Ateizm

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Ateizm

Post autor: mcl »

[media][/media]
Arucardo to ty czy ktoś z twojej rodziny?
Wnioskuje po podobnym poziomie wypowiedzi

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Ateizm

Post autor: eq2D »

Jeśli czujecie jakąś mięte do siebie do opiszcie sobie to na na boku, ustawcie się na wspólną zabawę jajkami (w końcu Wielkanoc). Będziecie się tutaj (na honie) dalej wymieniać ciulstwami które znaleźliście w google = +1 do charyzmy.

Temat

W końcu przyszło kolejne święto, stricte dla tych co wierzą w chrześcijańskie mity, więc powiedzcie mi drodzy ateiści (wow!) jak Wy będziecie spędzać i respektować w ewentualnym gronie najbliższych to święto?

Ja osobiście się ciesze z tego święta. Wpadnie trochę dodatkowego grosza do wypłaty. Jajek święcić nie idę, post obchodzę (cały rok), więc dla mnie to święto którego nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Ateizm

Post autor: mg1987 »

Lol, Arucardo nie ukrywa że lubi trolować, a mimo to ludzie i tak wdają się z nim w dyskusję i wpadają w pułapkę. :P
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Ateizm

Post autor: mcl »

Robienie z siebie idioty to nie trollowanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ateizm

Post autor: Action »

Odnoszę wrażenie, że wszystkie większe święta chrześcijańskie to już tradycja i nie ważne czy ktoś wierzy w to czy tamto to i tak je na swój sposób obchodzi.

Samo to, że mało kogo nachodzi refleksja o zmartwychwstaniu podczas Wielkanocy czy narodzeniu Pana podczas Wigilii świadczy o przyzwyczajeniu do zwyczajów. Od lat człowiek w tych dniach myśli głownie królikach i mikołajach, co z jednej strony pokazuje jak wielką sile przebicia ma komercja, ale z drugiej, to nie takie złe. Człowiek mimo wszystko podczas świąt spotyka się z najbliższymi, buduje pozytywny nastrój i miło spędza czas a chyba o to w tym wszystkim chodzi.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Ateizm

Post autor: Yamada »

Żarcie!;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ateizm

Post autor: Wawrzyn »

Dzień jak co dzień :) Mam o tyle komfortową sytuację że w moim domu nikt nie obchodzi świąt. Czasem pojadę do rodzinki, w końcu jest to dobry czas na odwiedziny( nikt nie pracuje, itp.) :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Ateizm

Post autor: mg1987 »

Yamada pisze:Żarcie!;p
Ta, ale ktoś to musi zrobić, dzisiaj pół dnia przy garach stałem. :P
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Ateizm

Post autor: Arucardo_1 »

Yamada - zapomniałem wtedy odpisać. Polemizowałbym z Twoją tezą, bo po pierwsze, religie znacznie różnią się od siebie - każda jest na swój sposób unikalna, niepowtarzalna; po drugie Islam jest w tej chwili w dość specyficznym punkcie swojego rozwoju - na etapie burzliwej ekspansji i silnego rygoryzmu (coś jak chrześcijaństwo w średniowieczu). Wyobrażasz sobie chrześcijan z tamtych czasów żyjących w jednym społeczeństwie z ateistami, czy chociażby z homoseksualistami? Ja nie bardzo :P


mcl pisze:Robienie z siebie idioty to nie trollowanie.

Robię idiotę tylko i wyłącznie z Ciebie (nie jest to zresztą trudne bo łykasz każdego liścia jakiego ci sprzedaję). Nie chce mi się ani oglądać jakichś twoich sucharowych linków, ani po Tobie jechać o 1 w nocy zatem tym razem Ci daruję, znaj łaskę pana.

(chyba, że bardzo chcesz zostać wdeptany w ziemię to proszę bardzo, prowokuj mnie dalej)
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Ateizm

Post autor: Yamada »

Jasne, ze każda jest na swój sposób unikalna, dokładnie tak samo jak języki pomimo tego, ze wszystkie pochądzą od jednego bełkotu sprzed 150 tysięcy lat.

