Dead or Alive 5

Wszystko na temat gier z serii DoA - Dead or Alive.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Ana »

Jak dla mnie, póki co, wygląda to jak trailer filmu i jakoś nie jestem pozytywnie nastawiona do tego, by podczas walki mieć oczy w tyłu i dar przewidywania by wiedzieć, czy mi jakiś żubr nie wyskoczy, czy postać stojąc w kałuży będzie miała criticala itp itd
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Dead or Alive 5

Post autor: JJxenon »

Albo czy czasami nie spadnie śmigłowiec na głowę ( po kwiatkach w DoA 4 nie można być pewnym co chłopakom z TM zaświeciło jak pomysłowemu Dobromirowi ) . Masz dużo racji Ana , bo nie wszystkim na rękę jest zbyt przesadzona efektowność poza polem walki . Czekam na wygląd dziewczyn . Mam nadzieję że wreszcie będą wyglądać jak nie piętnastolatki z dużymi.... oczami
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Yamada »

Ana pisze:Jak dla mnie, póki co, wygląda to jak trailer filmu i jakoś nie jestem pozytywnie nastawiona do tego, by podczas walki mieć oczy w tyłu i dar przewidywania by wiedzieć, czy mi jakiś żubr nie wyskoczy, czy postać stojąc w kałuży będzie miała criticala itp itd
Tak się właśnie gra w DoA4;]. Mało tego - na reflex uda się ominąć tylko samochody - nigdy nie udało mi się ominąć tak geparda i pterodaktyli (największy szajs jaki kiedykolwiek widziałem w bijatyce - w dodatku na tej planszy gra szarpie).

Te duper mega akcje to mogą równie dobrze być finishery, jak zauważył masterbkb - wiecie, coś jak stage fatality z Mortala , czy rozwalenie klatki w Bloody Roar.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Dead or Alive 5

Post autor: JJxenon »

DoA 5 idzie w kierunku wyglądu zawodniczek tak jak można było przypuszczać . Koniec z milusińskimi mangowymi twarzyczkami , witamy Panie niemal podchodzące pod realizm ( ja jestem Za )
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Dumian »

"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Dead or Alive 5

Post autor: JJxenon »

No właśnie o tym mówię . Wyglądają jak w filmikach końcowych do DoA3 lub 4 . Nawet nad włosami popracowali
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Yamada »

Ayane wygląda po prostu genialnie;].
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Dead or Alive 5

Post autor: JJxenon »

Zgadzam się Yamada :)
Czekam na prezentacje wszystkich fighterek , ale to jest ten poziom o jakim marzyłem w DoA ( Tylko w DoA 1 na scrinach te dziewczyny nie wyglądały jak 15 latki ,

Chociażby Kasumi na obrazku z wyborem postaci - ( Piękna )
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Yamada »

Do Ninja Gaiden 3 bedzie dodawane demko DoA5 niby. Każda konsola ma mieć po 2 postacie (z tych znanych).

W sumie jakby dali do demka wszystkie 4 i wsadzili online to już nawet nie musieliby pełnej gry wydawać... .
Obrazek
trafl
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 02-11-2009, 19:09
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: trafl »

Cieszy fakt, że już marcu będzie można zobaczyć demko. Zwłaszcza że NG3 i tak miałem zamiar kupić. Szkoda tylko że tak spieprzyli tego nowego ninję. Jak oglądam filmiki na YouTube to mam wrażenie, że oglądam Call of duty. Co chwile ktoś drze ryja! Boże proszę o wersję jap, to chociaż nie będę miał tak psutego klimatu... Co chwilę jakiś koleś pogania kolesiem. NG2 miał więcej potworków co było lepsze, bo przynajmniej nie słyszało się tych głosów. A tutaj... już trzy levele i ludzie... Itagakiego nie ma, i już widać jak NG się paprze. Strach pomyśleć o cudownym DOA choć może Kaśka nie będzie przegięta.

Zastanawia mnie jedno zdjęcie Ayane i Hitomi. Ayane robi zamach ręką, a Hitomi go unika. Może to być zwykły atak, a może... <dreams mode on> zrobią tak, że blok to różnego rodzaju unik. TO faktycznie zmieniłoby spojrzenie na bijatykę. Wyglądało by z w połączeniu z dynamiką DOA wprost fenomenalnie!
Zauważyłem jeszcze, że na jednym zdjęciu ręka Hitomi jak i trochę ubrania są brudne. Czyżby po pewnej ilości walk, tudzież wpadnięciu w błoto, strój się brudził, niszczył? Nie oczekuję czegoś takiego jak w Soulu, że kobita potem półnago chodzi ale zawsze mogłoby to być coś. Może zastosują tzw efekt "mokrego ubrania" po wyjściu z rzeki czy coś. <dreams mode off>Demówka na pewno rozwieje wiele wątpliwości.

