jRPG, cRPG, MMORPG

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

gascan pisze:xenoblada
Ma to jakiś związek z The Perfect Works? Jeśli tak to z którym okresem?
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: gascan »

Nie wiem o co Ci chodzi. Obrażasz mnie czy co?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Z tego co wiem bezpośrednich powiązań nie ma.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

Czyli jednak tak jak sądziłem. Ok dzięki za odpowiedź.

Skądże znowu gascan ja tu wszystkich bardzo lubię przecież.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: gascan »

Ano nie świat xenoblade nie ma żadnego związku ani z xenogearsami ani z xenosagą ale pewnie hardkorowy fan xeno dostrzeże jakieś smaczki czy podobne designy jakichś wrogów, lokacji czy pojazdów.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

Jakie są jeszcze dobre jrpgi na wii?
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: mg1987 »

Zobacz może Muramasa: The Demon Blade.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

mg1987: nie mam Wii :) o jrpgi pytam bo rozwazam nabycie konsoli w troche dalszym okresie czasu ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: mg1987 »

Zawsze można zobaczyć tytuły na wii przy użyciu dolphina: http://www.dolphin-emulator.com/
Awatar użytkownika
wf6608
Support
Posty: 287
Rejestracja: 13-06-2009, 20:36

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: wf6608 »

Jeśli chodzi o jRPG-i na Wii, to w 2012 do EU powinno uderzyć The Last Story stworzone pod okiem Sakaguchiego, ale czy to akurat dobra gra, to nie mam pojęcia, podejrzewam, że co najmniej niezła.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: gascan »

Ana pisze:Jakie są jeszcze dobre jrpgi na wii?
Tak się składa, że mam na dysku wszystkie możliwe i ogólnie to nie ma żadnego jrpg typowo mainstreamowego i z rozmachem są raczej produkcje niszowe nie dla wszystkich z kiepską fabułą chociaż sama rozgrywka jest w nich ciekawa(np Shiren). Warte uwagi z typowych jrpg jest tylko Tales Of Symphonia ale imo jest to gra co najwyżej na 7/10. Ma wyjść jeszcze Dragon Quest X, last story i to by było na tyle. Za to na Wii jest cała kupa japońskich gier akcji które są świetne. Kupowanie Wii dla bijatyk czy RPG to pomyłka ale warto kupić za 500zł podłączyć dysk na USB i gramy we wszystko co wyszło za darmo a jest masa świetnych gier dla ludzi co szukają czegoś innego niż jakiś nowy FPS.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

^ Dzięki :) ja i tak już się napaliłam na Xenoblade (Tenchu, Fatal Frame, Zeldy i pare innych tytułów :) )
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

A ja zasysam Zodiaca po angielsku bo mam znowu działające PS2 lalala;p.
Obrazek
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: gascan »

Napisz jak dziala ta angielska wersja zodiac ff12 bo ma sporo bugow dlatego wstrzymuje sie ze ściągnięciem.

Co do Wii to gry na tv LCD wygladają jak gówno. Czym większy TV tym gorzej. Na kablu component jest imo jeszcze gorzej.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Z tego co słyszałem to znacznie lepiej gry na Wii wyglaają na monitorze LCD. Zresztą nieważne, na szczęście nie pozbyłem się reliktu przeszłosci w postaci 28mio czy 29' Panasonica więc mi to rybka:).

Zassałem niby z ostateczną wersją tłumaczenia - zobaczymy jak to będzie. W sumie to i tak trwają prace nad polsim tłumaczeniem, ale już miałem za duze ciśnienie na tą grę i nie wytrzymałem:P.

EDIT:
No i pograłem już jakieś 18h w Zodiaca. dowiedziałem się w międzyczasie, ze to nie jest finalna wersja i są pozostałości japońskiego tekstu i faktycznie są, ale nie robią one żadnej różnicy - póki co natknąłem się na japońskkie słowa w sklepie tylko- tam gdzie powinno być "name" i "price" są krzaczki, ale jako że same nazwy itemów są po angielsku, zauważyłem to dopiero po 10 godzinach:P.

Największą różnicą pomiędzy japońcem a spatchowana wersja jest zdobycie najlepszej broni w tej grze - Seitengrat'a. W japońcu można zrobić trik z mooglem i słuchać pracy lasera ps2 (wydaje inny dźwięk gdy spawnuje się skrzynka), a w angliku nie działa ten trik bo laser chodzi zawsze tak samo (każda gra spachowana jest inaczej od oryginału czytana przez laser), niezależnie od tego czy skrzynka się wyspawnowała czy nie więc trzeba tą broń zdobyć normalnym sposobem (1% szansy na pojawienie się skrzynki i 1% szansy, że w skrzynce będzie nasz łuk - szansa 1/10000), lub skołować sobie też japońska wersje i tam to zdobyć trickiem po czym zasejwować bo obie wersje mają kompatybilne ze sobą sejwy.

Sama gra to miód - FFXII pełną gębą + świetne udogodnienia (lepsze spawnowanie skrzynek, przyspieszenie czasu) + nowy system (jest trudniej imo) + nowe itemy i możliwości. Zasysaj Gas bo warto - ja mam wersję patcha 0.20 - najnowsza to 0.22 chyba która naprawia te pojedyncze słowa w krzaczkach w sklepie i pewnie gdzies indziej.

Żadnych bugów poki co nie uświadczyłem.

Swietna gra.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”