jRPG, cRPG, MMORPG

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

Adi_Rash pisze:Sylvan Wielki, nie wiem jak zdobyłeś 3 platyny w DS. Ja z jedną mam wystarczająco problemów, a co dopiero 3 :P
To proste. Wydałem jakieś 690zł na trzy różne wersje. Poświęciłem nieco czasu na zagłębienie wiedzy nt ww. pozycji, po ponad stu godzinach miałem 100% z odpowiednim mnożnikiem.
Adi_Rash pisze: Grę przeszedłem 4 razy i o Demonie troszkę wiem ;) ale mimo to mam 89% w trofeach - brakuje mi aż 1-nego minerału do ulepszenia broni i 1-nego pierścienia; to troszkę drażni.
Uwierz, że ja również co nieco wiem. Niech zgadnę....nie masz pure bladestone.
Co do pierścienia, to zakładam, że foe/friend's ring.
Do 100% w zupełności wystarczą trzy pełne i zaliczenie dwóch całych światów na NG+++.
Adi_Rash pisze:Albo, żeby przenieść się do innego świata trza było najpierw zawitać w Nexusie i tylko przez Nexus przenieść się gdzieś indziej.
Ponieważ to baza wypadowa. W DkS jest nieco podobnie. Główną miejscówką jest niejako FL.
Adi_Rash pisze:a sam nasz wykreowany bohater mimo stawienia czoła wielu demonom wciąż niemowa; nie potrafi mówić (nie nauczyła go/ją mamusia mówić
Oj tam, Issack w pierwszym Dead Space także zbyt wylewny nie był.
Adi_Rash pisze:Ale mimo to nie żałuję wydanej kasy na DS'a. Ba - wręcz przeciwnie! Jedna z lepszych gier w jakie grałem; ale w sumie co ja mogę wiedzieć jak nie grałem w zbyt wiele gier...
Ja na samo PS3 mam grubo ponad 140 gier ale Demon's Sousl binarna Qomolangma.
Yamada pisze:Z braku PS3 nie grałem w Demona, ale Dark Souls to dla mnie co najmniej gra zeszłego roku i jeden z pretendentów do miana gry tej generacji. Niesamowity klimat i nowe genialne podejście do systemu walki w RPG. Genialny design, bossowie, TONY sekretów. Coś pięknego w półtorej tygodnia zrobiłem w tej grze 70+h. Lokacje od strony eksploracji to arcydzieło - są skomplikowane, duże, ale śmigając po nich człowiek je poznaje i nie przeszkadza później nawet brak mapy.
Wpis.
Yamada pisze:Pytanie - jak robię broń z duszy bossa to nieważne jest który miecz +10 do tego użyję? Czy ma to znaczenie? (bonus do parametrow, dodatkowe właściwości itd)
To ma ogromne znaczenie.

Należy uważać jaki rodzaj oręża i jaką dusza go ulepszamy.
Yamada pisze:Co to za secik masz na sobie Sylvan? Hełm od Dark/Silver Knighta i reszta Ornseina?;]. Z jaką bronią biegasz? Ja osobiście Demon Great Axe + 5 na zmianę z Demon Great Machete +15 i dopakowany Black Iron Set + 5. Ale eksperymentuję.
Na pierwszym obrazku całość to zbroja Srebrnego Rycerza (czasami zakładam tę od czarnego).
Generalnie różne stosowałem.

Przykłady:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

[media][/media]
Zabawne xD
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

Rainbow Moon - warto zwrócić uwagę na ten tytuł jeśli brakuje wam taktycznych rpgów na dużym ekranie. Premiera na przełomie czerwca/lipca na PS3 i Vitę (PSN).

Gameplay - więcej chyba nie trzeba dodawać ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: mg1987 »

http://webcache.googleusercontent.com/s ... ipc.com/en
Jakby pytało o hasło, to klikajcie anuluj do skutku.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

KRELIAN pisze:Rainbow Moon - warto zwrócić uwagę na ten tytuł jeśli brakuje wam taktycznych rpgów na dużym ekranie. Premiera na przełomie czerwca/lipca na PS3 i Vitę (PSN).

