Ling Xiaoyu

Subforum przeznaczone do opisywania postaci z Tekkena 3.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: August »

a mam pytanie co do tego odrzucenia. bo jak już cios zostanie odrzucony to wtedy przeciwnik nie zablokuje następnego ciosu ? bo gdzieś tak słyszałem
Obrazek
kamiledi15
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 06-05-2012, 11:31

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: kamiledi15 »

Xiaoyu ma bardzo bezczelny kombos, przed którym większość graczy nie potrafi się obronić. Mianowicie rundę zaczynam od dół+przytrzymać L2, Xiaoyu wtedy schyla się i wali wroga w podbródek, wysyłając go w powietrze. Jest to idealne na początek rundy, bo większość graczy zaczyna rundę od jakiegoś wysokiego ciosu. To nie działa za to na niskie ciosy i cofanie wroga, wtedy to my oberwiemy, ale na pierwsze dwie rundy zwykle świetnie się to sprawdza. Po tym ciosie robię przód, przód, krzyżyk, a potem szybko przód, przód, kółko. Xiaoyu robi dwa kopniaki lecącemu wrogowi i nie pozwala mu spaść. Potem wróg upada na ziemię i przez chwilę nie może się ruszyć. Wtedy powtarzamy oba kopniaki i tak cały czas. To działa tak, że jeśli przeciwnik próbuje wstać, to oberwie, ale jeśli nie próbuje, to odleci daleko i już go nie dosięgniemy. Jest parę dróg na wyrwanie się z tego i absolutnie nie zachęcam do ciągłego spamowania tymi ruchami. To jest dobre TYLKO na pierwsze dwie rundy, bo potem przeciwnik już nie da się nabrać. Z kolei jeśli wróg lubi zaczynać rundę od cofania się lub niskiego ataku, warto mu zrobić krótkie, proste dół+krzyżyk. Wykonamy wtedy niskie kopnięcie, które zadaje bardzo małe obrażenia, ale powstrzymuje większość ataków na samym początku rundy.
Można też wroga oszukać. Kiedy zamiast przytrzymywać L2 krótko je wciśniemy, Xiaoyu tylko się schyli i nie zaatakuje. Jeśli wyczujemy dobry moment, w którym przeciwnik wykonuje wysoki atak z odpowiedniej pozycji, to wciskamy, wciąż będąc schylonym, R1 lub R2. Xiaoyu się przeturla, złapie wroga za plecy i zada mu dość duże obrażenia.
Opisane przeze mnie taktyki opierają się na elemencie zaskoczenia i działają tylko za pierwszym-drugim razem, potem już nie. Dlatego warto je wykorzystać na początku walki, ale powtarzanie ich może się skończyć bolesną nauczką.
Wybaczcie brak profesjonalnych nazw ciosów, ale nie mogę ich zapamiętać. Wszystko znam z własnej praktyki.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: mg1987 »

kamiledi15 pisze:R1 lub R2
Wiesz chyba że pod R1, R2, L1 i L2 ludzie podpisują sobie co im wygodniej? No i naucz się normalnej notacji.
kamiledi15
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 06-05-2012, 11:31

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: kamiledi15 »

Spróbuję, ale jeśli się nie mylę przy każdym uruchomieniu jest domyślne ustawienie sterowania, dopiero po odpaleniu menu głównego można wejść do opcji i pozmieniać, ale po kolejnym uruchomieniu jest znów domyślne. Ja piszę właśnie odnośnie domyślnego ustawienia. Postaram się nauczyć tych nazw.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: Dumian »

Zgadza się, po każdym uruchomieniu gry trzeba to ustawić od nowa, każdy tak robi bo na memorce do gry online nie wolno nic zapisywać. Co do notacji to nie musisz od razu uczyć się wszystkiego, na początek w zupełności wystarczy podstawowy zestaw, a w razie potrzeby ściąga z rozszerzonego;).
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: SubZero »

Dumian pisze:Zgadza się, po każdym uruchomieniu gry trzeba to ustawić od nowa
Druga opcja to odpowiednio skonfigurować sterowanie w emulatorze.
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: Saj »

Nie ma co się silić na taktykę dla xiao, wystarcza BT SS 4. Omija to 98% ciosów w grze, z powodu błędu w grze przeciwnik nie może blokować. Serio nie znam chyba żadego ciosu który by zbierał z tej kombinacji. Dzieki temu błedowi nie trzeba się przejmować żadnym mind game, zamiast blokować po ciosach wystarczy to zawsze odpalić a w 9/10 przypadków zadziała. Wiem po serwerach ze już coraz więcej osób tak gra, niestety wiele postaci nie może z tym nic zrobić. W najgorszej sytuacji są: bryan, jin, heniek, julia, zwykly Ogre,hwo(no ale on to zawsze),nina. Naprawdę można nie grać za dobrze w tekkena ale dzięki temu bugowi łatwo wygrywać. polecam
Awatar użytkownika
Eileen
Beginner
Beginner
Posty: 15
Rejestracja: 14-05-2012, 15:56
Lokalizacja: Lublin

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: Eileen »

granie przeciwko xiajce jest naprawdę wkurzające ale grać nią się da. mała i zwinna jest więc chętnie sobie nią zagram. ciosy też ma dobre. nie potrzebowałam dużo czasu żeby xiao opanować. jednak nienawidzę grać z kimś kto dobrze nią steruje. udręka, przynajmniej dla mnie.
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: Saj »

emm nie wiem za bardzo co niby w niej trudnego, jest raczej prostą w opanowaniu postacią , wszystkie jej najbardziej skuteczne techniki robi się BARDZO łatwo, nie wymaga skila od gracza, wiem że grając przeciwko niej gdy tak skacze i robi uniki wydaje się że gracz wyczynia cuda, ale prawda jest taka że postać robi wszystko za gracza. Co do taktyki to naprawdę jej przy Xiao nie trzeba już pisałem co skutkuje w 90% gry. Fajna prosta , ale z uwagi na Glitch przesadzona postać. Teraz takie rzeczy sa naprawiane patchami, kiedyś jak sie programiści gdzieś kopneli to był koniec.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: KRELIAN »

