Skill a Top Tier

Dyskusje na temat kultowej Smoczej Serii.

Moderatorzy: Adept, ModTeam

ODPOWIEDZ
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Skill a Top Tier

Post autor: Adept »

Kłóciłem się dziś pół dnia z pewnym 12 latkiem, że postacie z górnej półki w większości wygrają z low-tierowcami. Nie zrozumcie mnie źle. Uważam, że każdym można wygrać. Jednak na turniejowe walki i na walki o podwyższonym ryzyko nie ma co brać słabych postaci. Tłumaczyłem mu, że gracz o podobnym poziomie z przeciwnikiem zawsze będzie faworyzowany z racji gry Human Smoke`iem przeciwko Sheevie, a ten się upiera, że liczy się tylko skill i jak on by potrenował to by wszystkich rozwalił niezależnie od listy tier.

Skill to jedno, a możliwości postaci to drugie. Niektórymi gra się łatwiej, innymi ciężej. Idealny przykład miał WolfBogard ze mną. Kiedy w turnieju wybrałem Humana przeciwko niemu i wynik zakończył się ledwo 5:4. Grając słabszymi postaciami pewnie skończyło by się do zera. Niech więc ktoś potwierdzi jego tezę lub moją bo mi już brak sił tłumacząc, że w turniejach niestety tier lista ma wielkie znaczenie. Zwłaszcza na światowym poziomie.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Skill a Top Tier

Post autor: mg1987 »

Kłócisz się z dwunastolatkiem? Wyślij smarkacza do piaskownicy i po dyskusji. :P
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Skill a Top Tier

Post autor: Adept »

mg1987 pisze:Kłócisz się z dwunastolatkiem? Wyślij smarkacza do piaskownicy i po dyskusji. :P
Jestem no-life`m, co innego mogę robić w sobotę wieczór? ;)
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Skill a Top Tier

Post autor: gascan »

Każdym można wygrać jak się ma szczęście ale top tiery są i były zawsze, tylko w niektórych grach przepaść między postaciami low, a high jest mniejsza. Ktoś kto kosi ładnie low tierem kosił by jeszcze ładniej S tierem gdyby włożył w niego tyle samo pracy.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
psycho4rent
Grand Master
Grand Master
Posty: 318
Rejestracja: 06-10-2008, 07:26
Lokalizacja: Z nienacka.
Ogrywam: UMK3

Re: Skill a Top Tier

Post autor: psycho4rent »

Sheeva, chcesz casualowej walki sheevą?

As you wish...



Jak widac jak ktos naprawde umie grac, to i sheevą sobie poradzi.
[center]Obrazek

Mame Tutorial | Umk3 combo faq
Kto gra w umk3 na p2p?[/center]
Doink
Elite player
Elite player
Posty: 152
Rejestracja: 25-12-2010, 13:12
Ogrywam: Mortal Kombat 1,2,3 UMK3 Fatal Fury

Re: Skill a Top Tier

Post autor: Doink »

Adept,

Piszesz o top tierach wg czego? ultimatemk.com ? doznań czy czego ? Ja gram postaciami jakie mi odpowiadają i tyle a jakbym patrzał po top tierach wg ultimatemk.com Kung Lao i Kano zajmują 3 i 4 miejsca w rankingu przykładowo a nie widziałem żeby ktoś nimi grał w turnieju pomijając random select jak się komuś wylosowało :P.Kabal i Human Smoke już bardziej powszechni :) . Co do walk z WolfBogard'em w turnieju Human Smoke ewidentnie mu nie leży podobnie jak i Sindel a gra Nightwolfem i Jaxem głównie (odpowiednio rank 7 i 10) a mimo to kopie dupy.Moim skromnym zdaniem to skill się liczy a nie top tiery bo dobry gracz mniej więcej wyczuje co i jak zrobi jego przeciwnik i odpowiednio skontruje.

