Super Street fighter 4 arcade edition

Subforum najpopularniejszej serii bijatyk 2D będącej znakiem rozpoznawczym firmy Capcom

Moderatorzy: ModTeam, 2DModTeam

ODPOWIEDZ
Morgotheron
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13-03-2012, 19:55

Super Street fighter 4 arcade edition

Post autor: Morgotheron »

Mam go na PC. Tylko na klawiaturze się trochę dziwnie gra. Mianowicie mam problemy z combosami. Jak już wykonam coś to tylko przypadkiem. Po pierwsze jak mam takie coś

s
s /\
s ss
s sss + srednie walniecie piescia to:
ssss
Naraz wciskam najpierw strałka w dół, potem w prawo, a potem do góry tak, czy naraz? I czy naciskam wtedy co strzałki walniecie piescia, czy tuż po. I jaki czas potrzebuje na wykonanie kombasa, w jakim czasie to trzeba zrobić 0,5 sekundy, czy można robić to wolniej i czy też wychodzi?

P.S. Pomóżcie jak mi w tym pomozecie t o z reszta se poradze

Aha pokonał ktoś ostatniego bossa, bo jak doszedłem do niego to strasznie mnie sponiewierał. Jaką na niego macie taktyke?
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Super Street fighter 4 arcade edition

Post autor: mg1987 »

Jakbyś podał tego kombosa w jakiejś zrozumiałej notacji to łatwiej by było pomóc. I którą postacią grasz?
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Super Street fighter 4 arcade edition

Post autor: J.a.r.e.k. »

Tak jak napisał Mg. Podaj postać i konkretne zadanie.
Widzę tu same 'sss's, to chyba styl węża.
Nie możesz wcisnąć na raz dwu przeciwnych kierunków, tzn teoretycznie możesz ale zrób to potem na gałce. Combo to sekwencyjne wykonanie wielu ciosów, na które składają się zarówno kierunki jak i uderzenia. Wszystkie zazwyczaj wklepywane są po sobie. W odstępach zależnych od szybkości wyprowadzanego ciosu oraz opóźnienia uzyskiwanego po nim.
Jeśli uderzysz za wcześnie nie zachowasz ciągłości kombinacji. Wciśnięcie przycisku zbyt późno, również spowoduje przerwanie combo i wykonanie zwykłego ruchu. W SSF4 przedziały czasowe przeznaczone na wykonanie poszczególnych złożonych kombinacji są dosyć elastyczne. Sam musisz wyczuć odpowiedni rytm, najlepiej podczas treningów.
Grając na klawiaturze wciskaj kombinacje przycisków tak jakbyś "bębnił" palcami po blacie z nudów, jeden po drugim... prędko zauważysz, że Twoja postać na pewno wykona coś spektakularnego co zapamiętasz do końca życia!
Przejdź trening mode, tam dowiesz się dużo o wybranej postaci i poznasz wiele podstawowych zagrań, które możesz tam trenować do końca świata.
A potem wskocz na grę przez internet. SSF4AE oferuje świetny net-play nawet dla słabych łącz i sporo twardych zawodników, o wiele mocniejszych niż boss z singla.
Morgotheron
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13-03-2012, 19:55

Re: Super Street fighter 4 arcade edition

Post autor: Morgotheron »

Akuma ten pierwszy kombos, to co różowe wali z rak.
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Super Street fighter 4 arcade edition

Post autor: J.a.r.e.k. »

Wobec tego należy wcisnąć klawisze w podanej kombinacji (podaję różne spotykane notacje):

1) |\- + P (P - jak Pięść)
2) d, dp, p + P (dp jak dół + przód)
3) qcf + P (qcf jak ćwierć koła w przód rozpoczynając od strzałki w dół)
4) Obrazek
źródło:
[Spoiler ]
*Plus oznacza, że należy wcisnąć pięść równocześnie z poprzedzającym ją kierunkiem (tj. "przód", pisze przód a nie prawo gdyż wszystkie powyższe kombinacje podane są dla zawodnika zwróconego w prawą stronę i jest to standard, więc jeśli Twój Akuma stoi zwrócony w lewo, odbij lustrzanie kierunki i uzyskasz efekt). Jeśli nie wciśniesz równocześnie, nic złego się nie stanie :). Jak już mówiłem SSF4 jest elastyczny dzięki czemu możesz odpowiednio "buforować" wyprowadzane kombinacje co pomaga w "wyciąganiu" trudniejszych kombosów, ale to zupełnie inny temat od którego pełno tu specjalistów i na pewno również się udzielą.

Powyższy specjal, który nota bene nie jest kombosem, można wykonać również będąc w powietrzu podczas skoku, wówczas poleci pod kątem w dół (aczkolwiek ten nikczemny sposób znany jest przede wszystkim z gry niższej klasy jaką reprezentuje np. Chris ;p).

