jRPG, cRPG, MMORPG

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: eq2D »

Sylvan Wielki pisze:Zresztą, to ja wydaje nań swoje pieniądze, ja spędzam z nimi swój czas i to ja wyrażam swoja opinię.
Dobrze prawisz.
Słyszałem masę złego na temat DA2 i także i to, że DA2 są super grą (niejaki Action mi to na gygy pisał - buuuu). Finalnie się przekonałem (zassałem iso, ale DA2 kupię bo mi się gra podoba) i wiecie co? Moja wojowniczka ma większe jaja niż wszystkie postacie z jedynki razem wzięte, w końcu prowadzona postać nauczyła się mówić (i to świetnym głosem). W końcu qunari są ukazani... ciekawie (żeby nie spoilować), w końcu mam wrażenie że "coś się dzieje" (jedynka to był zamulacz) i... oczywiście ta gra to nie jest erpeg, nie czarujmy się. Hack'n'slash tak (i to z masakryczną ilością błędów merytorycznych, jak i technicznych) i to całkiem zajebisty h'n's. Polecam jak nie uważasz że jesteś "znafcą" wszelkiego gówna wydanego na konsole/ klony.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

O, DA! :) Obydwie części mam zainstalowane (mam nadzieje, że jesteśmy na tyle dorośli, że nie usłyszę jakiegoś "buuu gra na pc" :P ) i zaraz po FF13 zamierzam się za nie zabrać. Przyznaję, że nie mam pojęcia o serii, o tym czy jest supermegaultra fajna, czy fajna, czy do dupy i przejdę ją jedynie dla głosu Fenrisa (ot stara milosc do Balthiera <3). Tak po babsku, o!
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: eq2D »

Buu! Grasz na PC, przecież kompiutery do nauki służą :cwaniak:

DA i DA2 to mocno odmienne gry, bądź na to przygotowana. DA2 to nie jest rpg, jeno h'n's (z zajebistymi qunari). Tak po męsku, o!
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Action »

Jesteśmy na tyle dorośli by pogratulować słusznego wyboru, jakim jest rozgrywka na PC. ;-)

Ogolno co do cRPGów. Był w tym roku świetny Wiedźmin 2, dupny Dragon Age 2, bardzo udany Deus Ex... ale panowie (i panie), człowiek o tym wszystkim zapomina po pierwszymodpaleniu Skyrima. Gra jest spójna, rozbudowana (ale to o wiele za mało powiedziane, ale to standard w TESach), w przeciwieństwie do Obliviona przejrzysta i uzależnia jak potężny drag a klimat (wzorowany chyba na grze o tron) wbije w fotel każdego, kto woli mięso od słodyczy. ;) Szczerze polecam, szczególnie, ze pojdzie chyba na każdym złomie (silnik Obliviona) a mimo to prezentuje się fenomenalnie.

FUSRODAH! :)

<iframe width="480" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/fLlRaJkMNlE?hd=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: eq2D »

Klimat jest niesamowity, ale... fabuła, dialogi, postacie? Kiepsko, standardowy poziom Bethesdy. Walka dalej jest nędzna, absolutnie nie da się wyczuć uderzenia orężem z racji tego że obiekty w ogóle ze sobą nie kolidują, przenikają się. Towarzysze to żart pod każdym względem - ich użyteczność może i być dyskusyjna, ale to że do powiedzenia mają tyle co mój pies w wigilię już nie świadczy o niczym innym, jak tylko o płytkości tej gry poz względem "erpegowym". Nad bugami, głupimi i niedopracowanym elementami nie będę się rozczulał, sami zobaczycie.

Pierwszy kontakt z Skyrim jest naprawdę fajnym, "growym" doznaniem. Świetna stylistyka, genialna muzyka, wydajny silnik, otwarty świat w którym ponoć jest co robić. Później uwidacznia się że bliżej grze Bethesdy do Garry's Mod, niż do gier cRPG które znam i cenię. Średnia gra.
Jeśli jednak nie wymagacie od gier zbyt wiele, to śmiało, atakujcie Skyrim. Pewnikiem będziecie się dobrze bawić.
Rzekłem ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Action »

Towarzysze są po to co i w Diablo, mają ratować twoja dupę a nie z tobą rozmawiać. Takie założenie, tak miało być i tak jest. :) Co innego postacie, "crew" czyli np. ziomki z gildii, bohaterowi niezależni itp. Wszyscy stoją na wysokim poziomie, uderzają charakterystycznymi cechami, dialogi wyglądają specyficznie, po prostu każdy człek jest na swój sposób unikalny, ciekawy i bynajmniej miałki.

