Gry video - rozmowy ogolne

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Aserot »

Rune to kawał bardzo dobrego szpila z mega klimatem i bardzo fajnym multi :) choć na singla też nie ma co narzekać.

Gas co tak nie podoba ci się w Oblivionie mnie gierka przypadła do gustu jeden z moich nielicznych oryginałów na Xklocka. Fakt, że główny wątek jest z dupy wyjęty ale za to poboczne zadania dają rady. I to właśnie one są głównym czynnikiem napędowym gry tak samo jak w poprzedzającym go Morrowidzie.

Co do Hydrophobie prophercy obejrzałem zwiastun i zapowiada się smakowicie trzeba będzie zaopatrzyć się w wersje na PS3 bo mój złom raczej tego nie pociągnie.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: mg1987 »

Aserot pisze:poboczne zadania dają rady
Dobra mapa jaskiń i można jechać. :P
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: JJxenon »

Aserot : z tego co wczoraj widziałem ( a grałem ponad 4 godz. ) to ta gra potrafi wciągnąć a fizyka zachowania się i wody i przedmiotów w niej pływających lub tonących daje radę . Nie wiem jak wyglądała sama hydrophobia na x360 ( ponoć nie za specjalnie przypadła do gustu graczom ) ale zasmakowałem tego klaustrofobicznego klimatu Phrophecy i tu trzeba być ostrożnym co się w tej grze robi ( chwila głupich błędów i się topisz ) . Poza tym podoba mi się sama otoczka tej gry i zachowanie glównej bohaterki ( Ona ciągle walczy o swoje życie ) . Taki survival o przetrwanie na statku

Gram w singla Rune i wcale mi się nie nudzi ;) . Klimat i Ragnar wciąga :)
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: gascan »

Aserot pisze: Gas co tak nie podoba ci się w Oblivionie mnie gierka przypadła do gustu jeden z moich nielicznych oryginałów na Xklocka. Fakt, że główny wątek jest z dupy wyjęty ale za to poboczne zadania dają rady. I to właśnie one są głównym czynnikiem napędowym gry tak samo jak w poprzedzającym go Morrowidzie.
A skąd wiesz że nie lubię Obliviona? Jak gdzieś napisałem, że mi się nie podoba to może i podałem powód? Strasznie się zawiodłem na tej grze. Dla mnie to w sumie crap po genialnym Morrowindzie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: KRELIAN »

Jedyny poważny problem Oblivona czyli lvl scaling już dawno został wyeliminowany... przez fanów... długo po tym jak większość już zaliczyła grę. Mistrzem lvl scalingu na zawsze pozostanie squaresoft, ale już nie istnieje, także pozostaje poczekać na Skyrim.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

Najbardziej wyczekiwana pozycja:

Obrazek

Z innej beczki.

Shift 2: Unleashed - HC to istna rewelacja. Aż sobie specjalnie kupiłem nowy fotel pod te doznania - tylko jeszcze potrzebuję jakiegoś niewolnika, by go szarpał na boki. Drift po raz kolejny wypada beznadziejnie.
Grafika nie zachwyca. Nie uwodziła na PC, a na konsoli jest wyraźnie gorzej (i wolniej). Z miejsca pozbyłbym się lokacji umieszczonych w miastach. Bardzo dobrze, że całość pięknie retuszuje widok FPS.
Grafika opcji kompletnie nie przypadła mi do gustu - nie licząc seksownej cziki blond bonity na jednym avatarze. Przerost formy nad trzecią. Wulgarny, pełny wodotrysków, rażący barwami, mało czytelny.
Wybór pojazdów pod konkretny wyścig lepiej był w poprzedniku rozwiązany. Ten w Unleashed trąci GT5 (czyli licho). Po kolejnych kilku godzinach spłodzę następne przemyślenia.
Jedno jest pewne, komu do gustu pierwszy Shift przypadł, długo zastanawiać się nie powinien.

