Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: eq2D »

Ja także dziękuję za opinię i zgadzam się z krytyką, a nawet pójdę dalej. Nic mi się nie podoba z wszystkich moich "prac" (może prócz Gato). Kiedy je robie, wszystko jest ok, ale kiedy spoglądam na nie po jakimś czasie - są gówno warte. Ważnym elementem (dla mnie) jest to, że przy tworzeniu moich "prac" zawsze towarzyszy mi muzyka, dana, konkretna. Kiedy już spoglądam na jakąś grafikę po czasie (jak teraz) to grafiki są puste, wyblakłe i nie przekazują tego co siedziało mi w głowie w trakcie tworzenia tego. Cóż, nie każdy jest artystą.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: JJxenon »

Eq : Masz rację . Często podczas rozmów na Dev lub Digu z innymi Użytkownikami , piszą mi że nie są zadowoleni ze swoich prac ( a już porównując ze starszymi to tamte lecą w kosz ? ) . Nie wiem , ale ja nie miałbym serca wyrzucić mojej irii czy Ryu ze SF które popełniłem podczas pierwszych miesięcy fascynacji Mangą i Anime w roku 96 . Gdy segregujesz takie prace i spoglądasz na nie pod kątem mijających lat i swojego rozwijającego się warsztatu , to albo się cieszysz że jednak coś robiłeś przez te lata i nie stoisz w miejscu , albo marudzisz że nic się nie zmieniłeś ( i tak często też słyszę na portalach ) . Tak jak Napisałeś - nie każdy jest artystą , ale Każdy może być kreatorem swoich pomysłów . A czy komuś się one spodobają czy nie to już inna bajka

Jarek : Ty doskonale wiesz że uważam że masz niespożytkowany potencjał twórczy i bardzo optymistycznie patrzę na Twój rozwój w różnych kierunkach ( co jest naprawdę bardzo dużym plusem ) . Taki potencjalny pracodawca patrzy milszym okiem na Osobę która zaprojektuje lokację , mecha , ubiór i jeszcze stworzy do tego postać . Szanse
wtedy wzrastają diametralnie wyżej bo będziesz kreatywny w wielu aspektach . A to się Ceni . Zresztą Twoje kolejne wrzuty mnie w tym utwierdzają

Easy PL : Tak samo jak JJK nie znam się zaawansowanie na kuchni tworzenia grafiki 3D ale jako projektant i designer sam powiem że Powinieneś więcej włożyć " od siebie " . A i jeszcze jedno : nie mówię tego by Cię krytykować , a wyrażam tylko swoje spostrzeżenie po zobaczeniu Twojego modelu Scorpiona

JJK : Faktycznie Masz rację że to cieniowanie jakie mam bardziej nadaje się do realnych już postaci ( Scorpion lub jakakolwiek postać z bijatyk 3D ) . Swojej techniki nie zmienię , ale postaram się tonować na przyszłych pracach związanych z postaciami . Choć widzę często na stronach obrazki anime 2D a całość ubioru owych wygląda jak digital lub hiperrealizm ( czasami to im wychodzi na dobre a czasami średnio )

Ostatni mój linearcik przyrody , wymyślony całkowicie z wyobrażni : http://jjxenon.deviantart.com/art/WATER ... -208924803 :) . Zacznę częściej rysować takie widoczki :)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: JJK »

eku: Nie znam Twojego pojęcia artysty, ale jeśli wkładasz serce w to co robisz (a ja widzę i czuję że tak jest), to nie ważne czy Twój styl jest estetycznie perfekcyjny, "wypasiony", ekscentryczny tudzież subtelny, na zupełnie prostym/surowym kończąc. Nie ważne czy jest to wizja chwili czy gruntownych kontemplacji. Jesteś artystą, bo przekazujesz część siebie i tworzysz z pasją, robisz coś co lubisz robić, chcesz coś przekazać, bądź odzwierciedlić na swój sposób. Takie jest przynajmniej moje rozumienie tego pojęcia.
Jacek: lineart kapitalny, tylko czekać na efekt końcowy. Na jeziorku wyobrażam sobie kwitnący kwiat lotosu - ale to tylko moja wizja. Tak samo jedynie moim przeświadczeniem było wrażenie w stosunku do użycia światłocienia. Trochę w tym przyzwyczajenia do komiksowego kanonu i wszelkiej maści rysunkowej grafiki 2D, gdzie lubię różne ciekawe innowacje, ale nie przepadam za dążeniem do przesadzonej realistyczności.
Jarek: też śpię mniej więcej tyle;] Nie zmienię zdania co do rysunków z Granicy, mnie się podobają takie jakie są, co nie znaczy wcale że jestem przeciwny dużemu realizmowi w rysunku. Ale najważniejsze jest jak Ty to widzisz. Krytyka czy pochwały w tej kwestii to co najwyżej wskazówki.
Ostatnio zmieniony 30-06-2011, 20:24 przez JJK, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: yarosh »

JJK i jak zwykle jak coś wrzucisz to od razu zamurowujesz xD w pozytywnym sensie ofc, przyznaj się ty chyba gdzieś pracujesz w grafice co ?
szczególnie drugi obrazek mi sie podoba stylem barwami i wykonaniem, kojarzy mi się z czymś ale nie umiem sprecyzować, w drugim fajnie oddałeś naturalne media za pomocą paintera (swoją droga dość przytłaczający obrazek), wrzucaj więcej, bo wszyscy na tym skorzystamy :)
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: JJK »

