Playstation 2 - jaki model wybrać?

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mati
Elite player
Elite player
Posty: 117
Rejestracja: 21-07-2006, 17:31
Lokalizacja: Z za krzaka

Playstation 2 - jaki model wybrać?

Post autor: Mati »

Mam pytanie dla tych ktorzy posiadają PS2. Zastanawiam sie jaką kupic "Dużą" czy Slim? jezeli odpowiecie ktory model to jeszcze jaką ver. chodzi mi o nr SCPH (bodajze) np. 30006 nie pamietam dokladnie jak to idzie a nie chce mi sie sprawdzac nie mam zamiaru przerabiac konsoli wiec ktora z nich pociągnie dłuzej na oryginałach i grze 10h bez wyłączania konsoli:P
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Playstation 2 - jaki model wybrać?

Post autor: Ana »

Hmm duzej nowej juz nie kupisz raczej, to wszystko co teraz jest to sa juz regenerowane wiec wiesz jak z tym moze byc :/ . Duza jest oczywiscie lepsza od slima, bezproblemowa przerobka, nie ma problemów z dyskiem itp.itd, ale kupic regenerowana i wpierdzielic sie na mine (kto wie ile laser kosztuje) to juz na wlasne ryzyko :/. Poza tym w razie gdyby lasery do duzych sa drogie.
Ja mam silver slima i jestem w sumie zadowolona. Niedawno zainwestowałam w swapa i na nic nie narzekam. Jest dobrze ;)
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Ana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Playstation 2 - jaki model wybrać?

Post autor: Dumian »

No ja słyszałem właśnie, że te regenerowane mają wymieniane lasery i inne zużywalne komponenty na nowe, ale kto ich tam wie :P
Co do tego czy slim czy duża to nie wiem, bo mam tylko dużą i jestem zadowolony :]
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Playstation 2 - jaki model wybrać?

Post autor: Ren »

Zacznijmy od tego, że powinieneś wystrzegać się najstarszych modeli PS2 z laserami V1-3. Jak je rozpoznać? Od innych modeli różnią się tym ze mają pod spodem 10 śróbek (pod kwadratowmi zaślepkami) podczas gdy nowsze modele mają ich 8.

Sam posiadam konsole z laserem V6 przerobioną chipem Duo 2 SE. Nigdy nie miałem z nią żadnych problemów. Oczywiście raz na jakis czas (rok?) nalezy przeczyścić laser ale to standard. Konsola leży w niezłym syfie ale pomimo to chodzi świetnie :]. Ogolnie moge polecić modele V5 i V6 czyli te z numeracją: SCPH: 30000 R;30001 R, 30002 R,30003 R, 30006 R. Za trwałe uznawane są również V7 czyli SCPH: 39000, 39001, 39010/N, 39002, 39003, 39004, 39008, 7000.

Jeżeli chcesz kupić używaną konsole to oczywiście wystrzegaj się przerobionych (lepiej kupic nieprzerobioną a potem ją przerobić). Między bajki można włożyć teksty że przeróbka nie psuje konsoli. Przede wszystkim wystrzegaj sie "dużych" ps2 przerobionych na swapa - gra na backupach polega na wyrywaniu "na chama" tacki i podmianie płyty więc z tacką moze byc problem. W slimach nie ma problemu poniewaz konsola posiada "klapke". Przed zakupem nalezy oczywiscie pograć np. 30 min w różne gry (w tym równiez w te na CD np. tekken tag) i sprawdzić jak szybko się wczytują. Z kolei jesli chodzi o slima to sam nie wiem czy to polecić, fakt lasery są tańsze ale ogolnie to nie miałem styczności z tymi konsolami (ciekawostka - multitap od dużej konsoli nie pasuje do slima :)).

Podsumowując - PS2 to najbardziej awaryjna konsola i nawet jeżeli kupisz jeden z poleconych modeli to moze sie okazać że po kilku godzinach konsolka "padnie". Do udanego zakupu będzie Ci potrzebne przede wszystkim szczęście ( przed zakupem daj na msze ;)).
Może troche przesadzam ale dla mnie jezeli chodzi o budowe/specyfikacje/jakość to PS2 jest złomem... no ale mimo wszystko liczą się gry :).