No i na koniec takie pytanie :

Według czego powstał ranking na ultimatemk.com ? Kontry postaci ? Łatwe dużo ściągające combosy? Czy jak ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Skill a Top Tier

Post autor: Martins »

Doink pisze:Adept,

Piszesz o top tierach wg czego? ultimatemk.com ? doznań czy czego ? Ja gram postaciami jakie mi odpowiadają i tyle a jakbym patrzał po top tierach wg ultimatemk.com Kung Lao i Kano zajmują 3 i 4 miejsca w rankingu przykładowo a nie widziałem żeby ktoś nimi grał w turnieju pomijając random select jak się komuś wylosowało :P.Kabal i Human Smoke już bardziej powszechni :) . Co do walk z WolfBogard'em w turnieju Human Smoke ewidentnie mu nie leży podobnie jak i Sindel a gra Nightwolfem i Jaxem głównie (odpowiednio rank 7 i 10) a mimo to kopie dupy.Moim skromnym zdaniem to skill się liczy a nie top tiery bo dobry gracz mniej więcej wyczuje co i jak zrobi jego przeciwnik i odpowiednio skontruje.

No i na koniec takie pytanie :

Według czego powstał ranking na ultimatemk.com ? Kontry postaci ? Łatwe dużo ściągające combosy? Czy jak ?
Nie do końca się zgodzę z Twoją opinią, sam grałem i widziałem walki Wolfa i nie da się ukryć, że łatwiej mi szło z Jaxem czy Nightwolfem niż np. z Kabalem, którego brał gdy systuacja robiła się gorąca. Założę się, że gdyby WolfBogard grał tylko Smokiem lub Kabalem, to mało kto by mu rundę urwał. Podział na topów i lowów wynika z tego, że kiedyś tam dwaj gracze o podobnych umiejętnościach grali Human Smokiem oraz Sheevą. Pewnie ten grający Sheevą przegrywał spory procent rozgranych walk, mimo, że jego skill był porównywalny. Stąd wysuneli wnioski, która postać jest lepsza. Generalnie chodzi mi o to, że tier lista ma spore znaczenie, ale przy równym poziomie graczy. Na Honmaru poziom graczy jest zróżnicowany (może to i lepiej), dlatego teoretycznie słabsze postaci czesto wygrywają z tymi silniejszymi, ale dzięki temu nie wszyscy grają tylko Human Smokiem.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Skill a Top Tier

Post autor: Adept »

Ja popieram co obaj powiedzieliście bo parę walk to ja i Sheevą wygrałem w turnieju. Co z tego jednak skoro musiałem się zajebiście namęczyć, podczas gdy grając Humanem jak masło szedłem. Tu nie chodzi o to, że pierdzielę "O top tier, top tier", tylko o fakt, iż niektóre postacie mogą więcej, mają łatwiejsze comba, silniejsze ciosy, więc i wygrana nimi automatycznie jest o te 10/20 % łatwiejsza. No nie powiesz mi chyba, że w tym przypadku nie mam racji?

Doink, top tiery robione są na podstawie możliwości danej postaci i tego co może skleić zaawansowanego z comb. Brane są pod uwagę też walki turniejowe (Gdzie na EVO w finałach grano Human Smoke vs. Human Smoke). Również infinity mają tutaj znaczącą rolę. Stąd w MKT nr.#1 i nr.#2 to Rain i Noob Saibot. Ja całe życie gram właśnie na skill, o czym wiedzą wszyscy, którzy grali ze mną, bo w MK II ulubionym zawodnikiem jest Reptile (ostatni w liście tier), a w UMK III pykałem Jade/Sektor/Reptile - postaciami, które do najlepszych nie należą i które Vert skomentował "w turniejach nie ma co grać tymi postaciami bo są słabe". I miał rację. Bo mając mniejszy trening Humanem, myślę że inaczej te walki by wyglądały. Więc nie zrozumcie mnie źle, ale autentycznie są postacie łatwiejsze do gry: Jak Kabal i jego priorytet spinu nad rozpoczęcie comba 90 % postaci (wbicie spinem w animację rozpoczynającą combo), czy Human Smoke, którym można fajnie spamować teleportami robiąc combo z podbitką.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Skill a Top Tier

Post autor: Martins »

Ja mam podobny "problem" do Adepta, od zawsze grałem tylko postaciami, które lubię i to jest dla mnie najważniejsze przy obcowaniu z tym gatunkiem gier. Nie czerpałbym przyjemności z samej gry, jeśli grałbym postacią, która średnio mi podchodzi w kwestii designu, ale łatwiej nią o wynik . Jeśli chłopek, który mi podchodzi jest mocny to super, jeśli nie, to mam większą motywację, żeby spróbować nim coś ugrać przeciwko topom. Oczywiście czasem jest to mega trudne, ale wydaje mi się, że mimo wszystko Mortale należą do tych bitek, w których ugranie czegoś lowem jest nieco łatwiejsze z racji prostszego systemu walki i co za tym idzie, mniejszych różnic w gameplayu pomiędzy charakterami.
Ostatnio zmieniony 27-03-2011, 18:02 przez Martins, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
psycho4rent
Grand Master
Grand Master
Posty: 318
Rejestracja: 06-10-2008, 07:26
Lokalizacja: Z nienacka.
Ogrywam: UMK3

