jRPG, cRPG, MMORPG

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Nareszcie (po jedynych 8? latach) pojawił się Undub pierwszej Xenosagi :)
Teraz to już nie ma zmiłuj, trzeba będzie sobie serię odświeżyć...
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Jo-Jo »

Można poprosić o linka na PM or sumthin' ?
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Na snesoramie leży.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Aserot »

Ja polecam odświeżyć Anachronox jeśli nie odstraszy was oprawa ( która według mnie sprawdza się świetnie i trzyma klimacik ). Walka turowa czyli fani ATB będą zadowoleni. A i zabawa aparacikiem fotograficznym nas nie ominie. Wiem, że w dobie ME2 gierka wygląd archaicznie ale naprawde warto poświecić jej troszkę swego czasu. No i to co najbardziej mnie urzekło to naprawde klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Troszkę gameplayu:


No i troszkę muzyki:
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: eq2D »

Hehehe, wczoraj zacząłem znów grać a Anachronoxa, a tu Aserot poleca.

Nie polecam oglądać filmików, bo to tylko da informację o tym jak gra wygląda, a skoro nie prezentuje się cudacznie, to... W grze pierwsze skrzypce gra niesamowity klimat rodem z Łowcy Androidów. Cała opowieść także należy do tych ciekawszych jakie można spotkać w grach komputerowych. Także poczucie humoru zadowoli co bardziej wybrednych, choć trza znać angielski w stopniu co najmniej komunikatywnym (nie ma spolszczenia). Muzyka to bajka, jest cudowna. Nic dodać, nic ująć.

Kwestie techniczne.
Fani wydali trzy patche do gry w które koniecznie trza się zaopatrzyć. Nie wiem czy strony fanowskie jeszcze żyją, ale jeśli będzie trzeba to wyśle na dropboxa patche. Także i grafikę idzie poprawić, może nie będzie tekstur w magicznej rozdzielczości, to światła nie będą wielce odbiegać od tych widzianych choćby w Mass Effect (który się nie umywa do Anachronoxa).

Załączony efekt:
Obrazek

Standard:
Obrazek

Download - http://dl.dropbox.com/u/16947862/FakeBloom.zip
Umieścić w folderze z grą (tam gdzie exe) i za pomocą "1" na klawiaturze numerycznej można włączyć i wyłączyć efekt.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Action »

eq2D pisze: trza znać angielski w stopniu co najmniej komunikatywnym (nie ma spolszczenia).
Lata temu gdy właśnie było o tej grze głośno z ww. powodu nigdy tej gry nie ukończyłem. O ile pamiętam (a w tamtych czasach grało się w niejednego eng-only RPGa) nieznajomość angielskiego w stopniu przyzwoitym było poprzeczką nie do przeskoczenia.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Aserot »

Eq możesz resztę patchy podesłać :D.

EDIT:
Podziękował
Ostatnio zmieniony 20-03-2011, 22:05 przez Aserot, łącznie zmieniany 1 raz.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: eq2D »

Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Ten co pisał scenariusze do Cosmosphere w Ar Tonelico musiał niezły stuff palić :D
A teksty przy Install i Dive bardziej sugerują, że gramy w jakiegoś hentaja a nie niewinne jRPG :D .
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

Niesamowicie rozczarował mnie FF XIII. System walki jest bardzo dobry. Grafika jeszcze lepsza. Na tym właściwie kończą się jej plusy.

Postaci są kiepskie. Najgorsze od lat. Właściwie tylko Snow jest ciekawy (no, i jeszcze Fang). Tyle, że nim, pod koniec gry, miałem blisko milion CP. Wiele to mówi o tym ile razy nim grałem. Bohaterowie nie spełniają pokładanych w nich nadziei. Obrażona Błyskawica. Sierota spiskowiec, co chce Śnieżynkę pobić za matkę (tak w ogóle, niezła MILF z z tej matki Nadziei). Czarnoskóry miłośnik nieletnich uciech, który dobiera się do Wanilii, a ona tępa jak nic, i ma drażniący głos. Nie ma to jak Squal i Balthier.


Nie spodobał mi się design. Weźmy ostatni etap. Wipeout na żywo. Oczywiście ten nie jest zły, ale co pasuje grze wyścigowej rozgrywającej się w dalekiej przyszłości, niekoniecznie musi pasować (i nie pasuje) do tego typu gry. Podobnie jak dobre 3/4 przeciwników.

