Gry video - rozmowy ogolne

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: mcl »

http://www.systemrequirementslab.com/cyri/

Sprawdź to co cię interesuje na tej stronie, będziesz miał mniej więcej rozeznanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: eq2D »

Adik, spokojnie emu DC będzie śmigać (null DC), może także Naomi/Atomiswave przez ten ruski emulator DeCeka (nie pamiętam nazwy). A z nowszych gierek, które będą Ci śmigać i rzeczywiście są warte polecenia to: Amnesia, Plant vs Zombies i Bejeweled 3 :D

Z bitek na klony: Blaz Blue, Guilty Gear XX (choć nie jest nowy), Melty Blood, Akatsuki BK, viewtopic.php?t=2988 , Ougon Musou Kyoku, no... ogólnie to same ciulstwa robią, lepiej Cannon Fodder z amigi odpalić, większa radocha z grania.
Obrazek
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: AK »

EQ to powiem Ci że lipa troche te gierki podałeś eheh miałem na mysli coś poważniejszego :) bitek 2d nie lubie, logiczne owszem ale mialem nadzieje na coś w stylu obviloion ale procek za slaby raczej co nie? bo na karcie by chyba poszło....:( ta jedna gierke defence sobie sciagne chyba i tak tylko te kwiatki mnie odrzucaja troche :D
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: eq2D »

Ja nie wiem co to za procek, ale u mnie na 3,06GHz, 1GB ramu i 256 ramu na grafie oblivion śmigał niemal na full detalach. Ważne oczywiście są mody przyśpieszające grę. Średnio koło 20 klatek miałem przy 1024x768 bez żadnego AA. Tylko... gra jest nudna jak flaki z olejem. Konwersacja niemal nie istnieje, fabuła jest żalosna, gameplay mocno gówniany. No z poważnym gierek to się bierz za przygodówki typu Amnesia, czy Penumbra. Gwarantuje że pielucha będzie potrzebna. I to nie jedna.

Także:

Anachronox - przekozacki erpeg z niebanalną fabułą, fajnym systemem i genialną muzą.
Torment - bo nie ma lepszego erpega.
Chains - zajebista gierka logiczna z cholernie sympatyczną muzą.
Osmos - logiczno-zręcznościowa opowieść o rozrastaniu się ;-)
Cogs - w cholerę trudna, ale jakże satysfakcjonująca gierka logiczna.
Obulis - logiczna z strasznie przyjemnym, ambientowym klimatem.
Aquaria - zręcznościowa gierka, opowieść o wodnym żyjątku, które stawia pytania stricte egzystencjonalne
Iji - jedna z najlepszych platformówek z elementami rpg jakie dane było mi zagrać.
Sacred 1 - zajebisty hack'n' slash.
Titan Quest - jak wyżej, w klimatach mitologii greckiej.
Disciples II - chyba jedyna strategia fantasy,która nie jest "heroic", a "dark".
Cannon Fodder - w wersji na amiszkę, luks malina gierka.
Diablo II z modami Easter Sun, Median XL, Snej. A żeby się nie pierdolić z podmianą plików - http://snej.d2maniacs.org/forum/index2. ... #msg458514
Half Life all - b o to jeden z najbardziej kozackich fps'ów.
Doom III - nie słuchaj ciuli, gra jest przerażająca, ale to nie shooter, jeno horror.
Serious Sam - nie wiem czy Ci wersja HD będzie śmigać (u mnie cięło w chuj), ale jak by co - stare wersje nie rażą grafiką, a gierki są wspaniałe.
Splinter Cell Chaos Theory - zajebisty klimat.
Prince of Persia Warior Within - do czasów pierwszego księcia, to właśnie WW jest naj.
Devil May Cry 3 i 4 - bo da się pograć.
RE 4 z community patchem (jakieś 4GB) - Resind Evil czwarty w wersji takiej jak powinien wyglądać na piecach zaraz po ukazaniu się.
Thief 3 - za niesamowity klimat.
No, coś by się jeszcze znalazło, ale starczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: AK »

amnesia ogladalem swego czasu jak koles przechodzi cala gre z komentarzem. tak ze odpada a i nie podoba mi sie za bardzo