Vanquish - Jakiś czas temu miałem przyjemność ukończyć Vanquish. Bardzo dobra pozycja. O, co najmniej. szalenie efektowna, niebywale dynamiczna. Akcja niemal non stop. Brak przekombinowania, durnych, wplecionych na siłę zagadek (pseudo)logicznych (Darksiders się kłania).

Bardzo podoba mi się grafika. naszpikowana jest licznymi smaczkami. Powala design - tu zastrzeżenia mam tylko do kiczowatego wyglądu kilku przeciwników, którzy wyglądają niczym Gruntsy.
Scenki na silniku gry są znakomite. Podobnie jak bossowie. Nad wszystkim bryluje natomiast główny bohater. Taki trochę Spartan Solider Eva White (Halo), Raiden (MGS4) i Snake (MGS2).
Słowem - rewelacja.

To, że nie trzeba dłubać przy grze 16 godz. to nawet dobrze - być może znużenie by się wkradło. A tak jest niezwykle intensywnie i z jakim przytupem.

Świetnie wyważono samą także rozrywkę. A platyna w Vq jest obok GT5, NGSII, Battle Fantasia, BlazBlue: Continuum Shift​ , jedną z najbardziej wymagających. Istna rzeź.

Obecnie gram sobie m.in. w F:New Vegas.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: eq2D »

Sylvan, a Ty grywasz w coś innego poza tytułami "AAA"?
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

Mam 144 gry na PS3. Siłą rzeczy, nie są to tylko AAA.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: gascan »

Sylvan gra we wszystko jak leci czyli jest takim graczem -odpowiednikiem gospodyni domowej oglądającej wszystkie seriale zwłaszcza chujowe.
Z tym, że on ma 144 gry na PS3, a gospodynie nie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: gascan »

"Pszeszłem" Amnesie Dark Descent.
Fabuła gry nie jest jakaś wyszukana ale sposób jej prowadzenia nie nudzi ani się nie narzuca, wszystkiego dowiadujemy się z notek albo z fleszbeków, i nie ma tego na szczęście za dużo.
Zagadki w większości sa logiczne bez bezsensownego kombinowania znanego z point and click, przeważnie to co zrobilibyśmy w danej sytuacji w życiu zadziała w grze, często za sprawą świetnego silnika graficznego/gry.
Posiadłość po której się poruszamy robi wrażenie, każdy jej metr kwadratowy jest straszny lub imponujący. Wyjdziemy oczywiście trochę poza ramy samej posiadłości do ciut innych lokacji tych imponujących.
Bohater ma straszne trzaski w głowie jakby mało było samego rycia łba za sprawą otoczenia to jeszcze często słychać szumy i szmery w jego głowie, bicia dzwonów, lub po ekranie zapierdalają małe robaczki. Należy przebywać w świetle lampy lub zapalać świeczki, wtedy utrzymujemy przytomność umysłu. Przez patrzenie na straszne widoki paranormalne lub narzędzia tortur tracimy trzeźwość umysłu.
Gdy nasz bohater ma ostre trzaski np niektóre obrazy wyglądają nieco inaczej niż gdyby miał trzeźwy umysł.
Walka w grze nie występuje - pozostaje ucieczka lub ukrycie się w cieniu ale przeciwników spotyka się bardzo rzadko i często gdzieś sobie po prostu idą.
Gra jest konkretna i jedyna w swoim rodzaju (nie licząc pewnie poprzedniej gry jej twórców - Penumbra którą już ściągam i się za nią zabieram). Grając czułem się tak jak kiedyś na początku liceum gdy pierwszy raz w życiu grałem w Silent Hill czyli oglądałem się nerwowo za siebie a dwa razy po prostu wyłączyłem aby daną sekcję przejść na drugi dzień jak będzie jasno. Jest za mocno nie ukrywam całą grę grałem pod napięciem i nie sądziłem, że jakaś gra komputerowa może mi to jeszcze zrobić.
W Amnesie trzeba zagrać nieważne jakie gatunki preferujecie. Ryje łeb i tak powinien wyglądać horror.
9+/10
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: eq2D »

