Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ

Playstation 3, Xbox 360 a może Wii? Który z Next-Gen'ów jest Twoim faworytem?

Sony Playstation 3
73
63%
Microsoft Xbox 360
31
27%
Nintendo Wii
4
3%
Nie interesują mnie konsole.
7
6%
Wolę upgrade'ować PC do grania w najnowsze tytuły
1
1%
 
Liczba głosów: 116

Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: KRELIAN »

caradolph pisze:
KRELIAN pisze:
caradolph pisze:Szczerze mówiąc myślę, że producentów zniechęca ten pomysł po niewypale jakim było FFXI
Bardzo nietrafiony przykład.

Auto aim to było rewelacyjne rozwiązanie w Doom 1 i 2 ;].
Przykład z FFXI dotyczył unifikacji systemów a nie auto-aima
Wiadoma sprawa, auto aim był w osobnym akapicie i nie mógł nawiązywać do FFXI z wiadomych względów (nie ten gatunek). Co do unifikacji systemów w FFXI to mógłbyś rozwinąć?
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: caradolph »

Chodzi mi o to iż FF XI było jednocześnie wydane na PS2,x360 oraz PC, jednocześnie pozwalając na wspólną grę posiadaczom wszystkich systemów. Sama gra w sobie okazała się kiepska, gdyż abonament był za duży adekwatnie do tego co gra oferowała. Poza tym po porażce FF XI, twórcy gier stwierdzili, że główne pomysły zaimplementowane w grze np. unifikacja, bądź to iż sama gra to MMORPG przyczyniły się głównie do upadku. Nikt w tamtych czasach nie myślał nawet o tym, że MMORPG na konsolach jest możliwe na tyle aby odniosło sukces. FF XIV też próbował ponownego natarcia na konsole, ale to już się okazało totalną klapą.

Niestety FF XI stało się grą, która doprowadziła po części do tego, iż nawet takie firmy jak Capcom,Ubisoft,EA,Activision,NamcoBandai czy Sega nie myślą nawet o takim rozwiązaniu jakim jest unifikacja systemów.
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mg1987 »

Tylko powiedz mi czemu porażka jednego producenta, a konkretniej jednej gry z jednego gatunku miała aż tak wielki wpływ na wszystkich twórców gier? Podałem przykład ze strzelankami, a jest jeszcze masa gier które mogłyby połączyć różne platformy. Żeby daleko nie szukać - chociażby taki Portal 2, że o bijatykach nie wspomnę. Nie samym FF XI multiplatformowa rozrywka stoi.
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: caradolph »

mg1987 pisze:Tylko powiedz mi czemu porażka jednego producenta, a konkretniej jednej gry z jednego gatunku miała aż tak wielki wpływ na wszystkich twórców gier?
Nie mam pomarańczowego pojęcia dlaczego tak się stało i dlaczego z powodu jednej nieudanej próby ludzie omijają ten patent z daleka, mimo iż w bijatykach byłby elegancki zarówno jak i w FPS-ach.
mg1987 pisze:Podałem przykład ze strzelankami, a jest jeszcze masa gier które mogłyby połączyć różne platformy.
True. Prócz strzelanek i bijatyk mogły by to być np. gry action/adventure, które mają opcję online.
mg1987 pisze:Żeby daleko nie szukać - chociażby taki Portal 2, że o bijatykach nie wspomnę. Nie samym FF XI multiplatformowa rozrywka stoi.
Ja bym tutaj poszedł w takie serie jak COD bądź inne tego typu strzelaniny. Portal 2 trochę odgałęzia się od reszty. Jak widać nie stoi, ale nikt nie zabiera się za multiplatformy.
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mg1987 »

Napisałem już czemu ze strzelankami nie wyszło - myszka i klawiarura dają olbrzymią przewagę nad użytkownikami padów (nawet z auto-aimem). Jednak uważam, że dla bijatyk patent z wieloplatformowością mógłby wypalić.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: KRELIAN »

caradolph pisze:Chodzi mi o to iż FF XI było jednocześnie wydane na PS2,x360 oraz PC, jednocześnie pozwalając na wspólną grę posiadaczom wszystkich systemów. Sama gra w sobie okazała się kiepska, gdyż abonament był za duży adekwatnie do tego co gra oferowała. Poza tym po porażce FF XI, twórcy gier stwierdzili, że główne pomysły zaimplementowane w grze np. unifikacja, bądź to iż sama gra to MMORPG przyczyniły się głównie do upadku. Nikt w tamtych czasach nie myślał nawet o tym, że MMORPG na konsolach jest możliwe na tyle aby odniosło sukces. FF XIV też próbował ponownego natarcia na konsole, ale to już się okazało totalną klapą.

Niestety FF XI stało się grą, która doprowadziła po części do tego, iż nawet takie firmy jak Capcom,Ubisoft,EA,Activision,NamcoBandai czy Sega nie myślą nawet o takim rozwiązaniu jakim jest unifikacja systemów.
Ja to wszystko co napisałeś o FFXI wiem bo grałem w to kilka miechów, tylko nie rozumiem skąd pomysł, że gra jest kiepska? Nie czaję też o jakim upadku mówisz - ponad 2 mln userów to może i mało przy WoWie, ale jeśli gra to dziś jest usprawniana to znak że na siebie zarabia, a w dodatku SE zastanawia się, żeby to przenieść na PS VITA - jeśli myślą o niej, a nie o FFXIV to musi być coś na rzeczy ;].

