Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Mireus
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25-04-2011, 18:21

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Mireus »

Witam wszystkich jestem nowy na tym Forum wiec proszę o wyrozumiałość :) od niedawna gram w Tekkena 5 postacią Brayan Fury jestem jednak bardzo początkującym graczem i tu pojawia się moje pytanie od czego musiałbym zacząć żeby grac cyborgiem chociażby w stopniu zadowalającym Co jest absolutnym minimum które muszę opanować żeby poczynić jakieś chociaż minimalne postępy odnośnie moich umiejętności:)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Dumian »

Witamy;).

Na początek dobrze byłoby zapoznać się ze spisem ciosów (wideo), gdy już je sobie przyswoisz przyjdzie pora na podstawowe juggle - tutaj i tutaj znajdziesz ich trochę, dodatkowo polecam też obadanie filmów CMV i podłapanie kilku ciekawych akcji, np. stąd:

[media][/media]

Poza tym warto obejrzeć parę walk na wysokim poziomie, dzięki czemu też powinieneś sporo się nauczyć.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Mireus
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25-04-2011, 18:21

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Mireus »

Witam to znowu ja z kolejnym pytaniem do was a mianowicie mam problem z jugglowaniem przeciwnika gdy wykonuje tego juggla Bryanem b+1,f+1,f+1,3,1,2,1 pierwsza faze juggla wykonuje dobrze czyli b+1,f+1,f+1 za to z druga jest już gorzej czyli z 3,1,2,1 nie mogę wykonać ostatniej fazy juggla dlaczego tak sie dzieje za wolno przyciskam przyciski na padzie? a może musze jakoś skonfigurować pada żeby wykonywanie juggli było łatwiejsze ?? Z góry dziękuje za odpowiedż
Awatar użytkownika
EasY_PL
Elite player
Elite player
Posty: 145
Rejestracja: 29-04-2007, 10:16
Lokalizacja: sie wziąłem
Ogrywam: modzie na sukces
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: EasY_PL »

ostatnio sam zacząłem grać bryanem i też dużo akcji jeszcze mi nie wchodzi... pewnie jesteś wzrokowcem i wciskasz klawisze w momencie gdy zobaczysz że poprzedni cios siądzie... spróbuj opanować coś na zasadzie pewności że poprzednio wciśnięty klawisz rozpocznie animacje... mówiąc prościej... postaraj sie ładować kombinacje ciut wcześniej... bryan ma to do siebie że trza wszystko robić własciwie na styk, ciut sie spóźnisz i krew zalewa dla tego postaraj sie "bić z wyprzedzeniem" szybko opanujesz.. bryan to fajna postać :P
tak że timing timing i jeszcze raz timing
piewien koleś pyta laske "dasz?"
a laska backdash
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: August »

właśnie. tak samo przy kombo. bez tego nie da sie grać w tekkena. chyba że jesteś kamperem
Obrazek
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Oscar »

Mam pytanie i byłbym wdzięczy gdyby ktoś mi pomógł: Jak się wyrywa z chwytów ? Wiem, że z
- 1+3 to 1
- 2+4 to 2
Ale np. :
- f, f+1+2 (Marduk, Hei, Kaz)
- f, hcf+1 (King, AK)
- hcb, f+1+2 (Panda/Kuma)
- d/f+1+2 (Law, Lee)
- f+2+3 (Hwo)
- f, f+2 (Hwo, Baek)
- f, N, d/f, f+1+4 (Bruce)
itd ?
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
blaugrana20
Grand Master
Grand Master
Posty: 543
Rejestracja: 30-11-2009, 05:43
Ogrywam: TTT 2
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: blaugrana20 »

1+2
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Oscar »

Ze wszystkich które wymieniłem ?
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: August »

ja zauważyłem że to zależy od rodzaju chwytu. albo chyta z lewą ręką wysoko albo z prawą. i po tym poznać jaki przycisk nacisnąć. jak obie ręce są na tej samej wysokości to 1+2 (ciekawe czy dosyć jasno to napisałem :D)
Obrazek
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: caradolph »