Gameplay - więcej chyba nie trzeba dodawać ;].


Po ok 10 h nie mam wątpliwości, że to najlepszy trpg tej generacji (Vandal Hearts:FoJ zasysa). Systemowo jest znacznie lepiej niż w Disgaea, fabuła nie powala, choć prowadzona bardziej w stylu Demon's Souls (dużo eksploracji i walk by dojść do konkretnego eventu pchającego dalej fabułę).

Jak zaczynacie to koniecznie odpalcie Hard i brak bonusów - będzie nieco ciężej przez kilkanaście walk, ale później można już mieć fajne rzeczy. Gra jest tak zrobiona, że na Normalu nie zdobędziecie najlepszego stuffu w grze, więc warto nie ryzykować jeśli planujecie dłuższą sesje.

Macie PS3 i brakowało Wam klimatów FFT to jest to absolutny "muszę posiadać".
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

Zdjęcia dwóch różnych sklepów z pamiątkami robione ostatnio w Zakopanem na Krupówkach - pewnie w środku już mają bunkier bo koniec świata za 3 miechy lolz ;].

http://img20.otofotki.pl/to625_1.jpg.html

http://img20.otofotki.pl/fv580_2.jpg.html

http://img20.otofotki.pl/yv616_3.jpg.html
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: mg1987 »

W końcu. Sklep do którego można wejść i powiedzieć:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

Opłaca się grać w Valkyrie Profile 2 bez 1?
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

Generalnie opłaca jak nie chcesz i wiesz że nie zagrasz w 1. W innym wypadku jedziesz po kolei.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: eq2D »

A dlaczego by w pierwszą część nie grać? To jedna z tych gier, których "dzisiaj już takim nie robią". Ja bym raczej odpuścił sobie dwójkę, na rzecz jedynki. Skoro ja to piszę (jRPG, powiedzmy), to chyba coś w tym jest ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

Wiadomo że zawsze warto od początku się za coś zabierać, ale jeśli ktoś sugeruje że woli od środka bo np. ma zajawkę na taki a nie inny tytuł, to w tym przypadku świat się nie zawali. Sam wolę VP1 mimo że skończyłem ją znacznie później niż wyszła (w erze PS2), ale jak kto woli.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

^ po prostu mam pewne problemy z emulacja i nie wiem czy ukonczenie VP1 bedzie mozliwe :) z drugiej strony rozleniwilam sie na tyle ze mi sie nie chce grzebac z ustawieniami a konsola przyzwyczaila mnie do tego ze po prostu wrzucam plyte i gram... :( ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

pSX - ja grałem na tym - zero problemów (no i poza padem nic ustawiać nie trzeba :P ).
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: eq2D »

Rzeczywiście coś było na rzeczy z ePSXe, w którymś momencie gra się zwieszała, czy coś w ten deseń. Nie wiem jak ultra prosi/ zboczeńce tematyczni się na to zapatrują, ale wersja na PSP jest świetna. Można wieczorkiem w łóżku sobie odpalić VP i ciorać. Minus jest taki, że trza PSP mieć, ewentualnie od kogoś pożyczyć. Graj w VP! Za tydzień będziesz zdawać test z tej gry.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: JJK »

Silmeria nie wymaga znajomości wydarzeń z poprzedniczki, żeby w 100% wiedzieć co się dzieje w trakcie rozwoju fabuły. Ja będę się jednak upierał żeby jej nie dotykać bez zaliczenia Valkyrie Profile co oznacza nie tylko przejście, ale odkryte wszystkie zakończenia plus ukończone Seraphic Gate. Dlaczego? Jak się ma to za sobą gra w Silmerię potrafi być o wiele przyjemniejsza = masa smaczków, które potrafią dać również sporo satysfakcji. Poza tym, jak wspomniał eku, to jest jedna z tych gier, dla których alternatywy nie ma co szukać (coś jak Xenogears czy Vagrant Story) i raczej tak już (niestety?) pozostanie. Ale ja tu jestem ślepym zapaleńcem, więc istnieje taka możliwość, że co najmniej połowa z tego co napisałem to czczy, maligniany bełkot;P.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”