Behemoty w spodniach to dramat, ale jeszcze gorsze są wszelakie udziwnienia (tu spoglądam na głównego przeciwnika, ale i nie tylko).

Fabularnie także dno. Gra bywa także nudna do przesady.

Zupełnie inaczej byłoby, gdyby świat był typowym fantasy - succubus, smoki, strzygi, skalne golemy. Mnie tam nie grzeje urbanistyka w FF, a ta w FF XIII przeszła wszelkie możliwe granice.

Raczej daruję sobie FF XIII-2.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

Dragon's Crown - gra ekipy od Odin's Sphere, brakowało mi w tej generacji na stacjonarnej konsoli takiego artyzmu w RPG, must have początku następnego roku (PS3, PSVITA).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: eq2D »

NWN - po walce jednej z walk mój mnich ma na karcie postaci status "zmniejszona umiejętność" - jak się tego pozbyć? Laska w świątyni Tyra tego nie uleczy, czary które można u niej kupić są drogie i nieskuteczne (nawet "przywrócenie" nic nie dało).
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

Animacja poszczególnych części ciała czarownicy > to co widzieliśmy w DoA.
Artystycznie przypomina Grand Knights History.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

Nie ma co płodzić elaboratów, czy wysublimowanych tekstów. Zrecenzować Dragon Age II można komiksowym : whooooa.

Absolutnie wspaniała to pozycja. Przy poprzedniczce bawiłem się znakomicie, ale DA II wchodzi na wyższy bieg. FF XIII przy nim to obraza dla gatunku RPG, która zachwyca tylko oprawą i otrzymuje plus za bardzo dobry system walki. DA II przebija ją jednak pod każdym (nie licząc oprawy graficznej) względem. Wyraziste, budzące autentyczną sympatię postaci, ciekawa fabuła, klimat, design, mechanika rozrywki.... Długo by wymieniać.

Kręcę nieco nosem tylko na ostatecznego przeciwnika. Już w DA:P nie przypadł mi do gustu (choć to klasyka fantasy), tu też wzorcowo nie jest. Niby wredna postać i z przyjemnością ostrze w niej zatapiamy, ale nie tego się oczekuje po takiej pozycji.

Podoba mi się bardziej dynamiczna rozgrywka. Dodatkowo jeszcze w żadnym innym RPG wojownik z dwuręcznym mieczem nie prezentował się tak wybornie.

Świetna pozycja z mocno przesadzonym magiem (ale co tam).

Niezwykle przyjemnie zdobywało się w niej platynę. Każde możliwe DLC już zakupione. Niebawem powrót do świata Dragon Age II.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czyli jeden z bossów z Vanqish i Gnomeo z Gnomeo i Julia.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: gascan »

Grałem dzisiaj chwilę w xenoblada system walki wygląda na pierwszy rzut oka jak w FFXII, a twarze postaci wyglądają jakby rysował je ten sam typ co w Vagrant story. Dubbing angielski jest rzeczywiście świetny ale dostępny jest też japoński.
No i gra nieźle się zaczyna czaicie pewnie te dwa tytanmy co walczą na wszystkich trailerach czy plakatach to one walczyły na początku świata w morzu i jeden był mecha a drugi bio. I wkońcu przebiły się i tak zostały. A gra zaczyna się od konfliktu jak ludzie są atakowani przez małe istoty mecha cośtam istoty których celem jest miecz widoczny na okładce a znajdujący się w posiadaniu długowłosego osobnika i po wielkiej wydawałoby się przegranej bitwie kamera się odsuwa i okazuje się że cały świat istnieje na tych dwóch tytanach. Rok później zaczynamy jako młody chłopak którego design jest zniewieściały ale wsumie jest ok w koloni ludzi w okolicach łydki Bio tytana. Na mnie początek zrobił wrażenie (właśnie ten świat ukazany na tytanach że u góry nie ma np całkowicie nieba a jakiś inny kawałek lądu z innej części olbrzyma) bo nie oglądałem żadnych trailerów i nie wiedziałem w ogóle o czym gra będzie na was już nie zrobi bo przyspoilowałem hehe. Pozdro.
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”