Kiedyś pracowałem w studiu DTP drukarni, głównie przy wysokonakładowej poligrafii, później w pracowni plastycznej przy zewnętrznych reklamach (bannery, tablice, billboardy etc.), oraz w gazecie jako "składacz". Wszystkie trzy psuły mi smykałkę do grafiki - presja: dziesiątki zajęć "na wczoraj", które znienacka wyskakiwały jak grzyby po deszczu, ciągłe schematy i zero zezwolenia na improwizację. Tak już mam, że jeśli brakuje mi wolności, to wolę już zarabiać na życie przy czymś innym, niż postępowo się zniechęcać do swojej pasji.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: yarosh »

z tego co widać to na bardziej technicznym stanowisku (dtp) a w pracowni plastycznej to jeszcze bardziej musiałeś podporządkowac się czyjejś wizji, znam dobrze ten ból, i z dziesiątkami zadań i presją itd, tylko że teraz to ja sam sobie dokładam do pieca, a u Ciebie szef powiedzial tak i tak nie było gadania pewnie, teraz mam taki projekt bo za namową kogoś podjęłem współpracę z moim obacnym pracodawcą (UM ełku) i trochę nie jest fajnie xD choc cos fajnego dość powstanie,
myśle że odnalazłbyś sie we freelancerce może jako dodatek do podstawy, lub jako członek jakiegoś niezależnego komercyjnego projektu, albo poprostu twórz bo dużo dobrego byś zostawił po sobie ludziom, a przynajmniej mi osobiście dużo dają Twe wypowiedzi i te nieliczne wrzuty
swoja drogą pytałem Cię ile masz lat ? xD ja rocznik 83 ale z grudnia, więc prawie 84 ;]
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: August »

To dzieło mojego kolegi którego zmuszam do robień grafik z tekkena :) niech je ocenie najbardziej brutalna ze wszystkich rodzajów krytyki :) czyli wy :P

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: JJxenon »

Chcesz Naszej brutalnej krytyki ?
To może ja na początek
Jeśli te trzy postacie miały by się odnosić do tego sloganu " bo czasem w mordę trzeba dać " , to według mnie Armor King i King są tego potwierdzeniem z postawy . Choć jednak stawiam najbardziej na Kinga i jego zaciśniętą pięść , bo tu naprawdę Czuć tego POWERA . Marduk też się nieżle wpasowuje , choć mam dziwne wrażenie że bardziej pręży swoje potężne cielsko na pokaz niż do walki

Ale tak czy inaczej koncepcja jest według mnie Udana :-)

JJK : Ten Słoń mnie urzekł wręcz postapokaliptycznym klimatem ( jakby Ziemia była już kompletnie spalona słońcem i ostatnie biedne stworzonka szukały schronienia przed zagladą ) . Jeszcze te intensywne kolory dobitnie potęgują ten klimat . Prosta , acz Bardzo dobra praca nadawała by się na ostrzegawczy plakat do Ludzkości " Szanujcie to co pozostało , bo więcej nie będzie wam dane tego widzieć "
Ostatnio zmieniony 04-06-2011, 10:55 przez JJxenon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: August »

o taką krytykę mi chodziło xD
Obrazek
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: caradolph »

Ja bym do tego zarzucił paula z postawą "piącha do ręki" zwaną powszechnie "wpier**l?". Taki miał render bodaj w TK5
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: JJxenon »

No moim zdaniem dobry start jak Chcecie tworzyć takie miksy z Tekkena i może innych bijatyk :)

Phoenix nadawałby się tutaj doskonale ze swoim flagowym Deathfistem ( kiedyś może taki fanart popełnię ) , ale będę mu musiał nadać tego Powera w łapie ( może Tekkenowy rozbłysk )
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: August »

jak już coś to jego aurę
Obrazek
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: caradolph »

Ja bym mu tą aurę(ta taką ognistą) przerobił tak aby przypominała taki fest ogień. deathfist to dobry pomysł. Każda postać, która ma aparycję zabijaki albo madafaki jest dobra np bryan,feng,kazuya
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: August »

był bym za Bryanem. Kazik mógł by być ale tak jak sie prezentował w T5. Feng lepiej nie
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Wasze prace w photoshopie, corelu itp.

Post autor: JJxenon »

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie taki projekt na mój fanart z Tekkena : Kazuya który dosłownie wgniata swojego przeciwnika ( nie wiem jeszcze kogo ) swoim EWGF em w ścianę przy akompaniamencie sypiących się odłamków tynku ze smoka na arenie z T5 Dragon nest . Nie jestem tylko pewien pod jakim kątem rozrysowałbym te postacie i samą arenę by doskonale ukazać raz : grymasy zawodników , dwa : by jak najlepiej pokazać niewątpliwe piękno tej planszy ( może cyknąć fotkę z T5 na practice i posiłkować się właśnie w taki sposób )

Kolega twierdzi że taki art by był konkretny , tylko fakt : jest trochę trudny koncepcją

Co Radzicie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”