Bugi - racja, aczkolwiek nie miałem sytuacji, by mnie to w jakiś sposób zirytowało, na ogół są to jakieś śmieszne akcje typu: :)

System walki mi bardzo odpowiada, troszku się ograniczyłem do standardu tarcza + ostrze (ratując się przy okazji magią i summonami) więc nie wiem jak to wygląda w przypadku innych buildów, ale w moim przypadku jest fajnie, taktycznie i nie randomowo.


Acha i nie rozumiem co z tą fabułą. Scenariusz i ilość wątków zbija z nóg, bogate uniwersum daje o sobie znać na każdym kroku (opowiadan z ksiazek w grze już odechciewa mi się czytać na myśl ile czasu na to trace:P), a i mimo to głowna oś fabularna jak mówiłem jest poprowadzona spójnie i rzeczowo, na dodatek nie można jej zarzucic jakiejs specjalnej banalności (pomimo smoków, historia dovahkiin daje rade).
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: mg1987 »

Action pisze:rozbudowana
Muszę zburzyć Twój światopogląd Act, ale tak prostego cRPG jeszcze nie widziałem. Skyrim może jest rozbudowany względem Obliviona, ale mający prawie 10 lat Morrowind nie daje piątej części serii szans w porównaniach - mniej ekwipunku, ułatwiona alchemia, czary... Że o strasznie mnie irytującym konsolowym interfejsie nie wspomnę (w Morku miałem wszystko na jednym ekranie rozwalone - ekwipunek, mapę, cechy i magię).
Action pisze:Towarzysze są po to co i w Diablo, mają ratować twoja dupę a nie z tobą rozmawiać.
Ale w Diablo miałeś ich nielimitowana liczbę.
Action pisze:Acha i nie rozumiem co z tą fabułą. Scenariusz i ilość wątków zbija z nóg, bogate uniwersum daje o sobie znać na każdym kroku (opowiadan z ksiazek w grze już odechciewa mi się czytać na myśl ile czasu na to trace:P), a i mimo to głowna oś fabularna jak mówiłem jest poprowadzona spójnie i rzeczowo, na dodatek nie można jej zarzucic jakiejs specjalnej banalności (pomimo smoków, historia dovahkiin daje rade).
To wszystko było już w poprzednich dziełach Bethesdy.

Ale fakt - gra się w to fajnie.

I jak już zapuszczamy filmiki ze Skyrima, tu nieco o przesadzonym hypie: ;)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Action »

Nie chce się tu odnosić do poprzednich gierek Bethesdy. Porównanie (czy tez ocena) tylko względem tegorocznych cRPGów i pod tym względem (mimo niezłej konkurencji), jak sam wspomniałeś, Falloutowy TES daje rade. ;)
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: eq2D »

Action pisze:Falloutowy TES daje rade. ;)
To był pierwszy i ostatni raz, bo się pogniewamy ;-)

Może i rzeczywiście Skyrim niema konkurencji... w tym roku (a Wiesio Drugi? Bo jeszcze nie posiedziałem przy nim), ale finalnie to nie zmienia obrazu gry, która jest pusta i monotonna. Ale ok, wywołajmy żywą dyskusję, bo dawno na honie takowej nie było. :ok:

Towarzysze, powiadasz, mają mi dupsko ochraniać? No to Ci powiem, że chujowo w tym temacie się spisują, bo ich AI przypomina sztuczną inteligencję przedmiotów z inwentarza Dizzy na NESa. Daj im ponieść ekwipunek, sam zobaczysz. Stań przed mocniejszym przeciwnikiem, zobaczysz o co chodzi. No i porównanie do DII jest... trafne. Czyli erpegowość nowego TESa jest mocno nadmuchana, tyle w temacie towarzyszy (jak zripostujecie, to ja swoje dodam). Ktoś grał w Tormenta? Fallouta? Baldura? Acranum? Nawet daremnego Neverwinter Nights?

Fabuła? Ojj, grałem w masę gier, czytałem masę książek w klimatach fantasy i odnośnie głównego wątku piątego TESa mogę stwierdzić, że jest płytki jak kałuża pośrodku Sahary, a zadania podoczne, no sam wiesz, sprowadzają się jednak do "przynieś - podaj - pozamiataj" i najczęściej są uargumentowane tym, że... no... są, czymś.