Jeśli już mógłbym się z czymś zgodzić to Playstation Online - było to zbędne rozwiązanie, ale wówczas nie było lepszego, a abonament dla każdej pracującej osoby nie jest żadną fortuną ;]. To że ktoś nie mógł sobie na konsolach wówczas wygodnie pisać na klawierce (co jest istotne przy huntach z większą ekipą) to jeszcze nie świadczy o kiepskiej unifikacji systemów. Napisałem że mógłbym się z tym zgodzić, a nie że mogę, bo osobiście grałem na PC, ale z tego co wiem ludzie grający choćby na X360 nie narzekali... więc nie rozumiem w czym problem.

FFXI nie osiągnęła masowego sukcesu z innych powodów, ale o tym już na forum pisałem swego czasu.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: caradolph »

KRELIAN pisze:
caradolph pisze:Chodzi mi o to iż FF XI było jednocześnie wydane na PS2,x360 oraz PC, jednocześnie pozwalając na wspólną grę posiadaczom wszystkich systemów. Sama gra w sobie okazała się kiepska, gdyż abonament był za duży adekwatnie do tego co gra oferowała. Poza tym po porażce FF XI, twórcy gier stwierdzili, że główne pomysły zaimplementowane w grze np. unifikacja, bądź to iż sama gra to MMORPG przyczyniły się głównie do upadku. Nikt w tamtych czasach nie myślał nawet o tym, że MMORPG na konsolach jest możliwe na tyle aby odniosło sukces. FF XIV też próbował ponownego natarcia na konsole, ale to już się okazało totalną klapą.

Niestety FF XI stało się grą, która doprowadziła po części do tego, iż nawet takie firmy jak Capcom,Ubisoft,EA,Activision,NamcoBandai czy Sega nie myślą nawet o takim rozwiązaniu jakim jest unifikacja systemów.
Ja to wszystko co napisałeś o FFXI wiem bo grałem w to kilka miechów, tylko nie rozumiem skąd pomysł, że gra jest kiepska? Nie czaję też o jakim upadku mówisz - ponad 2 mln userów to może i mało przy WoWie, ale jeśli gra to dziś jest usprawniana to znak że na siebie zarabia, a w dodatku SE zastanawia się, żeby to przenieść na PS VITA - jeśli myślą o niej, a nie o FFXIV to musi być coś na rzeczy ;].

Jeśli już mógłbym się z czymś zgodzić to Playstation Online - było to zbędne rozwiązanie, ale wówczas nie było lepszego, a abonament dla każdej pracującej osoby nie jest żadną fortuną ;]. To że ktoś nie mógł sobie na konsolach wówczas wygodnie pisać na klawierce (co jest istotne przy huntach z większą ekipą) to jeszcze nie świadczy o kiepskiej unifikacji systemów. Napisałem że mógłbym się z tym zgodzić, a nie że mogę, bo osobiście grałem na PC, ale z tego co wiem ludzie grający choćby na X360 nie narzekali... więc nie rozumiem w czym problem.

FFXI nie osiągnęła masowego sukcesu z innych powodów, ale o tym już na forum pisałem swego czasu.
Mi chodziło bardziej o niewypał w porównaniu z resztą części serii. Szczerze mówiąc nie grałem w FF XI, ale sporo czytałem i znam ludzi, którzy w to grali (X360). Doszli do wniosku, ze nie ma miejsca na gry tego typu na konsolach (jak na razie) :)
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: KRELIAN »

caradolph pisze:
KRELIAN pisze:
caradolph pisze:Chodzi mi o to iż FF XI było jednocześnie wydane na PS2,x360 oraz PC, jednocześnie pozwalając na wspólną grę posiadaczom wszystkich systemów. Sama gra w sobie okazała się kiepska, gdyż abonament był za duży adekwatnie do tego co gra oferowała. Poza tym po porażce FF XI, twórcy gier stwierdzili, że główne pomysły zaimplementowane w grze np. unifikacja, bądź to iż sama gra to MMORPG przyczyniły się głównie do upadku. Nikt w tamtych czasach nie myślał nawet o tym, że MMORPG na konsolach jest możliwe na tyle aby odniosło sukces. FF XIV też próbował ponownego natarcia na konsole, ale to już się okazało totalną klapą.

Niestety FF XI stało się grą, która doprowadziła po części do tego, iż nawet takie firmy jak Capcom,Ubisoft,EA,Activision,NamcoBandai czy Sega nie myślą nawet o takim rozwiązaniu jakim jest unifikacja systemów.
Ja to wszystko co napisałeś o FFXI wiem bo grałem w to kilka miechów, tylko nie rozumiem skąd pomysł, że gra jest kiepska? Nie czaję też o jakim upadku mówisz - ponad 2 mln userów to może i mało przy WoWie, ale jeśli gra to dziś jest usprawniana to znak że na siebie zarabia, a w dodatku SE zastanawia się, żeby to przenieść na PS VITA - jeśli myślą o niej, a nie o FFXIV to musi być coś na rzeczy ;].

