PSP czy XBOX 360 ?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ

Co byś wybrał ?

PSP
5
50%
XBOX 360
5
50%
 
Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

PSP czy XBOX 360 ?

Post autor: Oscar »

Jest taka sytuacja, PSP białe chyba 3000 i XBOX 360 Arcade za 350 zł w pewnym sklepie. Do x-a okablowanie + pad + jakaś gra, do psp ładowarka i bateria. Pytam się gościa czy któraś z konsol jest przerobiona - on na to że nie wie, jak przyniosę gierkę to będzie można na miejscu sprawdzić. Chciałbym się Was zapytać co byście wybrali. KAŻDA ODPOWIEDŹ JEST MILE WIDZIANA + ODPOWIEDŹ W ANKIECIE.
Ostatnio zmieniony 12-06-2011, 08:43 przez Oscar, łącznie zmieniany 1 raz.
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: PSP czy XBOX 360 ?

Post autor: mg1987 »

Na czym Ci zależy - na mobilności, czy na wygodzie? PSP do najwygodniejszych w sterowaniu konsol nie należy, nie wiem jak z Xboxem. No i bateria mogłaby dłużej trzymać. Co do przerabiania PSP, można to zrobić bez ingerencji w pamięć flash (tylko trzeba mieć softa w wersji 6.20), mi działa wszystko - homebrew, isoloader, wsparcie gier na PSX, nowsze tytuły mogą wymagać aktualizacji (ale z tym poczekam aż wydadzą coś w pełni działającego dla nowszych wersji softa).
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: PSP czy XBOX 360 ?

Post autor: Oscar »

Sam nie wiem co wole, pozbywam się stacionarki żeby wybrać coś z tych rzeczy. PSP już miałem, trzy szóstki jeszcze nie, ale przypuszczam że ten x jest oryginalny więc z gierkami byłoby cienko.
Ostatnio zmieniony 06-04-2011, 12:47 przez Oscar, łącznie zmieniany 1 raz.
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: PSP czy XBOX 360 ?

Post autor: Dumian »

Jak dla mnie wybór między konsolą stacjonarną a handheldem sprowadza się do pytania czy zamierzasz grać sporo poza domem, bo jeśli nie i głównie nastawiasz się na rozgrywkę w domu, to w tym przypadku moim zdaniem zdecydowanie lepiej zainwestować w X360.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: PSP czy XBOX 360 ?

Post autor: mcl »

Dumian pisze:Jak dla mnie wybór między konsolą stacjonarną a handheldem sprowadza się do pytania czy zamierzasz grać sporo poza domem, bo jeśli nie i głównie nastawiasz się na rozgrywkę w domu, to w tym przypadku moim zdaniem zdecydowanie lepiej zainwestować w X360.
O, dokładnie. Od siebie dodam, że jeżeli masz już jakieś konsole stacjonarne, to kupno nowej chyba mija się z celem. Na x0 zaliczysz około 30 tytułów, jeśli masz ps3 i/albo dobrego peceta i grasz na bieżąco w multiplatformy to dostaniesz max 15 tytułów do ogrania (zależy też od gustu i preferencji. Nie ma co na tym sprzęcie na siłe forsować granie w tytuły których się nie lubi, vide Gears Of War, w moim przypadku).
Na PSP wiesz czego się spodziewać bo jak pisałeś już ją miałeś. A skoro miałeś to pewnie większość gier skończyłeś. Nie widzę w takim razie powodu żeby kupować psp, chyba że nie ma cię ciągle w domu i chcesz podczas jazdy autobusem nakopać komuś w tekkenie :)

Inna sprawa że xbox za 350zł nie pochodzi ci za długo. Może to być wysłużona wersja 2 letnia, która jest w stanie przedzawałowym i jedna dłuższa sesja grania ją zabije.
Obrazek
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: PSP czy XBOX 360 ?

Post autor: Oscar »

mcl pisze:chcesz podczas jazdy autobusem nakopać komuś w tekkenie :)
Heh, dobre dobre. Ale do szkoły busem mam tylko 7min ;)
mcl pisze:Inna sprawa że xbox za 350zł nie pochodzi ci za długo. Może to być wysłużona wersja 2 letnia, która jest w stanie przedzawałowym i jedna dłuższa sesja grania ją zabije
Właśnie, może też w krótkim czasie wystąpić RROD. Nawet nie wiem czy mój TV jest w stanie pociąnąć 60Hz (ale pewnie nie może).
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: PSP czy XBOX 360 ?

Post autor: SubZero »

Oscar pisze:Nawet nie wiem czy mój TV jest w stanie pociąnąć 60Hz (ale pewnie nie może).
Jak ma mniej niż 20 lat to pewnie pociągnie, ale po co? Jak nie będziesz używał HD to standardowo obraz jest w PAL, który jest w 50Hz.

Co do RRODa, to zależy jaka to wersja i jak długo (i w jaki sposób) była wcześniej używana.
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: PSP czy XBOX 360 ?

Post autor: Oscar »

Ma mniej niż 20 lat :) X, przypuszczam że jest to ta pierwsza wersja x-a trzy sześć - inaczej konsola nie byłaby tak tania.
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: PSP czy XBOX 360 ?

Post autor: mcl »

SubZero pisze:Jak nie będziesz używał HD to standardowo obraz jest w PAL, który jest w 50Hz.
Oj wybacz ale tutaj Oscar wykazał się ciut większą wiedzą :)
Xbox 360 wymaga w większości tytułów telewizorów PAL z odświeżaniem 60Hz (tzw. Pal 60). Jeżeli nie włączysz tego trybu w opcjach, taka gra się po prostu nie uruchomi. http://support.microsoft.com/kb/917304/pl

A jaka wersja możesz sprawdzić : http://www.xboxscene.com/versions-xbox3 ... r-port.php
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: PSP czy XBOX 360 ?

Post autor: SubZero »

Well, w rozdziałce PAL grałem tylko w kilka gier, więc może tak być.
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: PSP czy XBOX 360 ?

Post autor: Oscar »

Taka przejściówka będzie działała do x-a 3 6 ?
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: PSP czy XBOX 360 ?

Post autor: SubZero »

Raczej nie
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: PSP czy XBOX 360 ?

Post autor: mcl »

mam tą samą i aż z ciekawości sprawdziłem. Niestety, nie działa ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: PSP czy XBOX 360 ?

Post autor: Oscar »

Dzięki mcl, daje Obrazek
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: PSP czy XBOX 360 ?

Post autor: Oscar »

Nie chciałem tego pisać, bo mógłbym wykrakać / cieszyć się przedwcześnie, ale myśle że mogę o tym wspomnieć. Do ankiety powinienem dodać opcję:

Playstation 2 za 170zł

Kupiłem pod koniec czerwca w tym samym sklepie gdzie był x i psp. Gdy chciałem zapolować na to psp - nie było. X-a również. Więc kupiłem ps2 - nie przerobione, pad, memora, okablowanie. Działa perfekcyjnie i nie żałuje kupna mimo, że to konsola z lomba :)
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”