Arcade stick

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Arcade stick

Post autor: J.a.r.e.k. »

Oczywiście, K' ma racje że można być wielkim wymiataczem na kwadracie, który jest chyba defaultowy w Japońskich cab'ach. Ja po prostu stwierdzam subiektywnie, przy początkującym skillu - który niestety reprezentuje, często blokowałem się na przekątnej, przy 2*qcx co bywa irytujące. Japończycy chyba po prostu nie wykorzystują pełnego rzutu i im nie potrzebne żadne ograniczniki... Tak czy owak, do gry w Tekkena, Virtuę czy Mortala raczej kwadraty są preferowane ale to trzeba by zapytać ekspertów z Honmaru. Tak jak w przypadku wszystkiego liczy się indywidualne podejście do tematu i ku**ski manual :)

AS >> Pad
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Arcade stick

Post autor: J.a.r.e.k. »

UPDATE:

Nie dane mi będzie jednak przetestować Datel Pro Arcade Joystick tej jesieni. Po przeszło miesięcznych oczekiwaniach własnoręcznie (acz z niekłamanym żalem) anulowałem transakcję... Sięgnąłbym dna gdyby nie pomysł zamówienia mayflasha z Amazonu. Mam nadzieje że ten żałosny serial zakończy się efektownie. Przypuszczam jednak że to ten sam shit więc nie ma znaczenia czy datel czy to.
Awatar użytkownika
roy
Elite player
Elite player
Posty: 170
Rejestracja: 12-09-2008, 17:26
Lokalizacja: Pniewy
Ogrywam: Tekken 3 6 TT2, Mortal kombat 9, Crash team racing
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: roy »

Ja jednak ciągle czekam za datel'em, ale jednak jestem lekko podłamany tym że przez tydzień był "dostępny za 2 dni" a teraz awansował na wkrótce dostępny :kwasny:
Obrazek
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Arcade stick

Post autor: J.a.r.e.k. »

UPDATE:

Przyszedł do mnie już Mayflash. Oczywiście nie ugrałem na nim nawet 5 walk bo mnie szlag trafił. Zwłaszcza jak się chce kręcić 360 tki. Części oczywiście słabe i jeśli już ktoś grał uprzednio na lepszym sticku to po prostu NIE przesiądzie się na niego (chyba że z braku laku - ale to już zdecydowanie polecam pada). Po detale odsyłam do strony strony Kowala . Przypuszczam, że Datel to klon powyższego i części nie będą odbiegać za bardzo od reszty.
O ile w przypadku tego joysticka i gier które nie wymagają płynności w zmianach kierunków można przymknąć oko, o tyle przyciski są na gumki i dosyć mocno trzeba je nacisnąć (w porównaniu do tych z Sanwy) - więc nie pograsz na nich jak Fryderyk, muskawszy niczym letnia bryza korony drzew, tylko trzeba się pilnować żeby odpowiednio docisnąć. Jeśli wyolbrzymiam to tylko dlatego, że widziałem dużo lepsze. Wszystko klekocze jak powracające w euforii bociany na wiosnę. Z drugiej strony co piąta osoba tego wszystkiego nie zauważy i stwierdzi, że im gorszy stick tym lepszy skill. Osobiście się z tym nie zgadzam, bo celem jest lepsze kierowanie postacią a nie to kto na jak wielkim syfie ile wyciągnie. Stara dewiza domorosłych techników "nie sztuka zrobić na lepszym sprzęcie" nie ma tu według mnie żadnych podstaw. To tak jakby ktoś dał Ci Fiata 126P do nauki jazdy.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: gascan »

Pomijając komfort sterowania w majflaszu to warto dodać, że rozjebie się i wyrobi góra po 2 miesiącach grania. Jak najszybciej wstaw w niego oryginalne części albo wyrzuć.
ObrazekObrazek
kowal
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 01-01-2008, 16:27

Re: Arcade stick

Post autor: kowal »

Hitbox

http://backdash.pl/forum/index.php?topi ... 0#msg57390

jak cos to dawac znac przez backdasha pm lub w temacie
tutaj daje tylko info i nie sledze tego forum
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: K' »

- okazyjny mod Qanby zrobiony pod TTT2.
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Oscar »

"Sexy bitches edition" xD

Ten po prawej czarny guzik to pewnie TAG ?
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekLdz
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 30-09-2012, 11:11

Arcade Stick VF

Post autor: PiotrekLdz »

Witam,
to mój pierwszy post na Waszym forum dlatego powiem coś o sobie, będzie to dobre preludium do mojego pytania.

