Sztuki walki, martial arts itp.

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Adept »

Straszny chaos tu panuje. Tak szczerze to mało wiem z tego co piszecie, ale spróbuję się ustosunkować do ostatniego postu.
Jin3k pisze: Nie twierdze, ze kk jest super i w ogole... ale chodzi mi o to, ze 2m 110kg wagi zawodnik kk znajacy podstawy boksu/bjj/zapasow byl by bardzo trudnym przeciwnikiem dla kazdego, nawet trenujacego mma
To właściwie oczywiste, że nawet adept Tai Chi znający podstawę boksu/bjj/zapasów byłby trudnym przeciwnikiem dla każdego. Wręcz taka kombinacja to przecież prawie jak MMA.
Jin3k pisze:Byles kiedys na treningu kyokushin? Chyba nie bo akurat tam jest sporo sparringow i brutalnosci, zreszta to tez zalezy od trenera, jeden stawia na walke, drugi na technike, trzecie na sile i wytrzymalosc, czwarty kata i zdobywanie medali na imprezach, piaty ... itd.
Ja byłem. U sensei Gwizda (4dan). Moim głównym zastrzeżeniem do KK jest to, że nie można używać ataków na głowę rękoma. Dlatego nawet pomimo ciekawego kumite, styl ma ograniczenia, które mnie zniechęcają. Ale każdy ćwiczy dla innych powodów.


Jin3k pisze: "Juras" z KSW udowodnil chyba w pierwszych odlonach KSW, ze TKD moze byc skuteczne, takich przykladow jest duuzo, oczywiscie nie bede porownywal KSW do UFC bo nie nie ma co porownywac i nie o to chodzi.

Jest taki zawodnik, ktory sie nazywa Lyoto Machida (byly mistrz UFC) kilka lat temu nie bylo na niego zawodnika, zostal pokonany przez zawodnika z mt, ktory to z kolei zostal "zmiazdzony" przez zapasnika^^
Tu również chciałem coś wyjaśnić. Mówienie, że Machida jest karateką jest moim zdaniem lekką wpadką. To, że wywodzi się z karate to fakt. Jednak równie dobrze, mogę powiedzieć, że zaczął on trenować BJJ w wieku 15 lat. Więc nie jest to gość, który z Karate przyszedł do MMA, tylko gość, który przekrojowo trenował i trenuje nadal różne dziedziny sztuk walk. Jeżeli sześć razy w tygodniu człowiek ten ćwiczy BJJ z Carlosem Barreto, siłę i kondycję tworzy mu Rogerio Camoes, a w boksie pomaga Rafael "Feijao" Cavalcante itd. To osoba ta już nie jest karateką, a pełnoprawnym zawodnikiem MMA. Jednak fundamenty ma z tradycyjnych styli (prawie). Każdy jednak na tym etapie współzawodnictwa prezentuje cechy osoby trenującej przekrojowo, bo tylko tak może zapewnić sobie zwycięstwo.
Jin3k pisze: Z jakim ty medalista walczyles? Chyba z wiejskiej olimpiady sponsorowanej przez tamtejszego proboszcza.

Taaa ja tez walczylem z mistrzem Pol w luta livre...
chociaz nigdy z kims takim sie nie bilem, nawet nie wiem czy sa ms pol w ll ^^
kazdy moze sobie tak gadac...
No nie każdy. Bo wystarczy podać nazwisko osoby z którą się trenowało i wtedy można to zweryfikować.
AK pisze:skuteczna to jest pała. w walce chodzi o szacunek,z braku szacunku wywiązuję się walka. tu nie chodzi o wygranie za wszelką cenę. ale nie każdy to rozumie. ze sportowego punku widzenia masz oczywiście racje. ale ja na to patrzę inaczej.
Rozumiem Twoje podejście, bo wywodzisz się z tradycyjnych sztuk walki. Jednak dla mnie osobiście w walce nie chodzi o żaden szacunek. Dlaczego mam mieć szacunek do osoby, którą zaraz będę chciał jak najbardziej uszkodzić? W walce sportowej właśnie liczy się wygrana za wszelką cenę. Chcę wygrać BO chcę być najlepszy. W walce ulicznej natomiast również liczy się wygranie za wszelką cenę. Albo ja, albo on. Proste. Szacunek to ja mogę mieć do trenerów, którzy mnie uczą i z którymi sparuję. Do wszystkich innych? Dlaczego? Przecież są moimi rywalami. A rywali trzeba zniszczyć.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

