monitor a HD pytanie

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

monitor a HD pytanie

Post autor: AK »

Siema wszystkim ;)

kupiłem okazyjnie taki oto monitor. http://allegro.pl/monitor-samsung-s24a3 ... 39940.html

a jako że mam w domu drugiego kompa co wmiare chodzi. czyli ddr 2 proc 16 64 bitowy i była tam karta radeon HD2600 256ramu ale huj ale szlak ja trafił ostatnio nie wiadomo dlaczego( zamierzam kupić nową ale o tym dalej)

mam pytanie. na tej karcie pojdą mi filmy 1080? czy moze kupić cos nowego? i czy w ogole do tego monitora jest sens kombinowania z full hd? mam mały pokój siedzę od monitora max 1,5-2 metry wiec wiecej cali jest mi zbędne.

kolejna sprawa. polecił by mi ktoś jakiś w miare rozsądny odtwarzacz BR? cos używanego z allegro. konkretny model. tak do 200zł. bo wolal bym taka opcje niz zabawe z tamtym kompem. (pewnie i zasilacz trzeba wymienic jest 350 aktualnie)

proszę o konkretne odpowiedzi i linki :) pozdrawiam Starą Gwardie ! :P
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: monitor a HD pytanie

Post autor: Ren »

Ta karta ma wsparcie sprzętowe do dekodowania hd więc powinno działać bez problemu.
FullHD bedzie śmigać ale na 24 calach myślę, że nie ma to sensu. Polecam Tobie przetestować 2 filmy: jeden 720p i drugi 1080p. Sam zobaczysz, że na takim relatywnie małym ekranie 720p w zupełności wystarcza i nie będzie sie Tobie chciało ciągnąć dodatkowych GB z neta zeby miec FullHD :) Kupowanie do takiego monitora bluraya to już w ogole jest ekstrawagancja Chyba, że masz kolekszyn/dostęp do filmow :)
Sam mam monitor 24 cale.

Co do zasilacza to 350W wystarczy, generalnie jeśli tamta karta jest zajechana to na allegro dostaniesz karte do filmów za mniej niż stówkę.
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: monitor a HD pytanie

Post autor: AK »

no właśnie zauważyłem ze 720 styka. a tyle idzie na moim starym złomie z radeonem 9200 :) dzieki :)
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”