Sztuki walki, martial arts itp.

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Dumian no akurat taka prawda ze mi się capoeira "wkręcila" :) Jest czyms niesamowitym i az się boje co się bedzie działo na jakims Batizado^^.
Teraz odkladam tez na kij bo, a znalazłam sobie ładny i niedrogi (183cm dlugi, 3 cm srednica, 1,34kg waga, czerwony dab za 94zl^^) i jakos podstawy bo jutsu chce lyknac ;)

EDIT: ten opis nie oddaje w 1/4 tego co przezylam przez ten tydzien, nie oddaje emocji jakie sie teraz pojawily, nie oddaje tego co sie przezywa w rodzie, nie oddaje tego co się działo na paradzie. Niesamowite szczescie i wolnosc. Tak samo nie umiem opisac tych ludzi ktorych poznałam, a to sa ludzie ktorych cale zycie szukałam i to sa ludzie tego typu jakich zawsze chcialam poznac. Nawet cisza byla pelna emocji. Samo pozegnanie ich i ta spontaniczna roda, ta atmosfera... cos nie do opisania. To sa zdecydowanie ci ludzie ktorzy daja energię do działania i mimo ze sie wracało do domu zmeczonym, ja się kladłam pare godzin pozniej niz oni (musialam posprzatac w domu jeszcze zeby na rano wszystko bylo ok), wstawałam wczesniej niz oni by mieli sniadanie gotowe jak sie pobudza, mimo ze momentami i fizycznie i psychicznie bylo sie wyczerapnym to sie chcialo ciagnac dalej. I naprawde kazdemu zycze by poznal takich ludzi i przezywal to co ja przezywam trenujac capoeire. AXE^^
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

No to gratulacje znalezienia sobie czegoś, co Cię w takim stopniu zainteresowało, można tylko pozazdrościć :) Ja aktualnie mam przerwę w treningach z powodu pewnych perturbacji na studiach (a'propos studiów, Katowice powiadasz ? A jakieś szczegóły może ? ^_^), ale od października mam nadzieję znowu zacząć regularnie trenować, no i na zawody jeździć bo normę na 5 kyu trzeba wyrobić :)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

SubZero szczegołów nie znam :) po prostu na tym wyjezdzie zakochałam się w KAtowicach, nocą poslzimy w Dabrowej na jakas tam górke i zobaczyłam Katowice nocą- cudowny widok :)
Po prostu odnajduję siebie w tym i na razie bede podazac ta sciezką
Obrazek
Awatar użytkownika
Picollo 21
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31-08-2006, 13:23

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Picollo 21 »

Jestem baaardzo zainteresowany wszelakimi sztukami walki a szczagolnie wschodnimi, mam pytanie czy zna ktos jakąś strone o sztukach walki opisy na czym dana sztuka walki polega, filmiki pokazowe itp:
Anime and Manga Fan
Fan Sztuk Walki
ZzackK
Student
Student
Posty: 37
Rejestracja: 26-02-2006, 12:04

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: ZzackK »

Posciagajcie sobie filmiki z Joe Eigo. Jak dla mnie technika i kordynacja ruchow niesamowita, jak sie wezme od teraz za trening tez tak bede wymiatal okolo 70-iatki :rotfl:
Przy okazji zerknijcie na 3Run :)

A to prezencik
Shaolin Art
Mirror
Awatar użytkownika
Shinhwa
Elite player
Elite player
Posty: 114
Rejestracja: 21-02-2006, 18:07
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Shinhwa »

Mnie np. gonił kiedyś koleś z siekierą i chuja by mi się jakiekolwiek sztuki walki przydały :D
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

No i tu mógłbyś się zdziwić. Karate właśnie po to zostało wymyślone - jako sztuka obrony przed uzbrojonym przeciwnikiem.
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: AK »

SubZero pisze:No i tu mógłbyś się zdziwić. Karate właśnie po to zostało wymyślone - jako sztuka obrony przed uzbrojonym przeciwnikiem.
ta tylko ze jak by Ci sie akórat ten jeden raz,nie udało zrobić tego co masz super wyćwiczone :D
i dostał byś siekierą w banie...to byś chyba doszedł do wniosku,że lepiej było uciekać a nie swirować :rotfl:
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Dlatego dochodzi tu jeszcze kwestia samooceny swoich możliwości.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Jesli ktos bo 2 treningach mysli ze jest "masta" bo potrafi zrobic z 2 pompki na kosciach to gratuluje :) SubZero dobrze pisze (widac ze swoj człowiek i w dodatku z okolic Dabrowy Górniczej^^). Tak naprawdę sztukę walki zaczyna się nie od cwiczen fizycznych ale od ulozenia psychiki. W sumie pewnie wielu z Was uwaza to za smieszne co piszę, niby po co filozofia na ulicy gdy dziala się z reguły w swego rodzaju "amoku", ale nigdy nie bedzie sie dobrze robic czegos czego sie nie rozumie. A gdy się zrozumie to pewne rzeczy wchodzą i zostają jako "odruchy" (i wielbie wszystko ze mam Age Uke w odruchu juz). Nauczyc się myslec i widziec wroga zanim zaczniesz uczyc sie walczyc.
A co do samej idei kata, owszem powstało ono by blokowac i kontrowac ataki z bronią. Kto widzial kiedykolwiek jakakolwiek interpretacje kata ten rozumie.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Heh, świetnie powiedziane, szczególnie to:
Ana pisze:SubZero dobrze pisze (widac ze swoj człowiek i w dodatku z okolic Dabrowy Górniczej^^).
:zdrowko:
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Swoją drogą SubZero od dawna uwielbiam Twoją sygnatuę. Jest niesamowita^^ 5 moich regul zyciowych.. Hitotsu Kekki no yu o imashimeru koto...
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Ja ciągle próbuję się tego nauczyć :) Każdy trening się zaczyna od Dojo-kun (a przynajmniej powinien - czasami po prostu nie ma czasu :( ), te pięć zdań doskonale oddaje ducha karate.

[edit]
A obrazek sobie sam zrobiłem - jedna z moich nielicznych w miarę udanych prób twórczości w PSP.
[/edit]
Baro
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 02-05-2006, 12:29

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Baro »

Gdzie ty te Karate trenujesz?? A tak po za tym to nie lepszy Kick-Boxing :D Jeden lokas i koles liże glebe:D
Obrazek
...pRaWdZiWe ZyCiE ZaCzYnA SiE w EkWaDoRzE...
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Karate trenuję w Kato na uczelni (Uniwersytet Śląski), a co do tego która sztuka walki jest lepsza to jałowe gdybanie, bo w prawdziwej walce wszystko sprowadza się do opanowania, zimnej krwi i błyskawicznych reakcji niezależne od stylu walki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”