Ateizm

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Ateizm

Post autor: Yamada »

To jest kolejna schiza ludzi którzy chcą aby ziemia Mahometa była 'czysta'. Tak nie nakazuje Allah.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Ateizm

Post autor: Arucardo_1 »

Yamada pisze:"Praktycznie wcale", no właśnie.

Arucardo - i właśnie dlatego najfajniej mają ateiści (ale ci prawdziwi, potrafiacy przedstawić jakieś argumenty, a nie dzieci w stylu "on wierzy w boga hahahha!!11one"). Trzeźwe, pełne dystansu spojrzenie na religię z boku. Im Bóg nie nakazuje głosić Słowa Bozego, nie czują napinki gdy ich sąsiad wierzy w Allaha czy Thora. wiem, ze zderzenie 2 największych religii świata moze być trudne, ale w sumie to dlaczego? Chrześcijanie znają stosunek kościoła do islamu z deklaracji nostra aetate. Jan Paweł II również z wielkim szacunkiem odnosił się do Islamu. Przyjmował ich w Watykanie. Jeździł na pielgrzymki do krajów muzułmańskich. Czyli jednak się da. Nie trzeba dużo, wystarczy zaakceptować i uszanować ich wiarę. Oczywiście, musi być vice versa co moze być trudne bo w islamie nie ma hierarchii kapłanów (*ale w dalszym ciagu jest podział na pewne 'klasy' z grona których którąś na pewno darzy się szacunkiem i ma jakiś autorytet.

Czas pokaże;].

Wiesz, fakt iż jestem katolikiem (niepraktykującym zresztą) nie zmusza mnie od razu do "głoszenia Słowa Bożego"... nie wnikam w to co kto wierzy lub nie wierzy (wśród moich znajomych są zarówno ateiści, jak i osoby prezentujące najróżniejsze religie, od chrześcijaństwa poprzez islam po najróżniejsze egzotyczne wierzenia). Dlatego pomimo mojego katolicyzmu, jestem w stanie "spojrzeć z boku" ;)

Co do Islamu, on jest po prostu w swoich podstawach niezgodny z zachodnią demokracją. To zupełnie inny świat wartości. Niektórzy się łudzą, że islamiści się zeuropeizują, ale zapominają, że... dla ludzi wychowanych w świecie islamskim i kierujących się tym światopoglądem, demokracja w wydaniu europejskim nie jest ani trochę pociągająca. Wręcz postrzegają ją jako siedlisko zła i grzechu (coś jak wcześni chrześcijanie postrzegali Rzym). Co do islamskich przywódców religijnych to oficjalnie potępiają terroryzm,jednak jednocześnie nauczają, by odrzucać kulturę zachodu, a czasami wręcz by nią pogardzać pogardzać i otwarcie wyrażają poparcie dla reżimu opartego na szariacie w miejsce demokracji i praw człowieka.

Tym, którzy liczą na pokojową koegzystencję europejczyków i muzułmańskich imigrantów polecam książkę pt. "Londonistan"
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Ateizm

Post autor: J.a.r.e.k. »

Hahahaha.

Mam dla Ciebie zaskakującą wiadomość Arucardo.
Jeśli twierdzisz że nie jesteś praktykujący, to nie należysz do kościoła katolickiego synku. Zacznij pracę nad sobą, a na końcu polemizuj z innymi.
Pozdro.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Ateizm

Post autor: mg1987 »

J.a.r.e.k. pisze:Jeśli twierdzisz że nie jesteś praktykujący, to nie należysz do kościoła katolickiego
To zupełnie jak z rozwodami w którymś krajach islamskich - mąż trzy razy powie, że się chce rozwieść i po krzyku? Bo mi zawsze się wydawało, że trzeba się "wypisać" (apostazja to się chyba zwało). Poza tym co z tymi wszystkimi tekstami w o "zbłąkanych owieczkach" które są w biblii, a nuż taki wierzący-niepraktykujący zacznie znowu uczęszczać?
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Ateizm

Post autor: J.a.r.e.k. »

Krótko mówiąc, Kościół to wspólnota. To nie jest Krajowy rejestr dłużników, który rejestruje Cie mimo woli (ale co ja młody wiem, niektórzy postrzegają tak sakrament Chrztu Św.). Jak w każdej wspólnocie, (odnowie w Duchu Św., Neokatechumenicznej), jeżeli nie uczęszczasz na spotkania, udzielasz się, to Cię w niej nie ma bo Twoja wiara nie jest poparta czynami. Popełniając grzech ciężki, SAM odchodzisz od Kościoła.
W sprawie owieczek: spowiedź jest gestem skruchy i przy spełnieniu naprawdę kilku prostych warunków jakie stawia, można do Kościoła Chrystusowego szybko powrócić i przyjąć go do serca podczas Eucharystii.
Koniec i kropka.

