Guilty Gear problemy

Tutaj dowiesz się jak się gra w Guilty Gear oraz uzyskasz pomoc w rozwiązaniu problemów, jak działa system gry oraz innych pytań związanych z Guilty Gear

Moderatorzy: ModTeam, Junior Admin

Orin
Beginner
Beginner
Posty: 29
Rejestracja: 31-08-2011, 15:58
Lokalizacja: Góra
Ogrywam: Guilty Gear

Re: Guilty Gear problemy

Post autor: Orin »

Mówisz że Leopaldona odblokuje po 200 poziomie w arcade ale ja mam tylko 100 setnego poziomu dlaczego ? Ile u ciebie zajmuje miejsca na dysku GG isuka ?bo ja to chyba mam demówke:/
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Guilty Gear problemy

Post autor: mg1987 »

mg1987 pisze:poziom arcade mode trzeba ustawiać ręcznie w opcjach
Options -> game options -> survival level (dawno w to grałem, ale liczbę tą możemy zwiększyć chyba dopiero po pokonaniu Leopaldona - pokonując go na poziomie 100 ustawiamy na 150 - w każdym razie coś w tym guście).

A sama gra zajmuje u mnie 396MB.
Orin
Beginner
Beginner
Posty: 29
Rejestracja: 31-08-2011, 15:58
Lokalizacja: Góra
Ogrywam: Guilty Gear

Re: Guilty Gear problemy

Post autor: Orin »

A jak nazywa się u ciebie w menedżerze zadań GG isuka ?
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Guilty Gear problemy

Post autor: mg1987 »

ggdx.exe - tak jak plik wykonawczy w folderze z grą.
Jak masz jakiś problem z grą to może napisz co konkretnie jest nie tak.
Orin
Beginner
Beginner
Posty: 29
Rejestracja: 31-08-2011, 15:58
Lokalizacja: Góra
Ogrywam: Guilty Gear

Re: Guilty Gear problemy

Post autor: Orin »

nie nic aż tak złego z grą się nie dzieje, tylko nie mam pojęcia gdzie się zapisują moje save z gry, a pro po tego jak walczę z tą samą postacią żeby odblokować ex to muszę doprowadzić to "śmierci" tej postaci ? bo już podwójnych przeciwników mam
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Guilty Gear problemy

Post autor: mg1987 »

Orin pisze:gdzie się zapisują moje save z gry
W Windowsie XP: C:\Documents and Settings\XXX\Dane aplikacji\GuiltyGearIsukaNA
Gdzie XXX to nazwa konta na którym zainstalowano GGI. Albo szybciej: Start -> uruchom -> %appdata% -> GuiltyGearIsukaNA. setting.cfg przechowuje konfigurację, a pliki userdata*.dat przechowują postępy w grze.
Orin pisze:jak walczę z tą samą postacią żeby odblokować ex to muszę doprowadzić to "śmierci" tej postaci ? bo już podwójnych przeciwników mam
Powyżej 100 poziomu arcade zaczynają pojawiać się postacie EX (przy tych podwójnych walkach), ciężko przegapić (nie pamiętam jak dokładnie jest to zaznaczone ale pamiętam że to widać przed walką). Musisz pokonać obu przeciwników żeby odblokować postać/cie EX z którymi walczyłeś w danej rundzie.

Edit:
Już wiem czym się wyróżniają postacie EX - ich imiona mają czerwony kolor na ekranie wyświetlanym przed walką (a w czasie walki mają złoty kolor imion).
Orin
Beginner
Beginner
Posty: 29
Rejestracja: 31-08-2011, 15:58
Lokalizacja: Góra
Ogrywam: Guilty Gear

Re: Guilty Gear problemy

Post autor: Orin »

Pytanko o sposób odblokowania tych drugich wersji sola i ky, wiem że w gg bost ale tymi postaciami przechodzić muszę ? I czy da się jakoś zresetować, żeby przechodzić arcade od początku, chodzi mi o to że co 50 lvl Leopaldon jest, bo próbowałem ale przechodziło mi z np. 49 w czasie walki na 51.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Guilty Gear problemy

Post autor: mg1987 »

Pewien do końca nie jestem, ale chyba tylko z Factory da się ich odblokować - grając Robo-Ky'em Mk II (ja nim odblokowałem). A przynajmniej nim jest najłatwiej - po wykupieniu ulepszeń. Leopaldon zawsze wyskakuje co 50 poziomów, nie bardzo wiem o co chodzi z tym resetem, ale jak już wspominałem w opcjach ustawiasz sobie poziom arcade.
Orin
Beginner
Beginner
Posty: 29
Rejestracja: 31-08-2011, 15:58
Lokalizacja: Góra
Ogrywam: Guilty Gear

Re: Guilty Gear problemy

Post autor: Orin »

Co daje Hercules engine ver Omega dla RKII ? i co dają czipy FRC i YRC ? i czy w ogóle da się jakoś pokonać tego wielkiego RK, bo doszedłem ale padłem i z 1/8 hp może mu zabrałem.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Guilty Gear problemy

Post autor: mg1987 »

Po kolei - Hercules Engine pozwala montować atak dowolnego poziomu na dowolnym slocie, coś tam jeszcze daje ale teraz nie pamiętam. FRC daje do ataku false roman cancel, nawet jeśli ten normalnie go nie ma. Co do Robo-Ky'a Substance (chyba tak się zwie) - wymaksuj statystyki swojego robota, dobierz ataki jakie lubisz i próbuj. Ja go dałem radę pokonać za pierwszym razem. Potem dorzucę info o Hercules Engine version Omega i YRC.

Edit:
YRC zmniejsza o połowę koszt RC/FRC w Tension. Hercules engine dodatkowo zmienia inputy niektórych ciosów Robo-Ky'a MK II na te oryginalne (np. "Nani ga Deru Ka Na?" po założeniu silnika ma input qcf+P zamiast qcf+S).
Orin
Beginner
Beginner
Posty: 29
Rejestracja: 31-08-2011, 15:58
Lokalizacja: Góra
Ogrywam: Guilty Gear

Re: Guilty Gear problemy

Post autor: Orin »

Na pewno nie da się na niższym poziome trudności zdobyć tego lepszego Ky'a i Sola ? bo znów próbowałem doszedłem do RK Sub ale padłem :/
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Guilty Gear problemy

Post autor: mg1987 »

Możesz próbować, ale wszystkie faq podają że to musi być normal. Masz wszystkie statystyki robota na maxa?
Orin
Beginner
Beginner
Posty: 29
Rejestracja: 31-08-2011, 15:58
Lokalizacja: Góra
Ogrywam: Guilty Gear

Re: Guilty Gear problemy

Post autor: Orin »

Tak na maxa mam wszystko. Akurat przed chwilą mi się udało go pokonać więc mam luzik ;)
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Guilty Gear problemy

Post autor: mg1987 »

To spoko, jeśli uda Ci się odblokować ostatni Gamma Ray to podrzuć sejwa - nie wiem czy będzie mi się chciało aż tak odświeżać grę żeby go zdobyć, a nigdzie nie mogłem znaleźć zapisu do tej gry na pc.
Orin
Beginner
Beginner
Posty: 29
Rejestracja: 31-08-2011, 15:58
Lokalizacja: Góra
Ogrywam: Guilty Gear

Re: Guilty Gear problemy

Post autor: Orin »

Mam pytanko, jak zdetonować "minę" którą ma Bridget?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Guilty Gear”