Anachronox - nie lubie takich gierek.
Torment - grałem ze 20 godzin nie mam ochoty wracac jakos.
Chains -
Osmos -
Cogs - nie za bardzo :)
Obulis -
Aquaria -
Iji - niet.
Sacred 1 - staroć to by mi poszlo na starym złomie :)
Titan Quest - jw
Disciples II - strategie nie bardzo
Cannon Fodder - gralem kiedys kiedys sporo.
Diablo II przeszedlem ostatnio mam dosc diablo:D
Half Life all - nie lubie fps
Doom III - moze pogram tez o tym myslałem ostatnio :)
Serious Sam - nie lubie tej gierki
Splinter Cell Chaos Theory - nie lubie skradanek. only mgs1
Prince of Persia Warior Within - nie lubie
RE 4 przeszedlem na ps2 ogolnie sredniawka jak dla mnie.
Thief 3 - nastepna skradanka nie za bardzo...

mamy zdecydowanie inne gusta hehe :D no nic pozostanie mi wrocic do xenogears bo wreszcie mi na emu chodzi jak trzeba :D
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: gascan »

W Quake 4 warto zagrać, dzisiaj ukończyłem i nie żałuje. Fabuła typowa ale jeden zwrot akcji ryje beret. Kompleksy Stroggów są klimatyczne, a ich inżynieria jest zajebiście przedstawiona. 8/10
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

AK pisze:strategie nie bardzo
Bo starcraft to symulator jazdy Siege Tanka:P
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: eq2D »

Adik, bo Ty zwyczajnie nie lubisz dobrych gier, no tu dużo gadać :D No i dlaczego piszesz, że nie lubisz takich gier jak anachronox, a do xenogears chcesz wracać? Coś nie bangla tutaj. I co chcesz od Cogs? Kurde, mi IQ podskoczyło po paru plaszach :-)

A Q4 zaliczyłem przeszło rok temu. Prey i Doom 3 wins, jednak.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

AK ogólnie gubi się w zeznaniach, bardziej się ogranicza niż opiera na gustach.

Ale on chyba sam o tym dobrze wie :D
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: AK »

hehe EQ jeśli chodzi o tego anach. to nie jestem wstanie przemóc tej grafiki. i kamery. nie lubie też klimatów blade runnera. jakoś mnie to przytłacza. jesli chodzi o tą logiczną gierke to jeszcze jak Cie mogę. może spróbuję.

Action jeśli chodzi o starcrafta to dużo większą frajdę mam z ogladania gier innych niż grania samemu :)

a xeno to inna bajka. mam sentyment go jrpg i moge w to grać godzinami. chrono trigger i ff6 ktore to przeszedłem wielokrotnie wypaczyły mi psyche hehe w tego frey bym zagrał ale pewnie mi nie pojdzie za dobrze :/

tak czy siak dzieki wszystkim za czas i chęć pomocy :)
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
WolfBogard
Grand Master
Grand Master
Posty: 595
Rejestracja: 24-02-2009, 19:53
Lokalizacja: Warszawa - Zoliborz
Ogrywam: MK, SF
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: WolfBogard »

Ja sie szykuje aby wyprobowac Nowego Wiedzmina, ciekawe czy tak samo mnie wciagnie jak pierwsza czesc.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: JJxenon »

Grał ktoś z Was w starego ale poczciwego RUNE na PC ? . Bo ostatnio ten tytuł wciągnął mnie swoim nordyckim klimatem ( mimo leciwej już grafiki ) . Do tego ten arsenał broni ( noż ten Ragnar i jego ostry ekwipunek )
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: gascan »

Przeszedłem niedawno całe Rune od początku do końca więc musi być grą co najmniej bardzo dobrą.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Martins »

gascan pisze:W Quake 4 warto zagrać, dzisiaj ukończyłem i nie żałuje. Fabuła typowa ale jeden zwrot akcji ryje beret. Kompleksy Stroggów są klimatyczne, a ich inżynieria jest zajebiście przedstawiona. 8/10
Quake 2 to zajebista gierka, przesiąknięta kozackim cyberpunkowym klimatem. W 4kę dane mi było zagrać, niestety nie młóciłem zbyt długo, ale po rekomendacji Gascana, podejrzewam że wiele nie ustępuje oryginałowi.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: JJxenon »

Od wczoraj gram w Hydrophobie prophecy na PC , i nie wiem czy ta gra mnie tak wciągnęła na długie godziny , czy ja tak bardzo lubię patrzeć na postać pływającą pod wodą . Taki Tomb Raider z dużą ilością efektów wizualno wodnych . A sama Kate fajna przemyślana laska :)

Gascan co do Twojej wypowiedzi to Potwierdzam , Rune uznałbym za grę dobrą a nawet bardzo dobrą , mimo że dziecko neo powiedziało by zapewne ( kiepska grafika ...nie gram )
No ale oni już tak mają ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”