Tu również chciałem coś wyjaśnić. Mówienie, że Machida jest karateką jest moim zdaniem lekką wpadką. To, że wywodzi się z karate to fakt. Jednak równie dobrze, mogę powiedzieć, że zaczął on trenować BJJ w wieku 15 lat. Więc nie jest to gość, który z Karate przyszedł do MMA, tylko gość, który przekrojowo trenował i trenuje nadal różne dziedziny sztuk walk. Jeżeli sześć razy w tygodniu człowiek ten ćwiczy BJJ z Carlosem Barreto, siłę i kondycję tworzy mu Rogerio Camoes, a w boksie pomaga Rafael "Feijao" Cavalcante itd. To osoba ta już nie jest karateką, a pełnoprawnym zawodnikiem MMA. Jednak fundamenty ma z tradycyjnych styli (prawie). Każdy jednak na tym etapie współzawodnictwa prezentuje cechy osoby trenującej przekrojowo, bo tylko tak może zapewnić sobie zwycięstwo.
Zgadzam się. Georges St. Pierre też trenował kiedyś KK, a jednak nikt nie nazywa go karateką. ;) Każdy zawodnik MMA trenuje przekrojowo (boks,bjj,mt). Akurat Machida to taki zawodnik, który w walce wykorzystuje pozycje karate i wpływ stylu bazowego na jego walkę jest bardzo widoczny. Dodatkowo karate Machidy sporo się różni od tradycyjnego karate, ale to temat na inną dyskusję. :P
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: AK »

Adept pisze:Rozumiem Twoje podejście, bo wywodzisz się z tradycyjnych sztuk walki. Jednak dla mnie osobiście w walce nie chodzi o żaden szacunek. Dlaczego mam mieć szacunek do osoby, którą zaraz będę chciał jak najbardziej uszkodzić?


nie rozumiesz widocznie,bo nic takiego nie napisałem. z całym szacunkiem oczywiście bo widzę że masz pojęcie itp. nie wywodzę się z żadnych sztuk walki. swoje wiem i też nie za dużo. liznąłem troche tego trochę tego nic więcej.i nie mam szacunku do człowieka któremu chcę zrobić krzywdę. mam szacunek do siebie samego. chodzi o satysfakcje z tego jak to zrobiłem(satysfakcję...tak satysfakcję sprawia psucie jego twarzy bo saobie na to zasłużył,ale nie na ziemi. po prostu. a że bym wziął pałę jak by trzeba było to nie ma z tym nic wspólnego. zniszczyć to zniszczyć, jego problem. ale nie wywracając kogoś na starcie.
Jin3k pisze:Z jakim ty medalista walczyles? Chyba z wiejskiej olimpiady sponsorowanej przez tamtejszego proboszcza.
u mnie swego czasu było wiecej medalistów w zapasach mistrzostw polski niż w nie jednym dużym mieście. gówno wiesz.

a ogólnie nie znasz mnie to się zamknij. nie zaczepiam ludzi. to oni wybierają mnie,mając problem do mnie albo okazując brak szacunku własnie. a jak wyglądają i co potrafią to nie mój problem. jak sobie nie dam rady to wezmę co pod ręką,biała gorączka i tyle (nie darzyło się). nie mój problem,zaczyna to niech liczy się z najgorszym. nie szanuję ludzi co mi wchodzą w nogi i zamiast bić się po męsku. taki jestem i nic tego nie zmieni(jak by to idealistycznie i cwaniacko nie brzmiało...bo i jestem cwany nie da się ukryć. życie mnie nauczyło żeby nie odpuszczać). zreszta nie chce mi się produkować mam to w dupie.
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Dumian »

Zbędne posty poleciały - wyluzujcie.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
!Dan!
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 20-05-2006, 12:37
Lokalizacja: Kraków ^^
Ogrywam: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: !Dan! »

