Quakelive Beginners Duel

Wszystko co dotyczy bijatyk online, informacje o prowadzonych na Honmaru turniejach, aktualnych zapisach, platformach do gry w bijatyki online oraz wszelkie inne sprawy związane z 2D i 3D fighterami w sieci.

Moderatorzy: ModTeam, Support

ODPOWIEDZ
janix
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 96
Rejestracja: 19-01-2007, 23:38

Quakelive Beginners Duel

Post autor: janix »

Witam.

W związku z tym, że prawdopodobnie jest zainteresowanie, proponuję rozegrać turniej 1v1 (duel) w quakelive. Jest całe mnóstwo powodów, dla których moim zdaniem nie warto grać turnieju w starego q3.

Krótki opis, jak zacząć "przygodę" z quakelive.

Wchodzimy z firefoxa lub internet explorera (obsługiwane przeglądarki) na stronę http://www.quakelive.com
Tworzymy konto, instalujemy plugin i czekamy, aż zostaną pobrane odpowiednie pliki.
Zajmują one max 500MB, mieszczą się na partycji systemowej:

WinXP:
%appdata%\id Software\quakelive

Win 7:
%userprofile%\AppData\LocalLow\id Software\quakelive

Gra jest obsługiwana z poziomu przeglądarki i w sumie to tyle.
Na początku można sobie zagrać meczyk z botem, na podstawie którego przypisany zostanie odpowiedni tier (poziom) gracza.

Proszę osoby chętne wziąć udział w turnieju o wpisywanie oprócz numeru gg, również swojego nicka z Quake Live.

Jeśli turniej będzie miał się odbyć, oto uproszczone zasady:

Wchodzimy na pusty serwer DE (Frankfurt) lub w ostateczności POL (Warsaw) i czekamy, aż dołączy się druga osoba, którą wcześniej dodaliśmy do friendsów (po to jest podanie nicka z ql na forum). Wpisujemy callvote map nazwa_mapy (przeciwnik wciska f1, jeśli zgadza się na mapę). Gramy do dwóch wygranych meczów po 10 minut każdy.

lista obowiązujących map (callvote map nazwa)
campgrounds
bloodrun
lostworld
houseofdecay
furiuosuheights
verticalvengeance

W razie niejasności, proszę pytać na forum. Jeśli będę miał czas, odpowiem również na gg (5584829)

hf & gl

PS Proszę o wyrozumiałość - jeśli wypali, będzie to pierwszy turniej organizowany przeze mnie.

byłbym zapomniał:
mój nick z QL: Janix
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Quakelive Beginners Duel

Post autor: SubZero »

janix pisze:Jest całe mnóstwo powodów, dla których moim zdaniem nie warto grać turnieju w starego q3.
Jak np.?
janix
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 96
Rejestracja: 19-01-2007, 23:38

Re: Quakelive Beginners Duel

Post autor: janix »

Nie da sie ustawić wszystkiego dobrze na standardowym quaku, a na modzie to pewnie ludzie nie beda chcieli grać, bo to "zbytnie udziwnienie" dla nich.
Trzeba by było mieć serwer dedykowany, bo na hostach nie ma co grać.
Na dedyku trzeba by było jebnąć moda - jak coś robić, to na max możliwości.
Przejebana sprawa z punkbusterem - jeśli na dedyku miałby być wyłączony, to rozwiązałoby problem z lagami (pb coś robi nie tak i przypadkowo ludzie mają problemy z tym, że punkbuster cały czas coś sprawdza i wysyła jakieś info zwrotne nie wiadomo zupełnie po co)
Nie wiadomo w ogóle, czy jest możliwość wyłączenia punkbustera, bo nie widziałem jeszcze serwera z tą opcją wyłączoną - być może chodzi tylko o czity, ale nie jestem pewien, czy pb nie jest jakoś wbudowany w q3.

Wiem, że nikt mi nie uwierzy, ale gralem już turnieje online w ql i wiem, że da się zrobić na tym tura.
janix
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 96
Rejestracja: 19-01-2007, 23:38

Re: Quakelive Beginners Duel

Post autor: janix »

W najbliższym czasie - nie jesetm w stanie powiedzieć dokładnie kiedy, kupię serwa na pifpafie i skonfiguruję go. Z tym, że może to zająć trochę czasu - teraz mam jeszcze inne priorytety.