W VF w młodości grałem po kilka godzin dziennie. Korzystałem z modyfikowanego Arcade Sticka. Granie pochłaniało mnie do tego stopnia, że postanowiłem sprzedać PS2 i wrócić do normalnego trybu życia. To było jakieś 4 lata temu. W przyszłym tygodniu będę miał PS3 i planuję powrócić do mojego nałogu sprzed lat. Podejrzewam, że pochłonie mnie równie bardzo, ponieważ już teraz od kilku miesięcy oglądam filmiki z turniejów i się nimi pasjonuję.

Mam dwa pytania:

1) Potrzebuję dobrego AS, a nie mam już czasu na modyfikacje. Polećcie mi proszę jakiegoś oraz gdzie mogę go kupić. Zależy mi na średniej klasie. Gram tylko Akirą, który jest wymagający jeśli chodzi o Joystick ale postaram się go za szybko nie zużyć. Chcę sprawdzić czy jeszcze się nadaję do dobrej gry w VF mimo wieku (prawie 30 lat). Sanwę kupię dopiero jak okaże się, że muszę ją kupić. Na tą chwilę chcę wydać maksymalnie 300 zł na Stick'a.

2) Czy z Naszego kraju mogę grać z zawodnikami z innych krajów on-line? Pytam bo wiem jaki poziom zawodników w VF jest u nas.

Pozdrawiam,
PiotrekLdz
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Yamada »

1). Osobiście mam HORI (T6 bundle) i spisuje się bardzo dobrze. Grałem na nim też Akirą i pomomo niedużego doświadczenia jakie mam na tego typu kontrolerze byłem w stanie robić akcje z m-DbPm. Jest moim zdaniem ok, a z biegiem czasu zawsze można go zmodyfikować.

2). Jasne, że możesz - tryb Online w VF5:FS jest bardzo dobry i komfortowo się gra (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku - na dobre połączenie z japończykami to musiałbyś mieć naprawdę ostre łącze po światłowodzie).

No i nie wiem co ma wspólnego wiek z grą w VFa - są starsi gracze, którym się dobrze gra:). Sam mam 27 lat i nie narzekam:). Rozruszasz kości przy sticku, będzie dobrze;].
Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekLdz
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 30-09-2012, 11:11

Re: Arcade stick

Post autor: PiotrekLdz »

Rozumiem, że masz na myśli ten model:

Obrazek

Jeśli tak, to kupię go. Wole się nie zagłębiać w dyskusje o AS za bardzo a posłuchać kogoś kto już dłużej gra w VF. Osobiście nie mam aspiracji, żeby podbijać Japonię a tylko pograć z kimś dla przyjemności...

1) Doradź proszę jeszcze gdzie go dostanę?

2) Wersja VF5 FS jest dostępna na tynku polskim? Mam problem ze znalezieniem tej gry. PS3 Slim będę miał dopiero za tydzień ale chciałbym już mieć tą grę i AS.

PS. Z wiekiem to jest tak, że człowiek starszy ma gorszy refleks ale kombinacje z VF są jak jazda na rowerze ;)
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Martins »

VF5 FS jest dostępny tylko w dystrybucji cyfrowej, musisz zakupić ją na PSstore.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: KRELIAN »

A o tym jak kupić grę z PSStore masz tutaj.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
PiotrekLdz
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 30-09-2012, 11:11

Re: Arcade stick

Post autor: PiotrekLdz »

Ok, dzięki wielkie. Zatem kwestię gry mam rozwiązaną. Pozostał AS
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Yamada »

Tak, mam dokładnie tego.

Mnie osobiście wygodnie się gra, ale ja nie miałem wcześniej styczności ze stickami i nie potrafię porównać go z innymi:).

1). Na allegro są czasami, myślę, że w sklepach też powinny być. Ogólnie wersja sticka na PS3 jest znacznie prostsza do znalezienia jak ta na X360. Nie powinno to być szczególnie trudne:). Nawet jakbyś miał kupić całego budle'a T6 to i tak powinien on kosztować poniżej 300 zł.

2). Tak, jest dostępna w PL w dystrybucji cyfrowej - kosztuje psie pieniądze jak na grę tego kalibru :) .

Dasz radę, przypomnisz sobie wszystko;].
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”