Dead or Alive Online Newbie

Wszystko na temat gier z serii DoA - Dead or Alive.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Dead or Alive Online Newbie

Post autor: shinobi »

Witam. Wczoraj zainstalowałem DOAO, bo niedawno co odkryłem że w DOA w ogóle da się grać na Pc i mam w związku z tym parę pytań.
>Jak można uruchomić pada pod tą grę? Na klawiaturze skosy trudno się wykonuje i wychodzi mi to randomowo. Głównie jak gram w mugena, na emulatorze Psx, czy też w Street Fighter IV, to używam pada od Ps2 z przejściówką na Usb. Czy można coś zrobić aby dało się grać tym padem także w Dead'a?
>Jak można odblokować inne postacie? Problem tu polega, że chyba nie da się save'ować i za każdym razem po wejściu do gry mam czyste konto.
>Jeszcze jedno: Jak można wybrać konkretny kostium dla wybranej postaci?
Będę wdzięczny za odzew.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: mg1987 »

Do do pierwszego pytania to możesz spróbować joy2key.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: kemot722 »

Na Dead or Alive Wikia podają, że Tecmo wyłączyło serwery po beta testach, więc chyba ktoś tam pokręcił artykuł DOAO.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: SubZero »

Ostatnio jak to sprawdzałem parę miechów temu to grało się na serwerach chińskich albo ruskich (nieoficjalnych oczywiście). A że serwery były niedopracowane to były różne problemy z profilami itp. Dało się grać, ale niewiele poza tym.
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: shinobi »

Ja obecnie wchodzę na ruski serwer, wpisuję cokolwiek i mogę grać. Tyle że profil nie jest zapisywany. Poniekąd to dobrze, bo nie będę żyłował gry w obawie że stracę konto. Nienawidzę takiego stanu rzeczy, aby własny profil nie był zapisywany na własnym kompie, gdzie mogę indywidualnie zachować swoje pliki. Dlatego też po stracie konta na Cabalu podchodzę do gier online nieco sceptycznie. Założyłem osobny temat w tamtej kwestii: "Jak nie stracić konta". "Pamiętaj hasła, przestrzegaj reguł" - mówili. Więc czemu nie mam konta? Bo się system zwalił. W DoAO jest postać Hitomi i chodzi mi o to, aby tylko się dało grać również tą postacią. Czy jest to możliwe bez save'owania profilu?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: SubZero »

Dać się dało, bo sam nią grałem, ale to było dawno więc teraz nie powiem jak to zrobić.
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: shinobi »

mg1987 pisze:Do do pierwszego pytania to możesz spróbować joy2key.
Kurde, nie bardzo wiem jak zamienić te klawisze..
SubZero pisze:Dać się dało, bo sam nią grałem, ale to było dawno więc teraz nie powiem jak to zrobić.
To znaczy jest jakaś kombinacja przycisków czy coś na odblokowanie tej postaci? A kostiumy też są ukryte? Z tego co wiem DoAO bazuje na charakterze gry DoA Ultimate, więc powinno ich być sporo. Po wybraniu postaci kostium jest wybierany chyba tylko losowo.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: mg1987 »

Tym programem nie ustawisz przycisków w doao. On tylko przypisuje przyciskom na padzie wybrane klawisze z klawiatury.
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: shinobi »

mg1987 pisze:Tym programem nie ustawisz przycisków w doao. On tylko przypisuje przyciskom na padzie wybrane klawisze z klawiatury.
No to wiem. Tylko jak go zastosować?
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: mg1987 »

Podłączasz pada. Wchodzisz w start -> panel sterowania -> kontrolery gier -> nazwa_twojego_pada -> właściwości. Wciskaj przyciski na padzie i zanotuj sobie który ma jaki numer. Odpal joy2key. File -> create new configuration file. Nazwij go jakoś sobie, np. doa. Zaznacz ten profil po lewej. Z prawej w zakładce "Joystick 1" klikasz po kolei 2xlpm na pozycje odpowiadające przyciskom na twoim padzie (nie musisz jednak przypisywać wszystkich). Dajmy na to w doao masz kierunki pod wsad. Więc klikasz 2xlpm na "Left" w zaznaczonym polu wpisujesz "a" (bez cudzysłowów) i klikasz OK. I tak kolejno dla wszystkich klawiszy jakich używasz w grze. Potem jak chcesz zagrać, to tylko odpalasz j2k przed odpaleniem doao i gotowe.
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: shinobi »

mg1987 pisze:Podłączasz pada. Wchodzisz w start -> panel sterowania -> kontrolery gier -> nazwa_twojego_pada -> właściwości. Wciskaj przyciski na padzie i zanotuj sobie który ma jaki numer.
Mam Win7 i u mnie jest trochę inaczej. Kontroler znalazłem w "panelu sterowania" -> "Sprzęt i Dżwięk" -> "Urządzenia i Drukarki" -> "PLAYSTATION(R)3Controller". W zakładce "Sprzęt" mam "Kontroler Gier zgodny z HID" i "Urządzenie wejściowe USB". Po wejściu we "Właściwości" mam 3 zakładki "Ogólne", "Sterownik" i "Szczegóły". Nigdzie jednak nie mam numerów czy opisu poszczególnych przycisków:
http://img217.imageshack.us/img217/5570/gamepadz.png
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: SubZero »

Klikasz prawym w pada i wybierasz Ustawienia kontrolerów gier.
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: shinobi »

Zrobiłem wszystko zgodnie z opisem. Tylko nie wiem gdzie tkwi błąd. Przypisałem poszczególne nr. na joypadzie do funkcji przycisków klawiatury tych, które przypisane są w grze. W menu gry, tą mini postacią kieruje się prawidłowo. W walce same klawisze ataku i obrony również działają jak powinny i już myślałem że wszystko będzie ok, ale podczas walki tylko jeden kierunek (górę) działa prawidłowo, reszta kierunków powtarza funkcje wieloklawiszowe (odpowiadają wielu przyciskom naraz). Analogiem niby da się kierować, ale względem bijatyk i wstukiwaniu określonych kombinacji nie najlepiej się do tego nadaje
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: mg1987 »

Znaczy analog dobrze działa? Czy twój pad ma przełącznik w trybu? Jeśli tak to spróbuj włączyć/wyłączyć analog. Podeślij też może plik cfg z ustawieniami jakie masz dla doao (będzie w folderze j2k).
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Dead or Alive Online Newbie

Post autor: shinobi »

Tak, analog działa poprawnie, tylko że nie da się go w ogóle wyłączyć, przynajmniej na joypadzie. Grać nie idzie tym za bardzo. Trudno wykonywać nim jakieś sekwencje kombinacji typu F,F,P czy też inne ze skosami.
DOAO.Cfg: http://www.mediafire.com/?lpt0ooqgapdtp99
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dead or Alive”