Najlepsze komedie

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Najlepsze komedie

Post autor: mcl »

Jest dużo komedii i komedyjek rodem z KKW, tutaj postujemy najlepsze z nich
Moje typy, kolejność losowa:
Anime:
* Azumanga Daioh
* FLCL
* School Rumble
* Lucky star
* Ping Pong Club
* Excel Saga

Z doram znam tylko
* Kodai Shoujo Dogu-chan
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Najlepsze komedie

Post autor: mg1987 »

Wiem, że można wygooglać informacje o tych tytułach, ale może kilka słów, o nich, na zachętę?
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Najlepsze komedie

Post autor: mcl »

Okej :)
Lucky Star: Trudno opisać, trzeba zobaczyć, szczególnie że to jest swego rodzaju anime must-watch :) Komedyjka, składa się z poszczególnych scen nie połączonych fabułą ( z wyjątkami), jej bohaterkami są 4 uczennice liceum, narysowane specyficzną kreską.


FLCL, czy również Fooly Cooly: Przez niektórych nazywane "Polskim Anime" a to dlatego... że w jednej scenie postacie jadą naszym polskim malczanem :D (niestety nie mam dowodu pod ręką, jak znajdę podrzucę) Co w nim komediowego? Parę żartów sytuacyjnych, jak choćby fakt, że nastolatek przygarnia pod swój dach starszą dziewczynę, ogólnie zastanawiałem się czy to tu podać, bo to średnio nadaję się na komedię :P

School rumble: Liceum. Delikwent zakochuje się w pewnej dziewczynie, ta dziewczyna w innym chłopaku. Niestety, nasz delikwent jest nieśmiałym debilem( jak prawidłowo zasugerował Sub :D ), a dziewczyna nie umie odczytać jego zalotów, co widać choćby tutaj : . Niestety z serii na serię ma się to coraz gorzej i dobrze że 3 sezon zakończył się na oav'ce..

Azumanga Daioh: coś w stylu parodii Lucky Star, też grupka dziewczyn z przygłupawą Osaką i małą kawai Chiyo-chan spędzają swoje szkolne życie na wygłupach. Tyle, że w moim odczuciu Azumanga jest o wiele śmieszniejsza.


Uwaga: miażdzy ;)

Excel Saga: Parodia różnych gatunków i anime, a jej dwie główne bohaterki to wiecznie chorująca i anemiczna Hyatt'o oraz wiecznie niewygadana i nadpobudliwa Excell.


Ping Pong Club:
Jedno z moich pierwszych anime, jedno z nielicznych w których musiałem powstrzymywać śmiech.
6 chłopców prowadzi sobie w szkole spokojny klub ping pong'a. W grupie jest Takeda- zwykły normalny chłopak. Kinoshita, typowy lep na dziewczyny. Niestety, pozostała 4 to typowe niezdary i przeszkadzacze życia: Tanabe "śmierdzący" amerykaniec z importu, Tanaka mały perwersyjny chłopak, Izawa którego celem jest być bokserem i Maeno, mózg wszystkich złych planów... anime byłoby nudne gdyby to chodziło o samą grę w ping ponga, więc przez większość czasu opowiada o tym jak ta 4 chce albo poderwac dziewczyny, albo podglądać je, albo zrobić coś jeszcze innego, na co tylko japończycy mogli wpaść... wszystko oczywiście w dobrym komediowym guście, anime bez żadnych niepoprawnych scen... chyba że ktoś ma za dużą wyobraźnię.
Wybaczcie dubb angielski :/ z góry uprzedzam też, ryje psychę
Ostatnio zmieniony 24-01-2011, 00:05 przez mcl, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Najlepsze komedie

Post autor: SubZero »

mcl pisze:Niestety, nasz delikwent jest <span style="text-decoration:line-through;">nieśmiały</span> debilem
Fixed that 4 u ;)
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Najlepsze komedie

Post autor: mcl »

Fixed that 4 u
haha, to żeby były bardziej zgodnie z prawdą
nieśmiałym debilem
:D
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Najlepsze komedie

Post autor: SubZero »

A z innych śmiechowych serii (chociaż to też zależy kto jaki humor lubi):
Full Metal Panic! Fumoffu? (chociaż tutaj dobrze najpierw obejrzeć 'główną' serię)
Golden Boy (klasyka)
Ichigo Mashimaro (trochę podobne do Azumangi; mniej randomu, więcej slice-of-life)
Love Hina (kolejny klasyk, Keitaro jest niezniszczalny :D )
Potemayo (się kilka razy przewinęło w topicu o anime)
Puni Puni Poemi (ma znak jakości 'recommended by Action' :P )
Yamato Nadeshiko Shichi Henge (Sunako (aka Sadako) + 4 bishounenów, którzy mają z niej zrobić damę, bo jak nie to pożegnają się z mieszkaniem w willi jej ciotki)
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Najlepsze komedie

Post autor: mcl »

Wystarczyło żebyś Sub dodał do opisu "Azumanga" żeby mnie zainteresować :D
Jeśli ktoś twierdzi, że oglądanie kreskówek o dzieciach z podstawówki musi być nudne jak flaki z olejem, ten jest w błędzie. O ile nie każdy potrafi się bawić słodkim „Cardcaptor Sakura”, brzydkim „Shin-chanem”, czy wulgarnym „Miasteczkiem South Park”, o tyle „Ichigo Mashimaro” rozśmieszyć do łez potrafi widza bez względu na wiek czy uprzedzenia. I nie jest istotne, że anime to fabuły w zasadzie nie posiada, ponieważ jego bohaterki, wykonując nawet najbardziej banalne zajęcia, potrafią na dłużej zatrzymać widza przed telewizorem.
Super się zapowiada, na jutro planuję przynajmniej ściągnięcie całej serii :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Najlepsze komedie

Post autor: Ana »

Dramy (o wszystkich pisałam w temacie poświęconym dramom)
- Hanazakari no kimitachi e
- My boss my hero
- Yukan Club
- Yankee-kun to Megane-chan
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”