Super Street Fighter IV

Dział poświęcony najnowszej odsłonie Ulicznego Wojownika - Super Street Fighter IV

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Super Street Fighter IV

Post autor: eq2D »

gascan pisze:Action nie bądź złośliwy. SSFIV jest/będzie bardzo dobrą grą.
Nie widzę powodów dla których miał byś wygłaszać publicznie takie tezy. SFIV jest średni, więc parę pierdółek dodanych w wersji "super" nie zmieni tego obrazu. Dlaczego? Seria SF zawsze była skillowa, a czwórka nie jest. I tyle.
Obrazek
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Super Street Fighter IV

Post autor: s[h/z]inden »

@up
jestem za, a nawet przeciw!
2jka i 3jka były tak szeroko "poznawane" przez graczy, ze zyskaly miano 'skilowych'. ludzie grali w to (sf2 sf3) tak dlugo az odkryli wszystko, a jak się w sf4 zaczęły kończyc możliwości, to pododawali charów (i to na pewno nie ostatni raz) ;]. tytuł 'super', zeby tylko kasy ponatrzaskac, bo w przeszlosci udalo sie im zawojowac rynek, i liczy sie sentyment (wiem sam, bo czesto dla posluchania znajomej muzyki gram na emu nesa) ;p

4ka jest dostepna dla kazdego, zeby nawet dałny sie nauczyly grac (dla mniej wymagajacego gracza bedzie skillowa, jak ktos obeznany z systemem, chce byc uberskillem, to gra danem); gra powróciła do banału znanego z sfa, brakuje tylko czegos jak v-ism i voila!
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
ornit
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 20-08-2009, 13:40
Lokalizacja: z piwnicy mamusi
Kontakt:

Re: Super Street Fighter IV

Post autor: ornit »

SSF4 nadal jest skillową grą, wszakże nowicjusz nie ma szans z dobrym/doświadczonym graczem, są też 1-no frame'owe comba wymagające jakiegoś tam timingu. Oczywiście gra jest przystępniejsza dla graczy casualowych dzięki wydłużonemu okienku na reversal (zagrajcie z jakimś kenem - flowchartem i obejrzyjcie replay z włączonym podglądem ciosów użytych przez przeciwnika na bloku), łatwiejszym inputom i skrótom (te nieszczęsne skosy wystarczające do zrobienia srk).
Myślę, że ten "dodatek" wart jest swojej ceny 119 zł (jak kupiliście drożej to Was za przeproszeniem "wydymali"). Mi osobiście gra się niezbyt podoba ale gram bo...teraz "wszyscy" w nią grają.

s[h/z]inden - co to znaczy "banał z sfa"?

PS Problem ssf4 polega na tym, że ta gra pojawiła się najpierw na konsolach, a dopiero chyba we wrześniu będzie na automatach. Z SF4 było łatwiej bo po prostu kradliśmy stratsy Japończykom a teraz każdy żul ciuła swoje tajne taktyki na turniej :rotfl: A tak na poważnie, to gra nie została dobrze przetestowana, jest infinite Fei Longa na Juri (w SF4 miał na Abla i Setha), nowe postaci są strasznie niezbalansowane (Hakan to na razie low, podobno Makoto też nie za dużo da się ugrać). Oczywiście to są jedynie spekulacje bo gra wciąż jest świeża.

Jak ktoś chce skopać mi dupę, wysyłąjcie zaproszenie, gram głównie Boxerem i Hakanem.
Obrazek
ornit
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 20-08-2009, 13:40
Lokalizacja: z piwnicy mamusi
Kontakt:

Re: Super Street Fighter IV

Post autor: ornit »

Pierwsza tier-lista

A: Rufus, Akuma, Abel, Dictator, Boxer, Ryu, Chun Li, Ibuki

B+: Zangief, E. Honda, Blanka, Sagat, Guile, T Hawk, Juri

B: El Fuerte, Fei Long, Dhalsim, Cammy, Ken, Seth, C. Viper, DeeJay

C: Adon, Dudley, Cody, Gouken, Claw

D: Rose, Gen, Hakan, Guy, Makoto, Sakura, Dan

http://iplaywinner.com/news/2010/5/13/i ... -list.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Super Street Fighter IV