Kościół w średniowieczu rządził i dzielił - nikt nie był mu się w stanie sprzeciwić. Był władzą absolutną, ale to nie przeszkadzało ludziom bo oni po prostu wierzyli w Boga. Później coś się jednak stało - nowe odkrycia, pomysły wzbudziły ciekawość ludzi i zaczęły odciągać ich od Boga na rzecz nauki. Z Islamem jest podobnie - oni są tutaj na poziomie naszego sredniowiecza, ale to sięga nieco głębiej niż tylko to porównanie.

Allah jest wszechwiedzący, wieczny, litościwy i jest źródłem pokoju. Jego charakterystyka jest niemalże identyczna z Bogiem chrześcijańskim. Więc czy taki litościwy Bóg jak on faktycznie nakazuje swojemu ludowi taki krwawy jihad?

Tekst Koranu, podobnie jak Biblii z biegiem stuleci był zmieniany aby 'dostosować' księgę do aktualnych czasów,a czasami wystarczy w zdaniu przecinek postawić w innym miejscu, aby wiadomość nabrała całkowicie innego sensu.

Jihad (walka) jest źle interpretowany. Jest to pojęcie na tyle złożone, ze naprawdę bardzo o to prosto. Po pierwsze - Koran nigdy nie używa słowa Jihad w odniesieniu do "walki w imię Allaha". Ani razu. Jihad moze być indywidualną walką z szatanem, nie dając mu się kusić. Jihad każdego muzuzłanina to życie według przykazań Islamu i życie w pokoju z innymi.

Jihad z "niewiernymi i heretykami" natomiast to bardzo ciekawy temat. Koran nakazuje taką walkę, owszem, ale walka ta rozgrywana ma być słowem i sercem, nie bronią (czyli tak , jak działają chrześcijańscy misjonarze).

Grupa fanatyków terrorystów pojmuje to w sposób w jaki w sredniowieczu Kościół pojmował nauki Biblii (krwawe 'nawrócenia'). Ludzie to słabe istoty, szybko potrafią dać się pochłonąć fanatyzmowi w odpowiednich okolicznościach. Pod tym wzglecem są identyczni jak stare Chrześcijaństwo.

Nie wszyscy muzułmanie tacy są, wielu z nich żyje w pokoju i całe brzemie jakie na nich spada jest efektem 'pracy' wyrzutków.

Sorry jeżeli coś wydaje się niezrozumiałe, ale padam na pysk i pisałem to na jednym tchu;p.

BTW: a wiecie jak Koran nakazuje prowadzić wojnę zbrojną?
-wojnę zawsze musi zacząć przeciwnik.
-musi się toczyć o coś istotnego, o wartość którą ceni sobie Allah.
-użycie broni to ostateczność, najpierw należy spróbować rozwiazać konflikt słowem.
-nie można niszczyć żadnych posiadanych przez wroga rzeczy.
-niewinni ludzie nie mogą być zabijani.
-ranny przeciwnik musi zostać opatrzony jak bliźni.

Ciekawe nie?;].

BTW: muzułmanki są ładne;d.
Obrazek
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Ateizm

Post autor: J.a.r.e.k. »

+ Dla Yamady

A nam przydało by się trochę muzułmańskiej 'wiary we własną wiarę'.
A Bóg jest jeden. Pozdro
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Ateizm

Post autor: Komandos »

Kod: Zaznacz cały

Tekst Koranu, podobnie jak Biblii z biegiem stuleci był zmieniany aby 'dostosować' księgę do aktualnych czasów,a czasami wystarczy w zdaniu przecinek postawić w innym miejscu, aby wiadomość nabrała całkowicie innego sensu. 
To akurat nie jest prawda. Porównując zwoje znad Morza Martwego, które powstały około III w. p.n.e. z najnowszymi przekładami Bibli widać jasno, że teksty nie zostały praktycznie wcale zmienione od tamtych czasów.

