Gry video - rozmowy ogolne

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
SFan
Beginner
Beginner
Posty: 14
Rejestracja: 29-09-2010, 20:38
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: SFan »

No właśnie, daj Boże żeby strzelała przynajmniej w te butle zamiast w niego ale najskuteczniej jest ograbić ją z amunicji tak jak powiedziałeś:) Ja gram w ten sposób, że obrzucam ją medykamentami bo udaje jej się ich używać w odpowiednich momentach, sam sobie zostawiam jeden spray gdyby nie dała rady mi pomóc i noszę bronie jak i ammo, jej z kolei zostawiam tyle broni żeby mogła przeżyć i paralizator:) Jeszcze nie posiadam nieskończonej amunicji w żadnej broni ale faktycznie to dobre rozwiązanie:) Jest jeszcze sytuacja gdy gość powalony na ziemię czeka wprost żeby zadziabać go nożem a ona jak zwykle pruje w niego z broni... za jakiś czas następuje sytuacja gdzie jej pomoc jest naprawdę potrzebna to słyszę "I need ammo", ręce opadają...

Jest to jakieś wytłumaczenie ale w czwartej części też gra jest podzielona na etapy a tam multi przecież nie ma.

MGS4 ukończyłem 2 razy i szczerze nie mam już zbytniej ochoty w niego grać. Poprzednia część została skatowana przeze mnie do szpiku kości, natomiast 4-ka nie ma dla mnie już tego czegoś ale mimo wszystko warto zagrać chociażby dla tych właśnie "Kojimowskich" momentów;)

Do Demon's Souls zbieram się już kawał czasu i jakoś mi go brakuje na to właśnie, ogólnie nie przepadam za RPGami ale słyszałem, że ta gra jest warta uwagi choćby z powodu sporego poziomu trudności, faktycznie sprawia tyle trudności?
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: mg1987 »

A mi szlag trafił sejwa z minigunem, łukiem i nieograniczoną MP5. Jednak się teraz zastanawiam czy nie zacząć znowu grać - mi się jednak RE5 spodobał - ale nie jako horror.
Adi_Rash
Elite player
Elite player
Posty: 137
Rejestracja: 10-06-2010, 07:27
Lokalizacja: Inowrocław
Ogrywam: TTT2
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Adi_Rash »

Yamada, przy White World Tendency gra jest łatwiejsza i nie pojawiają się czarne phantomy zwykłych przeciwników (nie mówię o tych z online'a).
Przy Black World Tendency przeciwnicy są trudniejsi? pojawiają się te czarne phantomy zwykłych stworków i z jaszczurek lecą rzadsze minerały.
No i możesz znaleźć (przy Pure Black) Primeval Demona, wypada z niego "colorless demon soul" możesz nimi np. zdobyć dodatkowy "cud" dodający sporo życia lub ulepszyć broń. Nie polecam dodawania ich do licznika, bo co to jest marne (nie pamiętam dokładnie) 3600 dusz.

EDIT: jak chcesz zdobyć Pure Black World Tencdency wystarczy że zabijesz się kilka? (nie wiem ile potrzeba) razy w cielesnej formie, pójdziesz do Nexusa i z powrotem do świata, a będziesz to mieć.
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Oscar »

RE5 fajny fajny :) Gram na pc na Direct 10 i grafika powiem bardzo ładna :)
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Skończyłem pierwszy raz Demon Soula. W ogóle to zabawne ze wystarczy skończyć 2 pierwsze światy aby skończyć grę. Oczywiście za pierwszym razem się tak nie da bo w 1-3 i 1-4 nas zeszmacą przeciwnicy jak mamy za słabą postać, ale to znacznie ułatwia grę - schrzaniliśmy coś? Zabiliśmy kogoś kogo niepowinniśmy? Konczymy szybko grę i jesteśmy na czysto. Porobiłem sobie wszędzie Pure Black Tendency i zakosiłem wszystkie black phanthomy - twarde sucze, ale bronie fajne dają. Aaa właśnie propo broni to da się ulepszać specjalne? Bo w Dark Souls się dało Twinkling Titanite'ami a tutaj nie mam tych broni w menu wyboru u kowala nawet;f (zarówno u Eda jak i Boldwina;f). Chciałem dostać od Monumentala Friend's Ring, ale nie chciał mi go dać gdy miałem chyba Pure White Char. Tendency wiec się wkurzyłem i zabiłem wszystkich i potem Mephisto;p.