Post autor: Aserot »

Dan znów na samym końcu nieee :P.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Super Street Fighter IV

Post autor: Martins »

Chun Li jak zwykle w czołówce, zawsze musi być tania. Co takiego dostał Bison, że go wśród topów umieścili? Rose i Dudley mieli być wysoko, ale widzę, że przwidywania speców się nie sprawdziły. No i Vega, jest lepiej niż było, teoretycznie.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Super Street Fighter IV

Post autor: gascan »

Nie mam gry ale ciekawi mnie czemu Pazur tak "wysoko" ten sam tier co dudley, a dudley wydaje sie na filmikach mocny. Widzę, że nowe postacie pewnie zupełnie nie grywalne i na samym dole, nic nowego :) Zresztą nie ważne, nie mam nawet 100zł na tę grę.
ObrazekObrazek
ornit
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 20-08-2009, 13:40
Lokalizacja: z piwnicy mamusi
Kontakt:

Re: Super Street Fighter IV

Post autor: ornit »

Pazur dostał overheada i ultrasa "na pałkę/reakcję", na karę i z klatkami niewidzialności.

Zbierz kilka ton puszek, ta gra jest tego warta :kwasny:
Obrazek
Awatar użytkownika
tejotl
Student
Student
Posty: 44
Rejestracja: 21-10-2009, 08:12
Kontakt:

Re: Super Street Fighter IV

Post autor: tejotl »

witam
mam takie pytanie odnośnie "polskiej sceny SF" - istnieje coś takiego? jakieś dedykowane forum czy strona która skupia takich graczy?
wygooglanie odsyla mnie głównie do honmaru (jakiś topic w koszu i strona główna), ale tutaj ogólnie w dziale SF nic się nie dzieje więc jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby tutaj się skupiała rodzima scena SF
swego czasu dokopałem się do jakiejś strony/forum gdzie znalazłem info o chat-roomie (PS3) gdzie zbierają się gracze, ale gdzieś mi to info uciekło
byłbym wdzięczny za wszelkie info odnośnie rodzimej sceny/graczy SF
I know that there is no escape from the Planet of the Apes
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Super Street Fighter IV

Post autor: Aserot »

Evil Ryu oficjalnie potwierdzony w wersji arcade SSF4.

Obrazek

Po więcej screenów odsyłam tutaj
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Super Street Fighter IV

Post autor: Martins »

Shin Akuma podobno też ma się pojawić, ale Alexa dalej ni ma - lipa.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
ShadowBowser
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12-04-2011, 10:12
Lokalizacja: 3city
Ogrywam: SSFIV, MvsC3FTW, Naruto Shippuuden UNS2
Kontakt:

Re: Super Street Fighter IV

Post autor: ShadowBowser »

Miałby ktoś ochotę pograć online na PS3??
If the world chooses to become my enemy, I will fight like I always have!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Super Street Fighter IV

Post autor: Yamada »

Jakem lamer - o SSF4 można mówić dużo i o ile sama gra jest jaka jest (system SFa nie każdego do siebie przekona) tak dopracowanie trybów, opcji itd to już inna bajka. Zdecydowanie najlepsza bijatyka pod tym względem - tony opcji, można oglądać replaye innych graczy gdzie możemy cofnać walkę o 1 rundę aby przeanalizować sobie jakąś akcję, triale i inne naprawdę fajne opcje. Pod tym względem ta gra nie ma sobie równych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dreamcaster
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 87
Rejestracja: 18-03-2006, 19:48

Re: Super Street Fighter IV

Post autor: Dreamcaster »

Gra ktoś w SSFIV:AE na PC? Podaje mój nick na GFWL jakby ktoś chciał pograć:SSega Dreamcast.
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Super Street Fighter IV

Post autor: J.a.r.e.k. »

Pytanie techniczne gdyż ostatnio nie siedzę w temacie, czy gra online na PC w ten tytuł możliwa jest tylko na oryginałce?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Super Street Fighter IV”