Ultra szacunek gascan. Ja nie dałem rady do końca dema, a Ty śmigałeś po posiadłości niczym Mario po grzybach (eee...). No i gratuluję wyboru - Penumbra jest bardzo fajna, może trochę brzydsza, może trochę mniej zaawansowana technicznie, ale mimo wszystko ryje beret i to całkiem przyjemnie.

No to jak dożyjesz do zakończenia Penumbry, to polecę następny tytuł - troszku zbugowany Call of Cthulhu: Dark Corners of Earth. Klimat jest niesamowity.

No i parę powieści Lovecrafta też wypadało by polecić. Jak spodobał Ci się klimat "nawiedzonego domostwa" to koniecznie rzuć okiem na książkę "Obserwatorzy spoza czasu".
Ostatnio zmieniony 19-05-2011, 08:01 przez eq2D, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

eq2D pisze:Call of Cthulhu: Dark Corners of Earth. Klimat jest niesamowity.
Tylko do połowy gry, potem mamy do czynienia z "wielce głebokim" shooterem a'la FEAR.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: eq2D »

No, jak cholera. Żeby F.E.A.R. choć trochę przypominał elementy fps'owe z CoC'a trza by wpierw kilka razy myszką o ścianę uderzyć, a nawet pierdolnąć. Ja się grało to wiadomo o czym mowa, jak się wnioskuje na podstawie recenzji... to pisze się takie głupoty jak post wyżej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

No tak, FEAR (dwójka - szkoła) potrafił nieraz bardziej zaskoczyć. CoC ryje beret na początku - klimatem miasta, ludności (twin peaks się chowa) i ogólnej bezradności (podobnie jak ta gierka o ktorej niedawno pisaliście). Potem czlek ma do czynienia z innym tytułem, grałem to jak w zwykłego FPSa i to jeszcze na Xboxie (ludki z xblive pewno pamiętają jak to komentowałem podczas gry). Głupoty i teorie spiskowe zostaw mistrzu dla siebie.
Ostatnio zmieniony 19-05-2011, 17:30 przez Action, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Dumian »

Fahrenheit - mógłbym napisać tutaj wielgachnego posta zachwalającego poszczególny aspekty gry, począwszy od bardzo dobrego scenariusza, wciągającej historii i dialogów przez ciekawe i wiarygodne postaci, a na gameplayu i wrażeniu otwartego świata z mnóstwem możliwości kończąc, jednak napiszę tylko, że to jedna z lepszych i ciekawszych gier w jakie ostatnio grałem (z drugiej strony ostatnio gram bardzo mało, więc nie było to specjalnie trudne, ale sam fakt;). Chociaż zamiast gra można by tu użyć stwierdzenia interaktywny film, gdyż Fahrenheit wykonany jest właśnie w bardzo filmowym stylu potęgowanym przez świetny klimat, reżyserię i zagadkową otoczkę przedstawianych wydarzeń.

Celowo nie podaję tutaj informacji odnośnie fabuły, aby nie psuć nikomu samodzielnego jej odkrywania, sam nie czytałem i nie wiedziałem praktycznie nic o grze, poza faktem, że jest to bardzo dobra i polecana produkcja - każdy zrobi jak uważa, ale ostrzegam przed spoilerami, które mogą sporo zepsuć. Dla formalności dodam, że jest to gra przygodowa z elementami zręcznościowymi, na pewno warto zagrać i samemu ocenić, ale ostrzegam, że można wsiąknąć aż do ujrzenia napisów końcowych;).

AK, jeśli nadal szukasz dobrych gier, które będą śmigać na sprzęcie który podałeś to jest to jedna z nich, polecam.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”