[tutorial] jak grać online bezlagowo w 3s na PC?

Subforum najpopularniejszej serii bijatyk 2D będącej znakiem rozpoznawczym firmy Capcom

Moderatorzy: ModTeam, 2DModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pychu
Elite player
Elite player
Posty: 114
Rejestracja: 13-01-2007, 22:52
Lokalizacja: Sosnowiec
Ogrywam: sf3rd, mvc, xmvsf

[tutorial] jak grać online bezlagowo w 3s na PC?

Post autor: Pychu »

[center]Obrazek[/center]

Witam, postanowiłem podzielić się z Wami wiedzą, jaką nabyłem w dniu dzisiejszym. Na samą wieść o tym, że znów można bezlagowo grać po sieci na PC w Street Fighter III: 3rd Strike mało co nie dostałem orgazmu :D Wszystko jest przetestowane, działa jak należy, nawet przez Wi-Fi z LiveboxTP przy Neostradzie 10Mbit/s nie odczuwałem żadnych opóźnień! Aby móc rozpocząć onlinowe wojaże, należy wykonać trzy w miarę banalne kroki:

1. PRZEKIEROWANIE PORTÓW - najważniejszą rzeczą jest, aby prawidłowo przekierować porty, gdyż bez tego możemy zapomnieć o jakiejkolwiek rozgrywce! Podstawową sprawą jest przypisanie statycznego adresu IP na komputer na którym będziemy grali (przypisanie dynamiczne, mimo iż często zdarza się, że adres IP jest taki sam, nie zdaje egzaminu). Następnie należy na przypisanego kompa przekierować następujące porty: UDP 6000 - 6009 oraz TCP 7000. Należy pamiętać, że na każdym routerze powyższe operacje wykonuje się inaczej (wujek Google zawsze służy pomocą :potter: ). Ważne jest też, aby te porty pootwierać również w zaporach/firewallach itp.

2. INSTALACJA - w pierwszej kolejności należy zainstalować oprogramowanie Adobe AIR, do którego link znajduje się tutaj: http://get.adobe.com/air/. Następnie ściągamy i rozpakowywujemy klienta wraz z emulatorem, którego znajdziecie tutaj: http://ggpo.net/ggpo-build-030.zip. Sama instalacja nie wymaga jakiejś większej filozofii, myślę, że każdy tutaj ma nerdowskie doświadczenie potrzebne do ogarnięcia tematu .

3. "PODMIANKA" - dla mnie najciekawszy element, gdyż sam nie do końca rozumiem na jakiej zasadzie to działa (ale ważne, że śmiga jak tralala! :D). Ściągamy plik: http://www.mediafire.com/?eod6322an2b8mj5, następnie po rozpakowaniu go znajdziemy w środku folder z ROMami oraz z Savestate'ami, które odpowiednio trzeba wrzucić do folderu z GGPO (jak pliki się powtarzają to bezczelnie zamieniamy). I teraz mimo, że po uruchomieniu GGPO i założeniu konta nie ma na liście gier 3s-a, znajdziemy go w innym miejscu. Przez "podmianke" został podłożony arcadowy port SF3rd zamiast gry Karnov’s Revenge! Wchodzimy do Lobby, wybieramy przeciwnika, odpalamy grę, ustawiamy inputy i wszystko działa jak należy! Łatwizna :)

Mam nadzieje, że moje wypociny komukolwiek pomogą :) Pozdrawiam i widzimy sie Online, THE THIRD STRIKE YO, THE STREET FIGHTER 3!

[center]Obrazek
Karnov died, so we could live. (SRK)
OGIEŃ Z DUPY! (Pychu)
[/center] :hyhy:
Obrazek
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: [tutorial] jak grać online bezlagowo w 3s na PC?

Post autor: J.a.r.e.k. »

I który wpadł na pomysł wyrugowania kosztem mainstreamowego tytułu, klasyki jaką jest Karnov's Revenge?? ... Żal.

Uwaga, najnowsze wieści: Aby zagrać w SF3Strike należy podmienić plik explorer.exe i zrestartować komputer.
Awatar użytkownika
Pychu
Elite player
Elite player
Posty: 114
Rejestracja: 13-01-2007, 22:52
Lokalizacja: Sosnowiec
Ogrywam: sf3rd, mvc, xmvsf

Re: [tutorial] jak grać online bezlagowo w 3s na PC?

Post autor: Pychu »

akurat na ggpo karnov był grą tak rzadką jak moja kupa z rana
Obrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: [tutorial] jak grać online bezlagowo w 3s na PC?

Post autor: Martins »

Uwaga! Karnov to jednak mainstream!!!!

Oto dowód:

Poza tym to podpisuję się pod obroną molestowanego klasyka i zapowiadam ostry rewanż z rąk Samchaya oraz Clowna!!!! Ryu zginie....
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: [tutorial] jak grać online bezlagowo w 3s na PC?

Post autor: mg1987 »

Mnie Karnov nie przekonał do siebie, więc nie dziwię się że to jego podmienili.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Street Fighter”