jRPG, cRPG, MMORPG

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Action »

Yamada pisze:Gra kończy się cliffhangerem za sprawą Morrigan
Widziałeś dodatek w całosci poswiecony Morrigan? Troszku sie wyjasnia. Oczywiscie na miejsce jednej odpowiedzi wskakuja dwa pytania.
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: TeeVar »

Nie jest to moze bezposrednio zwiazane z RPG ale czesc tego artykulu pokazuje obecna sytuacje na rynku gier. Pomijajac niektore fragmenty dotyczace PC i konsol wydaje mi sie ze idealnie pasuje to tej rozmowy. Teraz liczy sie kasa i ludzie lykna prawie wszystko. NFS, Fifa i podobne sa dobry przykladem wydawania chlamu co roku bez wiekszych zmian bo ludzie i tak kupia.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -4183.html
MK Ranking, Spar & On-line Tournaments - dostepny zawsze w godzinach 20-23, no prawie zawsze.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Akurat Last Remnant jest bardzo dobrą grą. Przy niewielu jRPG na tej generacji bawiłem się tak dobrze. Gra jest trudna, ma bardzo skomplikowany system i miażdżącą muzykę. Fabuła posysa, ale nie o nią chodzi w tej grze:).
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Niech go za wczasu uczą muai thai bo bedzie miał chuj$ię w szkole.
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: mg1987 »

Ciekawie to brzmi:
[center][media][/media][/center]
I taka ciekawostka:
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: J.a.r.e.k. »

Po tych Waszych polemikach nie mogłem nie zagrać w Skyrim. Do subiektywnej puli ocen jakie tu wypisywaliście dodam jeszcze że w mój gust trafił zimny nordycki klimat gór, który uwielbiam i który sprawia że trudno od tej części mi się oderwać a efekty pogodowe są pyszne. Tam coś Mg poruszał temat braku statystyk na ekranie. Mnie to osobiście odpowiada, gdyż wszelkie okna zaburzają klimat i odbiór odgrywanej przygody. Jak dla mnie to powinien być erpegowy standard. Podsumowując: klimat terytorialny tej gry, 'turystyka górska' i nordycki akcent wciągnęły mnie maksymalnie.
( Paradoksalnie wybrałem Bretonem profesje Maga, ale i w tej surowej krainie oręża mają oni jak się okazało swoje 5 minut )
Pozdro dla wszystkich Gromowładnych! :luka:

P.S. Gram w tę grę na minimalnych ustawieniach grafiki. Ten wyjątek potwierdza całą opinię.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

Obrazek

Fenomenalna to pozycja. Jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza na taj generacji.

Czasy jednego z moich przejść:

1-1 - 08:55

1-2 - 05:46

1-3 - 08:45

1-4 - 14:00



2-1 - 09:19

2-2 - 03:58

2-3 - 04:16



3-1 - 07:14

3-2 - 23:32

3-3 - 05:42



4-1 - 04:24

4-2 - 11:45

4-3 - 09:05



5-1 - 09:00

5-2 - 09:09

5-3 - 04:00


Gdy zaliczałem Demon's Souls ostatni raz, ukończyłem go w 96 minut.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Aserot »

Demko FF XIII-2 zaliczone i muszę przyznać, że zapowiada się zarobicie Square Enix chyba wciągnął wnioski z liczny skarg na średniawą XIII. Polecam samemu obczaić demo system walki nadal podobny ( choć fakt akurat to w FF XIII dawało rady ) tylko teraz możemy wspierać się zdobytymi wcześniej zwierzakami co daje naprawdę mnóstwo możliwość.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: gascan »

Grałem w demo FF XIII-2 i chyba już wyrosłem z jerpegów ale raczej nie bo niektóre pozycje z PSXa nadrabiam regularnie na PSP i nie są takie debilne. Czyli coś musi być nie tak z XIII-2. Może też klimaty XIII-podobne mnie nie jarają bo jestem hetero. Ostatni dobry fajnal to IX ale X też ujdzie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

Ja także ograłem demo FF XIII-2. Raczej będzie nowy XXX-2 dzielił los poprzedniczki - durne postaci, piękna grafika, ciężkostrawny design, typowe 6/10.

100% wpadło. Teraz przeciwnicy z DkS mogą jedynie....

Obrazek
Obrazek

Poziom jej trudności oceniam na zbliżony do 100% w Demon's Sousl. Przy DkS wystarczą pełne dwa przejścia, (choć ja zrobiłem pełne trzy), plus wizyta w kilku kluczowych miejscówkach.
W DS wymagane są trzy pełne przejścia, co wpływa na trudność rozgrywki jako takiej. Z drugiej strony bossowie jak i przeciwnicy w Dark Souls są zdecydowanie ciężsi niż w poprzedniczce.