Saj pisze:emm nie wiem za bardzo co niby w niej trudnego, jest raczej prostą w opanowaniu postacią , wszystkie jej najbardziej skuteczne techniki robi się BARDZO łatwo, nie wymaga skila od gracza, wiem że grając przeciwko niej gdy tak skacze i robi uniki wydaje się że gracz wyczynia cuda, ale prawda jest taka że postać robi wszystko za gracza. Co do taktyki to naprawdę jej przy Xiao nie trzeba już pisałem co skutkuje w 90% gry. Fajna prosta , ale z uwagi na Glitch przesadzona postać. Teraz takie rzeczy sa naprawiane patchami, kiedyś jak sie programiści gdzieś kopneli to był koniec.
Jak widać nawet ogólnikami można sprzedawać bzdury.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
bartaaz
Grand Master
Grand Master
Posty: 349
Rejestracja: 25-12-2007, 17:06
Lokalizacja: Szczecin
Ogrywam: Street Fighter 3rd strike
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: bartaaz »

Fakt że w większości to kompletna bzdura, ale prawda jest taka, że w meczu w którym występuje xiao zabawę ma tylko jej operator, cała reszta skazana jest na kapę na 2 góra 3 ciosy które ściągają ją z poszczególnych postaw.
SHUN GOKU SATSU A.K.A RAGING DEMON
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: KRELIAN »

Też nie do końca, bo jeśli weźmiemy kogoś kto też miesza z postawami (edek, hwo, lei) to sami możemy odwrócić zabawę.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: Ren »

KRELIAN pisze:Też nie do końca, bo jeśli weźmiemy kogoś kto też miesza z postawami (edek, hwo, lei) to sami możemy odwrócić zabawę.
Ew. jakaś postać z dobrymi "zbieraczami" na mid, typu jin, heniek :)
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: Saj »

Krelian napisał:

Jak widać nawet ogólnikami można sprzedawać bzdury.[/quote]

:przestraszony:
O co Ci chodzi? Powtarzam się już kolejny raz, jak nie możesz napisać nic konkretnego nie komentuj.
Widzicie na początku ludzie mieli zastrzeżenia do AOP z którego faktycznie zbiera za mało ciosów. Ale niestety BT SS to inna bajka. Kiedyś na Zaibatsu czytałem nawet oficjalną wypowiedź Namco na ten temat. Błędy się zdarzają. Z innymi postaciami które to mają jakiś postawy nie ma aż takiego problemu. Problem z Xiao polega na tym że ma technika która sprawia że większość (aw większości przypadków niestety wszystkie ) najbardziej użyteczne ciosy są...bezużyteczne, bo w zwyczajny sposób nie trafiają. Nieco podobnie jest z Leim, nie mówię tu o jego stancach ale po kładzeniu się na ziemie. Znam gracza (siemka Howl ;D) który nigdy nie atakuje tylko kapi wciąż kładąc się na ziemię. To z oczywistych powodów psuję grę, gdyż cały mind game na podstawie którego opiera się gra większości postaci szlak trafia. Najgorzej w tym przypadku ma Hwo z uwagi na mało ciosów trafiających leżącego. Z Xiao jest znacznie gorzej, wystarczy tak naprawdę zwykłe 1 ciśnięte w eter, Xiao to wystepuje i nawet nie ma znaczenia czy możemy sterować postacią gdyż KAMERA na UNIEMOŻLIWI blok. I tyle, koniec kropka, o tym głównie był ten artykuł na Zaibatsu. W TTT już to naprawiono, jej SS jest znacznie mniejszy a praca kamery bardziej dynamiczna, co umożliwia reakcje w takich momentach.
Pamiętam że za czasów turów i świetności T3 na cały ten Bug wpadł Pyrek z PSX FAN, później na części turniejów BT SS było po prostu zbanowane. Ale ja bym w to tu nie wierzył, gra jest jaka jest.
Skoro się wymądrzacie to może wypiszecie ciosy poszczególnych postaci które zbierają z BT SS Xiao, jestem ciekaw, Ja niestety nie znam chyba żadnego który działa na 100% (poza chyba g/p+4 Jina ale on jest nieco mało użyteczny).
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Ling Xiaoyu

Post autor: KRELIAN »

No jeśli ktoś pisze że Xiao (nie tylko w TK3) jest łatwa do opanowania i nie wymaga się skilla od gracza, to nawet nie muszę pisać 'nic konkretnego' żeby stwierdzić że okłamujesz ludzi ;]. Wole nawet nie wiedzieć czy rewelacje te wyciągnąłeś po tym jak siadłeś na 'praktis', po czym na serwie rozwaliłeś paru randomów.

Mało tego, nawet nie muszę nią dobrze mieszać, bo wystarczy mi ilość topowych operatorów z którymi grałem w danym okresie (i z którymi musiałem się solidnie ogrywać) i nawet oni nie mieli śmiałości tak mówić/pisać. Nawet Pyrek by się z tym nie zgodził chociaż nie widziałem go od paru lat więc pewnie bym tego nie sprawdził teraz ;].

Jeśli Xiao jest 'na 5 minut' to nie chcę wiedzieć kto 'na godzinę'. Oby nie Ogier.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken 3 Postacie”