Gry sportowe

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Gry sportowe

Post autor: czit »

podpisuje sie pod tym co napisał mcl
fifa powala ale tylko na chwile ..niestety

co do transferow to fifa tez zawaliła sprawe ale jest tak a nie inaczej bo w tym roku sporo z nich kluby dokonały w ostatnie dni okienka transferowego co chyba nigdy w tych grach nie jest brane pod uwage bo pewnie do polowy sierpnia tworza druzyny ehh lepiej jakby poczekali do konca okienka transferowego

tricki w pesie w tym roku wykonuje sie poprostu swietnie, do tego podoba mi sie bardzo system wykonywania rzutow karnych, co nie jest łatwą sztuką
pusciłem szmate z akcji bo kuszczak najzwyczajniej na zlej wysokosci trzymał ręce a pilka leciała lekko obok niego , jesli tak jest czesto to gra jest jeszcze bardziej nieprzewidywalna i ciekawsza , pozatym udało mi się wkręcił pilke z rzutu wolnego wiec fajnie:)
dodatkową miłą rzeczą jest ustawianie asysty zmiany kursora , wczesniej chyba nie bylo tego ze mozna to calkowicie wylaczyc! efekt: podając do drugiego ludzika , jesli nie wcisniemy potem guzika odpowiedzialnego za zmianę zawodnika to gramy dalej tym co podawalismy a tamtym operuje komputer, moim zdaniem swietna sprawa tylko wymaga sporej wprawy

z innych smaczków to fajnie ze grając reprezentacją przed meczem mozemy posluchac hymnu :)

wadą jest siła strzalu/podań o ktorych napisał Krelian ale ja i tak robie to intuicyjnie wiec mnie to nie obchodzi



po kilkunastu meczach wystarczy, nic tylko czekac na patcha z aktualnymi skladami i bundesligą czyli borusią dortmund:)

a jesli ktos lubi tryb Become a Legend to sugeruje zainteresowac sie raczej grą footballsuperstars, spotkacie tam sporo noobów ale od 50 lvlu przechodzodzimy do drugiej dywizji i tam juz prawie kazdy wie co do czego przez co gra staje sie duzo realistyczniejsza i bardzo wciagajaca
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: SubZero »

czit pisze:dodatkową miłą rzeczą jest ustawianie asysty zmiany kursora , wczesniej chyba nie bylo tego ze mozna to calkowicie wylaczyc!
Na pewno było w poprzedniej odsłonie, nie pamiętam czy we wcześniejszych.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Gry sportowe

Post autor: mcl »

czit pisze:co do transferow to fifa tez zawaliła sprawe ale jest tak a nie inaczej bo w tym roku sporo z nich kluby dokonały w ostatnie dni okienka transferowego co chyba nigdy w tych grach nie jest brane pod uwage bo pewnie do polowy sierpnia tworza druzyny ehh lepiej jakby poczekali do konca okienka transferowego
Ja w fifie miałem swój juventus i to mnie cieszyło :P Nie miałem możliwości sprawdzić reszty klubów.

