Homebrew na PSP

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Homebrew na PSP

Post autor: mg1987 »

Nie wiem czy wiecie, ale chwili obecnej posiadacze PSP (z OFW w wersji do 6.37) mogą odpalić prawie każdą aplikację homebrew dzięki HBL. Trochę tego jest, np. emulatory CPS1 i 2 oraz NEOGEO z możliwością gry przez wifi, GBC/GBA, czytnik książek, aplikacja do oglądania filmików z youtube, są nawet porty Cave Story i Tyriana 2000.
Ponadto jeśli na konsoli mamy softa do 6.20-6.36 można wypróbować Homebrew Enablera (w skrócie HEN), od HBL różni się m. in. obsługą pluginów .prx (nie trzeba kupować gamesharka - świetnie sprawdza się cwcheat), i możliwością odpalenia isoloadera (np. prometheus iso loader). Jak dla mnie najlepszym wyborem, obecnie, jest pozostanie przy sofcie 6.20 i korzystanie z TN HEN C (jednak trzeba uważać HEN od Total Nooba pozwala uzyskać dostęp do pamięci flash konsoli - nieodpowiednie korzystanie może skończyć się trwałym uszkodzeniem, na szczęście ta opcja jest domyślnie zablokowana).
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Homebrew na PSP

Post autor: gascan »

Ja wiem, bo ściągam z tej strony co jakiś czas nową wersje Wagica.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Homebrew na PSP

Post autor: mg1987 »

Wrzuciłem to info, bo może komuś się to przydać, tym bardziej że teraz nie trzeba już się męczyć z odpalaniem HBL/HENa przez exploity w grach. I jeszcze - właśnie przeczytałem że TN HEN D (dla OFW 6.20) ma dorzucić możliwość odpalania gier z psx. Co do Wagica, to szkoda, że wizard of the coast tak się uparli przy usunięciu obrazków z gry.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Homebrew na PSP

Post autor: gascan »

Nie grałbym w to bez obrazków na forum wolo jest temat z packami artów http://wololo.net/forum/viewtopic.php?f=8&t=726 pierwszy link w tym temacie to pack dla psp (sa jeszcze high res dla pc)

Nic dziwnego ze wizard się burzy bo to jest za darmo i ma prawie wszystkie karty, a teraz nawet tryb kampani czyli cos jak story i łamigówki itp Wszystko jest na forum.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Homebrew na PSP

Post autor: mg1987 »

W sumie to ostatnio się tym nie interesowałem (a gdy kiedyś szukałem to nie mogłem znaleźć), ale dzięki - trzeba będzie sprawdzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”