Wrażenia z gry? Gra ogónie nieco prostsza od Darka bo tam pododawali wiele nowych pomysłów do już zastosowanych w Demonie - np. Blightown to taki Valley of Definement tylko bardziej zakręcony i są dodatkowo te małe kmioty co strzelają do nas dartami z trucizną.
Bossowie są nierówni - zdarzają się fajne designy (Fool's Idol, Flamelurker, Penetrator), Old Hero, Tower Knight) ale zdarzają się też nieporozumienia jak Phlanax, Dirty Collossus, Adjudicator itd. O wiele bardziej podoba mi się brygada z Darka (Sif, Priscilla, Ornstein i Smought, Nito, Smoki, Golem itd.). Ale to tylko moje zdanie:).

Gra jest oczywiście kozacka i daje w cholere frajdy więc tak czy siak bawię się jak dziecko;].

A najbardziej mi się podobała walka z Astraeą - cieżko to nazwać walką z nią w sumie, bo bossem tutaj jest jej ochroniarz ale była mocno kimatyczna;].

Teraz robie Pure White Tendency w planszach - generalnie to wystarczy nie ginąć pod ludzką postacią i samo w sumie wpada za bossów :) .
Obrazek
Adi_Rash
Elite player
Elite player
Posty: 137
Rejestracja: 10-06-2010, 07:27
Lokalizacja: Inowrocław
Ogrywam: TTT2
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Adi_Rash »

Bronie specjalne? hmm... No te znalezione jak najbardziej. Po "pogadance" z Boldwinem i oddaniu mu Red Hot Demon Soul (dusza Flamelurkera) to ulepszy je za pomocą colorless demon soul do max +5. Przykłady takich broni to np. Baby's Nail, Dragon Bone Crusher, White Bow.

Jeśli chodzi o te zrobione z innych dusz demonów to lipa, nie da się ulepszyć. Np. miecz zrobiony z duszy Astrea'y (Blueblood Sword czy jakoś tak) to nie ulepszysz. On w sam sobie jest już ulepszony i może dlatego nie da się niczego modyfikować.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

To World Tendecy jest wkurzające. Przeszedłem stage Dragon God'a - raz przez pomylke zginalem (szedlem do Eda...) w postaci ludzkiej i po ptakach. Baj, baj nie ma Dragon Crushera;f.

Blueblood jest dobry - chyba najlepszy jednoreczny miecz w grze bo go mozna dopakowac pakujac wiele statsow, nawet Lucka;]. Obecnie biegam z nim i z Northern Regalią - bardzo duży boost do siły jak się ma pure character tendency;].

Jak to jest z siłą broni? jak ma 100 sily fizycznej i 100 magicznej to to się kumuluje przy każdym uderzeniu i wychodzi razem 200?
Obrazek
Adi_Rash
Elite player
Elite player
Posty: 137
Rejestracja: 10-06-2010, 07:27
Lokalizacja: Inowrocław
Ogrywam: TTT2
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Adi_Rash »

nom, sumuje się.

Ja kupiłem wczoraj wieczorem Dark Soulsa, dzisiaj powinni mi go wysłać, może tak we czwartek do mnie dotrze, to opiszę wrażenia ;)
Adi_Rash
Elite player
Elite player
Posty: 137
Rejestracja: 10-06-2010, 07:27
Lokalizacja: Inowrocław
Ogrywam: TTT2
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Adi_Rash »

Dark Souls zawitał w moim PS3. Na razie troszkę za mało grałem by wysunąć trafną opinię ale zapowiada się zarąbiście. Czekają mnie godziny koczowania przy konsoli <3
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Jo-Jo »

Wow, to dziś hardkorowo starszy Leon robiący salto-lasagne do chest-high ścian jest uważane za powrót do korzeni ?

