Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Onegai Twins konkretnie ;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Saiyusenjikoyo!;p
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Akurat Mizuho-sensei tam mało widać, ale za to Morino rlz :]
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Ok skończyłem oglądać Bokurano. No więc ta seria jest najbardziej podobna do Evangeliona jeżeli chodzi o strukturę. Mamy wiec mecha, mamy przeciwników (zazwyczaj o designie tak porytym jak anioły w Evie) i mamy dużo fajnych psychologicznych portretów. Lepszych i o wiele bardziej wiarygodnych niż w Evie bo tam postacie nadawały sie tylko do zamknięcia w pokojach bez klamek. Kilkunastoro nastolatków bierze udział w beta testach 'gry'. Pilotując wielkiego mecha mają za zadanie uratować ziemię przed obcymi. Szybko okazuje się jednak, że to nie gra, a każdy z dzieciaków może kontrolować mecha tylko raz. Dlaczego? Mech zużywa energię życiową pilota i ten po walce po prostu umiera. Każda postać przed swoją turą ma swoje 5 minut gdzie jest przedstawiona jej historia, jej odczucia itd. Z reguły są to naprawdę fajne opowieści. Fabuła jest dobra, ale nie jest wszystko wyjaśnione niestety, chociaż to też nie jest złe na swój własny sposób. Grafika i muzyka są ok, a zakończenie jest bardzo fajne. Jedno z lepszych anime jakie widziałem, warto sprawdzić.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

[media][/media]
Guchuko niszczy :D
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Double post, no ale bywa.

Nowy sezon się zaczyna, trzeba wybrać coś do oglądania. Co prawda na razie zapowiada się średniawo, ale cóż. Co tam ciekawego nam serwują w tym nowym roku?

Kimi ni Todoke 2 - dla mnie to był pewniak, tyle że oczywiście musieli mnie zirytować i zamiast normalnego pierwszego odcinka rzucili recap pierwszego sezonu... No ale seria jest świetna, więc mogę im to wybaczyć. Mangi na razie wyszło ~50 rozdziałów, więc liczę na 24 odcinki, a zapowiada się ciekawie, zwłaszcza że w trailerze i openingu pojawia się nowy blond-zią (czyżby konkurencja dla Kazehayi?).

IS: Infinite Stratos - bazuje na książce (która standardowo jest 'ongoing'...), a opowiada o szkole, w której szkoli się pilotów (a właściwie pilotki) tytułowych IS - kombinezonów/pancerzy pierwotnie zaprojektowanych do wykorzystania w misjach kosmicznych a aktualnie używanych głównie w... sporcie :D
Główny bohater - Orimura Ichika - jest jedynym na świecie facetem, który może pilotować IS-a, więc naturalnie trafia do w/w szkoły, a że jest jedyny, to poza nim w szkole są same laski - jednym słowem zapowiada się typowa haremówka.
Trailer

Mahou Shoujo Madoka Magika - niedawno skończyłem oglądać Cardcaptor Sakura (a co, Sakura jest kawaii ;) ), więc jakieś inne mahou-shoujo obejrzeć można, szczególnie że muzę do tego robi Kajiura :) Serię robi SHAFT, więc można się spodziewać dziwnych rzeczy, no i faktycznie pierwszy ep. jest nieco zakręcony: główna bohaterka - Kaname Madoka - ma w nocy dziwny sen o magical girl, która okazuje się być nową uczennicą w jej klasie i dodatkowo wydaje się znać Madokę.
Składanka PV-ek

Freezing - nowa seria z Noto Mamiko (tak, wiem, dobre kryterium wyboru nowych serii to podstawa :P , mam tylko nadzieję, że nie będzie mnie to nawiedzać w koszmarach jak było w przypadku Queen's Blade) na pierwszy rzut oka może się wydawać, że kolejne ecchi, chociaż po tym co dzieje się w pierwszym odcinku można mieć wątpliwości (strumienie krwi, odcięte kończyny itp.). Seria na podstawie koreańskiej manhwy (zgadnijcie... tak, tak, 'ongoing'...), opowiada o przyszłości, w której Ziemia przeżywa najazd obcych zwanych Nova, a jedyną przed nimi obroną są genetycznie zmodyfikowane dziewczyny zwane Pandorami. Jeśli tylko nie pójdą z tym w stronę w/w QB to może być całkiem niezłe.
Trailer

<hr>

A z innej beczki - Tengen Toppa Gurren Lagann to najbardziej epickie anime w historii epickich anime :D Kamina niszczy, szkoda tylko
[Spoiler ]
że tak szybko ginie
, a Rossiu wygląda jak Fei z Xenogears ;)
Trailer (niestety jakość shitowa, bo Bandai suxx i jedyny trailer w dobrej jakości na YT jest trailerem z wersji dubbingowanej)

<center>"Touch the untouchable, break the unbreakable,
Raw! Raw! Fight the Power!"
</center>
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: TeeVar »

I przez to ze anime robi obrot o 180 stopni. Pierwsze odcinki tryskaja energia i humorem, az chce sie ogladac. Pozniej robi sie malo maslane, ktore moze zniechecic duzo osob.
MK Ranking, Spar & On-line Tournaments - dostepny zawsze w godzinach 20-23, no prawie zawsze.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: mg1987 »

Ostatnio zmieniony 10-01-2011, 15:27 przez mg1987, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Zabralam sie za One Piece... Poki co 24/cholera wie
Podoba mi sie, a Sanji rlz xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Aserot »

Jestem po pierwszym epku Tailenders i gorąco polecam. Świetna kreska ciekawa paleta kolorów tworząca niepowtarzalny klimacik ( no może nie aż tak ale jest git :P ). Niezłe story i pojazdy których nie powstydził by się żaden futurystyczny racer.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Ma ktoś namiary na Simouna w .avi? (bądź innym formacie działającym na X360)

Chcę sobie odświeżyć to anime a moja wersja nie działa na X0 (jeb#na Matroska;/).
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Z tego co wiem wersji .avi nie ma, ale jeśli masz tą co ja (od Simoun-Fans) to tam napisy są w hardsubie więc bez problemu powinno się dać przemuxować do .mp4, które X0 powinien złapać.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: mcl »

http://ps3mediaserver.blogspot.com/

Kiedyś mi polecali do streamowania filmików w locie na xboxa właśnie (wbrew nazwie).. więc może da radę, osobiście nie sprawdzałem ;)

http://www.polskilive.pl/konfiguracja-p ... a-xbox-360

o i nawet tutorial się znalazł :D
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Można i tak, ale wtedy trzeba mieć a) wifi do x0, b) x0 w pobliżu kompa, a jak już mam kompa w pobliżu x0 = mam kompa w pobliżu tv to chyba lepiej podłączyć kompa pod tv i nie kombinować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”