Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: K' »

Spoko, spoko nie było po co robić mini tura bo z góry było wiadomo kto wygra :hyhy:, a tak serio to nawet nie byłoby na to czasu bo w dzień w którym graliśmy wszystkie tury ostro się bardzo się przeciągnął, do tego stopnia, że tur w Calibura zakończył się koło 7:00 nad ranem dnia następnego.

Ostatecznie oczywiście granie w taga i nie tylko bardzo procentowało ;)



Co do tematu poradników to od jakiegoś czasu jest już nowy tutorial podstaw do Taga 2 robiony podobnie jak przy okazji premiery T6 przez ekipę Level Up Your Game.
W większości powtórka uzupełniona o parę szczegółów, ale zawsze może się komuś przydać:





Awatar użytkownika
blaugrana20
Grand Master
Grand Master
Posty: 543
Rejestracja: 30-11-2009, 05:43
Ogrywam: TTT 2
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: blaugrana20 »

dla mnie T3 to kultowa gra i brak Jina takiego jak w T3 lub TTT to bol :(
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
oberek79
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31-08-2012, 20:56

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: oberek79 »

Witam
mam bardzo nietypowe pytanie dotyczace tekken 6 PS3 dlaczego pokonując AZAZELa w arcade battle na poziomie trudności MEDIUM nie ma filmu końcowego ? co robie nie tak ? to mój pierwszy kontakt z Tekken proszę o pomoc !!! pozdrawiam
oberek79
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31-08-2012, 20:56

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: oberek79 »

Witam
mam bardzo nietypowe pytanie dotyczace tekken 6 PS3 dlaczego pokonując AZAZELa w arcade battle na poziomie trudności MEDIUM nie ma filmu końcowego ? co robie nie tak ? to mój pierwszy kontakt z Tekken proszę o pomoc !!! pozdrawiam
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Ren »

oberek79 pisze:Witam
mam bardzo nietypowe pytanie dotyczace tekken 6 PS3 dlaczego pokonując AZAZELa w arcade battle na poziomie trudności MEDIUM nie ma filmu końcowego ? co robie nie tak ? to mój pierwszy kontakt z Tekken proszę o pomoc !!! pozdrawiam
Na odblokowanie filmików są 2 sposoby:
Sensowniejszy:
- przechodzenie Scenario Campaign
Lub:
- pykanie randomowych walk, najlepiej Ghost Battle i co kilkadziesiąt walk wskakuje filmik.
oberek79
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31-08-2012, 20:56

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: oberek79 »

Dziękuje za pomoc :)
wichajster00
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 04-09-2012, 22:16

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: wichajster00 »

Witam dopiero zaczynam zabawę z T6 i mam takie pytanie.. raczej glupie no ale muszę wiedzieć ;p konkretnie gram na padzie od PS3 i teraz mam pytanie czy lepiej się gra na krzyżaku czy grzybkiem jeśli chodzi o poruszanie sie? Co będzie bardziej skuteczne? Bo jak widziałem profesjonalnych graczy to tak jakby szybko się poruszają we wszystkie strony i wgl ale ja nie mogę tego uzyskać na krzyżaku
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Ren »

wichajster00 pisze:Witam dopiero zaczynam zabawę z T6 i mam takie pytanie.. raczej glupie no ale muszę wiedzieć ;p konkretnie gram na padzie od PS3 i teraz mam pytanie czy lepiej się gra na krzyżaku czy grzybkiem jeśli chodzi o poruszanie sie? Co będzie bardziej skuteczne? Bo jak widziałem profesjonalnych graczy to tak jakby szybko się poruszają we wszystkie strony i wgl ale ja nie mogę tego uzyskać na krzyżaku
Oczywiście krzyżak, gdyż każdy tekken łapie inputy cyfrowo (0/1) a nie analogowo. Na gałkach masz bardzo dużo niepotrzebnego ruchu w tzw "martwej strefie" i nigdy nie będziesz szybki.

Walkami profesjonalnych Graczy się nie sugeruj, oni mają lata treningu za sobą + większość gra na arcade stickach.
wichajster00
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 04-09-2012, 22:16

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: wichajster00 »

Wielkie dzięki za pomoc :)
Zohan
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26-05-2016, 22:21
Ogrywam: TT2 T6

Czy to forum jeszcze żyje?

Post autor: Zohan »

Tyle lat z Tekkenem, by dowiedzieć się, że nic nie potrafię...

