Oczekiwania względem działu

Dział poświęcony rozgrywkom online we wszystkie odsłony Smoczej Serii, poczynając od klasyki 2D, m.in. Mortal Kombat II i Ultimate Mortal Kombat 3, a na Mortal Kombat na PlayStation 3 i Xbox 360 kończąc.

Moderatorzy: ModTeam, Support

ODPOWIEDZ

W którą część Mortal Kombat chcesz grać turnieje?

Mortal Kombat I
3
9%
Mortal Kombat II
11
31%
Mortal Kombat 3
0
Brak głosów
Ultimate Mortal Kombat 3
10
29%
Mortal Kombat 4
3
9%
Mortal Kombat (2011)
8
23%
Mortal Kombat Trilogy
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 35

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Oczekiwania względem działu

Post autor: Dumian »

Powstał właśnie dział - Test Your Might!, który jak wiemy odnosi się do rozgrywek w Mortal Kombat (online). W tym temacie piszcie wszelkie sprawy związane z mortalowaniem po sieci, życzenia co do działu, uwagi, opinie, komentarze.

Na początek lecimy z ankietą na podstawie której postaramy się dobrać częstotliwość giercowania w poszczególne tytuły (każdy może oddać maksymalnie 3 głosy).

Zapraszam do aktywności na łamach działu Test Your Might! oraz w dziale Mortal Kombat.

<iframe width="550" height="120" src="https://www.honmaru.pl/gfx/honmaru.swf" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
WolfBogard
Grand Master
Grand Master
Posty: 595
Rejestracja: 24-02-2009, 19:53
Lokalizacja: Warszawa - Zoliborz
Ogrywam: MK, SF
Kontakt:

Re: Oczekiwania względem działu

Post autor: WolfBogard »

Mysle, ze jak widac zarys prederowanych czesci zapewne tak zostanie. Kwestia tylko rozgrywek...
Ja mysle, ze fajnie bedzie stworzyc Lige. Dlaczego? dzieki temu mysle, ze caly czas beda checi do tego aby sie podciagac i wiecej praktykowac. Ciagla rywalizacja na punkty do tego bedzie dobrym motywatorem.

Mozna by zrobic taka lige na kwartal lub na miesiac.

Co do turkow - mamy pare opcji - jedna z tych ktore napewno sie spodobaja to 2v2 w UMK3, zostalo to sprawdzone przez Adepta, mnie i Verta i chyba cala trujka miala z tego duzo funu i adrenaliny.

Dla wiekszej zabawy mozna wymyslec RANGI np. Dla Verta "Unbeatable" po uzyskaniu 30-0, albo po zgromadzeniu 100 Winsow :D

Raz na miesiac zrobic turniej z wjazdowym 5/10zl i pierwszych 3 na podium zbiera cukierki czy jakies Pre-mixed drinki, albo sznurowki czy moze zestaw 3 Pizzy :D

No pomyslow troche jest....napewno bedzie ich wiecej :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Oczekiwania względem działu

Post autor: Dumian »

Pomysłów jest sporo w tym także turniej w randomowo zmieniane postaci w trakcie walki (hint: ??????), co do ligi/rankingu, to w planach są rozgrywki na wzór rankingu Tekkena 6 (w skrócie sezony podzielone na 3 miesiące każdy, sporo statystyk, rangi, rozbudowany system, punktacja oparta o pozycję w tabeli - za wygranie z lepszym więcej punktów niż za wygranie ze słabszym, bez terminarza - gracze sami umawiają się na walki).
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
WolfBogard
Grand Master
Grand Master
Posty: 595
Rejestracja: 24-02-2009, 19:53
Lokalizacja: Warszawa - Zoliborz
Ogrywam: MK, SF
Kontakt:

Re: Oczekiwania względem działu

Post autor: WolfBogard »

Aha, zajebisty ten Ranking Tekkena. Fajna sprawa z tymi statystykami...
Jak wiemy od poczatku turnieju MC poziom zawodnikow poszedl w gore niesamowicie!
I dzieki takim statystykom bedziemy mieli wszystko czarne na bialym.

Nice Dumian!
Obrazek
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Oczekiwania względem działu

Post autor: Adept »

Turnieje raz na miesiąc odpadają moim zdaniem. Ligowo można grać co chwilę, ale turnieje w tak krótkim okresie czasu? Nie wiem jak Wy, ale mnie wymęczył strasznie Mythologies Cup. A częste turnieje to też mniejszy prestiż wygranych. No bo powiedzmy sobie szczerze, to co Vert odwalił w Myhologies Cup to jest rzecz do pamiętania na długie lata. Totalna dominacja w każdą część (Mimo, że wiele finałów z nim było na żyletach to liczy się wygrana). I inicjatywa zrzeszająca tylu dobrych graczy i w takiej ilości to tego jeszcze nie było w Polsce w rozgrywkach online, więc to jest osiągnięcie.

