Japońskie piosenki

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MlS .
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 28-06-2011, 11:16
Lokalizacja: Nacpolsk
Ogrywam: Heroes V , Fifa 11
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: MlS . »

Teriyaki Boyz - Tokio Drift
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: SubZero »

[media][/media]
Komentarz zbędny :padam:
Awatar użytkownika
psycho4rent
Grand Master
Grand Master
Posty: 318
Rejestracja: 06-10-2008, 07:26
Lokalizacja: Z nienacka.
Ogrywam: UMK3

Re: Japońskie piosenki

Post autor: psycho4rent »

Jakims tam wielkim fanem muzyki z przedrostkiem "J-" nie jestem, ale gdy tylko usłyszałem ten numer, długo zbierałem szczeke z podłogi:

[media][/media]
Ostatnio zmieniony 23-10-2012, 17:09 przez psycho4rent, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]Obrazek

Mame Tutorial | Umk3 combo faq
Kto gra w umk3 na p2p?[/center]
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: SubZero »

Jeśli idzie o Kotoko, to moim osobistym favem zawsze było Blaze
[media][/media]
Awatar użytkownika
CroCop
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 02-05-2012, 19:50
Lokalizacja: Nagoya, Japan
Ogrywam: UFC Undisputed 3

Re: Japońskie piosenki

Post autor: CroCop »

X japan i ostatnio bardzo dużo Aya Ueto, bo ładna jest ;)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Japońskie piosenki

Post autor: JJK »

[media][/media]

[media][/media]

pupa - ale nie nasze polskie, łagodne (czyżby powoli archaiczne?), określenie "czterech liter":P, tylko japońska choć w znaczeniu łacińsko-angielskim, czyli poczwarka. Dość nowy, bo 5-letni projekt pod opieką Yukihiro Takahashiego (współtwórca Yellow Magic Orchestra). Co powiedzieć... przyjemny, niewymagający mix dawnych form elektronicznej ambicji kompozycyjnej, ze współczesnym tłem brzmieniowym i raczej lekkostrawnym wokalem. Czyli na język laika... miły stuffik odskakujący od tego powszechnego, pro-imprezowego klekotu.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Japońskie piosenki

Post autor: eq2D »

[media][/media]
Szukałem tego od dawien dawna. Mniam! Niestety, dla Was bracia i siostry, brak metroseksualnych istot na, hm, wideo ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Japońskie piosenki

Post autor: JJK »

[media][/media]
Metroseksualnych istot nie stwierdzono:P
Z nowego albumu (po 17 a właściwie 22 latach przerwy w nagrywaniu)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: Ana »

[media][/media]

[media][/media]

[media][/media]
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: SubZero »

Gostek z tych teledysków jakiś taki znajomy...
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Japońskie piosenki

Post autor: JJK »

SubZero pisze:Gostek z tych teledysków jakiś taki znajomy...
Zdaje się odtwórca tytułowej roli live-action/drama wersji Rurouni Kenshin:)


[media][/media]
[media][/media]

Duet od którego ostatnio trochę się uzależniłem (różnorodne, niebanalne podkłady i przyjemny, dobrze wykorzystany głos wokalistki), też to oznajmia fakt iż przesłuchałem od deski do deski prawie całą ich dyskografię. Co ciekawe, autorem muzyki jest tu Masaya Matsuura - współtwórca takich gier jak PaRappa the Rapper, UmJammer Lammy, Vib-Ribbon, Mojib-Ribbon i Vib-Ripple.


[media][/media]
[media][/media]
Zespół założony przez 13-latkę, który składał się z młodych ludzi (mieli 14-15 lat kiedy występowali), zainspirowanych twórczością Yellow Magic Orchestra. Ich "Computer Obaachan" (na polski "Komputerowa Babcia") stał się wielkim hitem początku japońskich lat 80-tych. W krótkim czasie doczekał się aranżacji w wykonaniu Ryuichi Sakamoto (najbardziej światowy kompozytor z trójki YMO). O szczególnym talencie liderki Mimy Morioki świadczy nabyta w bardzo wczesnym wieku, umiejętność równoczesnego śpiewu i gry na perkusji, co nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać (jednoczesna niezsynchronizowana praca 4 kończyn + wokalizacja melodii o odmiennej specyfikacji). Szkoda tylko że skończyło się na jednym albumie Cosmic Invention a poza tym nic więcej...

I jeszcze, idąc tym tropem, artefakt dla odpowiednio usposobionych;P
[media][/media]
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Japońskie piosenki

Post autor: JJK »

[media][/media]
[media][/media]
[media][/media]

Zespół instrumentalny składający z 4 muzyków operujących dość nietypowym sprzętem (połączenie ukulele+flet angielski+"cymbałki"+tuba+inne cudeńka raczej nie można nazwać standardem:). Ich repertuar bogaty w przyjemne i bardzo ciepłe w brzmieniu utwory autorskie (nastawione na folk) oraz reinterpretacje znanych motywów, potrafi być bardzo skutecznym poprawiaczem nastroju.

[media][/media]
[media][/media]
[media][/media]


Duet akustyczny (Miura "Depa" Takuya oraz Tokuoka "Pepe" Yoshinari) m.in. bardzo popularny w Indonezji (piszę to po analizie ich profilu na last.fm;). Swoją grą i produkcją muzyczną wprowadzają dużą przystępność do dość specyficznej domeny.

[media][/media]
[media][/media]

Z cyklu "Tylko dla orłów". Szalone podkłady muzyczne (szybkie tempo i półsłodka elektronika często z dozą dobrej gitary i zawsze intratnych 8miu bitów), wyróżniający się (acz nie na każde ucho trafny) żeński wokal.. no i te dwa osobliwe teledyski. Kupili mnie zobaczymy co dalej.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: K' »

Ogromne dzięki za DepaPepe :D
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Japońskie piosenki

Post autor: SubZero »

Świetny stuff. Masz może tego więcej? ;)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Japońskie piosenki

Post autor: JJK »

Dzięki cieszę się że mogłem podzielić się czymś dobrym:).
Oczywiście że mam więcej! Ostatnio sprawdzałem całą masę wykonawców z lat 80-tych, ale rozumiem też że nie wszystkim takie klimaty pasują (ja jednak i tak pewnie będę w nich wskazywał to co najbardziej mi się spodobało;P), dlatego w tej chwili wrzucam bardziej to co ostatnio sprawdzałem, starając się utrzymać w tym jakiś balans przekonywalności.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”