Adept pisze:Rozumiem Twoje podejście, bo wywodzisz się z tradycyjnych sztuk walki. Jednak dla mnie osobiście w walce nie chodzi o żaden szacunek. Dlaczego mam mieć szacunek do osoby, którą zaraz będę chciał jak najbardziej uszkodzić? W walce sportowej właśnie liczy się wygrana za wszelką cenę. Chcę wygrać BO chcę być najlepszy. W walce ulicznej natomiast również liczy się wygranie za wszelką cenę. Albo ja, albo on. Proste. Szacunek to ja mogę mieć do trenerów, którzy mnie uczą i z którymi sparuję. Do wszystkich innych? Dlaczego? Przecież są moimi rywalami. A rywali trzeba zniszczyć.
Częściowo masz rację. Ja natomiast rozumiem to trochę inaczej.
Przede wszystkim szacunek należy mieć do każdego, nie tylko do tych, z którymi chodzimy na piwo. Niestety, jeżeli ktoś nas nie szanuje (tu pominę parę etapów nawiązywania się walki xD), to ktoś będzie chciał nas naku**** hard. Mimo tego, iż przeciwnik nas nie szanuje, my nadal powinniśmy szanować jego. A dlaczego? Myślę, że gdyby uzdolniony fighter (który ma styczność ze sztuką walki tylko na sali treningowej) obił mordy paru koleżkom, to sam mógłby się w takiego zamienić. Mógłby łazić po osiedlach i robić świetny użytek ze swych umiejętności - "bo przecież wszystkim wolno".
Ale to tylko moje wywody.

Nawiązując do szacunku w walce sportowej. Wygrana za wszelką cenę wcale nie wyklucza szacunku. Stuknięcie się rękawicami przed walką to jej wyraz. Oczywiście wiem, że stukanie stukaniem, a walka walką - lecz to jest symbol.
Na ulicy jak wyciągniesz komuś rękę, to Ci ją urwą i jeszcze nią dostaniesz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Dumian »

"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Jin3k
Beginner
Beginner
Posty: 22
Rejestracja: 03-12-2009, 13:18

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Jin3k »

No Bruce musial sie znalezc, Dana sam przyznal, ze prekursorem MMA byl wlasnie Bruce.
Wystarczy zobaczyc pierwsza scene Wejscia Smoka zeby sie o tym przekonac, nie trzeba czytac ksiazek Bruce'a czy wiedziec o slynnej idei "byc jak woda".
Szkoda tylko, ze tak wczesnie odszedl ;(
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Dumian »

"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Prezes trenuje przed walką z Pudzianem :P

A tak nieco z innej beczki - nie o mnie :P ale byłem kibicować. I po raz kolejny nie mogę zrozumieć dlaczego Polacy tak się fascynują naszymi 'piłkarzami'.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Chris »

Zamiast tworzyć stronę honmaru to jakieś wygłupy z workiem. Dziwne, że nagle coś takiego tu wrzucasz. Twoje ostatnie popisy wideo z patykami miały miejsce kilka lat temu. Czy to wyraz chęci uzyskania aprobaty i pochwał pod swoim adresem?
Obrazek
VanDarkholme
Student
Student
Posty: 62
Rejestracja: 31-05-2010, 16:15

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: VanDarkholme »

fajne kopy
backdash.pl
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: TeeVar »

Do Hwoarang jeszcze trochę brakuje.

Chris idź zgól wąsy bo zaczynasz gwiazdorzyć.
MK Ranking, Spar & On-line Tournaments - dostepny zawsze w godzinach 20-23, no prawie zawsze.
bestkatateshop
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10-05-2019, 09:49

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: bestkatateshop »

dla wszystkich uprawiających sporty walki a w szczególności Karate zapraszam na bestkarateshop.pl. Sprzęt jaki tam znajdziecie (kimona karate, ochraniacze, akcesoria do walk) są dobrane przez zawodniczkę i trenerkę karate uprawiającą tę dyscyplinę od kilkunastu lat, więc sprzęt jest sprawdzony i certyfikowany.
sara
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11-08-2020, 20:32

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: sara »

ja najbardziej lubię krav magę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”