A teraz jak będą te turnieje co miesiąc, to "w lipcu nie wygrałem, ale jestem mistrzem sierpnia bo nie było dobrych graczy". Jestem za tym, aby turnieje były rzadziej, ale tak mocno obsadzone jak Mythologies Cup. I prestiż jest większy i większa chęć ludzi do grania. Pykać co miesiąc to my możemy w lidze. Wiem, że Krelian planuje coś za niedługo, ale ja bym radził: chill out z turniejami :)

A pomysły na RANDOM play czy 2vs2 to po prostu pewniaki ;)
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Oczekiwania względem działu

Post autor: Martins »

Osobiście też jestem za zmianą formuły rozgrywek, ponieważ aktualna już mi się przejadła. Liga to bardzo dobry pomysł, z tym, że mam wątpliwości co do tego, że nie ma ustalonych konkretnych terminów rozgrywanych walk. Każda kolejka ligowa powinna być ustalona odgórnie i rozegrana w terminie, wolna ręka w tej kwestii może spowodować spore zaległości w tabeli ligowej. Komuś tam nie będzie się chciało rozgrywać walk, "bo ma jeszcze czas", a na finishu może się tych zaległości uzbierać sporo i posprzątane. Jeśli któryś z graczy oleje termin walki, to odrazu walkover, dzięki temu tabela uaktualniana będzie na bieżąco, co wpłynie na jej przejrzystość.

Jeśli chodzi o pmysły na ewentualne turki, to można zagrać jakieś Low Tier Cup lub Single Character Cup. Random osobiście nie lubię - dla mnie wybór postaci bardzo ważna sprawa, dlatego nie wiem czy zmusiłbym się do grania jakimiś SubZERAMI bez maski :P

Masz rację, maska to podstawa
Ostatnio zmieniony 08-05-2011, 20:09 przez Martins, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Vert
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 30-01-2007, 16:49

Re: Oczekiwania względem działu

Post autor: Vert »

Ranking, liga fajnie. Turnieje co miesiąc - Adept ma 137% racji.
2v2 super pomysł. Ja oczywiście bym był za randomem:D Ma to jednak jeden minus, nie wszyscy potrafią/chcą grać wszystkimi. Myth Cup pokazał, że jest sporo osób, które raczej gra 1-3 zawodnikami. Z drugiej strony może TE osoby ogranęłaby chęć do opanowania wszystkich postaci...:P Do tego raz na pół roku weekendowy wypad do Chrisa :P

Z innej beki. Wrzuciłbym replaye z finałów i półfinałów na utube. Chyba, że ktoś to będzie również to robił. Teraz pytanie w jakiej formie? Ja proponuje jeden film - jeden mecz, bez żadnych dziwnych podkładów muzycznych.
Jakieś propozycje?
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Oczekiwania względem działu

Post autor: Adept »

Vert -> filmy będą wrzucane, w jakiej formie zostaw to już organizatorom. Moim zdaniem nie będzie zawodu. Już są prace nad upublicznieniem walk z Mythologies Cup. W przeciwieństwie do finałów z Krakowa tutaj idzie gładko z konwersją na AVI. Więc prosiłbym o wstrzymanie się z wrzutą filmów na YT :)
Awatar użytkownika
WolfBogard
Grand Master
Grand Master
Posty: 595
Rejestracja: 24-02-2009, 19:53
Lokalizacja: Warszawa - Zoliborz
Ogrywam: MK, SF
Kontakt:

Re: Oczekiwania względem działu

Post autor: WolfBogard »

Mysle, ze jako ze to MK to jestem za pol finalami i finalami. Dodatkowo mozna zmontowac jakis fajny klip z najciekawszych walk/scen. Wszystko oczywiscie za jakims przyzwoitym formacie/jakosci.

EDIT

Po przemysleniu tematu mysle, ze Liga to najlepsza opcja. Cos trzeba bedzie pomyslec z tymi terminami.
Bo faktycznie jesli jeden wyzwie na mecz drugiego i bedzie zlewka to trzeba bedzie to jakos rozwiac. Jesli nie bedzie "kary" to takie jazdy moga byc.
I mysle o jakis ogranicznikach czasowych. Zeby nie bylo, ze np. WolfBogard bedzie jechal biednego Dobrego 3x dziennie i bedzie kozak!
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Oczekiwania względem działu

Post autor: SubZero »

Wolf - mylisz ligę z rankingiem. To co leci z Tk6 to ranking - grasz kiedy chcesz, z kim chcesz (w pewnych granicach), brak odgórnych terminów (tylko ewentualnie termin zakończenia całości) itp. Liga z kolei pewnie będzie miała określone kolejki - kto z kim gra, ile ma na to czasu itp.
Awatar użytkownika
WolfBogard
Grand Master
Grand Master
Posty: 595
Rejestracja: 24-02-2009, 19:53
Lokalizacja: Warszawa - Zoliborz
Ogrywam: MK, SF
Kontakt:

Re: Oczekiwania względem działu

Post autor: WolfBogard »

thnx sub:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Oczekiwania względem działu

Post autor: Aserot »

Przyznam że pomysł turka/ligi 2v2 i random jest niezwykle kuszący :)
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mortal Kombat - Test Your Might!”