Nie, nędzny ten Skyrim pod względem erpegowości. A to ponoć gra (c)RPG, uhm. I żeby było jasne - mam masę, masę argumentów przeciw "fajności" Skyrima. Kontynuujmy.

Jak by co - %.
Obrazek
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: J.a.r.e.k. »

OJ, Arcanum i Torment, a zwłaszcza bezimiennego bardzo sobie cenię i pamiętam. Zresztą Saga Baldura i Ice Wind'a też na zawsze pozostanie na panteonie, razem ze starszymi częściami M&M! Nie to co obecne szmery - bajery 3D ;P
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: eq2D »

Torment, obok Guwange, to jedyna gra, która - moim zdaniem - zasługuje na tą pyszną i pełną ocenę 10/10, 100%, 6/6, szatan.

Ta, musiałem. Torment jest genialny. W dosłownym znaczeniu tego słowa.


Ahahaha, a teraz porównajmy Skyrima do dzieła Black Isle, eheheh, nie, nie będę taki, niech obrońcy Skyrima mają jakieś szanse w tej dyspucie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

Ja w ogóle przepraszam, że się wtrące do dyskusji z trochę odbiegającym od Waszego tematu pytaniem, a właściwie prośbą <3
Jako, że FF13 ssie xD, to moglibyście polecić jakieś dobre rpgi na początek przygody z rpgami bez j z przodu? ;) i stety niestety na pc :)
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: K' »

Moja lista top C rpgów:

Fallout 1 i 2 - ja akurat uwielbiam post-nuklearne klimaty
Planescape Torment - tą pozycje jak i dwie poniższe pozostawię bez komentarza (maksymalne klasyki)
Baldurs Gate 1 i 2
Deus Ex
- FPP jednakże elementy RPG odznaczają na tej grze duże piętno (dość powiedzieć, że Deus Ex jest uważany za jedną z najlepszych gier wszechczasów - tylko nie można się zrazić na początku)
Arcanum - steampunk + magia to bardzo ciekawe połączenie - warto sprawdzić
Neverwinter Nights - kolejny klasyk od BioWare
Vampire: The Masquerade Redemption - naprawdę ciekawa historia + jeśli pociągają kogoś klimaty krwiopijców pozycja jak znalazł.
System Shock 2 - podobnie jak w przypadku Deus Ex - swego czasu była to totalna bomba


Z nowszych tytułów niestety nic nie grałem bo od dłuższego czasu odpuściłem sobie granie na PC, ale jesli bym powrócił to na pewno pewniakami do ukończenia byliby:

Mass Effect - ponoć best game evar ? Yamada coś o tym wie ;)
Star Wars: Knights of The Old Republic - kto lubi gwiezdne wojny ma wręcz obowiązek zagrać (grałem, ale save mi padł i nie chciało mi się wracać :D )
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: eq2D »

NN? Nie, jednak ta dwójka (Maska zdrajcy) okazała się fabularnie ciekawsza. Moje zdanie.

Aniu, skosztuj Fallout 1 i 2, zaznajomisz się z tym czym właściwie są (c)RPG, Torment Cię zabije, uwierz mi na słowo. Arcanum Cię oczaruje, ale zarazem odrzuci swoistym skomplikowaniem. Eye of Beholder? Lands of Lore? Nie, nie dasz rady. Odradzam Icewind Dale i Neverwinter Night, bo to fabularnie płytkie gry. Tym bardziej nie polecam "dzieła" Square - Enix pt. "The Last Remnant", bo to totalny, metroseksualny syf. Aaa, Aniu, Ty w pierwszego Wieśka zagraj, bo jest wyśmienity.

Wiesiek jest świetny i basta (wolf).

Nowsze? K Dash - a Jade Empire to co? Nalepka na jabol? ;-)

edytka

Jak ktoś zamierza zabrać się za Tormenta to polecam zaznajomić się z zawartością strony http://planescape.phx.pl/?q=tech - cuda na patyku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

aaa gomen! W Neverwintera grałam! Totalnie zapomniałam o tym, a może po prostu nie było o czym pamiętać, huh? :D
Dziękuje bardzo :* Już szukam Fallouta....
A pytanko, Fable?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”