Seria Killzone

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dizzylord
Student
Student
Posty: 32
Rejestracja: 16-09-2009, 16:00
Lokalizacja: z mroku
Ogrywam: MBACver.B. MK: A, Tekken. Samurai Showdown IV w

Seria Killzone

Post autor: Dizzylord »

Skoro jest tu temat o serii halo to pomyślalem że temat o rywalu jest jak najbardziej wskazany
Ale pewnie część z was powie co to jest Killzone ? Cóż najogólniej mówiąc jest to FPS przy którym Halo to zabawa w szachy z resztą macie tu 1 misję z 1 części gry ( którą mam)
Pain inside is rising
I am the fallen one Kawaks 1.62 +Kallera P2P+ Hamachi = Gra online
Prywatna siec Hamachi
DizzylordDojo
sepuku
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Seria Killzone

Post autor: mcl »

1. część to imo kaszana. Strasznie oskryptowana, gra się sztywno, nie wywarła na mnie ani krzty pozytywnego wrażenia. Pierwsze Halo bije ją na głowę. W resztę KZ nie grałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
WolfBogard
Grand Master
Grand Master
Posty: 595
Rejestracja: 24-02-2009, 19:53
Lokalizacja: Warszawa - Zoliborz
Ogrywam: MK, SF
Kontakt:

Re: Seria Killzone

Post autor: WolfBogard »

Zgadzam sie z mlc, Halo to klasyka - jedna z niewielu gier zaslugujacych na szacunek by Microsoft!
KZ....jedynka sztywna i czerstwa...w czasach psp phata robila wrazenie i na tym w zasadzie sie skonczylo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria Killzone

Post autor: Yamada »

Cały fenomen Killzone'a polega na tym, że fani Sony sami dorobili sobie ideologię jakoby ta gra była dla PS3 tym czym jest Halo dla X0. W sumie za argument podając grafikę i status exclusive. Z tego co słyszałem są FPSy po prostu lepsze od KZ2 i w dodatku multiplatformowe wiec nie wiem czym się ludzie podniecają w tej grze.

Żeby nie było, mam x0 ale nie gram w FPSy bo to dla mnie bezsensowny gatunek gier (z małymi wyjątkami jak Riddick, Doom, FEAR, Bioshock). Na Halo leję ciepłym moczem, aczkolwiek jestem w stanie uszanować pozycję i renomę tej serii na rynku.
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Seria Killzone

Post autor: mcl »

Wychodzi na to że jedynka miała być narzędziem w rękach fanów. Oni nakręcają sprzedaż, deweloperzy mają siano na ponadprzeciętny, aczkolwiek niedoskonały, sequel (ocena chyba 8 albo 9- w PE, niech mnie ktoś poprawi kto pamięta) i po nim powstaje mająca namieszać w branży 3-ka. W teorii. W każdym razie hype na tą produkcję jest, bo to przecież jeden z niewielu exclusivów ostatnimi czasy..
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria Killzone

Post autor: KRELIAN »

Yamada pisze:Cały fenomen Killzone'a polega na tym, że fani Sony sami dorobili sobie ideologię jakoby ta gra była dla PS3 tym czym jest Halo dla X0. W sumie za argument podając grafikę i status exclusive. Z tego co słyszałem są FPSy po prostu lepsze od KZ2 i w dodatku multiplatformowe wiec nie wiem czym się ludzie podniecają w tej grze.
Ja bym bardziej powiedział, że to prasa dorabia podobne ideologie. Inna sprawa, że Killzone 2 najzwyczajniej jest najlepszym exem wśród FPSów na PS3. Ma rewelacyjną grafę, jest exem .... tak naprawdę to najmniej istotne argumenty. Fabuła nie porywa ale komponuje się z całością, posiada przyzwoity klimat i różnorodność lokacji, ale najważniejszym plusem (będącym jednocześnie największym minusem) jest fizyka i taktyczne podejście do gry - tutaj nie możesz sobie pozwolić na jawną sielankę rodem z CoD czy Battlefield i to jest główny czynnik przez który Killzone 2 wcale nie jest w czołówce ogrywanych fpsów online na PS3. Kiedyś już o tym pisałem na forum, ale do dziś nie znalazłem strzelanki, w której tak namacalnie czuć różnice i ciężar obsługiwanych broni. Mi to leży ale nie musi każdemu, choć i tak nie na tyle, abym katował grę online.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Adi_Rash
Elite player
Elite player
Posty: 137
Rejestracja: 10-06-2010, 07:27
Lokalizacja: Inowrocław
Ogrywam: TTT2
Kontakt:

Re: Seria Killzone

Post autor: Adi_Rash »

Grając w Killzone'a 2 faktycznie się odczuwa różnice między broniami, inaczej lekką inaczej ciężką inaczej snajpą... Jeszcze grając w Killzone'a 3 Open Beta przed premierą pełnej wersji bardzo spodobała mi się nowa walka wręcz (np. ataki nożem albo skręcanie karku). Co do klimatu jest on w sam raz, a fabuła nie za bardzo skomplikowana i jak dla mnie wystarczająca. Nie wiem jak się gra w KZ3 z PlayStation Move z tą nakładką strzelającą ale pewnie fajnie więc grę oceniam jako b. dobrą. Co do porównywań do Halo z Xboxa nie porównuję bo nigdy nie grałem i pewnie nie zagram
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Seria Killzone

Post autor: Aserot »

Bardzo szanuje sobie serie to fakt gra się bardzo przyjemnie zarówno w singla jak i multi. Ale jest to zwykły fps nie wnoszący jakiś super nowość do gatunku. To właśnie zaślepieni fani konsoli za dużo od niej oczekiwali i za wszelką cenę chcą utrzymać swój wyidealizowany obraz. A wszelkie porównywania z Halo czy innymi przedstawicielami tego gatunku zawsze mnie śmieszył. Bo tak naprawdę pasjonaci wirtualnego strzelania zawsze cieszą morki tak samo po serii udanych headshootów nie zależnie od tytułu :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”