Tekken: Blood Vengeance

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tekken: Blood Vengeance

Post autor: Di »

W USA w kilkudziesięciu kinach film pokażą 26 lipca.
Awatar użytkownika
blaugrana20
Grand Master
Grand Master
Posty: 543
Rejestracja: 30-11-2009, 05:43
Ogrywam: TTT 2
Kontakt:

Re: Tekken: Blood Vengeance

Post autor: blaugrana20 »

WoWWWW demo Tekken TAg 2 bedzie na dysku razem z tekken tag HD
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Tekken: Blood Vengeance

Post autor: August »

serio ?? suuuuuuper !!!! ciekawe jakie postacie będą. pewnie xiao,christie,paul i Lei. tak było w T3 demo
Obrazek
Awatar użytkownika
blaugrana20
Grand Master
Grand Master
Posty: 543
Rejestracja: 30-11-2009, 05:43
Ogrywam: TTT 2
Kontakt:

Re: Tekken: Blood Vengeance

Post autor: blaugrana20 »

raczej Nina , Alisa, Ling, Kazuya , Jin Jack , Anna , chcialbym by Caposy byly :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Tekken: Blood Vengeance

Post autor: SubZero »

Film zaliczony.
Fabuła nie powala, ale czego się spodziewać po ekranizacji bijatyki :P Z fabułą gier nie ma praktycznie nic wspólnego, poza postaciami, można uznać że to takie side-story.
Za to oprawa a/v to już całkiem inna bajka. Animacja, mo-cap, animacja twarzy są świetne, choreografia walk też niczego sobie (szczególnie 'rodzinny' pojedynek Jin-Kaz-Hei - prawie jak intro TK5 :P ), no i całkiem spoko muzyka by Sakimoto.
Z drugiej strony nie ma co narzekać, na pewno lepsze to niż to coś nazwane Tekken Movie ;)
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Tekken: Blood Vengeance

Post autor: JJxenon »

Tak samo jak Sub , wczoraj film zaliczony w 720p . Fabuła na pewno lepsza niż w tym pełnometrażowym badziewiu nazwanym tekken . Co prawda na końcu to już przegięcie do potęgi , nawet jak na tekkena gdzie występują demony , bogowie itp. , ale i tak dobrze się to ogląda .

Kwestie techniczne : jako rysownik wyczulony percepcją na smaczki i detale jestem pod ogromnym wrażeniem wykonania postaci , ich mimiki twarzy ( szczególnie Alisy ) . Animacja oczywiście to mistrzostwo , a choreografia walk bardzo przyjemna w oglądaniu ( widać sztandarowe ciosy postaci za co chwała twórcom )

Trochę zawiedziony byłem tym że nie znalazło się tu więcej lubianych przeze mnie charakterów , ale może będzie kontynuacja i wtedy zobaczymy np. Julię , Christie ...
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Tekken: Blood Vengeance

Post autor: Yamada »

No dobra. Obejrzałem ten film i powiem szczerze, że jest strasznie słaby. Nic sensownego się w nim nie dzieje, dialogi są denne jak diabli, fabuła posysa, sceny walk BARDZO średnie jak na możliwości CG. W ogóle samo wykonanie filmu - o co kurde kaman? Czy tylko Square umie robić koszące filmy CG? Nie wygląda źle, a nawet momentami dobrze, ale to nie ta klasa co AC czy broń Boże pierwsza Final Fantasy. Smieszny film pełen głupot. Nieśmiertelny Shin z twarzą gościa z jakiegoś jap. boysbandu (100% metro) i ciałem kulturysty, którego nieśmiertelność nie przetrwała próby 2 ciosów od Heńka, bomba. Devile mające tak głupi i śmieszny design, że myślałem, ze upadnę. Lee któremu rozjebali rezydencje i kwintuje to słowem "excellent", czy jaja pod koniec. Nie zapominajmy o godly Pandzie, która 2krotnie ratuje nasze heroiny z opresji. Ale głupi jest ten film:p.

Wiecie dlaczego dodawali do niego demko TTT2 (które swoją drogą ponoć ostro zawodzi)? To ten film to taka chała, ze sam by się nie sprzedał.

Niestety, ale Mishimy, EWGF i Xiaoyu pod prysznicem (gdzie w sumie i tak nic nie widać) nie uczynią filmu Tekken dobrym.
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Tekken: Blood Vengeance

Post autor: eq2D »

Skoro Yamada twierdzi że to wyprany z testosteronu szrot nadający się do wideo poradnika pt. "jak nie być fajnym, metro 100%", to nawet się za to nie biorę, ale po trailerze mogę stwierdzić, że animacja jest mocno średnia. Nie wiem nad czym się rozpuszczacie, powaga.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tundra
Master
Master
Posty: 276
Rejestracja: 11-04-2009, 00:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Tekken: Blood Vengeance

Post autor: Tundra »

Film niezwykle słaby a szkoda, bo mial potencjal. O ile technika wykonania jest dobra, przyjemnie sie to oglada, to fabula jest debilna. 3 latek lepsza by wymyslil ehhh. Z reszta pod koniec to juz nie jest Tekken a jakis Dragon Ball. Nie polecam tego badziewia, lepiej nie ogladac niz obejrzec i nie moc zapomniec tego gniota.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Tekken: Blood Vengeance

Post autor: Dumian »

