Wyciek danych PSN

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Vert
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 30-01-2007, 16:49

Wyciek danych PSN

Post autor: Vert »

Nie wiem czy ktoś już poruszał gdzieś ten temat...

Miałem cichą nadzieję, że nie dostanę tego maila..a jednak:

TADAAAAAAAAA:

Drogi Kliencie PlayStation Network/Qriocity,

Niedawno odkrylismy, ze w dniach miedzy 17 kwietnia, a 19 kwietnia 2011, niektóre informacje z kont uzytkowników uslug PlayStation Network i Qriocity zostaly naruszone w wyniku nieprawnej i nieautoryzowanej ingerencji w naszej sieci. W odpowiedzi na ta ingerencje doszlo do:

* Tymczasowego wylaczenia uslug PlayStation Network i Qriocity;
* Zaangazowania z zewnatrz, uznana firme od zabezpieczen do przeprowadzenia pelnego dochodzenia odnosnie tego co sie stalo; i
* Szybko podjetych dzialan w celu wzmocnienia bezpieczenstwa i infrastrukture naszej sieci, poprzez przebudowe naszego systemu, aby zapewnic wieksza ochrone danych osobowych.

Jestesmy bardzo wdzieczni za cierpliwosc, zrozumienie i dobra wole, poniewaz staramy sie robic wszystko, aby rozwiazac te problemy tak szybko i efektywnie jak tylko jest to mozliwe.

Wciaz badamy szczególy tego incydentu i sadzimy, ze nieupowaznioneosoby sa w posiadaniu nastepujacych informacji przez Ciebie dostarczonych: nazwisko, adres (miasto, województwo, kod pocztowy), kraj adres e-mailowy, date urodzenia, PlayStation Network/Qriocity haslo i login oraz uzywane online PSN ID. Mozliwe jest równiez, ze dane Twojego profilu mogly zostac uzyskane, wliczajac w to historie zakupów, adres posiadacza karty (miasto, województwo, kod pocztowy). Jesli zostalo przez Ciebie autoryzowane konto podrzedne zalezne od Ciebie równiez jego te same dane mogly zostac uzyskane. W obecnej chwili nic nie wskazuje na to, ze dane kart kredytowych zostaly naruszone, jednak nie mozemy wykluczac tej mozliwosci. W przypadku podania danych karty kredytowej za posrednictwem PlayStation Network lub Qriocity zostajac po bezpiecznej stronie dodamy, ze numer karty kredytowej (wykluczajac kod zabezpieczajacy), date waznosci oraz adres posiadacza karty równiez moga byc pozyskane.

Dla wlasnego bezpieczenstwa zachecamy Cie do zwrócenia szczególnej uwagi na e-mail, telefony, pocztowe oszustwa, które prosza o podanie osobistych lub poufnych informacji. Sony nie skontaktuje sie z Toba poprzez e-mail, czy jakikolwiek inny sposób z prosba o numer karty kredytowej, numer ubezpieczenia, identyfikacji podatkowej lub inne podobne numery czy inne dane osobowe. Jesli zostaniesz poproszony o takie informacje, mozesz miec pewnosc, ze Sony nie jest podmiotem pytania.

Kiedy uslugi PlayStation Network Qriocity zostana przywrócone do zycia zalecamy równiez, aby zalogowac sie i zmienic haslo. Dodatkowo, jesli uzywsz tej samej nazwy uzytkownika lub hasla, co w swoim koncie PlayStation Network czy Qriocity lub w innych niezaleznych uslugach lub rachunkach, równiez zalecamy ich zmiane. Aby zabezpieczyc sie przed ewentualnoscia kradziezy tozsamosci lub inne straty finansowe, zachecamy do zachowania czujnosci, sprawdzania wyciagów z konta i do monitorowania raportów kredytowych.

Dziekujemy za Twoja cierpliwosc podczas realizowania dochodzenie tego incydentu, zalujemy i przepraszamy za wszelkie niedogodnosci. Nasze zespoly pracuja na okragly zegar i uslugi zostana przywrócone tak szybko jak tylko to bedzie mozliwe. Sony bierze ochrone informacji bardzo powaznie i bedzie kontynuowac prace w celu zapewnienia dodatkowych srodków ochrony danych osobowych. Zapewnienie jakosci i bezpiecznych uslug rozrywkowych dla naszych klientów jest dla nas priorytetem. Proszimy o kontakt na pl.playstation.com/psnoutage jesli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania.

Z powazaniem,
Sony Network Entertainment and Sony Computer Entertainment Teams



Sony Entertainment Europe Network Limited (poprzenio znany jako PlayStation Network Europe Limited) jest oddzialem Sony Computer Entertainment Europe Limited kontrolujacym dane osobowe dla PlayStation Network / Qriocity


I co teraz, mam blokować dwie karty, które miałem przypisane do kont?
JEBANE SONY :suchy:
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyciek danych PSN

Post autor: J.a.r.e.k. »

To może jako przyszły użytkownik tej konsoli, poczekam na rozwój wydarzeń nim założę konto na PSN :)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Wyciek danych PSN

Post autor: Dumian »

W miarę bezpiecznie jest ustawić limit transakcji internetowych na 0 zł. Dodatkowo tak jak napisali w mailu, jeśli gdziekolwiek miałeś takie samo hasło co na PSN również przydałoby się je zmienić w tych miejscach (głównie konta bankowe, ważny jest jeszcze e-mail).
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Wyciek danych PSN