Na islamie się nie znam, więc zawiłą dysputę pozostawiam wam bardziej oczytanym :)
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Ateizm

Post autor: mg1987 »

Kościół też jest zbiurokratyzowany, na sporo rzeczy trzeba mieć papier.
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Ateizm

Post autor: J.a.r.e.k. »

Niestety.
Nie jestem zwolennikiem biurokracji również. Jednakże, wkraczamy w trzecie tysiąclecie, kościół nie pozostał w tyle, jak niektóre wyobrażenia o nim, jako średniowiecznej świątyni na przedzamczu w której można dostać blessa i heala, oraz kupić magic rody. Pewne rzeczy, powinny służyć uporządkowaniu i segregacji. Jestem pewien, że Kościelna biurokracja zużywa dużo mniej papieru niż Promocyjne ulotki produktów z Tesco. Świat idzie na przód. Chcę, żeby kościół też szedł, tak jak tego chciałby Chrystus. W końcu wszyscy jesteśmy pielgrzymami (tylko idziemy w różnych kierunkach).
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Ateizm

Post autor: Yamada »

Aha czyli co - jak ktoś wierzy w Boga, a nie rzuca co niedziele kilku złociszy na tace to nie jest katolikiem? Nie jest wierzącym? To tak jakby powiedzieć, że nie jest się fanem bijatyk gdy się w nie gra, a nie jeździ na turnieje.

Wiara jest 'indywidualna' dla każdego człowieka.
Obrazek
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Ateizm

Post autor: J.a.r.e.k. »

Pozwól, że poprawię odrobinę Twoją wypowiedź: dokładniej to tak jakby mówić, że jest się fanem bijatyk posiadając jedynie stertę gazet z ciosami i linków do youtuba i mieć kolegów konsolowców, a samemu nie grać w żadną bijatykę.
Nie ma kogoś takiego jak 'niepraktykujący katolik'. Są za to ludzie zagubieni, podatni na wszelkie pokusy, oddaleni od Boga.
Mało tego, są ludzie, którzy NIEŚWIADOMIE, kreują sobie własną wizję Boga, z którym rozmawiają w domu, od czasu do czasu, bez potrzeby uczestnictwa we Mszy Świętej, (którą ustanowił przecież Chrystus syn Boży!), taki ich własny Custom God na potrzeby. Konsekwencje tego mogą być zatrważające. Polecam poczytać 'List z Piekła'.

Jeszcze raz powtórzę, że Kościół to wspólnota, która zbiera się w miejscach do tego przeznaczonych. Dodatkowo My jako chrześcijanie - każdy z osobna - jesteśmy apostołami, każdy w swojej mierze jak to kiedyś fajnie przypomniał Cejrowski.

Indywidualna dla każdego człowieka to jest moim zdaniem cecha charakteru (o albo to czy dasz na tacę na przykład).
Wiara jest przede wszystkim wspólna i łączy wszystkich nas chrześcijan.

Ale w zasadzie, moje posty chciałem ograniczyć tylko do dialogu z Arucardo.
Niech każdy katolik daje przykład przede wszystkim sobą.

Kończe bo to topic zgoła odmienny i sobie tu rozmawiacie że Boga nie ma :)
Pozdro!
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Ateizm

Post autor: mg1987 »

J.a.r.e.k. pisze:dokładniej to tak jakby mówić, że jest się fanem bijatyk posiadając jedynie stertę gazet z ciosami i linków do youtuba i mieć kolegów konsolowców, a samemu nie grać w żadną bijatykę
Fan to entuzjasta/miłośnik, więc jak najbardziej można tak robić - źle dobrałeś przykład. :P
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Ateizm

Post autor: J.a.r.e.k. »

A niech to. Coś w tym wszystkim jest .