W internecie jest dużo pomocnych materiałów polskich i zagranicznych, podstawowe "listy ciosów", taktyki oraz dywagacje szalonych świrów, trzeba klasycznie poszukać w Google.
Morgotheron
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13-03-2012, 19:55

Re: Super Street fighter 4 arcade edition

Post autor: Morgotheron »

Wielkie dzięki. I dobrze, że od razu linka do strony dałeś, to sobie z niej pokorzystam.
Morgotheron
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13-03-2012, 19:55

Re: Super Street fighter 4 arcade edition

Post autor: Morgotheron »

Wychodzi!!!! I może zna ktos kod do gry bo nie mam go a potrzebny mi do pełenj wersji.
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Super Street fighter 4 arcade edition

Post autor: Di »

Kod musisz kupić (powinny być na Allegro). Arcade Edition portowała na PC polska firma, więc tym bardziej warto wydać na tę grę kilka groszy :).
Ostatnio zmieniony 17-03-2012, 05:05 przez Di, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Super Street fighter 4 arcade edition

Post autor: Chris »

Ogolnie (jesli mozna) to warto kupować oryginały takich gier :)
Obrazek
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Super Street fighter 4 arcade edition

Post autor: J.a.r.e.k. »

Ostatnio odszukałem w necie ciekawą paczkę wszystkich odgłosów z SSF4, oryginalne nagrania bez podkładu.

Dla wszystkich fanatyków modowania swoich dzwonków na komórkę :D, podaję ten ciekawy link.

Official SSF4 voice pack (from blackmarket)

Raging Typhoon! Pozdro.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Super Street fighter 4 arcade edition

Post autor: Martins »

J.a.r.e.k. pisze:Ostatnio odszukałem w necie ciekawą paczkę wszystkich odgłosów z SSF4, oryginalne nagrania bez podkładu.

Dla wszystkich fanatyków modowania swoich dzwonków na komórkę :D, podaję ten ciekawy link.

Official SSF4 voice pack (from blackmarket)

Raging Typhoon! Pozdro.
Jareczek, jakieś kieprawe te odgłosy - zestaw chyba niepełny. Odpaliłem wszystkie nagrania Toreadora i nie ma: Soak in your own blood, Jareczek. Bloody High Claw!!!

EDIT: Już znalazłem, w taki razie nie było zawracania czterech liter.

BTW: Po wielu godzinach prób pękł jeden (number 22) z "przeklętych" triali by Crimson Viper. (:hurra:). Teraz na tapecie Cody 24 - męczę już kilka godzin i lipa - ale ze mnie lewus (na necie nerdy trzaskają to po paru minutach). Mam nadzieję, że nie wymięknę w końcówce trialowania, bo po tylu godzinach nerwówki jestem już blisko końca (ponad 95% akcji zrobione). Honmarowicze! Dajcie mi siłę!!!
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Super Street fighter 4 arcade edition

Post autor: mg1987 »

/me przekazuje Martinsowi siłę.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Super Street fighter 4 arcade edition

Post autor: Martins »

Udało się ludziska!!!! Dzięki za wsparcie!!! Po około 287 godzinach i nie ważne jak wielu minutach pękły wszystkie triale i jednocześnie trofea w SUPER STREET FIGHTER 4: ARCADE EDITION!!! Po około trzech miechach mordęgi osiągnąłem to, co sobie zamierzyłem - wspaniałe uczucie ludziska!!!!

Krótki zestaw stastów apropo trzech ostatnich triali:

1. C.VIPER TRIAL 24 - około 10 godzin treningów zanim wyszedł - tak, mój manual nie istnieje!!
2. IBUKI 24 - niespełna 5 godzin męk, potem zorientowałem się, że jedną część akcji niepotrzebnie maszuję i gdy tego zaprzestałem, po kilkunastu próbach wyszło!!!
3. EL FUERTE 24 - Jarek wyśmiewał mnie, gdy głosiłem jedyną i niezaprzeczalną prawdę wszechświata, czyli to, że to jedna z najtrudniejszych akcji w grze. Stety miał rację - pękła po niecałych 45 minutach treningu!!!!

Po osiągnięciu zamierzonego celu osiągnąłem NIRVANĘ!!!!!

Pora na creditsy: dzięki MG1987 za wsparcie duchowe, Jarkowi za pomoc praktyczną, a także kilku anonimowym ludziom z internetu, kilku mniej anonimowym ludziom z internetu (pozdro ludziska z forum Wstecznego Odskoku Do Tyłu), którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego niesamowitego sukcesu osobistego. SENKJU OL!!!!!
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Super Street fighter 4 arcade edition

Post autor: J.a.r.e.k. »

Gratulacje!

I niech od dziś ta pamiętna data mego, ku uciesze nielicznych a rozpaczy co poniektórych, przyjścia na świat, będzie symbolem męki a zarazem nirvany naszego wspaniałego przyjaciela oraz monumentem jego wspaniałego wyczynu, do którego tak bardzo mi daleko.

Mam nadzieję, iż w przeciwieństwie do FF7 tutaj, nie skasują Ci się sejwy.
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów oraz ogromu walk z drugim najlepszym graczem na świecie, mną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Street Fighter”