Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: caradolph »

Moja opinia jest taka: Na podstawie pierwszych 3 części można by zrobić naprawdę 3 dobre filmy, potem fabuła stacza się na dno. Jeśli w TK7 dalej tak będzie jak jest teraz to ja poproszę o wyrąbanie fabuły i dopieszczanie samej gry, żeby zrobić z niej na maxa dopieszczoną bitkę, z dobrym practicem, porządnym online i balansem jak w VF, rzekłem.
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Martins »

Prawie zgadzam się z Caradolphem. Do zaszczytnego grona Tekkenów z niezłą fabuła dołączyłbym jeszcze czwartą część. Jest tam moim zdaniem tylko jedna przegięta akcja, a mianowicie fakt, iż Kazuya został ożywiony. Mogli jednak coś bardziej wiarygodnego wymyślić np że go odratowali z tego wulkanu albo coś w tym stylu. Ale w tym przypadku nawet to da się przełknąć, mając w pamięci błagalne prośby fanów dotyczące jego powrotu na fabularne łono gry po absencji w T3.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
Kremius
Beginner
Beginner
Posty: 18
Rejestracja: 23-02-2012, 11:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Kremius »

Zgadzam się z panami powyżej, bo już przestaję rozumować fabuły T5 która podobnie jak T6 jest cholernie zagmatwana. Ni mniej ni więcej zostaje nadzieja że odnośnie powrotu Jun coś ambitniejszego wymyślą poza tym że "Kazuya z miłości do Jun postanowił ją odnaleźć/stworzyć klona". Chociaż i to mało prawdopodobne.
Nie ważne jest, jak silny jesteś. Ważne jest jak umiesz walczyć.
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: caradolph »

Miłość Kazuyi-największy oksymoron eva'
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
Kremius
Beginner
Beginner
Posty: 18
Rejestracja: 23-02-2012, 11:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Kremius »

xD To tak samo jak Xiao po ciemnej stronie i Yoshi bez miecza hihihi
Nie ważne jest, jak silny jesteś. Ważne jest jak umiesz walczyć.
Awatar użytkownika
blaugrana20
Grand Master
Grand Master
Posty: 543
Rejestracja: 30-11-2009, 05:43
Ogrywam: TTT 2
Kontakt:

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: blaugrana20 »

jak nie czaicie fabuly to wlaczcie scenerio na poczatku jest zarys fabuly od tekkena 1 do 6

Przegieciem bylo dodanie Larsa do klanu Mishim , Heniek podczas zabaw w Szwecji w wolnym czasie plodzil zawodnikow do T6.... w T7 bedziem mama Larsa z zadza zemsty na Henku za nieplacone alimenty
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Kazio Mishima
Beginner
Beginner
Posty: 22
Rejestracja: 01-11-2009, 10:17
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Kazio Mishima »

Harada na swoim Twiterze napisał kiedyś, że tym razem Jin nie wygra i jego ending nie będzie kanoniczy, co mnie zaskoczyło, ale jednocześnie w pewnym stopniu uszczęśliwiło, bo to faworyzowanie Jina począwszy od Tekkena 3, przez różne filmy typu Tekken Blood Vengeance zaczyna mnie nużyć. No, ale mimo wszystko to Jin był tym "poster-boyem" Tekkena od momentu wypuszczenia Tekkena 3 i śmierci Kazuyi. Obstawiam Kazuye jako zwycięzce albo Larsa, chociaż tym drugim nie dało się grać podczas turnieju, więc wątpliwe, że to on wygrał, bo niby jak. Nawet swojego endingu nie miał.
GregSES
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 15-10-2012, 17:59
Ogrywam: Tekken 6, WWE 12
Kontakt:

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: GregSES »

Przegieciem bylo dodanie Larsa do klanu Mishim

Nie jestem pewien ale po pokonaniu Kazuyi w ostatnim Stage'u(tym z Azazelam jako bossem) kampanii powiedział do Lars'a coś w stylu "w twoich żyłach płynie krew klanu Mishima". powtarzam jeszcze raz nie jestem pewien bo trochę od tego czasu minęło.
Ja jako zwycięzcę turnieju obstawiam Kazuye
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo
Student
Student
Posty: 50
Rejestracja: 24-06-2012, 00:54
Lokalizacja: Z foruma
Ogrywam: Diablo III: Reaper of Souls (okazyjnie)

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Arucardo »

caradolph pisze:Miłość Kazuyi-największy oksymoron eva'

Pamiętaj, że w TK1 i 2 Kazuya był w połowie dobry, a w połowie zły, podobnie jak w The Motion Picture.
Dopiero od T5 postanowili z niego zrobić całkowicie złą postać, co moim zdaniem sprawdza się średnio (lepszy byłby stary podział: zły Henio, dobry Janek, pół-zły/pół-dobry Kazik)

Sądząc po tym filmiku:



najprawdopodobniej jednak utrzymany zostanie storyline z filmu kinowego, w myśl którego Kazuya zgwałcił Jun podczas 2 turnieju.
Obrazek
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: August »

Aladeen pisze:najprawdopodobniej jednak utrzymany zostanie storyline z filmu kinowego, w myśl którego Kazuya zgwałcił Jun podczas 2 turnieju.
Emm... Nie. To było doprowadziło, to co z fabuły Tekkena zostało, do ruiny.
Po za tym. Ludzie ciągle pamiętają, Jinpashiego, który budzi się na rękach Kazuy, w endingu z T5. To pokazuje że Kazik, może jednak nie do końca panuje nad swoją "ciemną stroną"

Sorka że kopie w starych tematach, ale mam parę pytań, dla osób posiadających TTT2, oraz osób, którzy widzieli endingi z TTT2.

Myślałem że Endingi w TTT2 dadzą nowe informacje o postaciach, lecz zauważyłem to , chyba tylko u Leo.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”