Niestety mi też film się nie podobał (tak samo jak nowy design Devil Jina i Devila), poza samą jakością wykonania animacji która była spoko, cała reszta zawodzi, o ile jeszcze walki mogą się spodobać, tak już cała reszta wypada słabo. Co do starć to niestety jest ich mało jak na Tekkena, mi średnio przypadły do gustu, są za bardzo chaotyczne i przekombinowane (choć czasem pojawiają się charakterystyczne zagranie postaci za co plus). Ogólnie więc w kwestii walk jest średnio co chyba najbardziej rozczarowuje. W końcówce już kompletnie pojechali z przesadyzmem i głupotami
[Spoiler ]
Wyskakujący spod ziemi zlepek Mokujinów niczym Daimos pilotowany przez Heihachiego - WTF!?
Podsumowując film zawodzi w prawie każdym względzie, po ekranizacji Tekkena z wykorzystaniem CG spodziewałem się czegoś znacznie lepszego.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Tekken: Blood Vengeance

Post autor: JJxenon »

Ustosunkowując się do Waszych wypowiedzi , moim zdaniem Każdy z Was ma swoje zdanie i jako też przecież Fan , Szanuję To . Z zaobserwowanych postów Brata Yamady , widać że nie przepada On za wrzucaniem za przeproszeniem metroseksualnych osobników i chyba ich nie trawi . Podobny incydent miał miejsce podczas komentowania intra DoA5 . Popieram Yamadę w tym co napisał o tej walce tego osobnika i Heńka . No przecież koleś nie był jakimś lewusem a dał się zabić dwoma ciosami ? . Ile wytrzymał Kaz i Jin w morderczym ataku na ojczulka ? . Zostawię to bez komentarza......

Wiadomo że celem marketingowym danej produkcji jest zysk i przyciągnięcie rzeszy Fanów i nie tylko . Dla Nas Wyjadaczy którzy znają Tekkena i jego poplątane wątki postaci , film ma różne oblicza . Każda z Osób które pytałem ma inne zdanie . Jednemu się podobał bo była np. Alisa ( która też i moim zdaniem była najbardziej tu uwidocznioną postacią , grająca emocjami i nawet druzgocąca taką flagę Tekkena jak Xiaoyu ) . Czasami miałem wrażenie że Ona tu gra pierwszą rolę , a na pewno była bardziej wiarygodna

Kiedy pod koniec filmu jest scena gdzie ten dziwny Devil Kazuya ( gorszego wykręconego designu nie mogli mu już dać ) dosłownie zgniata tego biednego androida to mimo że uwielbiam Kaza , znienawidziłbym go za to . Alisa może i była androidem , ale była Ludzka . Sztucznie przyklejone uśmiechy sióstr williams też mnie nie powaliły na kolana . Wygląd Niny był marny , Anka wyglądała o niebo lepiej ( ale też taki sztuczny przyklejony uśmiech ) .

Lee zachowywał się jak idiota któremu za przeproszeniem " wszystko zwisa " . Tak jak napisał Yamada

Obydwa devile po transformacji to już totalna porażka . Myślałem że zobaczę Devil Jina z jego wspaniałym designem , łańcuchami , i Duszą któremu chyba tylko Nightmare ustępuje ( SC2 P1 ) , ale nie . Twórcy chyba za bardzo naoglądali się filmów fantasy i wywalili ich w przysłowiowy " Kosmos " . Dla młodych odbiorców oni będą Cool i w ogóle , ale dla Nas ? . To już też do własnej interpretacji . Z mojej strony tylko powiem że wymiękłem ( choć dużo widziałem )

Co do animacji , aż tak strasznie w tym nie siedzę , ale jak napisał Dumian , były i dobre momenty i te złe . Koniec filmu i transformacja zamku to już SF w czystym wydaniu . Kurde , oglądałem wczoraj Transformers 3 i tam nie było takich " kwiatków " jak w tym Tekkenie , a roboty powykręcane też na max z wyglądem .

Oglądałem tego tekkena dwa razy i za każdym próbowałem wyłapać dobre i złe strony tego filmu . Może teraz wymienię za i przeciw :

Za :

Alisa i Jej Człowieczeństwo
walki , których co prawda było jak na lekarstwo , ale były i ich dobre strony
Na pewno na 100% odwzorowanie samych postaci z Tekkena ( poza Niną - nie ta twarz )
Ładnie podłożone Damskie Seyuu w wersji Jap.

Przeciw :

Wygląd Devil Jina i Kaza po transformacji
Dziwna fabula
Transformacja zamku w mecha ? ( dajcie spokój.... ) , to nie Transformers
Sztuczne przyklejone uśmiechy na postaciach ( naprawdę dziwnie to wygląda w niektórych ujęciach )

Jeszcze bym pomyślał , ale wymieniłem te które są najważniejsze
Awatar użytkownika
Kare
Student
Student
Posty: 59
Rejestracja: 04-06-2010, 23:29
Lokalizacja: Lubin

Re: Tekken: Blood Vengeance

Post autor: Kare »

Tak samo jak Sub , wczoraj film zaliczony w 720p . Fabuła na pewno lepsza niż w tym pełnometrażowym badziewiu nazwanym tekken .
Moim skromnym zdaniem "Japońska odpowiedź na Hamerykańską wersję Tekkena" jest takim samym szambem fabularnym. Nawet bym rozważał opcję, czy amerykańska wersja nie była lepsza (takie same schematy, ale głupota bijąca z ekranu "Krwawej zemsty" mnie biła po gębie jak combosy Jina).
Klimatu też ten film nie miał. Naprawdę, spodziewałem się czegoś znacznie lepszego - trailer dawał mi poważne nadzieje na coś przyjemnego (generalnie spodziewałem się prostej opowiastki z elementami komediowymi, która będzie się nadawala na przyjemne show). 2/10, za animację.
Sztuczne przyklejone uśmiechy na postaciach ( naprawdę dziwnie to wygląda w niektórych ujęciach )
Ha, nie jeden zauważyłem tę sztuczność i momentalną statyczność ;]!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”