Sandbox

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Sandbox

Post autor: shinobi »

Od jakiegoś czasu śledzę losy gry TrueCrime:HK/Sleeping Dogs i muszę powiedzieć że się dosyć na nią nakręciłem, do tego stopnia, że musiałem zamówić pre-order na Pc. Pierwotna seria "True Crime" od samego początku oferowała świetne patenty w sandboxowej rozgrywce, właśnie takie jakich w GTAIV brakowało mi najbardziej, czyli szerzej rozwiniętej walki wręcz i płynnego przemieszczania się po mieście piechotą typu Parkour. Niestety w przypadku tej serii i w przeciwieństwie do ogólnej koncepcji znacznie słabiej wypadało jej ostateczne wykonanie. Teraz gdy przygotowania do nowej odsłony gry trwały już tyle czasu, a sam projekt został przechwycony pod skrzydło SquareEnix (co takiemu Just Cause 2 wyszło całkiem na dobre) jestem gotów stwierdzić, że może to być hit na miarę nowej części serii GTA, a nawet przebijający produkcję Rockstara, szczególnie w oczach miłośników wschodniego kina akcji i tegoż klimatu.
Szukałem informacji na temat wymagań sprzętowych tej gry i chyba nic jeszcze nie wyciekło. Mam tylko nadzieję że nie będą przewyższać od tych z JC2.
Zapraszam do wszelkiej opinii na temat tej gry.
Ostatnio zmieniony 06-08-2012, 12:55 przez shinobi, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Sandbox

Post autor: KRELIAN »

Niestety nie będzie nic o grze bo mnie średnio interesuje na chwilę obecną, ale mam małego hinta na przyszłość. Generalnie takie tematy zawsze cieszyły się średnią popularnością na tym forum, choćby przez ich ograniczenie. Jak można zauważyć w tym dziale, ludzie wolą albo odnośnie danego gatunku (slashery, sportowe, rpgi itd.) lub serii (FF, Tenchu, Castlevania...). Nowych tematów o grach nigdy dość, ale pewnie w tym kierunku miałbyś więcej opinii. W każdym razie tego nie ruszam, a z podobnych klimatów czekam na Watch Dogs ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Sandbox

Post autor: shinobi »

Zmienić temat na "Sandbox", będzie lepiej? Temat obszerny, niemal bezgraniczny. W tym roku raczej z tego gatunku nic ciekawszego nie będzie, pomijając trzeciego Assassin'a.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Sandbox

Post autor: KRELIAN »

Powinno być lepiej, a i sam pomyślałem o takiej nazwie. A to, że będzie tylko ACIII nie szkodzi, bo trochę tego na rynku jest i zawsze można to zebrać w jednym miejscu.

A tak na temat: ACIII będzie średnie i już niestety nic nie podskoczy genialnej dwójce ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Sandbox

Post autor: caradolph »

Body Harvest z N64 i długo, długo nic. :P
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Sandbox

Post autor: shinobi »

KRELIAN pisze: A tak na temat: ACIII będzie średnie i już niestety nic nie podskoczy genialnej dwójce ;].
Średnie? No nie wiem. Animacja wygląda na podciągniętą, walki morskie wyglądają naprawdę epicko, walka jest jeszcze szybsza i bardziej płynna. Ale znając serie to w rozgrywkę szybko wkrada się monotonia, przeciwnicy są mało wymagający i zanim zareagują, bohater zdąży wykosić ich połowę armii, zwłaszcza teraz gdy do dyspozycji będzie miał jednocześnie podwójną broń.
Dwójka nie wiem w czym jest doskonalsza od pozostałych części? Ogółem skończyłem dwie pierwsze i część druga wydaje mi się tylko szerzej rozwiniętą koncepcją pierwowzoru.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Sandbox

Post autor: KRELIAN »

Właściwie to sam sobie odpowiedziałeś czemu ACIII będzie 'średnie'. Oczywiście, że nie mam na myśli gry 5/10, tylko powielającej właściwie wszystko co już było z wyjątkiem epoki.