Co do Jihadu i tego typu bzdetów to oczywista oczywistość, że ludzie zawsze wykorzystywali religię do własnych celów. Chrześcijanie też mieli swoje Krucjaty, które z nauką zawartą w Bibli miały niewiele wspólnego.
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Ateizm

Post autor: Arucardo_1 »

Nieważne czy Islam jest dobry, czy zły, a gdybyśmy nawet to my byli najgorsi na świecie, a oni wcielonym dobrem. Jeżeli do jednolitego społeczeństwa wprowadzi się obcą kulturowo/etnicznie grupę z zewnątrz, to zawsze będzie to prowadzić do konfliktów i wewnętrznej wojny cywilizacyjnej - proponuję zapoznać się z tym pojęciem, zdefiniowanym przez Konecznego. Dwie cywilizacje nie mogą istnieć obok siebie, bez tarć, a co dopiero jedna w drugiej. Pytanie jest proste - czy chcesz nowych konfliktów? Zobacz jak to wygląda w Ameryce. Przejedź się do Brukseli, gdzie są dzielnice opanowane przez miejscową ludność pochodzenia nieeuropejskiego, a zobaczysz że policja tam nie wjeżdża, bo jest obrzucana koktajlami mołotowa. Poczytaj historię, choćby swoją własną, a przekonasz się że to właśnie konflikty tego typu doprowadziły do rzezi na kresach, gdzie w 5 dzielnicach Ukraińcy wymordowali do 250 tysięcy Polaków, poczytaj o mordach w latach przed II wojną światową, kiedy to rosjanie wymordowali 150 tysięcy polskiej mniejszości, bo nie poddawaliśmy się kolektywizacji. Noc kryształowa - Niemcy mordują Żydów...
Utopijna wizja Multikulti sprawdza się tylko na papierze, nawet Angela Merkel ostatnio przyznała, że ten projekt jest totalną porażką.
Różnice są zbyt duże. My nigdy nie zaakceptujemy małżeństw z 13-latkami (standard w krajach arabskich), oni nigdy nie zaakceptują antykoncepcji, homoseksualizmu czy nawet całowania w miejscach publicznych.

Pojęcia takie jak tolerancja są dobre w jednostkowych relacjach międzyludzkich. Jednak w chwilii gdy mówimy o grupach społecznych, przychodzi czas na statystykę, a jest ona mniej więcej taka, że w zamieszkach kilka lat temu francuscy islamiści zdemolowali pół Paryża i spalili 2000 samochodów.
Rzeczywistość to nie wydumana utopia, welcome to the real world.


Co do Jihadu - oczywiście, że Koran zakłada walkę zbrojną, z tym że nie nazywa się to Jihad tylko Kital
http://www.koliber.net/index/index.php? ... le&id=4235 - tutaj macie różnice pomiędzy tymi pojęciami.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Ateizm

Post autor: Yamada »

"Praktycznie wcale", no właśnie.

Arucardo - i właśnie dlatego najfajniej mają ateiści (ale ci prawdziwi, potrafiacy przedstawić jakieś argumenty, a nie dzieci w stylu "on wierzy w boga hahahha!!11one"). Trzeźwe, pełne dystansu spojrzenie na religię z boku. Im Bóg nie nakazuje głosić Słowa Bozego, nie czują napinki gdy ich sąsiad wierzy w Allaha czy Thora. wiem, ze zderzenie 2 największych religii świata moze być trudne, ale w sumie to dlaczego? Chrześcijanie znają stosunek kościoła do islamu z deklaracji nostra aetate. Jan Paweł II również z wielkim szacunkiem odnosił się do Islamu. Przyjmował ich w Watykanie. Jeździł na pielgrzymki do krajów muzułmańskich. Czyli jednak się da. Nie trzeba dużo, wystarczy zaakceptować i uszanować ich wiarę. Oczywiście, musi być vice versa co moze być trudne bo w islamie nie ma hierarchii kapłanów (*ale w dalszym ciagu jest podział na pewne 'klasy' z grona których którąś na pewno darzy się szacunkiem i ma jakiś autorytet.

Czas pokaże;].
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Ateizm

Post autor: mg1987 »

Yamada pisze:wystarczy zaakceptować i uszanować ich wiarę
Wiarę tak, obyczaje nie (na przykład w takiej Arabii Saudyjskiej można zostać skazanym na śmierć za noszenie krzyża lub posiadanie biblii).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”