Mortal Kombat I Tier List

Dyskusje na temat kultowej Smoczej Serii.

Moderatorzy: Adept, ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Mortal Kombat I Tier List

Post autor: KRELIAN »

Z racji tego, że dużo ostatnio gramy w MK, postanowiłem założyć cykl tematów do poszczególnych części. Nie chcę jednak rzucać się na każdą część od razu tylko jechać po kolei, aby na spokojnie ustalić w miarę dokładną listę.

Tier List czyli w skrócie lista najlepszych/najskuteczniejszych postaci w danej grze. W tym temacie dyskutujemy wyłącznie na temat postaci z Mortal Kombat I. Które z nich są najlepsze, a które najsłabsze? Kto ma najlepszego aperkata a kto najlepsze wyskok z nogą? Prosiłbym przede wszystkim osoby obeznane z tematem, aby nie ograniczały się wyłącznie do suchego wypunktowania, ale podawały również wady/zalety poszczególnych zagrań - myślę, że taka forma w dużej mierze pomoże też początkującym przy stawianiu pierwszych kroków z grą.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
psycho4rent
Grand Master
Grand Master
Posty: 318
Rejestracja: 06-10-2008, 07:26
Lokalizacja: Z nienacka.
Ogrywam: UMK3

Re: Mortal Kombat I Tier List

Post autor: psycho4rent »

ja mysle ze Sonya zajmowała by pierwsze miejsce, ze wzgledy na jej Leg grab, ponieważ, cytując strone ultimatemk.com:
This is probably the most broken move in 2d mk game history after the noob saibot's fireball in MKTrilogy
Jej Leg Grabem mozna kontrowac wszystko: fireballe, uppercuty, ataki z powietrza (aaHP, leg grab) itp...
[center]Obrazek

Mame Tutorial | Umk3 combo faq
Kto gra w umk3 na p2p?[/center]
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Mortal Kombat I Tier List

Post autor: Adept »

Mortal Kombat I należy przez kilka kategorii upatrywać:

• Siła ciosu

O sile ciosu decyduje to ile dana postać weźmie przeciwnikowi pasku energii. Nie, nie jest ta wartość dla wszystkich taka sama. W grze Mortal Kombat istnieją różnice w sile ciosu:

Low Kick - LK jest techniką popularną na stosowanie kontr w MK 1. Jest ona również łatwa do zrobienia, gdyż nie każdy ma refleks do buforowania sznurowadła Scorpiona i prościej jest po zablokowanym ciosie przeciwnika puścić LK. Wyróżniamy tutaj trzy grupy, które potrzebują określoną ilość LK by załatwić przeciwnika:

1) Osiem ciosów - Johnny Cage, Rayden

Obrazek

2) Siedem ciosów - Sub-Zero, Scorpion, Kano, Liu Kang

Obrazek

3) Sześć ciosów - Sonya

Obrazek

Także do kontr LK Sonya jest najlepsza. Zaraz po niej dwaj ninja, Kano i Liu, a na samym końcu Johnny Cage i Rayden. Siła ciosu pięści wynosi z kolei u wszystkich tak samo. Jest to wartość: 17 uderzeń HP.

HP - Uderzenie z High Puncha blisko czyni specjalny unikalny atak dla każdej postaci. Znów tutaj wartości są inne:


Obrazek

Prym wiedzie Kano z jego metalową czaszką.

Ciosy specjalne - Każdy ich używa często i gęsto. W tym przypadku nie ma żadnego znaczenia. Wszystkie są równe. Oczywiście omijamy postacie, których ciosy specjalne dają free hit (Sub-Zero, Scorpion)

Obrazek


__________________________________________________________


Co do strategii.
• Rayden ma piekielne HP i często mu uppercupty wchodzą
• Mimo takiej samej ilości siły użytej w LK, dwóm ninja lepiej wchodzi kontra LK niż takiemu Liu Kangowi, który ma krótkie nóżki
• W grze sieciowej NIGDY nie podcinamy, a jak już to tylko w sytuacji gdy jesteśmy pewni. Blok po podcięciu to darmowy cios.
• Jak w każdej grze Mortal Kombat -> Trzeba rushować LP, HP na przeciwnika
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Mortal Kombat I Tier List