Co do PESa: update składów 12 października. Ciekawe tylko na jak dokładne... w każdym razie przerwałem grę w master lidze i gram sobie dla acziwka Copa Santader Libertadores :)
czit pisze:tricki w pesie w tym roku wykonuje sie poprostu swietnie
fajnie wyglądają, ale ja próbując bawić się obrońcą prawie dałem gola przeciwnikom, więc trzeba uważać kim skillujemy :P
czit pisze:do tego podoba mi sie bardzo system wykonywania rzutow karnych, co nie jest łatwą sztuką
W pesie 2010 też nie było łatwą sztuką, chociaż przyznam się, że nie strzelałem karnych w nowej odsłonie. Coś się zmieniło?
czit pisze:pusciłem szmate z akcji bo kuszczak najzwyczajniej na zlej wysokosci trzymał ręce a pilka leciała lekko obok niego , jesli tak jest czesto to gra jest jeszcze bardziej nieprzewidywalna i ciekawsza
Ja tak nie miałem... co najwyżej golkiperzy z Południowej Ameryki popełniali błędy, których nawet ja nie popełniłbym w realu... mówię o interwencjach przy strzałach, niestety. Szmaty puszczane są na porządku dziennym.
W demie natomiast źle ustawionego bramkarza przelobowałem zwykłym kiksem z 25metrów. Nie zaragował, chociaż dobrze ze to bylo tylko demo :P
czit pisze: pozatym udało mi się wkręcił pilke z rzutu wolnego wiec fajnie:)
Aha.. ja przyzwyczajony z pesa2010 ustawiłem widok na pierwszego od strony bramkarza zawodnika z muru (odleglość 27metrów, średnio ostry kąt, lewa strona boiska) uderzyłem standardowo, czyli strzał, a potem strzałka w lewo i 'a'... piłka poszła metr obok bramki :D
SubZero pisze:Na pewno było w poprzedniej odsłonie, nie pamiętam czy we wcześniejszych.
Sub czytaj do końca ;)
czit pisze:dodatkową miłą rzeczą jest ustawianie asysty zmiany kursora , wczesniej chyba nie bylo tego ze mozna to calkowicie wylaczyc! efekt: podając do drugiego ludzika , jesli nie wcisniemy potem guzika odpowiedzialnego za zmianę zawodnika to gramy dalej tym co podawalismy a tamtym operuje komputer, moim zdaniem swietna sprawa tylko wymaga sporej wprawy
możemy kazać podać komputerowi jak chcemy? Chyba przeniosę się na manual :D
czit pisze:wadą jest siła strzalu/podań o ktorych napisał Krelian ale ja i tak robie to intuicyjnie wiec mnie to nie obchodzi
Pierdoły. Może podania czasem wychodzą za słabe, do tego trzeba się przestawić, za to strzały na pewną nie trafią do celu jak ktoś dusi 'x' cały czas, jeszcze doda do tego 'y' :D
Trzeba być delikatnym. To nie pes 2010 gdzie max pasek strzału, 'y' z odległości 45 metrów trafi przy odrobinie fuksa do siatki.
czit pisze:a jesli ktos lubi tryb Become a Legend to sugeruje zainteresowac sie raczej grą footballsuperstars, spotkacie tam sporo noobów ale od 50 lvlu przechodzodzimy do drugiej dywizji i tam juz prawie kazdy wie co do czego przez co gra staje sie duzo realistyczniejsza i bardzo wciagajaca
BaL wreszcie stał się zajebisty w całej swej zajebistości.
Sama gra: wybieramy co i ile chcemy trenować, jakimi jesteśmy piłkarzami itp. Treningi umiejetnosci/pozycji odbywaja sie kosztem zwyklych treningow; sami decydujemy w co i ile inwestujemy. Na boisku trener daje nam jasne wskazówki co mamy robić, kogo pilnować, jak grać. I z tego jesteśmy oceniani.

Pozatym, nie przejdziemy całej 11 przeciwnika naszym grajkiem. Trzeba się niezle nameczyc, zeby nie stracic pilki, co dopiero upchać ją do siatki. Ja na AMF mam pełne ręce ...w zasadzie nogi... roboty :D

Poza boiskiem możemy prosić menedzera o przydział do innych klubów, jesli mamy odpowiednią ilość kasy na zatrudnienie nowego efektywnego menedzera ;). Brakuje mi tylko opcji kupna apartamentów i samochodów za ciężko zarobioną kasę ;_;
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: SubZero »

mcl pisze:Sub czytaj do końca ;)
Huh?
mcl pisze:możemy kazać podać komputerowi jak chcemy? Chyba przeniosę się na manual :D
Możemy podać komputerowi, po czym dalej bez piłki kierować tym samym zawodnikiem i o to chodziło czitowi (a przynajmniej tak mi się wydaje :P ). Możemy całkowicie wyłączyć asystę zmiany kursora - czytaj komputer (albo konsola, jak kto woli :P ) nie będzie nam zmieniał aktywnego zawodnika na tego, który aktualnie ma/jest najbliżej piłki. Co z piłką potem zrobi zawodnik ją posiadający to całkiem inna sprawa :P
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Gry sportowe

Post autor: mcl »

SubZero pisze:Huh?
Może inaczej... czy ta opcja:
SubZero pisze:Możemy podać komputerowi, po czym dalej bez piłki kierować tym samym zawodnikiem i o to chodziło czitowi (a przynajmniej tak mi się wydaje ). Możemy całkowicie wyłączyć asystę zmiany kursora - czytaj komputer (albo konsola, jak kto woli ) nie będzie nam zmieniał aktywnego zawodnika na tego, który aktualnie ma/jest najbliżej piłki. Co z piłką potem zrobi zawodnik ją posiadający to całkiem inna sprawa
Była w poprzedniej edycji? Bo zacytowałeś tylko kawałek wypowiedzi i wywnioskowałem że chodzi o manualne przełączanie graczy, z tym, że przy podawaniu kursor przechodził do odbiorcy. Lekkie nieporozumienie ;)

Sam manualny kursor jest tym co mówisz ale mi on wisi, bo trudno, żeby AI pobiegło jak my chcemy i zgrało się idealnie z nami :)

Pozatym pograłem trochę Japonią i rzeczywiście, hymny na plus dla Konami. Ale... oprawa meczowa :/ . Kiedy w demie pecetowym odblokowaliśmy japonię, okrzyki kibiców i bębny słychać było 3 razy głośniej niż w pełnej wersji. Naprawdę, dodawały skrzydeł, i aż żal było przegrywać. W pełnej wersji okrzyki kibiców zaś kuleją, psiamać :/