Najważniejsze, że gra będzie miała nową wersję graficzną. Podejrzewam, że wersja mangowa niektórych potencjalnych graczy zniechęcała. Pamiętam jak pokazywałem tą grę, i właśnie grafika się nie podobała, bo była mało realna.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Yamada »

No gra ma mieć SSy i postacie mają się pocić itd podczas walki., hold wraca chyba do 3kowego (co jest dobre i złe jednocześnie). A demko to nie ma być przypadkiem dodawane tylko do limitek? Bo coś takiego usłyszałem. Dodatkowo jak ktoś zamówi niby pre-ordera to dostanie wszystkie 4 postacie w demku czy coś.
Obrazek
trafl
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 02-11-2009, 19:09
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: trafl »

Nie wiem co to SSy (ja to ogółem mam problem z waszym fachowym językiem) ale pocenie wydaje się... dziwne. No bo jeżeli to ma mieć wpływ na ruchy, szybkość itd to jeszcze jeszcze. No zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Ano właśnie tylko na pre-orderkach można się dorobić demka z dwoma postaciami. I to tylko w sklepach zagranicznych. Można też zamówić edycję Ninja Gaiden kolekcjonerską wtedy są od razu cztery postacie, i to chyba jedyne wyjście jeżeli grę bierzemy w Polsce i chcemy mieć demko DOA5. Ujnia na maksa. Nie wiem teraz czy kupować kolekcjonerkę czy brać z zagranicy.

Edit. Okej pewnie side step ale siara, że dopiero teraz na to wpadłem...
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Dead or Alive 5

Post autor: JJxenon »

Jeśli jak Trafl pisze DOA5 miała by mieć efekt uniku ciosów podobny w zastosowaniu jak w KENSEI Sacret Fist to mnie by to cieszyło , i to Bardzo . A przerzucenie z grafiki mangowej na realną mnie tak nie razi , a nawet cieszy ( choć akurat do mangowego wyglądu zawodników w DOA nie można mieć większych zastrzeżeń , bo modeling był klasa )

Tylko niektóre laski miały bużki za dziecinne jak na warunki fizyczne jakie prezentowały ( Przykładowo Ayane w wieku 16 lat z miseczką większą niż Tina w wieku powyżej 20 to lekkie przegięcie ) , ale wiem , japoński syndrom cute panienek z dużymi " oczami " był w tej bitce aż za dobrze widoczny . Dalej nie mogę się doczekać wyglądu twarzy realnej Kasumi . Mam nadzieję że będzie wyglądała równie dobrze jak Siostra ( która już prezentuje świetny poziom na samych scrinach )
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Yamada »

Nowy trailer rozpierd@la. Bez kitu - to będzie DOBRA bijatyka. Grafika jest przecudowna jak dla mnie - wracają stare ściany z DoA3 z tym że trochę 'miększe' i nie mozna sadzic takich akcji - to dobrze. Nie ma takiego szaleństwa z criticalami widać - czekam;].
Obrazek
trafl
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 02-11-2009, 19:09
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: trafl »

I w pi**** marzenia o blokowaniu z unikiem. Cóż najwidoczniej Hitomi wtedy robiła dfdfP albo co podobnego. Tak czy siak mi przynajmniej nowy trailer dupy nie urywa. Hmm może dlatego, bo głosili że to zrewolucjonizuje spojrzenie na bijatyki.
A w tym wypadku, gdy plansze potrafią odwalić takie cuda, to bardziej wygląda to na skupianiu się nad grą dla casuali. I tutaj mała refleksja. Trzeba przyznać, że poza rzutem Hayate, który nie wyszedł mi ani razu ( i uważam go za najtrudniejszy rzut ever) to większość ciosów jest prosta. Mamy proste sterowanie, efektywność i fajne areny, pytanie więc czemu ta gra nie odniosła takiego sukcesu jak inne skoro jest tak przyjazna graczom.
W każdym razie Akira, który mi wisi co powiewa, daje jednak nadzieje, że gra może pójść w trochę innym kierunku. A może Sega się dogada z Tecmo i zrobią VirtuaxDOA? Kolejne dreams mode on:D
Ostatnia rzecz jakiej nie odmówię, to chyba jakiś taki dziwny marketing. Za niecały miech mamy okazję za grubszą kasę nabyć z NG3 demko tej właśnie gry. A tutaj wypuszcza się trailer gdzie występują postacie, których na demku nie będzie. Wydaje mi się to dość dziwne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dead or Alive”