłoszeniem ogólnego ignora wobec pojawiających się we własnym temacie odpowiedzi, uznając że Twój własny zapał się liczy najbardziej. Dodatkowym akcentem jest sam fakt, że ten temat miał na celu oszacowanie publicznego nastawienia wobec propozycji...
Zanim nazwiesz kogokolwiek egoistą, sam się zastanów na kogo wychodzisz w oczach innych. Ja uważam, że z Twojej postawy emanuje nieprzyjemna aura pt. "MÓJ DZIAŁ"...
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: mcl »

H! Vltg3 pisze:Powiedz jeszcze, że ty miałeś to cie wyśmieję?? ;/
Śmiej się do woli, ja mam tu niezłą bekę od ładnych paru postów.... :roll:

Nigdy nie mówiłem że mam jakikolwiek wkład w rozwój hona. Poza paroma postami i tematami na forum...

@JJK: Doczepiam się głównie do eq2D któremu pomysł nie leży, bo jemu się wydaje, że skoro jest jakoś na forum wyróżniony, to walnie pięścią w stół i wszystko będzie po jego myśli.

I nie jest tak że łapie ignora. Miałem przygotowany post, ale nauczony niezliczonymi "internetowymi bataliami" po prostu wolę się wycofać, bo wtedy zaliczając bana rzeczywiście podciąłbym gałąź na której siedzę.

Nie robię tego dla siebie, bronię, mniej lub bardziej dobitnie, swoich racji. Zresztą odpisywałem po parę razy na te same argumenty. Nie chce mi się kłócić w tym temacie bo nie po to on powstał.

Pozatym, prawda, byłby to po części mój dział, bo wziąłbym się za jego organizacje i moderacje. Ale sam w nim pisać przecież nie będę.
Obrazek
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: s[h/z]inden »

wf6608 pisze:@shinden
Ja bym prosił do czerwonego z IK :P

A co do tematu to myślę, że cóż szkodzi spróbować.
daj linka do tutoriala po ang, to przerobię ;]
a przynajmniej spróbuję.

ustalimy datę oddania materiału i gicior.
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: JJK »

mcl: Widać że się broniłeś... i broniłeś się za bardzo. Reagowałeś za mało dyplomatycznie na każdy kontrargument czy propozycje wymierzone w Twój pomysł. Bo nie jest tak, że przeciwnicy racji bytu nowego poza-branżowego działu nie mają solidnego kontrargumentu. Przeciwnie... Starają się utrzymać konserwatywną formę forum t.j. wątki tematyczne + "miszmasz offtop pakiet standardowy" (Hydepark i pokrewne). To jest największa masowa tarcza, takie naturalne ruszenie w obronie czystości, żeby nic za bardzo się nie wyróżniało poza tematem ogólnym... Ale to nie koniec, za nią stoją jeszcze mniejsze, subiektywne linie obrony - istoty tych nikt Ci nie zdradzi bezpośrednio, o ile nie zostanie do tego solidnie sprowokowany (jedna się już wymsknęła).
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: mcl »

JJK, trudno mi się nie zgodzić z twoim postem. może poza konserwatyzmem, bo gdzie on się podziewa, jesli połowa postów to posty w kategori "Inne", a druga połowa to posty w dziale poswięconym bijatykom? I to można zauważyc ledwo rzucając okiem.


Mineło 8 dni od rozpoczęcią ankiety, wyniki są jakie każdy widzi, może niech zapadnie ostateczna decyzja ze strony naczelnego i skończmy ten licytacyjny cyrk.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: Action »

W takim razie dobrze, że całego hona nie przerobiliśmy w forum wielotematyczne.

