Ateizm

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Ateizm

Post autor: eq2D »

LUDZIE. Nie wiara, wyznanie, filozofia. LUDZIE, powtarzam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Ateizm

Post autor: Arucardo_1 »

Heh nie zdążyłem z dodaniem drugiego akapitu w poprzednim poście :P
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Ateizm

Post autor: J.a.r.e.k. »

Ja tam nie wiem, czy Action jest Tyranem czy nie, mnie tam nigdy nie moderował (cokolwiek to znaczy :szok:). Tym nie mniej, fajnie jest mieć jakieś sforumowane oddziały milicji użytkowniczej nad sobą. To swoisty dreszczyk emocji (zbanują dziś czy nie?) dla nadpobudliwych. Tak jak napisał eq2D jesteśmy aż ludźmi i przede wszystkim traktujmy się jak przystało na hominidów w dodatku myślących (nie użyje słowa racjonalnie bo obrzydło mi podczas lektury tego wątku :) ). Sympatycy ks. Hellera pozdrawiają sympatyków Dawkinsa oraz hibernacji \\// ! :)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Ateizm

Post autor: Yamada »

W sumie zaczyna się uspokajać, ale żeby nie było to jeszcze jeden post lub jakieś małe PS odwołujące się do żalu który ciągnie się od kilku stron i leci z automatu +1.

I żeby nie było później jaki to ja jestem podły, niesprawiedliwy i zły.

Ament, ludzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Ateizm

Post autor: Arucardo_1 »

Dobra to ja dam przykład i zarzucę nowym wątkiem żeby zmienić temat. Wiem, że topic nazywa się "ateizm" ale w sumie swoją treścią dawno już wybiegł poza te ramy i dlatego myślę, że w sumie można by to wrzucić. Zatem tym razem rozpoczynam temat jak najbardziej na serio i przy okazji może uda się go omówić bez wyzywania.

Jakie macie zdanie na temat islamizacji Europy? Póki co demografia jest dla Europejczyków bezlitosna. Jednocześnie wszystko wskazuje na to, że w przeciągu kilkunastu, do kilkudziesięciu lat, kolejne państwa Europy zachodniej będą stopniowo dominowane przez wyznawców Islamu, którzy w przeważającej większości nie asymilują się.

[media][/media]


I tu jest poważny problem, bo o ile konflikt na linii "racjonaliści" - katolicy rozgrywa się głównie w internecie (a większości katolików i ateistów zwisa to i powiewa). Tymczasem islamscy imigranci mają duże problemy z jakimkolwiek porozumieniem z Europejczykami (i nic w tym dziwnego, skoro ich światopogląd i wyznawane idee wykluczają się z ideami europejskiej demokracji, ponadto wielu nie ma pracy - pracodawcy nie bardzo chcą ich zatrudniać, imigranci nie znają języka, często też popadają w konflikt z prawem).

Jak myślicie, uda się nawiązać jakoś dialog pomiędzy cywilizacją zachodniej demokracji a Muzułmanami, czy też wszędzie gdzie przybędą Muzułmanie, będzie wyglądać to tak?

[media][/media]
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Ateizm

Post autor: eq2D »

Wybacz za swoistą ignorancję, ale... przestałem czytać przy "na temat islamizacji Europy". Europy tzn? Katolicko-protestanckiego centrum świata? Islamizację? Aru, załóż temat religia, czy też teologia, chętnie pogadam, ale tu mówimy o ateizmie, więc nie pytaj ateistów co sądzą o islamizacji Europy, dobrze?
Obrazek
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Ateizm

Post autor: J.a.r.e.k. »

Nie tak do końca Eq.
Zauważ, że antyteiści bardzo ochoczo wypowiadają się na temat chrześcijanizacji świata, katolickiego apostolstwa. Dlaczegóż mają się nie wypowiedzieć w temacie islamizacji. Nie wątpię iż również w tym temacie mają zarówno tak dużo do powiedzenia jak i w poprzednim, w końcu negowanie fundamentalnych prawd i dogmatów religijnych to ich/wasza doktryna.
Osobiście nie interesuje mnie w/w temat, więc nie kontynuuję wątku.
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Ateizm

Post autor: Arucardo_1 »

eq2D pisze:Wybacz za swoistą ignorancję, ale... przestałem czytać przy "na temat islamizacji Europy". Europy tzn? Katolicko-protestanckiego centrum świata? Islamizację? Aru, załóż temat religia, czy też teologia, chętnie pogadam, ale tu mówimy o ateizmie, więc nie pytaj ateistów co sądzą o islamizacji Europy, dobrze?

Tyle że ten temat już od 1. strony nie był wyłącznie o ateizmie, z tego co widzę to głównie komentowana była historia chrześcijaństwa. W sumie faktycznie można by przemianować ten temat na "teologia" czy coś w tym guście skoro tak naprawdę więcej tu jest o katolicyzmie, jego dogmatach i historii niż o ateizmie jako takim.

Europy to znaczy kontynentu. Krajów takich jak Francja, Belgia, Szwecja, Polska. Czy katolicko-protestanckich? Raczej nie, ciężko nazwać Francję krajem protestanckim czy tym bardziej katolickim.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Ateizm

Post autor: Yamada »

Nie będzie źle jeżeli inne religie zrozumieją, ze islam jest wiarą jak każda inna. Ba, z chrześcijanizmem i judaizmem ma nawet sporo wspólnego jako, że wszystkie te religie czerpią swe korzenie z żydowskich przekazów o Abrahamie i w ogólnym rozrachunku wyznają te same wartości, tylko w nieco inny sposób. Nie każdy muzułmanin jest zły i jest terrorystą - to są jednostki tak zaślepione wiarą, że jakiś kiep binladen może im wciskać kit że "w imieniu Boga" i oni to łykają. W Polce jest Rydzyk i jego armia mocherów-fanatyków - identyczna sytuacja pomimo, że w znacznie bardziej 'soft' wydaniu.

Ja mam otwarty umysł i czuje zniesmaczenie tylko do świadków Jehowy, ale nie za sama wiarę, a za plątanie się po domach i wciskanie ich przekonań ludziom którzy mają to najzwyczajniej w świecie w dupie. Z reguły robią tak tylko jakieś podrzędne sekty. Mi muzułmanie nie przeszkadzają.
Obrazek
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Ateizm

Post autor: J.a.r.e.k. »

Yamada a Ty siebie uważasz za ateistę?
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Ateizm

Post autor: gascan »

Aha to w tym temacie Action wyżywa się na użytkownikach.

Ateizm jest trendy.
ObrazekObrazek
KBB

Re: Ateizm

Post autor: KBB »

Do kogo należy się zgłosić w przypadku narzucania (zmuszania do) wiary katolickiej przez rodziców?
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Ateizm

Post autor: mcl »

Złościsz się że ci rodzice każą w niedzielę iść do kościoła?
Ile ty masz lat?
Obrazek
KBB

Re: Ateizm

Post autor: KBB »

Gdyby tylko o to chodziło, to bym się aż tak nie złościł, ale przez moje absencje na mszach mam już dostać niby zakaz na jakiekolwiek turnieje et cetera. :P
Robi się z tego powoli jakaś patologia, a wiem, że przecież konstytucja czarno na białym stawia tę sprawę.

Mam 16 lat.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Ateizm

Post autor: mcl »

Dla świętego spokoju chodź na te msze, przestań się kłócić, przynajmniej do osiągnięcia "pełnoletności". Zaoszczędzisz sobie nerwy i miliony bezsensownych kłótni.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”