Oscar pisze:Ze wszystkich które wymieniłem ?
Oto full odpowiedź na twe pytanie:

Specjalne rzuty, podczas których wklepujesz dwa czy więcej przycisków razem np. ff 1+2 albo f+2+3 są wyrywalne poprzez 1+2. Ugabuga! Wyjatkiem są Multi throw startery np. f N d d/f 1+4 bruce'a albo f N d d/f 2+3 kinga. Dla nich musisz wcisnąć przycisk, który ma pierwszeństwo. Dla tego pierwszego jak masz 1+4 to by się wyrwać wciskasz 1 a dla tego drugiego jak masz 2+3 to dajesz 2 i się wyrwie. To dotyczy wszystkich Multi throw starterów w grze.

Ze specjalnych rzutów, w których wciskasz tylko jeden przycisk na końcu np. podana przez ciebie karuzela kinga badź nosołamacz hwo i baeka, wyrywasz się naciskając tylko ten przycisk, który jest na końcu np. ff+2 = 2, f,hcf+1=1
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: August »

wow nawet ja o tym nie wiedziałem. to my sie przyda. dzięki za nie oczekiwana pomoc :D
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: K' »

caradolph pisze:
Oscar pisze:Ze wszystkich które wymieniłem ?
Oto full odpowiedź na twe pytanie:

Specjalne rzuty, podczas których wklepujesz dwa czy więcej przycisków razem np. ff 1+2 albo f+2+3 są wyrywalne poprzez 1+2. Ugabuga! Wyjatkiem są Multi throw startery np. f N d d/f 1+4 bruce'a albo f N d d/f 2+3 kinga. Dla nich musisz wcisnąć przycisk, który ma pierwszeństwo. Dla tego pierwszego jak masz 1+4 to by się wyrwać wciskasz 1 a dla tego drugiego jak masz 2+3 to dajesz 2 i się wyrwie. To dotyczy wszystkich Multi throw starterów w grze.

Ze specjalnych rzutów, w których wciskasz tylko jeden przycisk na końcu np. podana przez ciebie karuzela kinga badź nosołamacz hwo i baeka, wyrywasz się naciskając tylko ten przycisk, który jest na końcu np. ff+2 = 2, f,hcf+1=1

Właśnie nie jest to do końca prawda. Przy wyrywaniu z rzutów patrzymy na ręcę rzucającej postaci bądź w przypadku rzutu f+2+3 Lawa - na jego nogę ;) Znanie wszsytkich notacji rzutów mogło by być zbędnie kłopotliwe i w niektórych przypadkach mylące, podczas gdy wystarczy rozpoznać którą ręką jesteśmy łapani.

Standardowo dla rzutów lewą ręką wyrywa się 1, prawą 2 obiema 1+2, z rzutu f+2+3 lawa wyrywa się 1 ponieważ podczas animacji Law kopie lewą nogą.


Czyli przykładowo:

- f, f+1+2 (Marduk, Hei, Kaz) - wyrwanie 1+2
- f, hcf+1 (King, AK) - 1
- hcb, f+1+2 (Panda/Kuma) - 1+2
- d/f+1+2 (Law, Lee) - 1+2
- f+2+3 (Hwo) - 1+2
- f, f+2 (Hwo, Baek) - 2

itd. Zawsze patrzymy na ręce oppnenta. Ostanim wyjątkiem są rzuty z BT i w tym wypadku rzutu z prawej i lewej ręki nie można odróżnić więc musimy zgadywać (Przez to Xiao ma super mix upy 50/50 po przejściu do BT).
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: August »

czyli jednak trochę racji miałem tak ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Oscar »

Dzięki K' leci Obrazek :victory: Nie wiem co to znaczy BT ale to szczegół :P
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: mg1987 »

BT - back turned (stoisz plecami do przeciwnika).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”