Dajesz Dumian bo już coraz mdlej się robi, jak widzisz założenie samo w sobie nie wygaśnie.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: Dumian »

Postawa samego mcl to jedno, wyniki ankiety drugie, ale są jeszcze argumenty i różne wizje ewentualnego kącika. Żeby nie było, że ktoś olewa temat - wstrzymuję się z ostateczną decyzją w tym temacie bo jestem chory i nie mam teraz głowy do tego, a chce na spokojnie później przeanalizować "za" i "przeciw", a nie że sobie napisze ok robimy subforum, lub ok nie robimy i tyle - tym bardziej, że mam dosyć neutralne podejście do nowego działu, tzn, zarówno jego ewentualne powstanie jak i nie specjalnie mnie nie nakręca. Choć mimo wszystko na razie widzę pewien potencjał w nowym dziale, ale nie mogę też odmówić racji niektórych argumentów przeciw. No zobaczymy, w kazdym razie wypowiedzi w temacie z różnych punktów widzenia z jednej strony są pomocne, z drugiej łatwo o pochopną decyzję. Ahh ta presja;).
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: gascan »

Tak trudno założyć ten dział? Przecież nic nie ma do stracenia.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: mcl »

Trudno mi się wypowiadać, najchętniej wogóle bym nie pisał, ale skoro już wyszedłem z tą propozycją, to coś by pasowało odpisać na słowa naczelnego... :D

Tak jak piszę gascan nie ma nic do stracenia. Zawsze w razie niepowodzenia można dział usunąć po tygodniu czy dwóch.

@Dumian:
Obrazek
Chyba załatwia sprawę ? :D

Tak na serio daj sobie odpowiednio dużo czasu do namysłu, dużo już zostało powiedziane, znasz większość opinii, tylko jeśli decyzja będzie pozytywna daj odpowiednio wcześniej cynk na gg, żebym mógł przygotować treść pierwszych tematów no i dopełnić formalności. Chyba tyle z mojej strony.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: Dumian »

Nie ma co przedłużać, lecimy z odpowiedzią.

Nie przypuszczałem, że pomysł wywoła aż tak skrajne emocje, tyle wypowiedzi i głosów w ankiecie. Z jednej strony ciekawy pomysł, z drugiej rzekome "rozmycie forum" z racji nowego działu. Na pewno rację ma Action. który pisze, że liczba głosujących na "tak" nie równa się liczbie, która później będzie w danym dziale aktywna. Ale nie uważam też, żeby jeden dodatkowy dział tematyczny miał jakiś znaczący wpływ na wymowę i główną tematykę forum.

Zazwyczaj głównym kryterium do powstania lub nie ewentualnych działów była liczba tematów już istniejących, z której można było mniej wiecej oszacować zainteresowanie działem. W tym wypadku nie tylko liczba wcześniejszych tematów jest spora, ale i zdecydowana większosć głosujących jest bardziej przychylna nowemu działowi, bo choć głosowanie na tak nie oznacza wyrażenia chęci uczestnictwa w "życiu działu" to jednak pokazuje że zainteresowanie jest, a przynajmniej przychylność w sylu "może być", "nie przeszkadza mi to". Poza tym temat "Czy lubisz Anime?" jako jeden z najczęściej wyświetlanych na forum też coś mówi.

Wydaje mi się, że warto dać temu pomysłowi szansę nawet jeśli póżniej będzie miał skończyć w Hyde Parku, zobaczymy jak będzie, nie dowiemy się jeśli nie spróbujemy, a temat przewodni forum - to się nie zmieni, co więcej dział nie będzie jakość szczególnie wyeksponowany, zepnie jedynie dotychczasowe i przyszłe tematy w jednym miejscu.

Dzięki za zainteresowanie i wszystkie wypowiedzi w temacie.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: eq2D »

Kultura Japońska = anime & manga na forum o bijatykach. Sięgacie dna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Nowy dział - "Kultura japońska"

Post autor: Dumian »

Te tematy przewijały się od dawna, teraz mają tylko swój dział - w praktyce niewiele się zmienia. Jasno było powiedziane, że to dział eksperymentalny, jak zaczniemy przez niego sięgać dna to się go wycofa/połączy z innym/zmieni jeszcze w coś innego;). Ogólnie fajnie, że bronię tego działu skoro nawet nie byłem jego specjalnym zwolennikiem, jednak moim zdaniem teraz ostro przesadzasz, jako że większość tych tematów była już obecna wcześniej.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strona, forum, sociale”