testy IQ i osobowości

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

testy IQ i osobowości

Post autor: AK »

siema :) znalazlem fajny test IQ. jak ktoś lubi takie rzeczy to polecam

TEST

mój wynik 138 za pierwszym razem. zawsze sobie w tym dobrze radziłem tak że sie nie zdziwiłem. :P
9nie chwale się,pochwale się jak zrobie jakiś oficjalny :P )

ktoś rozwiązywał "offline" kiedyś takie cuda? ja muszę wreszcie się wybrać na jakiś oficjalny :)

jak by ktoś chciał to mam jeszcze fajny test osobowości http://enneagram-test.hanzo.eu/ trafił w 95% mojej osoby... niestety (4 typ :P ) hehe

jak był temat taki to sorry ale w wyszukiwarce nie znalazłem na szybkiego :)

pozdro
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: testy IQ i osobowości

Post autor: Action »

AK pisze:jak by ktoś chciał to mam jeszcze fajny test osobowości http://enneagram-test.hanzo.eu/ trafił w 95% mojej osoby... niestety (4 typ :P ) hehe
Bardziej polecam stronke www.enneagram.pl jakby bardziej oficjalne podejscie do tematu :P

8w7
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: testy IQ i osobowości

Post autor: s[h/z]inden »

ja w tę samą stronę, co Action. enneagram.pl to baaardzo dobre forum i jezeli chodzi o sprawdzenie siebie w teście (ten sam test co na hanzo, tylko troszkę inne parametry, wg hanzo byłem 5, a to w ogóle nieprawda.)

(pomimo błędów ortograficznych i stylistycznych na opisach, chociażby entuzjastów na stronie głównej ;p)

do tego po wejściu na forum jest dużo fajnie zebranego info i podfora traktujące o przeróżnych testach, mbti, socjonice i psychologii.

u mnie, gówniarz 4w5 (bo tak ma każdy emo nastolatek, co nie może znaleźć swojego miejsca w życiu, a szczególnie DDRR) --> 4w3 (byłem baaardzo długo), a ostatnio 3w4. zauważam u sibebie coraz więcej tendencji dwójkowych. ogólnie obracam się po triadzie wstydu ;p.
[Spoiler ]
a, i słowo przestrogi. enneagram, to nie zabawa dla cieniasów. opiera się na ludzkich wadach i traumach. po podaniu swojego typu osobowości, można sobie w głowie nakreślić czyjeś hipotetyczne dzieciństwo i zdarzenia. ;)

proponuję zdradzać typ ludziom zaufanym. ;)

zresztą, niektórzy ludzie są latwi do wyczajenia i tak. mają tak charakterystyczne wady danego typu, że albo nim są, albo są typem w stresie (punkt dezintegracji numerka)
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: testy IQ i osobowości

Post autor: JJK »

enneagram? 0w0 ;> Nigdy mi nie wyszła ta sama liczba. Ale sądzę, że czysta 9tka jest chyba najbliżej. A na forum enneagram.pl mam permbana... mimo że nigdy tam nie wchodziłem. Tak to jest jak się jest na współdzielonym IP (albo mam rozdwojenie jaźni - wstaję w nocy i trolluję, siejąc zamęt gdzie popadnie, albo rzeczywiście mam 0w0 i dla tego nie mam tam dla mnie wstępu pod żadnym pozorem :lol:)

Ze swojej strony polecę jeszcze test MBTI
A tu jest sporo informacji na temat typów.

Mój typ: http://www.mypersonality.info/jjksan/

Shin: te testy raczej nie są na tyle poważne i dokładne żeby całkowicie na serio traktować wyniki... :)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: testy IQ i osobowości

Post autor: s[h/z]inden »

JJK pisze:Shin: te testy raczej nie są na tyle poważne i dokładne żeby całkowicie na serio traktować wyniki... :)
jak się jest 9, to można tak napisać. zdecydowanie :).

im wewnętrznie człowiek jest bardziej zdrowy, tym trudniej mu się wytypować.

wszystkie znane mi 8w7 nigdy nie zmieniły typu :D. nawet jeden koleś na forum miał (ma?) przez długi czas "stałe 8w7".
a mi dzisiaj znowu wyszło 4w3, a byłem pewien, że odpowiadałem inaczej. cóż, psikus.

wiesz, enneagram traktuję nie jak wyroki, ale jako narzędzie. uznaję go za bardzo dobre narzędzie, które mi się przyda w przyszłej pracy.