PS. IMO najlepszą przeróbką dla dużych konsol jest Chip Ripper 2 Gold a do slima Swap Magic ;).
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Ren, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 2 - jaki model wybrać?

Post autor: SubZero »

Ren pisze:chodzi o budowe/specyfikacje/jakość to PS2 jest złomem
Z tym to się nie zgodzę. Specyfikacja konsoli nie jest wcale taka zła, nawet teraz (4 lata po premierze?) mało która gra wykorzystuje jej pełny potencjał. A co do budowy to sama konsola jest dość solidna (nawet upadek zazwyczaj jej nie szkodzi :P ), tylko optyka jest niezbyt przemyślanie zrobiona (a głównie najbardziej awaryjne cewki lasera, które są zasilane 2x zbyt dużym napięciem i dlatego często się przepalają, głównie przy porysowanych/słabej jakości płytach - większość nowych chipów to "naprawia" poprzez samodzielną regulację napięcia).
A co do przeróbki to aktualnie najlepszy jest chip DMS4, niestety jest on dostępny tylko w USA (no chyba że wysyłkowo). Miałem doczynienia z poprzednią wersją i muszę przyznać, że wszystkie Rippery się chowają (chociaż aktualnie używam Rippera 3 i też nie narzekam :P ).
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Playstation 2 - jaki model wybrać?

Post autor: Arucardo_1 »

SubZero pisze:konsola jest dość solidna (nawet upadek zazwyczaj jej nie szkodzi :P )

W PSX Extreme był taki artykuł pt. "Z*eb to!" :P
Polecam przeczytać :P


BTW. Wszyscy ostatnio dają sobie jakieś dzieci na avatary... to wasze czy jak...? :D
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Mati
Elite player
Elite player
Posty: 117
Rejestracja: 21-07-2006, 17:31
Lokalizacja: Z za krzaka

Re: Playstation 2 - jaki model wybrać?

Post autor: Mati »

Widze ze Ren znasz sie an tym... ale teraz powiedz mi tak, (tzn. odpowiedz na pytania)

1. Chcem kupic konsole nieprzerobioną
a. Duza
b. Slim

2. Nie chcem jej przerabiac, ktora ma lepszy laser i twoim zdaniem sie nie zepsuje?
a. Duza
b. Slim

3. Jaki Model kupic (podaj do 2 pkt. odpowiedz)
a. Jezeli chodzi o Duzą ...
b. Jeżeli chodzi o Slim ...

Chcem tylko zeby konsola wytrzymała z 6h dziennie przy grze t5 i to wszystko:) Tekkena kupie oryginalnego
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Playstation 2 - jaki model wybrać?

Post autor: Arucardo_1 »

Póki co Ren nie pisze więc dorzucę 3 słowa od siebie - odpowiem na 2 pierwsze pytania: Jeśli masz szansę kupić nową dużą (co ostatnio jest rzadkością) to bierz dużą. Ja mam 2 lata Silvera model 50004 i nie miałem z nią nigdy problemów a taki Yoshi - MOH (pozdro! :D ) który kupił Slima model 70004 pół roku temu już ma problemy z czytaniem płyt. (Z tego co mówił są dwa modele Slima i jeden z nich ma problemy a drugi nie - po wyjaśnienia odsyłam do Yosha, ja się nie znam na Slimach). On ma ten pechowy model i jak wspominałem już mu się pieprzy... :/ )


Zatem Slimy odradzałbym.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Playstation 2 - jaki model wybrać?

Post autor: Ana »

MAti 6h dziennie na wakacjach (w cieplejsze dni) dla slima moze byc mordercze :/ dziady sie cholernie grzeja :/
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 2 - jaki model wybrać?

Post autor: SubZero »

Nowej "grubej" (modele od 1XXXX do 5XXXX) już raczej nie dostaniesz, bo ich nie produkują, więc jak chcesz sklepową nówkę to pozostają tylko slimy (70004 i 75004 bodajrze z czego lepsza chyba jest ta druga).
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Playstation 2 - jaki model wybrać?