Pozatym, heh, pisałem o lobie z 25metrów, teraz w CSL zostałem sam przelobowany :D z 20 metrów, golkiper stał na 5 metrze. Ewidentny jego błąd, ponieważ nie cofnął się do lini bramkowej tylko czekał żeby wybronic o0. Gdyby nie dość zwarta gra w obronie mecze kończyłyby się wynikami 7-5.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: SubZero »

mcl pisze:Może inaczej... czy ta opcja: (...) Była w poprzedniej edycji?
SubZero pisze:Na pewno było w poprzedniej odsłonie, nie pamiętam czy we wcześniejszych.
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Gry sportowe

Post autor: czit »

SubZero pisze: ... Możemy całkowicie wyłączyć asystę zmiany kursora - czytaj komputer (albo konsola, jak kto woli :P ) nie będzie nam zmieniał aktywnego zawodnika na tego, który aktualnie ma/jest najbliżej piłki. ...
dokladnie o to chodzi tyle ze nigdy wczesniej nie widzialem takiego czegos w pesach a zawsze ustawiam jak najwiekszy manual, wczesniej to tylko w obronie komputer w nic nie ingerowal , teraz jest tak tez podczas gdy mamy pilke, dzieki temu bardziej czujemy sie jakbysmy grali z kumplem w jednej druzynie, pozatym gdy komp ma piłke to chyba mozemy wywierac na niego wplyw, wciskajac strzal bedzie probowal po niedlugim czasie strzelic, podanie i wypuszczenie chyba zawsze powoduje ze szuka podania w naszą strone i nie trzeba uzywac oddzielnego guzika jak trybie BaL ktorym podnosimy rączkę zeby dostac pilke ( o ile to jeszcze jest)

mcl zaciekawiles mnie tym opisem o BaL , jak wyjdzie patch z aktualnymi transferami to przetestuje
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Gry sportowe

Post autor: czit »

grał ktoś w f1 2010 ? zdaje sie ze nareszcie jakis porządny tytuł od czasu f1 97
gra rozgrywa sie na zasadzie kariery, taki manager kierowcy f1 + rywalizacja w wyscigach
naprawde ciekawie to sie prezentuje, polecam
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Gry sportowe

Post autor: mcl »

Cały feeling tego, że jesteśmy kierowcą F1 jest najmocniejszym punktem tej gry. Bo już sama jazda, 'ustawienia' bolidu wołają o pomstę do nieba. Nazwanie tej gry symulacją jest równoznaczne z nazwaniem LFS grą arcade.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: Action »

Najbardziej realistyczny symulator bolidu to najprawdopodobniej rFactor. Tytuł ma olbrzymią scenę, a co za tym idzie, setki modów, dodatków itp.

No ale jeżeli chodzi o czysty fun, bez irytowania się z powodu skomplikowania, to łapałbym się właśnie za F12010. To już chyba standard tytułów ze stajni Codemasters, że każdy charakteryzuje się niesamowitym klimatem i idealnym zbalansowaniem gameplaya. :)



...ale lepszej samochodówki od GRIDa nie ma. ;-)
Awatar użytkownika
simian_raticus
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 86
Rejestracja: 29-01-2007, 01:44
Lokalizacja: Final nightmare
Ogrywam: bierki
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: simian_raticus »

Fifa 11 i NBA 2K2 powaliły w tym roku!
Tekken 7 i Virtua Fighter 6 nadchodzą powoli!
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Gry sportowe

Post autor: mcl »

nba 2k11 daje rade, na x0 w to rozwalilem kumpla jednym rzutem :D
Nerwowe ostatnie sekundy doskonale oddają feeling :P

Ale poziom nba 2k10 z ps2 toto nie jest, ostatnio z nudow puscilismy i nabilismy lacznie... 100 fauli :O ;>

Fifa11 to zuo to samo co rok temu, ktora to z kolei jest kopiujwklejką z poprzedniej edycji :P
Obrazek
Awatar użytkownika
NBAPlayer
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 11-11-2010, 11:17

Re: Gry sportowe

Post autor: NBAPlayer »

NBA Live :) i jeszcze inne serie NBA Jam,2k ;p
0utsider
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26-07-2011, 16:34

Re: Gry sportowe

Post autor: 0utsider »

PES - No ale jak grać to z kimś bo samemu jest nudno.
Lubię pograć w gry przegladarkowe.
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Gry sportowe

Post autor: August »

PES jest fajna. Na pewno lepsza od Fify
Czy PES 6 jest lepsze od PES 8 ?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”