Post autor: Martins »

Żaden ze mnie specjalista w kwestii tej gry, ale trochę grałem w MK1 i jeśli chodzi o podcinkę to wydaję mi się, że to czy na bloku jest karalna, zależy w dużej mierze od odległości z jakiej się podcieło. Jeśli podetnie się "na styk", to pomimo bloku przeciwnik niekoniecznie ma gwaranta. Oczywiście poprawcie mnie jeśli się mylę.
Ostatnio zmieniony 06-02-2011, 21:28 przez Martins, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
LK-9T9
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 26-06-2007, 14:49

Re: Mortal Kombat I Tier List

Post autor: LK-9T9 »

MK1

* Sonya
* Johnny Cage
* Liu Kang
* Kano
* Raiden
* Sub Zero
* Scorpion

MK2

* Mileena
* Jax
* Liu Kang
* Kitana
* Kung Lao
* Scorpion
* Shang Tsung
* Cage
* Raiden
* Sub-Zero
* Baraka
* Reptile

MK3

* Sub Zero
* Kabal
* Jax
* Kano
* Nightwolf
* Smoke
* Sindel
* Sonya
* Cyrax
* Kung Lao
* Liu Kang
* Stryker
* Sektor
* Shang Tsung
* Sheeva

UMK3

* Kabal
* Human Smoke
* Kung Lao
* Kano
* Reptile
* Ermac
* Nightwolf
* Robo Smoke
* Sindel
* Jax
* Sonya
* Kitana
* Stryker
* Scorpion
* Unmasked Sub Zero
* Jade
* Liu Kang
* Sektor
* Classic Sub Zero
* Cyrax
* Shang Tsung
* Mileena
* Sheeva

-

Ale dlaczego??? Dlatego!!!
Ostatnio zmieniony 27-02-2011, 14:26 przez LK-9T9, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
I <3 UMK3
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Mortal Kombat I Tier List

Post autor: Adept »

Przypominam, że temat dotyczy Mortal Kombat 1
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Mortal Kombat I Tier List

Post autor: KRELIAN »

Pewnie, na takiej zasadzie wszystko można wypunktować i dać odnośnik do wiki, ale nie tędy droga. Temat powstał w celu twórczego podejścia do omawianej sprawy i przedstawienia własnych odczuć odnośnie gry/różnicy poziomów postaci itp. także na przyszłość argumentacja własna mile widziana ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
LK-9T9
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 26-06-2007, 14:49

Re: Mortal Kombat I Tier List

Post autor: LK-9T9 »

Podalem na zapas, zreszta mysle ze kazdego to interesuje, az z takim offtopem to chyba nie polecialem? Moze w proporcjach wyszlo to inaczej, ale to nie moja wina ze MK1 ma najmniej postaci. ;)

Ja sie zgadzam ze wszystkim co tam pisze bo to jedyne zrodlo informacji o MK. Sam sie z niego uczylem grac wiec po co dwa razy pisac to samo? Innych przemyslen na ten temat nie mam.
Obrazek
I <3 UMK3
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Mortal Kombat I Tier List

Post autor: Adept »

LK-9T9, powstaną tematy z dalszymi częściami. A może właśnie dlatego warto drugi raz napisać to samo bo... W polskim Internecie nie ma takich rzeczy. A jak już, to w ostateczności mógłbyś przetłumaczyć co tam jest napisane. Podawanie linków i skopiowanych treści bez jakiejkolwiek analizy jest chyba najbardziej leniwym rozwiązaniem. Po to tu jesteśmy, żeby gadać, wymieniać się poglądami i jeździć po Polsce ku chwale Mortala, a nie podawać suche linki :)
Awatar użytkownika
psycho4rent
Grand Master
Grand Master
Posty: 318
Rejestracja: 06-10-2008, 07:26
Lokalizacja: Z nienacka.
Ogrywam: UMK3

Re: Mortal Kombat I Tier List

Post autor: psycho4rent »

LK-9T9, dokładnie, umk.com to prawdopodobne jedyna słuszna strona traktująca o zaawansowanym gamingu spod znaku smoka.
[center]Obrazek

Mame Tutorial | Umk3 combo faq
Kto gra w umk3 na p2p?[/center]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mortal Kombat”