Zaczynałem od małego na PSX z Tekkenem 3, potem był Tekken 5 na PS2, chwilowo Tekken Tag Tournament (przez którego zraziłem się). Potem przyszło PS3 i Tekken 6. Zawsze uważałem się za jednego z tej części lepszych zawodników, przynajmniej w środowisku znajomych, bo zawsze wszystkim robiłem spore problemy, by ze mną wygrać.
Aż przyszedł turniej Tekken Tag Tournament 2, gdzie zobaczyłem lepszych od siebie. Słynny Gajda, Devil. Ale spodziewałem się, że z nimi nie mam szans. Byli też gracze trochę słabsi od nich, ale tacy, którzy bez problemu mnie rozbili do perfektu. Co najgorsze, nie miałem pomysłu jak ich chociaż uszkodzić, albo stanąć na nogi i się obronić przed ciosem.

Kupiłem TTT2 i trenuję, bo jest motywacja. Nie wiem jak najlepiej się uczyć (by nie zepsuć sobie przyjemności z gry), więc próbuję zdobyć wszystkie trofea. Tam jest jedno "proste" - wygraj mecz online nie-rankingowy. Rankingowych parę wygrałem, więc chyba dam radę. Tu się zaczęły schody, bo na nie rankingowych grają ludzie którzy nie dają mi nic zrobić przez combo, jakie wyprowadzają.

Dochodzę do wniosku, że trzeba uczyć się od podstaw gry w Tekkena. Google -> jak grać w tekkena.
Wyskakuje honmaru.pl i poradniki podstaw Tekkena, które już mi dały dość zaskakującą wiedzę na temat ciosów. Ci wszyscy ludzie stosują juggle. Zawsze grałem na wyczucie, w jakiś tam rytm ciosów. Samouk, rzadko spoglądałem na command list, sam wymyślałem taktyki. Patrzę na forum na tematy lepszych od siebie. Schematy gry są, ale nie postaciami, którymi już coś potrafię. Nowe posty i tematy rzadko powstają. Jest tu jeszcze ktoś? Może ktoś chciałby dać mi parę wskazówek poprzez grę przez PS3?
Bardzo fajnie jakby znalazł się ktoś z Wrocławia. Miałbym całkiem sporo pytań, które można byłoby omówić np. w Cybermachinie :)

Proszę wybaczyć przydługi temat, nie wiedziałem jak zacząć
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Dumian »

Cześć :)
Początki bywają trudne ale jesteś na dobrej drodze.

Ten poradnik zapewne już widziałeś? Totalne podstawy dobrej i świadomej gry w Tekkena, jeśli je poznasz będziesz miał dobry start do dalszego etapu nauki.

A co dalej? Po zapoznaniu się z teorią polecam praktykę, czyli practice i trenowanie juggli swoją postacią. Skąd je wziąć? Tu z pomocą może przyjść strona tekkenzaibatsu.com oraz forum, polecam także przeszukanie YouTube pod kątem profesjonalnych walk z udziałem Twojej postaci. Przykładowe frazy do wyszukiwania: TTT2 [twoja postać] + match / tournament lub TTT2 [twoja postać] + combo / juggle itp. kombinacje. Moim zdaniem oglądanie walk dobrych graczy i podpatrzenie co i jak stosują oraz w jakich sytuacjach może bardzo pomóc. Jeśli wolisz coś po polsku to mogę polecić kanał Nerobianco i playlistę dotyczącą Tekken Tag Tournament 2: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... hljNtNRT1B

Później zostaje już tylko praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Powodzenia ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Zohan
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26-05-2016, 22:21
Ogrywam: TT2 T6

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Zohan »

Na tym etapie najcięższe będzie zapamiętanie oznaczeń ruchów. Chyba znajdę pare kombinacji i przetłumaczę sobie co się da na przyciski i będę próbował. Dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Mr_Editor »

Lepszym sposobem na zapamiętanie oznaczeń jest narysowanie sobie przycisków na kartce i dopisanie odpowiednich oznaczeń. [taka uniwersalna ściąga] Wtedy nie będziesz musiał przepisywać każdej kombinacji na kółka i krzyżyki. Taka ściąga i lista juggli przydaje się i tak raczej w practice mode, do wyrobienia pamięci odruchowej. W pojedynku z 'żywym' graczem nie będziesz miał czasu na czytanie instrukcji.
Awatar użytkownika
Fury
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 93
Rejestracja: 29-11-2006, 20:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Fury »

Zapamiętanie nie jest takie trudne... Poćwiczysz parę juggli na notacji i później już poleci. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”