Genialność dwójki w odniesieniu do serii przejawia się w świeżości i fabule. Nie dość, że każda kolejna misja nakręcała na 100% synch, to jeszcze masakrował klimat, muza no i najważniejszy składnik czyli fabuła, która jest w ścisłej czołówce historii obecnej generacji. Później po czymś takim człowiek odpala Brotherhood, by pograć kilkanaście godzin i zdać sobie sprawę, że to już nie wróci. Revelations szczerze mówiąc nawet nie skończyłem, czeka aż się 'stęsknię' za serią. Trójka to już kolejne popłuczyny z kilkoma ulepszaczami i zmianą scenerii - pewnie będzie mocno ok, ale seria wyraźnie stanęła w miejscu.

Aha i nie pisałem, że ACII jest doskonała bo swoje wady ma, tylko genialna (w swojej kategorii), bo wzbiła się na szczyt, którego ciężko będzie powtórzyć kolejnym częściom.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Sandbox

Post autor: shinobi »

KRELIAN pisze:Oczywiście, że nie mam na myśli gry 5/10, tylko powielającej właściwie wszystko co już było z wyjątkiem epoki.
To nie wiem co by mogło zmienić się w tej kwestii aby wyszła poza swoje standardy? Może gdyby chociaż pojawiło się większe wyzwanie związane z walką, ale zawsze w takich grach ilość przeciwników przekłada się na ich jakość, szczególnie odnoszącą się do AI cpu.
KRELIAN pisze:Genialność dwójki w odniesieniu do serii przejawia się w świeżości i fabule. Nie dość, że każda kolejna misja nakręcała na 100% synch, to jeszcze masakrował klimat, muza no i najważniejszy składnik czyli fabuła, która jest w ścisłej czołówce historii obecnej generacji.
W 2'ce mało przekonywujące było to, jak Ezio stał się assassin'em, bez głębszych namysłów zakładając kostium swojego staruszka. Też jest to taka mało charyzmatyczna postać. Ale klimat i muzyka na pewno.
Mnie pod względem fabularnym nakręca tutaj Sleeping Dogs. Nie zalatuje może od tego jakąś epickością, ale ciekawi mnie to, jak główny bohater poradzi sobie z byciem rozdartym pomiędzy swoją ukrytą tożsamością, a przynależnością do triady na tle emocjonalnym. Poza tym, ten kto wychował się na filmach z Jet'em Li i Jackie Chanem, łatwo wsiąka w ten klimat. Do tego ciekawie został rozwinięty system walki (tylko też trochę może martwić to, że będzie za prosty), model jazdy wypada bez zastrzeżeń i na pewno nie jest to taka kpina jak w JC2, auta są szybkie i mają swoją fizykę. Gra ma kilka świetnych patentów które doskonale sprawdzały się w GTAIV dokładając do tego wiele od siebie. Pokładam wiele nadziei w ten tytuł.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Sandbox

Post autor: KRELIAN »

shinobi pisze:
KRELIAN pisze:Oczywiście, że nie mam na myśli gry 5/10, tylko powielającej właściwie wszystko co już było z wyjątkiem epoki.
To nie wiem co by mogło zmienić się w tej kwestii aby wyszła poza swoje standardy? Może gdyby chociaż pojawiło się większe wyzwanie związane z walką, ale zawsze w takich grach ilość przeciwników przekłada się na ich jakość, szczególnie odnoszącą się do AI cpu.
Rzecz w tym, że już nic się nie zmieni. Chociaż faktycznie nie obraziłbym się na system rodem z Batmana AA/AC (minimum) no i fabułę na miarę dwójki plus większy nacisk na stealth. Po prostu seria osiągnęła szczytową formę i najwyższy czas zrobić coś innego. Tyle że miliony opchanych sztuk na to szybko nie pozwolą.
W 2'ce mało przekonywujące było to, jak Ezio stał się assassin'em, bez głębszych namysłów zakładając kostium swojego staruszka. Też jest to taka mało charyzmatyczna postać. Ale klimat i muzyka na pewno.
Ja nie wiem co tu jest mało przekonujące. Nagle tracisz wszystko, więc co ci zostaje? Pierwszy wybór to skończenie jako włóczęga bez przyszłości i okradanie staruszek, ale dzięki wiadomemu wsparciu i możliwościom znalazł sobie takie a nie inne zajęcie. Jeśli już się czepiać to potraktowanie niektórych relacji po macoszemu, sporo historycznych postaci aż się prosiła o rozwinięcie. Jednak sam trzon fabuły, motywy i konsekwencje są jak najbardziej przekonujące. Ale spoko, nie zamierzam tu zmieniać cudzego zdania ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”