Post autor: gascan »

Powinieneś już dawno zablokować te karty i w przyszłości nie podawać tych danych nigdzie. Ja np mam na paypalu konto inteligo, którego używam do zakupów internetowych i przelewam na nie zawsze tylko tyle kasy ile trzeba aby coś zakupić. Nie ufam po prostu sieci i korzystam ze zdrapek, a nie wpisuje dane kart w konsoli LOL. Zresztą i tak niedługo Korea Północna rozpierdoli internet.
Polecam też do usług sieciowych zaopatrzyć się w Xboxa360 bo:
- 10 zł miesięcznie za jakość usługi xbox live to śmieszny grosz
- online zwłaszcza w bijatykach jest zauważalnie lepszy
- multiplatformy wyglądają lepiej na xboxie
- większa biblioteka gier małych firm japońskich
- kof98um, kof2002um i garou z opcją online
- pady i akcesoria bez konfiguracji działają w grach pod windows

Minusy:
- blokada regionalna (ale nie w każdym tytule)

Jestem za tym aby sony padło totalnie i była tylko jedna platforma wtedy każdy by grał we wszystkie gry.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Wyciek danych PSN

Post autor: mg1987 »

gascan pisze:Jestem za tym aby sony padło totalnie i była tylko jedna platforma wtedy każdy by grał we wszystkie gry.
Jeśli Sony padnie to pojawi się ktoś inny, rynek nie znosi próżni, poza tym monopol jest zły.
Vert
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 30-01-2007, 16:49

Re: Wyciek danych PSN

Post autor: Vert »

Właśnie myślałem nad zablokowaniem, tylko że z tym będzie problem, bo niedługo wybieram się do Indonezji. Zabookowałem tam łączenie 5 hoteli (używając właśnie cc), jeden hotel ściągnął kasę z góry, inny zabezpieczenie, jeszcze inny połowę, pozostałe pobiorą opłatę w niedługim czasie. Ehhh, jedyne, co mogę chyba zrobić to mieć to głęboko w DUPIE.
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Wyciek danych PSN

Post autor: Arucardo_1 »

mg1987 pisze:
gascan pisze:Jestem za tym aby sony padło totalnie i była tylko jedna platforma wtedy każdy by grał we wszystkie gry.
Jeśli Sony padnie to pojawi się ktoś inny, rynek nie znosi próżni, poza tym monopol jest zły.

A czasy PSX'a pamiętasz? ;)
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wyciek danych PSN

Post autor: Action »

Arucardo pisze:A czasy PSX'a pamiętasz? ;)
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Wyciek danych PSN

Post autor: Arucardo_1 »

Szczerze? Nie znałem nikogo kto by N64 posiadał :P nawet w PSX extreme kiedyś poświęcili prawie cały numer PSXowi i jego historii, z którego wynikało, że totalna dominacja PSXa jaka miała miejsce w Toruniu, nie była odosobnionym przypadkiem :)
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Wyciek danych PSN

Post autor: gascan »

W czasach psxa w Polsce każdy miał z konsol tylko psxa i było idealnie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Wyciek danych PSN

Post autor: Aserot »

gascan pisze:W czasach psxa w Polsce każdy miał z konsol tylko psxa i było idealnie.
A tam ja miałem jeszcze pegaza i master system II :P.

Co do samego faktu nie ma co popadać w panikę i paranoje.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Wyciek danych PSN

Post autor: SubZero »

gascan pisze:W czasach psxa w Polsce każdy miał z konsol tylko psxa i było idealnie.
Bo Polska to jest dziwna i zacofana kraina, a poza tym z tego co pamiętam N64 nie dało się wtedy przerobić (z Saturnem nie wiem).
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Wyciek danych PSN

Post autor: KRELIAN »

Najbardziej w tym temacie (nie mówię akurat o tym forum) bawi mnie, jak to zwolennicy X360 narzekają jaką to PS3 jest złą konsolą za argument podając awarię PSN. Szkoda tylko, że osoby odpowiedzialne za zabezpieczenia mają tyle wspólnego z produkcją gier co prawnicy Sony, a także ich BHPowcy czy też sprzątacze biur.

Zawinił jakiś sztab ludzi których nazwisk nigdy nie poznamy odpowiedzialnych za zabezpieczenia/kolejne update'y, więc najprościej pojechać po firmie jako całości, ale nie mieszajmy do tego gier czy możliwości samego sprzętu, bo o ile miało to sens jeszcze z 3 lata temu, tak teraz temat jest zamknięty i nie chce mi się nawet o tym rozpisywać - to tak co by uspokoić fanbojowskie zapędy ;].

Natomiast co do samej paniki związanej z przejęciem kont to polecam cieszyć się weekendem majowym, natomiast w razie słabszych nerwów zadzwonić/podjechać do banku i zmienić limity przelewów jeśli ktoś miał wcześniej większe, wrzucić powiadomienie SMSowe (choć to pewnie ma każdy) i czekać na możliwość zmiany hasła jak tylko PSN będzie aktywne. A na przyszłość robić zakupy wyłącznie kartą przeznaczoną do takich celów.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wyciek danych PSN

Post autor: Action »

Ale co ludków ma obchodzić kto zawinił? Nie działa - jest źle. Co nie działa - konsola. Reasumując, konsola jest zła.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Wyciek danych PSN

Post autor: KRELIAN »

Wiem jak działa psychologia tłumu i właśnie dlatego nie jestem 'ludkiem' ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”