Chociaż..jak by się tak zastanowić.. Czy można być fanem M.Jacksona nie posłuchawszy jego muzyki tylko dajmy na to czytając teksty piosenek? Hm.. To coś jak bycie fanem bijatyk czytając tylko ciosy i oglądając filmy. Bijatyka to w końcu przede wszystkim 'uderzanie w przyciski na padzie' :) A M.Jackson to 'głos i taniec'.

Wybroniłem się?:)
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Ateizm

Post autor: mg1987 »

Wybroniłem się?:)
Niech będzie że tak (chociaż gdybym się czepiał to mógłbym powiedzieć, że ktoś może być fanem Jacksona z powodu jego wyglądu, ewentualnie jakiś akcjonariusz firmy która sprzedawała jego płyty też może nim być bez przesłuchania nawet jednej jego piosenki). :D
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Ateizm

Post autor: Arucardo_1 »

J.a.r.e.k. pisze:Hahahaha.

Mam dla Ciebie zaskakującą wiadomość Arucardo.
Jeśli twierdzisz że nie jesteś praktykujący, to nie należysz do kościoła katolickiego synku. Zacznij pracę nad sobą, a na końcu polemizuj z innymi.
Pozdro.

W teorii, jeśli wypowiedziałeś się publicznie kiedykolwiek w sposób inny niż Kościół to nie jesteś katolikiem (co potwierdził list biskupów z listopada). Co oznacza nie mniej nie więcej, niż to, że jeśli by ten przepis ściśle stosować to katolikami przestałoby być 90% spośród nich i co najmniej połowa kleru (wszyscy ci, którzy polemizują z doktryną Kościoła, która notabene ciągle się zmienia).
Chyba sam się zgodzisz, że "automatyczne wykluczenie" na powyższych zasadach nie ma zbyt wiele sensu. Katolicyzm nie jest zbiorem 10 paragrafów. To ogromny system zawierający wiele (niekiedy rywalizujących) idei.

To nie jest tak, że nie praktykuję w ogóle. Czasami zaglądam na Mszę Św., niemniej skoro robię mniej niż absolutne minimum (czyt. co niedzielę chodzić do Kościoła), nie mówiąc już o nabożeństwach i tym podobnych, to nie mogę się nazwać "praktykującym", prawda?
Wierzę w Boga i nikt mi tego nie zabierze. A że chwilowo z pewnych przyczyn rzadko trafiam do kościołów - moja rzecz.
Jeśli by mnie porównać do gracza, to jestem takim, który gra sobie raz na jakiś czas a nie przeznacza połowy życia na siedzenie przy konsoli :P
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Ateizm

Post autor: J.a.r.e.k. »

Zgadzam się, że relacja człowiek-Bóg jest osobistą, wspólnota-Bóg, publiczną.
Moim zdaniem to wielka sztuka i cnota być całym sobą o każdej godzinie świętym, w warunkach naszej natury to wręcz niewyobrażalne. Codzienna modlitwa różańcowa jest dla ludzi niewyobrażalna, a co dopiero całkowite zawierzenie się Bogu Ojcu.
Nasuwa się przeto wniosek iż, ludzie będąc ułomnymi, na swojej drodze napotykają wiele przeszkód, pokus, ogarnia ich ciemność (tak jak przecież Jezusa w ogrójcu). Dlatego rotacja w kościołach jest taka duża.

Ale! To wszystko nie miało by w ogóle znaczenia gdyby nie wiara w Czyściec, istnienie grzechu oraz pokuty. Każdy nawet najbardziej zatwardziały grzesznik, jeśli w chwili śmierci przyjmie do swego serca Jezusa Chrystusa, dostąpi zbawienia to wiemy. Byle by tylko jego miłosierdzia nie nadużywać ;)

Każdy ma swój czas, każdy ma swój Getsemani.
Awatar użytkownika
Tebaatusasula
Beginner
Beginner
Posty: 10
Rejestracja: 16-01-2012, 23:43

Re: Ateizm

Post autor: Tebaatusasula »

Ja jestem ortodoksyjnym wyznawcą Religii Mojżeszowej a "wojujący ateizm" jest pedalski.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”