uwaga, własna teoria:
a, co do 0w0, to jest możliwe, ale trzeba porzucić najpierw superego, a potem ego. wtedy taka 0w0 będzie mogła powiedzieć "uczyłam się po to, aby zapomnieć" (którą to sentencję uważam za bardzo głęboką i pełną wspaniałych treści).

dobranoc.
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: testy IQ i osobowości

Post autor: Action »

s[h/z]inden pisze:wszystkie znane mi 8w7 nigdy nie zmieniły typu
Jeszcze pogadaj;P

Nie mozna brac na powaznie psychotestow z tak ogólnymi pytaniami przyporządkowujących cie do jednego z 9 typow.;P To raczej zabawa, poza tym czlowiek ma czesto wyimaginowana ocene siebie znacząco różniąca sie od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: testy IQ i osobowości

Post autor: JJK »

Shin: 9tka jest najbliżej, ale to wcale nie znaczy że jest blisko ;). Sam bym nie potrafił zgodzić się z kilkoma jej cechami, więc nie potrafiłbym przyznać że nią jestem. Twoja teoria 0w0 jest bardzo interesująca, tym bardziej że zapomnieć coś co nie może wyjść z głowy (głęboko zakorzenionej części siebie) jest o wiele trudniej niż zapamiętać nawet najbardziej złożoną formułę... Na to trzeba lat, a nawet gdy i one miną to prawdopodobieństwo sukcesu jest znikome. Więc stanie się takim "0w0" jest arcytrudne.

Action: Zgadza się, człowiek często tworzy fałszywy wizerunek siebie, aby pokazać się otoczeniu ze strony którą sam uznaje za najlepszą. Pokazuje kogoś kim chciałby być a nie tego kim jest...

...Czy to jest zależne od dumy, braku zaufania, zbyt małej samooceny, czy też jakiegoś innego czynnika - bywa różnie. W takich okolicznościach najistotniejszy jest sam fakt, że trzymając się kurczowo tej własnej "doskonałości" sami siebie oszukujemy. Jeśli do tego dochodzi stajemy się zależni od otoczenia, nawet mimo tego że w głębi czujemy niepodległość (a czujemy ją dlatego, iż uznajemy to za normalną kolej rzeczy, z którą trzeba się pogodzić). Często później przez to pozwalamy sobie na coraz więcej, "bo sobie nie potrafimy odmówić" bądź idziemy dalej w uzależnienie od otoczenia i zgadzamy się na coś tylko dlatego bo "wszystko jest dla ludzi" (stąd w najpoważniejszych przypadkach kradzieże, morderstwa, gwałty, wojny). Dzieje się to za sprawą zanikania w nas czegoś co jedni nazywają "sumieniem", drudzy "etyką" a jeszcze inni "cnotą". Nie ważne jest jak się to nazywa, nie ważna jest żadna logiczna definicja - to jest najbardziej ludzka część nas samych, bateria wszystkich prawdziwych uczuć wyższych, część którą warto a nawet trzeba bronić wszystkimi siłami. To że świat jest brutalny, a życie to nie bajka, nie znaczy wcale że musimy się do tego przystosowywać, tym bardziej że absolutnie nie jest to niezbędne. Życie i świat jest taki właśnie tylko dlatego, że znakomita większość ludzi tak kończy. Napisałbym znacznie więcej ale uznaję że dosyć... trochę zboczyłem z tematu, mea culpa ;P
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: testy IQ i osobowości

Post autor: s[h/z]inden »

JJK pisze:Shin: 9tka jest najbliżej, ale to wcale nie znaczy że jest blisko ;). Sam bym nie potrafił zgodzić się z kilkoma jej cechami, więc nie potrafiłbym przyznać że nią jestem.
w teorii, od tego są skrzydła, "punkty integracji i dezintegracji" i "poziomy zdrowia"
poza tym od samego początku chciałeś się uznać za typowego przedstawiciela swojego typu?
to rzeczywiście takie 9kowe ;p
JJK pisze: Dzieje się to za sprawą zanikania w nas czegoś co jedni nazywają "sumieniem", drudzy "etyką" a jeszcze inni "cnotą". Nie ważne jest jak się to nazywa, nie ważna jest żadna logiczna definicja -
tak, a oni wszyscy sa jedynkami, bo jedynki w takie numery wierzą.
czyli najprawdopodobniej wychodziło Ci 9w1 ;D

nie mówię, że się mylisz, pod żadnym pozorem.
po prostu moje skrzydło 3 podąża w kierunku wzrostu i 6stkuje systemowi enneagramu ;]
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”