Co do quakelive - myślę, że ludzie stąd nie chcą w to grać, bo nie wiedzą, jakie ql ma zalety oraz są niechętni, bo grali tylko w q3. To trochę jakby ktoś z tego forum zaproponował przypadkowej osobie grę np. w tekken 5 - większość ludzi podejdzie niechętnie, bo grali tylko w tekkena 3. Prawda jest taka, że quakelive to obecnie najłatwiejszy sposób na zagranie tura.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Quakelive Beginners Duel

Post autor: gascan »

A brałeś pod uwagę, że to forum o bijatykach?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: Quakelive Beginners Duel

Post autor: Oscar »

Już wiem janix co miałeś na myśli jak dobrze pójdzie to zostane organizatorem :)
Ostatnio zmieniony 21-05-2011, 19:23 przez Oscar, łącznie zmieniany 1 raz.
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
janix
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 96
Rejestracja: 19-01-2007, 23:38

Re: Quakelive Beginners Duel

Post autor: janix »

gascan pisze:A brałeś pod uwagę, że to forum o bijatykach?
Nie obchodzi mnie to zbytnio, ponieważ był turniej ut.
Z czasem znajdą się ludzie, którzy chociaż dla zabicia nudy zgłoszą się do turnieju quaka.
Może trzeba będzie dłużej poczekać, niż w przypadku ut... możliwe, że znacznie dłużej.
Ten temat zacznie pewnie powoli wygasać, ale będę tutaj zaglądał.
Cze.
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: Quakelive Beginners Duel

Post autor: Oscar »

janix pisze:
gascan pisze:A brałeś pod uwagę, że to forum o bijatykach?
Nie obchodzi mnie to zbytnio, ponieważ był turniej ut.
Za to daje Obrazek
Na marginesie pisze się Quake, ewentualnie, odbył się turniej w Quake-a ;)
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Quakelive Beginners Duel

Post autor: caradolph »

Good idea ! Zawsze można pograć w "Kłaka"
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
master
Elite player
Elite player
Posty: 153
Rejestracja: 07-02-2008, 19:57

Re: Quakelive Beginners Duel

Post autor: master »

Quake fajna gra, mozna pograc tylko ile osób sie zapisze?? ja z checią dołaczam
A w kłaku to lubie jak swiece na niebiesko i mam Kwaddamage:)
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Quakelive Beginners Duel

Post autor: gascan »

Co to za temat? Ten turniej będzie czy nie?
Proponuje zrobić turniej i tyle.
Ze 4 osoby się na pewno zapiszą (w tym jeden to będzie Action, który nie rozegra walk, a drugi może Pychu jak go nie zarżnęli w Hostelu na Słowacji) i można grać.
ObrazekObrazek
janix
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 96
Rejestracja: 19-01-2007, 23:38

Re: Quakelive Beginners Duel

Post autor: janix »

Na razie proponuję zakładać konta na quakelive.com, żeby się oswoić z grą. Nie chciałem, żeby to był tur na tylko 4 osoby :)
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Quakelive Beginners Duel

Post autor: TeeVar »

Janix tylko problem jest taki ze nie zawsze na Duelu da sie grac i trzeba czasami dlugo czekac bo koles nie chce udostepnic mapy/serwera a wlasnej gry nie da sie zalozyc. Konto juz mam od dawna.
MK Ranking, Spar & On-line Tournaments - dostepny zawsze w godzinach 20-23, no prawie zawsze.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Quakelive Beginners Duel

Post autor: mg1987 »

TeeVar pisze:wlasnej gry nie da sie zalozyc
Gracze z kontem pro mogą.
janix
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 96
Rejestracja: 19-01-2007, 23:38

Re: Quakelive Beginners Duel

Post autor: janix »

TeeVar pisze:Janix tylko problem jest taki ze nie zawsze na Duelu da sie grac i trzeba czasami dlugo czekac bo koles nie chce udostepnic mapy/serwera a wlasnej gry nie da sie zalozyc. Konto juz mam od dawna.
Ja tam nigdy nie czekam. Jak widzę, że ktoś już gra, to po prostu wchodzę na pusty serwer w niemczech i druga osoba się do mnie dołącza. Z friendsami jest jeszcze prościej, bo jak masz dodanego znajomego, to wchodzisz sam na pusty i znajomy klika taką ikonkę przy Twoim nicku - prawdopodobieństwo, że ktoś inny Cię uprzedzi na takim pustym serwerze wynosi ok 10% - średnio właśnie jedna na 10 prób się nie udaje.
TeeVar napisał/a:
wlasnej gry nie da sie zalozyc


Gracze z kontem pro mogą.
No właśnie nie mam jeszcze konta pr0. Umożliwia ono zakładanie własnego bodaj na dowolnej lokalizacji oraz zaproszenie max 3 osób z kontem standardowym. Konta premium mogą się dołączać bez limitów. W takich warunkach granie poszłoby jeszcze sprawniej.

Kiedyś były serwery Warsaw #2 i na nich były super pingi. Jednak z czasem je zlikwidowano i została tylko jedna lokalizacja dla Polski. Czasem nie ma tam wolnego serwera, ale zauważyłem, że większość Polaków gra na serwerach de, pomijając tych którzy zakładają własne z kont pro. Pytałem się kiedyś, dlaczego widać tak mało gier z serwerów private - okazuje się, że chyba w koncie pro możesz ustawić, żeby serwer nie był widoczny publicznie i wtedy dajesz info tylko znajomym. W przeciwnym wypadku dobrze ustawić hasło :) Pomijam już to, że z konta standardowego nie można wbić bez zaproszenia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Online Battle Arena”