Jeśli już mógłbym się z czymś zgodzić to Playstation Online - było to zbędne rozwiązanie, ale wówczas nie było lepszego, a abonament dla każdej pracującej osoby nie jest żadną fortuną ;]. To że ktoś nie mógł sobie na konsolach wówczas wygodnie pisać na klawierce (co jest istotne przy huntach z większą ekipą) to jeszcze nie świadczy o kiepskiej unifikacji systemów. Napisałem że mógłbym się z tym zgodzić, a nie że mogę, bo osobiście grałem na PC, ale z tego co wiem ludzie grający choćby na X360 nie narzekali... więc nie rozumiem w czym problem.

FFXI nie osiągnęła masowego sukcesu z innych powodów, ale o tym już na forum pisałem swego czasu.
Mi chodziło bardziej o niewypał w porównaniu z resztą części serii. Szczerze mówiąc nie grałem w FF XI, ale sporo czytałem i znam ludzi, którzy w to grali (X360). Doszli do wniosku, ze nie ma miejsca na gry tego typu na konsolach (jak na razie) :)
No na padzie wprawdzie ciężko wyrobić z zaawansowanym interfejsem, ale to wciąż nie jest winą gry, gdyż pod X360 nie była pisana - dedykowane klawiatury wcześniej też były w zestawach choćby na GCN i bodajże w PS2 w jap. To już problem twórców jak odpowiednio przenieść grę, a nie samej gry, dlatego pisanie o niej jako porażce nie jest dobrym określeniem - polecam się zapoznać póki jeszcze czas ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Tomasz_740
Student
Student
Posty: 50
Rejestracja: 20-07-2011, 21:41
Lokalizacja: Łódź, Poddębice.
Ogrywam: Pariah.
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Tomasz_740 »

Ja mam Xboxa 360 i PS3 lecz mnie bardziej interesuje grafika, moim zdaniem Xbox 360 ma lepszą grafikę chodź nawet jeśli ma lepszą kto wie czy nie pociągnie długo jak PS3 ale oddaje głos na Xbox 360.
"Nie ma okrutniejszej broni nad ludzką ambicją - najostrzejszy miecz jej nie dorówna"
Awatar użytkownika
Tostu
Beginner
Beginner
Posty: 16
Rejestracja: 24-12-2011, 11:16
Ogrywam: TTT2
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Tostu »

Krelian - zawsze można kupić za 40 zł adapter pad ps2 do xbox 360. ;)

--
Jestem posiadaczem Wii, Pc oraz Xbox 360 i zdecydowanie wybieram X'kloca. Cenowo również klocek wszystkie konsole przebija ( mówię o białych X'ach ) .
"Walka bez wiary w zwycięstwo jest jedyną walką czystą: bez premii i łapówki."
Evo16
Beginner
Beginner
Posty: 16
Rejestracja: 03-12-2009, 19:13

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Evo16 »

PS3 to dopiero jest prawdziwy sprzęt. Kupiłem go głównie dla gry Gran Turismo 5 ale spodobało mi się na maxa :D
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

Szybkie pytanko do posiadaczy PS2/3 - czy w PS3 można używać kabla video od PS2? I odwrotnie, czy PS2 podłączę kablem video od PS2? (konkretnie o takiego magika mi chodzi)
Złącze chyba jest takie samo, ale mam tylko PS2 więc nie mam jak sprawdzić.

[edit]
A i jeszcze jedno: jak wygląda sprawa z headsetem? Z X0 był w zestawie, a w PS3 nie widzę.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: KRELIAN »

Działa bez problemu, w razie czego trzeba zresetować konsolę przed użyciem i ewentualnie zmienić ustawienia video z menu Home w konsoli (PS3). Headseta nie ma w zestawach, a przynajmniej nie kojarzę.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

SubZero pisze:I odwrotnie, czy PS2 podłączę kablem video od PS2?
D'oh, miało być oczywiście "...kablem video od PS3".

Ok, dzięki za info.
Adi_Rash
Elite player
Elite player
Posty: 137
Rejestracja: 10-06-2010, 07:27
Lokalizacja: Inowrocław
Ogrywam: TTT2
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Adi_Rash »

na temat headseta to faktycznie w zestawach też nie kojarzę.
Ale dodam anegdotkę, że działa każda słuchawka bluetooth pod PS3.
Ja jak już chce z kimś pogadać to biorę moją starą 6 letnią słuchawkę od Nokii i działa bez zarzutu, o ile ją naładuję ;) sprawdzałem jeszcze słuchawkę od Sony Ericssona i też działała.
więc jeśli masz jakąś nieużywaną słuchawkę bluetooth do telefonu i leży w szafie, a w ucho nie uwiera to nie ma sensu wydać ~100zł na nową specjalnie do PS3.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”