Jeśli chcecie częściowego powrotu do korzeni, to proponowałbym zagrać w Resident Evil: Revelations ( najbardziej klimatyczny "nie-RE", więc proponowałbym kupować w jak największych ilościach, aby Capcom przynajmniej z jedną serią poszedł po rozum do głowy ).
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Adi_Rash
Elite player
Elite player
Posty: 137
Rejestracja: 10-06-2010, 07:27
Lokalizacja: Inowrocław
Ogrywam: TTT2
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Adi_Rash »

Szczerze to nie rozumiem o co chodzi z tym saltem? ale okej

RE: Revelations wygląda ciekawie ale nie jestem z tego rodzaju ludzi, co kupią 3DSa tylko i wyłącznie do jednej gry ;)
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: KRELIAN »

Już pomijając kwestie klasycznych i nowszych RE, Capcom straszliwie dało ciała z wydaniem Outbreak w poprzedniej generacji. Gry będące ukłonem w stronę fanów klasyki w połączeniu z online'em i nowymi możliwościami zostały wydane na coś, co praktycznie nie miało miejsca (PS2 Online) przez co nie dało się wykorzystać w pełni potencjału. Gier nawet w singlu nie dało się ukończyć na maxa ;]. Teraz byłby to hicior nie tylko oblegany na serwach i nawet co-op w RE5 i nowszych by nie podskoczył. Bo jak może podskoczyć skoro Outbreak i tak jest lepszy nawet w obecnej formie ;]. Jakby ktoś pytał - nie lubię nowych RE, co nie znaczy, że nie są fajne jako gry z gatunku 'strzelanka'.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: mg1987 »

Adi_Rash pisze:Szczerze to nie rozumiem o co chodzi z tym saltem? ale okej
Może chodziło o korytarz z laserami?
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: K' »

Grał ktoś z was w nowego Ridge Racer Unbounded ? Ja przejechałem kilka pierwszych wyścigów i jestem niezmiernie zawiedziony :( Wcześniej ograłem prawie wszystkie części i model jazdy praktycznie zawsze mi odpowiadał, jednak to co zrobiono z nim w tej grze to wg mnie patologia dla kogoś kto był fanem tej serii przez lata. Widać, że namco chciało zrobić coś na miarę Burnouta i w jakimś stopniu im to wyszło - mamy ładną grafikę w całkiem niezłym stopniu destrukcyjne środowisko i to w sumie tyle. Mi gra kojarzy się na ten moment z jazdą jakimś ślamazarnym skuterem wodnym z wbudowaną bazooką którą ładujemy na każdym większym zakręcie, aby móc nią zniszczyć jakiś najbliższy obiekt tudzież przeciwnika - co już po kilku chwilach staje się strasznie nudne...
Na plus mogę jedynie zaliczyć to, że znów mogłem pojeździć przy utworach Hiroshi Okubo, ale i tutaj myślałem, że będzie ich na starcie więcej...
Mam nadzieję, że jeszcze ta gra mnie do siebie jakoś przekona bo jak na razie wypada naprawdę drętwo :<
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: SubZero »

K' pisze:Widać, że namco chciało zrobić coś na miarę Burnouta
Dokładnie to samo pomyślałem po chwili grania: "toż to jakiś marny klon Burnouta", no ale w sumie co się dziwić skoro robili to ludzie od Flatoutów (nie żebym miał coś do Flatouta ;) ).
Ze starym dobrym Ridge Racerem wiele wspólnego to to nie ma, już wolę sobie klasycznego 4 na PSX odpalić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”