Re: Skill a Top Tier

Post autor: psycho4rent »

Doink pisze:Według czego powstał ranking na ultimatemk.com ? Kontry postaci ? Łatwe dużo ściągające combosy? Czy jak ?
Tam jest wszystko napisane... Wystarczy poczytać troche ten GG aby sie tego dowiedziec.

Umk3 na mame zostało "wydane" 2003 roku. Umk3 GG powstało ok. 2007 roku. ;) Ci goście więc mieli sporo czasu na przetestowanie wzdłuż i wszerz tej gry, więc uwierz mi oni wiedzą co piszą. ;)
[center]Obrazek

Mame Tutorial | Umk3 combo faq
Kto gra w umk3 na p2p?[/center]
Doink
Elite player
Elite player
Posty: 152
Rejestracja: 25-12-2010, 13:12
Ogrywam: Mortal Kombat 1,2,3 UMK3 Fatal Fury

Re: Skill a Top Tier

Post autor: Doink »

H! Vltg3 pisze:Tam jest wszystko napisane... Wystarczy poczytać troche ten GG aby sie tego dowiedziec
Dzięki za opowiedź nie ma co.Jak zwykle odsyłasz do wszelakiej wyroczni według Ciebie ale odpowiedzi nie podałeś.Adept podał bardziej konretną.Stronę znam ale jej nie przeczytałem od deski do deski bo mi się nie chce ot co. Wolę rozegrać kilkanaście walk z żywym przeciwnikiem za ten czas.
Obrazek
Awatar użytkownika
psycho4rent
Grand Master
Grand Master
Posty: 318
Rejestracja: 06-10-2008, 07:26
Lokalizacja: Z nienacka.
Ogrywam: UMK3

Re: Skill a Top Tier

Post autor: psycho4rent »

No napewno mi nie powiesz ze nic tam nie pisze, o tym dlaczego tak to jest zestawione a nie inaczej.
[center]Obrazek

Mame Tutorial | Umk3 combo faq
Kto gra w umk3 na p2p?[/center]
Vert
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 30-01-2007, 16:49

Re: Skill a Top Tier

Post autor: Vert »

Nie rozumiem jak można aż tak komplikować...
Tier jest tierem - w każdej grze są postacie lepsze i postacie gorsze, jednymi gra się łatwiej, innymi trudniej, postacie mają inny damage, comba, infinity, niektóre mają większe hitboxy, inne mniejsze itd., ot cała filozofia, czynników jest całe mnóstwo.

Skill jest zupełnie odrębną rzeczą. Jeśli ktoś przegrywa Smoki'em z Sheevą tzn. że po prostu nie umie grać top tierem (jego skill jest słaby) lub po prostu ma gorszy dzień ;)
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Skill a Top Tier

Post autor: KRELIAN »

W mortalach temat jest o tyle ułatwiony, że brakuje ambitnych top tierów wymagających większej uwagi i tego życzę sobie w końcu w MK9. Oczywiście są zagrania trudne i trudniejsze, ale wciąż te prostsze mogą wystarczyć na niekoniecznie najwyższym poziomie.
Skill jest zupełnie odrębną rzeczą. Jeśli ktoś przegrywa Smoki'em z Sheevą tzn. że po prostu nie umie grać top tierem (jego skill jest słaby) lub po prostu ma gorszy dzień
Jest jeszcze jedna opcja - Smoke mu nie podszedł i najzwyczajniej nim nie grał, a przez to nie wie jak grać tą postacią (co najwyżej wie jak z nią grać), ale to nie musi świadczyć o słabszym skillu (jeśli latami masterował inną postać) tylko niechęci do tej postaci (bo mu nie leży, bo strój się nie podoba itp). Oczywiście to tylko teoria i niekoniecznie musi się zgadzać w przypadku MK, ale znam takie przypadki na przykładach innych bitek więc nie wykluczam, że i tutaj może tak być ;).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mortal Kombat”