Tekken 5 Emule

Forum poświęcone piątej odsłonie Tekkena oraz Dark Resurrection.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Tekken 5 Emule

Post autor: SubZero »

W tematach turniejowych masz paczkę z emulatorem i pluginami. Ustawień nie zmienialiśmy, bo i tak emulator przy grze online je zresetuje do domyślnych.
Tekkena 5 nie sprawdzałem, bo mam jakieś 5fps.
A no i Tekken 5 z tego co wiem działa tylko na najnowszej wersji PCSX2O (z 22 stycznia).
kamiledi15
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 06-05-2012, 11:31

Re: Tekken 5 Emule

Post autor: kamiledi15 »

Mam tą samą wersję (styczeń 2012) i te same pluginy, które są w tych zestawach. Nie napisałeś, czy graliście z dźwiękiem, czy bez?
I dziwne, że Tekken ci tak słabo chodzi, bo tak jak pisałem, u nas było 19-24 fps i to prawdopodobnie mój przeciwnik zaniżał, bo on właśnie tyle miał w singlu, ja nieco więcej (30 fps).
Nawiasem mówiąc - przydałoby się dodać Tekkena 5 w tym temacie: https://www.honmaru.pl/dzial.php?id=spisgraczy
24 fps to może nie jest szczyt marzeń, ale da się grać. Jest szansa, że z kimś innym miałbym 30 fps, a bez dźwięku może jeszcze lepiej.
A jak testowałeś tego Tekkena 5 i miałeś tylko 5 fps - zacząłeś w ogóle jakąś walkę, czy byłeś tylko w menu? Bo jak my graliśmy, to w menu i przy ładowaniu walki fps było bardzo niskie, właśnie koło 5 fps, ale w samej walce było już dużo wyższe. Dziwne, bo zwykle jest odwrotnie.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Tekken 5 Emule

Post autor: SubZero »

SubZero pisze:Ustawień nie zmienialiśmy, bo i tak emulator przy grze online je zresetuje do domyślnych.
Dźwięk domyślnie jest włączony.
kamiledi15 pisze:Nawiasem mówiąc - przydałoby się dodać Tekkena 5 w tym temacie: https://www.honmaru.pl/dzial.php?id=spisgraczy
Bez przesady, nikt na razie na serio w to nie gra na PC.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Tekken 5 Emule

Post autor: mg1987 »

kamiledi15 pisze:24 fps to może nie jest szczyt marzeń, ale da się grać
Raczej nikt tutaj nie będzie chciał grać w takich warunkach.
kamiledi15 pisze:dziwne, że Tekken ci tak słabo chodzi
To raczej zależy od mocy posiadanego sprzętu.
kamiledi15
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 06-05-2012, 11:31

Re: Tekken 5 Emule

Post autor: kamiledi15 »

No wiadomo, widocznie te gry turniejowe to mniej wymagające tytuły. Widzę, że to gry 2D, więc nic dziwnego.
Jak dorwę znowu kolegę, to może spróbujemy zagrać bez dźwięku. W tym celu ustawiłem plugin tak:
Obrazek
Ciekawe, czy przyśpieszy.
Coś czytałem o pluginie SPU2Null, podobno dzięki niemu nie ma dźwięku, ale nigdzie go nie mogę znaleźć.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Tekken 5 Emule

Post autor: mg1987 »

kamiledi15 pisze:Jak dorwę znowu kolegę, to może spróbujemy zagrać bez dźwięku.
SubZero pisze:Dźwięk domyślnie jest włączony.
Musisz grać na normalnym pcsx2, a nie na pcsx2o, żeby wyłączyć dźwięk.
kamiledi15
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 06-05-2012, 11:31

Re: Tekken 5 Emule

Post autor: kamiledi15 »

Nie zauważyłem tamtego postu, bo napisakiście prawie jednocześnie :)
A gdybym wstawił ten plugin SPU2Null? Na nim chyba nie ma dźwięku.
Na oficjalnym forum PCSX2 piszą, że na wersji 0.9.8 też da się grać online, ale jest to bardziej skomplikowane - tam chyba trzeba właśnie użyć tego Network Access Disc i patchować DNAS itd. Ale podobno w tamtej metodzie ustawienia się nie resetują i można grać na swoich.
Gdyby jednak był ktoś chętny do gry online w 30 fps, to pisać do mnie śmiało. Mi słaba prędkość nie przeszkadza. I niech ktoś napisze, skąd wziąć ten plugin SPU2Null, bo nigdzie nie mogę znaleźć, a może dzięki temu dałoby się grać bez dźwięku.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Tekken 5 Emule

Post autor: SubZero »

kamiledi15 pisze:Na oficjalnym forum PCSX2 piszą, że na wersji 0.9.8 też da się grać online, ale jest to bardziej skomplikowane
Ile razy mam tłumaczyć - da się grać online (przez plugin dev9) w gry, które miały taką opcję na oryginalnej konsoli, czyli nie w Tekkena.
kamiledi15 pisze:plugin SPU2Null
Nie wiem skąd ci się to wzięło, ale takiego pluginu po prostu nie ma (przynajmniej nie w oficjalnej wersji).
kamiledi15
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 06-05-2012, 11:31

Re: Tekken 5 Emule

Post autor: kamiledi15 »

Znalazłem to w tym temacie:
http://forums.ngemu.com/showthread.php?t=74750
Ok, czyli na oficjalnej wersji PCSX2 nie zagram w Tekkena, pozostaje wersja zmodyfikowana, której używacie do turniejów. Skoro nie da się zmienić ustawień i wyłączyć dźwięku, to nie wyciągnę więcej, niż te 30 fps, ale jeśli komuś to nie przeszkadza, to jestem chętny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken 5 oraz Tekken DR”