Japońskie piosenki

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: Ana »

Kochani, Sing Like Talking maja nowego singla :) Wydali go już jakiś czas temu, bo 9.03 ale dotarłam do niego dopiero teraz :)

A przy okazji polecam One OK Rock "To feel the fire" z singla Answer is near. Swietny cover <3
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Japońskie piosenki

Post autor: eq2D »

Mój trzeci post w tym temacie, jest co oblewać.

Dziś coś stricte dla panów o "czystych", niewynaturzonych poglądach seksualnych.

Flagitious Idiosyncrasy In The Dilapidation
Obrazek

Kapela powstała w 2001 w stolicy Japonii. Początkowo FID składał się z samych, słodziutkich, seksownym i utalentowanych przedstawicielek płci pięknej. Mniej więcej z 2008 roku od kapeli odeszła gitarzystka, a jej miejsce pojawił się facet. Dlaczego i czego on tam chce? Nie wiadomo, choć odpowiedzi na to ostatnie można się szybko domyśleć.

Co prezentuje sobą FxIxDx? You Tube tylko zakrzywi ocenę twórczości moich przyszłych żon, więc:
http://www37.zippyshare.com/v/76914346/file.html

Ze swojej strony polecam pierwsze demo. Wyraźnie słychać przepiękną barwę głosu Makiko. Ciekawostka - dziewczęta nie nagrały jeszcze splitu z Unholy Grave, a jak (nie)wiadomo prawie wszyscy mają z nimi wspólne wydawnictwo.


GallHammer
Obrazek

Moje niedawne odkrycie prezentuje trzy wysłanniczki piekła o niezbyt imponujących rozmiarach miseczek, co nie przeszkadza panią grać na cholernie przyzwoitym poziomie. Dziewuchy szybko wyszły z podziemia, podpisały kontrakt z Peacville, więc i mogą katować znacznie szerszą publikę swym bluźnierstwem. A jak to robią? A tak:
http://www37.zippyshare.com/v/11322918/file.html
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Japońskie piosenki

Post autor: JJK »

Ana pisze:Sing Like Talking maja nowego singla :)
A to niespodzianka... po prawie 8 latach nieaktywności. Najbardziej jestem ciekaw jak ich muzykę przyjmą ludzie, którzy nie mieli z nimi wcześniej styczności. Te dwa nowe kawałki trzymają poziom z ostatniego spotkania, więc jest świetnie, tymbardziej po takiej przerwie. Dobrze też, że nie zastosowali żadnych drastycznych zmian w swoim stylu (co by się przyporządkowac do obecnie obowiązujących trendów... czyli ich braku). Choć ostateczny werdykt pozostanie do ukazania się ich najnowszej płyty (już 6 kwietnia), to u mnie zawsze będą mieli wielki kredyt zaufania.
eq2D pisze:Flagitious Idiosyncrasy In The Dilapidation (...) GallHammer
Obydwie kapele zawsze wywołują uśmiech na mojej twarzy (ale nie ironiczny grin tylko szczery uśmiech przyjemności) - mimo że zarówno szeroko pojęty black metal jak i grind nie są moimi smykałkami, to czasem zdaży się posłuchać, choćby dla wychwycenia niecodziennej techniki jak i ogólnej ekspresji (przekazu logicznego i emocjonalnego) w różnych wariantach. Oba zespoły są znakomitym świadectwem na to jak japońska muzyka potrafi być różnorodna (a dziewczyny dominujące w obsadzie dodatkowo podkreslają ten fakt, niwelując dalsze stereotypy).
eq2D pisze:trzy wysłanniczki piekła o niezbyt imponujących rozmiarach miseczek, co nie przeszkadza panią grać na cholernie przyzwoitym poziomie
Hmm... Myślisz że jakby miały za bardzo imponujące to by sobie musiały wypalić jedną, jak to kiedyś amazonki robiły? ;-)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: SubZero »

Yessss! Już 30 marca (o ile nic się nie zmieni) nowy album Yuki Kajiury - Fiction II, a na nim poza kilkoma nowo nagranymi klasykami nigdy wcześniej nie publikowany ending theme Xenosaga: A Missing Year :D
Pełna tracklista

Z kolei premiera OST z Madoki (który też jest by Yuki i imho jest awesome) została przesunięta o miesiąc ;(
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: Ana »

:zalamany: Ale zeby Jr. nie bylo......
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Japońskie piosenki

Post autor: JJK »

I kolejna świetna nowina!
To ja tak dodam jeszcze, że 13 dni temu ukazał się nowy album Zabadak - Hito...






Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: Ana »

znacie moze jakis japonski odpowiednik Epicki? (Epica... nie wiem jak to ladnie odmienic w pisowni, wiec zaostawiam wersje najbardziej prawdopodbna)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: SubZero »

[media][/media]
Nie lubię poniedziałku :D
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Japońskie piosenki

Post autor: mcl »

@sub
Przyjemnie się słucha :)
[media][/media]
To jest jeden z nielicznych songów współczesnego rocka, który mną zawładnął :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: Ana »

Coldrain fajni, ale maja jedna wade jak dla mnie: za duzo angielskiego :P Ten sam problem mam z Pain Money to My Pain (choć tam to mi się wierzyć nie chce że wokalista to Japończyk, a nie chce mi sie też szukać czy jest "mieszany", angielski ma w każdym bądź razie kul)
Ja osobiscie uwielbiam ONE OK ROCK z tego typu bandów ale o tym chyba już wspominałam...
ONE OK ROCK
Kemuri
Et cetera
A new one for all, all for the new one
Lujo
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Japońskie piosenki

Post autor: mcl »

No fakt, znaleźć coś w CR nie po angielsku jest trochę ciężko :) Chyba że w ich najnowszym albumie coś zaśpiewali, nie wiem, nie obadałem jeszcze :)

ONE OK ROCK ma spoko gitarkę, tylko ten wokalista taki jakiś niewyraźny :| Dzisiaj po sesji GH z kumplami wydaję mi się że lepiej bym śpiewał :P
[Spoiler ]
Joke oczywiście ;)

Ogólnie rzecz biorąc zakochałem się w japońskim speed i heavy metalu

Onmyoza:

[media][/media]

Myślałem że niżej niż w oryginale Kuroneko (piosenkarka) nie może zejść ze swoim głosem ale się myliłem o.o

[media][/media]

Org. lepszy ale przyjemnie się ogląda, spokojnie nie musicie oglądać całych 7minut, trwa to 3 a reszta podziękowania dla fanów :)

[media][/media]

Ostatni song z najnowszej płyty, bo tą którą mieli wydać w tym roku wydają w nieskonczoność... a trzęsięnia ziemi na pewno im nie pomagają :/
Końcowa solówka perkusisty FTW :)

A teraz Sex Machineguns :)
[media][/media]
Cały song ogólnie dobry, od początku z mocnego kopa

[media][/media]

Ta solówka... *.*

[media][/media]

jeden z lepszych songów również :)

Starczy chyba, bo ponoć niektórzy po nadmiernej dawce metalu mogą ogłuchnąć albo doznać innego uszczerbku na zdrowiu, chociaż na mnie , o dziwo, działa on usypiająco :P
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Japońskie piosenki

Post autor: eq2D »

Nie lata gratka dla lubujących się w japońskim szajsie. Potężna kompilacja zespołów z całej Japonii. Gatunek? Nie ma, graja wszystko co popadnie, każdy winien znaleźć coś dla siebie. Znam jedną kapelę z całej listy... :zalamany:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

CD1 - http://www.mediafire.com/?xzymznzztzj
CD2 - http://www.mediafire.com/?4gw0ihzynmn
CD3 - http://www.mediafire.com/?dliqymhjo2z

Ana, VOLKIN Ci się winien spodobać. Tobie też mclu.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Japońskie piosenki

Post autor: JJxenon »

Ostatnio słucham jak opętany tego zaiste genialnego utworku : , . Ta Osoba która robi te animacje jest Geniuszem :)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: SubZero »

Tak jak podejrzewałem, OST z Madoki wymiata (a przynajmniej pierwsza część, w sumie mają być 3 albo 4), a już ten utwór to czyste mistrzostwo. Niby taki prosty kawałek, a klimat niesamowity.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: Ana »

^ to mi się podoba z Madoki <3
Ostatnio zmieniony 30-06-2011, 12:37 przez Ana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”