Nieskromnie dodam, że NG++ raptem zajęło mi nieco ponad 4 godziny. Ni jak ma się to do mojego 96min. w DS, ale jak już grę się rozgryzie, to można szmat czasu zaoszczędzić - pierwszy romans z Demon's Souls, jak i Dark Souls to przykładowo ok 44 godzin.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Z braku PS3 nie grałem w Demona, ale Dark Souls to dla mnie co najmniej gra zeszłego roku i jeden z pretendentów do miana gry tej generacji. Niesamowity klimat i nowe genialne podejście do systemu walki w RPG. Genialny design, bossowie, TONY sekretów. Coś pięknego w półtorej tygodnia zrobiłem w tej grze 70+h. Lokacje od strony eksploracji to arcydzieło - są skomplikowane, duże, ale śmigając po nich człowiek je poznaje i nie przeszkadza później nawet brak mapy. Wybór klasy na samym początku jest imo bezsensu bo roznią się one tylko poczatkowym equipem i początkowymi parametrami - i to jest chyba jedyna rzecz do której mógłbym się doczepić w tej grze.

Co to za secik masz na sobie Sylvan? Hełm od Dark/Silver Knighta i reszta Ornseina?;]. Z jaką bronią biegasz? Ja osobiście Demon Great Axe + 5 na zmianę z Demon Great Machete +15 i dopakowany Black Iron Set + 5. Ale eksperymentuję.

Pytanie - jak robię broń z duszy bossa to nieważne jest który miecz +10 do tego użyję? Czy ma to znaczenie? (bonus do parametrow, dodatkowe właściwości itd)
Obrazek
Adi_Rash
Elite player
Elite player
Posty: 137
Rejestracja: 10-06-2010, 07:27
Lokalizacja: Inowrocław
Ogrywam: TTT2
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Adi_Rash »

Sylvan Wielki, nie wiem jak zdobyłeś 3 platyny w DS. Ja z jedną mam wystarczająco problemów, a co dopiero 3 :P Grę przeszedłem 4 razy i o Demonie troszkę wiem ;) ale mimo to mam 89% w trofeach - brakuje mi aż 1-nego minerału do ulepszenia broni i 1-nego pierścienia; to troszkę drażni.

Demon's Souls mimo "kilku" niedociągnięć jak dla mnie prezentuje się bardzo dobrze, a poziom trudności no jak ktoś grał to wie jaki jest ;) Najgorsze są początkowe godziny "oswojenia się" z grą (u mnie było to ze 5godzin), a potem z górki.

W grze bardziej czy mniej irytował mnie fakt przechodzenia gry "korytarzem" czy poprawniej "wyznaczoną ścieżką" - cały czas tak samo.
Albo, żeby przenieść się do innego świata trza było najpierw zawitać w Nexusie i tylko przez Nexus przenieść się gdzieś indziej. W sumie okej ale wolałbym, gdyby trzeba było iść pieszo, a samo przechodzenie z krainy do innej przez Nexus było tylko dodatkiem by zaoszczędzić czas.
Wspomnę jeszcze o mimice twarzy podczas "rozmów" (a w zasadzie jej braku), a sam nasz wykreowany bohater mimo stawienia czoła wielu demonom wciąż niemowa; nie potrafi mówić (nie nauczyła go/ją mamusia mówić :(). Cały czas się albo głupio uśmiecha albo ma podkowę na twarzy (zależy jaki ryj mu daliście).

Ale mimo to nie żałuję wydanej kasy na DS'a. Ba - wręcz przeciwnie! Jedna z lepszych gier w jakie grałem; ale w sumie co ja mogę wiedzieć jak nie grałem w zbyt wiele gier...
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Pograj w Dark Soula - tutaj nie ma Nexusa - wszystkie lokacje są ze sobą połaczone i musisz gonić pieszo.
Obrazek
Adi_Rash
Elite player
Elite player
Posty: 137
Rejestracja: 10-06-2010, 07:27
Lokalizacja: Inowrocław
Ogrywam: TTT2
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Adi_Rash »

Dark Soulsa miałem w planach do kupienia "zaraz teraz" ale teraz waham się właśnie między Dark Soulsem, a nowym Soul Caliburem. W ten weekend pewnie zajrzę z kilka razy w internet i się zdecyduję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”