Post autor: Ren »

Zacznijmy od tego, że nie znam się tylko duuuużo czytam bo nie lubie wywalać pieniędzy w błoto;). Jadąc dalej - ja jednak radziłbym dużą ps2, mniej sie przegrzewa co jest raczej jasne no i wybór większy ;). Nie wiem czy chcesz kupić używaną czy nową konsolkę. Jeżeli używaną to v5/6/7 które podałem wyżej jeżeli nową to chyba zostaje wersja silver. Konsolka ta posiada laser w wersji V9/V10. Nie posiada ona portu FireWire, czyli nie będziesz mógł "linkować" kilku konsol. Posiada za to port podczerwieni który przydaje sie do obsługi pilota ;). Największym plusem srebrnej konsolki jest to, że chodzi o wiele ciszej od swoich poprzedników. Wersje V9 i 10 różnią sie chyba tylko tym, że ta druga ma nowszą wersje playera dvd. Modele:
V9 - SCPH: 5000,5001,50002,50003,50004,50010, 55006, 55007 GT i 50001,50010 z oznaczeniem "Data Code:3A,3B lub 3C".
V10 - SCPH: 50002,50003,50004 z tym że przy symbolu znajduje sie mała literka "a".

Niestety niektóre z tych konsol miały montowany spieprzony moduł lasera (czyli jarały sie ^^).

Istnieją jeszcze modele V11/12, niewiele o nich wiem ale (podobno) sie nie palą i mają inny moduł lasera. Oznaczenia mają te same co Silver V10 ale są czarne no i mają inny numer płyty głównej: GH-029.
Zresztą czym sie przejmować w przypadku nówki? Jak nie chodzi to do sklepu i wymiana :P.

PS. Arucardo: artykuł nazywał sie "zjeb to sam" a testy wykazały że upadek konsoli z 3 piętra wcale nie musi oznaczac jej śmierci :). A co do avatara to nie jest to "jakies" dziecko tylko mój brat (przyszły mistrz tekkena- już "grał" w piątkę ^^) który skonczył niedawno 3 tygodnie :D.
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Playstation 2 - jaki model wybrać?

Post autor: Wawrzyn »

Ja mam 2 lata Silvera model 50004 i nie miałem z nią nigdy problemów a taki Yoshi - MOH (pozdro! :D ) który kupił Slima model 70004 pół roku temu już ma problemy z czytaniem płyt. (Z tego co mówił są dwa modele Slima i jeden z nich ma problemy a drugi nie - po wyjaśnienia odsyłam do Yosha, ja się nie znam na Slimach). On ma ten pechowy model i jak wspominałem już mu się pieprzy... :/
(70004 i 75004 bodajrze z czego lepsza chyba jest ta druga).
Napiszcie o tym cos wiecej bo mam wlsnie model 70004 :przestraszony: !!!
Narazie nie sprawia problemow ale mam ja dopiero 3 dni :P ...

Na szczescie konsola jest nowa i na gwarancji ale nie podoba mi sie to co tu przeczytalem... :suchy:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mati
Elite player
Elite player
Posty: 117
Rejestracja: 21-07-2006, 17:31
Lokalizacja: Z za krzaka

Re: Playstation 2 - jaki model wybrać?

Post autor: Mati »

Wiem ze duzych juz nie ma nowych ale jest duzo na allegro, i jak cos to kupie na 100% nieprzerobioną bo nie chce sie niemile zaskoczyc tanimi przeróbkami ktore zepsują laser, wiec jak konsola jest uzywana czyta wszystkie płyty nigdy nie była naprawiana i jest to model Satan Silver V9 to kupować czy nie? Ren jakbys miał czas to luknij na allegro i wybierz mi konsole w granicach 550zł taką którą sam byś kupił moze byc tez slim nieprzerobiony na gwarancji. Dziekuje z góry. Polska bedzie z Ciebie dumna!!!

[ Dodano: 2006-09-08, 15:55 ]
Już kupilem Slima SCPH 75004 i dziala celująco...:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”