Arcade stick

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
PiotrekLdz
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 30-09-2012, 11:11

Re: Arcade stick

Post autor: PiotrekLdz »

Super, w takim razie będę czujny i jak tylko pojawi się okazja... kupię : )
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Yamada »

Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekLdz
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 30-09-2012, 11:11

Re: Arcade stick

Post autor: PiotrekLdz »

Niedostępny ;]
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Arcade stick

Post autor: Di »

Jeśli chcesz kupić naprawdę dobry sprzęt, to na Twoim miejscu wstrzymałbym się z tym zakupem na jakąś okazję lub dołożył trochę. Sticka Hori według mnie powinny kupować wyłącznie osoby, u których naprawdę ciężko z budżetem lub takie, które chcą się pobawić. Mnie od tego sticka odstrasza jego wykonanie - jest bardzo lekki, a plastik, z którego jest wykonany (w całości, swoją drogą), słabo się prezentuje, przyciski i gałka są kiepskiej jakości.
No i największy minus to przymus grania bezprzewodowego, który nie dość, że sprawia, że jest niewygodny (gramy, gramy i... baterie się rozładowują), to dodatkowo generuje co najmniej jedną klatkę laga (1 klatka zawsze występuje podczas bezprzewodowego grana na Sixaxisie i DS3, więc tu może być więcej). Poza tym bezprzewodowe kontrolery są banowane na turniejach ;).

Tutaj znajdziesz recenzję tego sticka:
Awatar użytkownika
PiotrekLdz
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 30-09-2012, 11:11

Re: Arcade stick

Post autor: PiotrekLdz »

Potrzebuję konkretnego, szybkiego doradztwa. Jednak klatka to sporo biorąc pod uwagę, że może wpłynąć na grę w sposób pośredni. Zakotwiczy się w świadomości i zawsze będę zwalał przegraną na tą klatkę... : )

Turnieje raczej sobie odpuszczę, chyba, że te on-line.

W takim razie może zaproponuj Sticka, gdzie ewentualnie mógłbym go dostać lub jakie portale śledzić w jego poszukiwaniu.

Przepraszam za moje lenistwo ale w światku gier byłem długo nieobecny, wiem, że sporo się pozmieniało... Stronka Kowala jest spoko ale człowiek nie świadczy już usług handlowych z tego co pisze więc nie zawracam mu głowy.
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Arcade stick

Post autor: Di »

Polecić mogę oczywiście coś sprawdzonego, czyli Mad Catz, Hori (nowsze modele) czy eightarc, ewentualnie Qanba (choć tu słyszałem kilka niepochlebnych opinii). Gdzie szukać? Allegro, eBay/PlayAsia (jeśli chcesz się bawić w zagraniczne zakupy) lub polskie fora: Honmaru, PSX Extreme lub Backdash.
VanDarkholme
Student
Student
Posty: 62
Rejestracja: 31-05-2010, 16:15

Re: Arcade stick

Post autor: VanDarkholme »

Imo nie warto bawic sie w granie z nonameowymi stickami, masz juz 3 stowy a to juz ponad polowa do kupienia nowego sticka z sanwą, ba, pewnie znajdziesz nawet uzywany stick z sanwą za ta kase. Nie ma co sie bawic w jakies biedne polprodukty, zwlaszcza nie widze sensu w wydaniu 150-200 zl na badziewnego sticka , a potem kolejne 400-600 na jakis nowy i dobry. Zawsze mozesz zmodowac i wyjdzie Ci to troche taniej, ale ja bym na Twoim miejscu kupil juz jakis normalny, budzetowy stick, zwlaszcza ze nie bedzie raczej problemu z odsprzedaniem go gdyby sie znudzil
backdash.pl
Awatar użytkownika
PiotrekLdz
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 30-09-2012, 11:11

Re: Arcade stick

Post autor: PiotrekLdz »

Dobra, robię customa. Znam się na stolarce, mogę zrobić dobre pudło + otwory. Czy jest ktoś chętny do współpracy? Mam na myśli zakup części i ewentualnie pomoc z interfacem. Najlepiej ktoś z Łodzi, żeby się spotkać i ustalić plan działania. Od razu zrobilibyśmy więcej Sticków. Wspólnymi siłami będzie taniej, szybciej i lepiej.
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Arcade stick

Post autor: Di »

Jeśli będziesz na turniejach bijatyk na MFKiG (choćby jako widz) w weekend, to zagadaj do mnie (popytaj o mnie). Poznam Cię z Księżycem z Łodzi, który pół roku temu robił sobie hitboksa (AS z przyciskami kierunkowymi zamiast gałki).
Awatar użytkownika
PiotrekLdz
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 30-09-2012, 11:11

Re: Arcade stick

Post autor: PiotrekLdz »

Ok, w takim razie przyjdę tam jako widz. Interesuje mnie w szczególności jak kupić joy-a Sanwy żeby było tanio i jakieś przyciski do tego. Interface chyba przelutuję z pada. Narzędzia wszystkie niezbędne mam więc powinno pójść łatwo. Będę Cię szukał.
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Arcade stick

Post autor: J.a.r.e.k. »

Siemano.

Ja polecam zakupy na www.arcadeshop.de, dobry sprzęt, w miarę szybka dostawa. Kupisz tam Sanwę, Seimitsu i inne mniej znane - zarówno gałę jak i przyciski, plus gadżety. PLUS na stronie jest kultowy arcade quiz, który umili Ci oczekiwania na zakupiony sprzęt (ok 2-tyg) ;)

Części do ostatniego Sticka zamawiałem z kolei z lizardlick.com ale z tego co widzę to strona upadła, a szkoda bo sklep był wypas ale nie interesowałem się później już jego losem.

Pozdr.
Awatar użytkownika
PiotrekLdz
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 30-09-2012, 11:11

Re: Arcade stick

Post autor: PiotrekLdz »

Właśnie przeglądałem tę stronę kiedy zobaczyłem Twój komentarz. Za Joy Seimitsu i 8 przycisków Sanwy wyszło mi w przeliczeniu 185 zł (Euro = 4.11). Całkiem rozsądnie. A czy Ty dokupiłeś interface i okablowanie? Czy rozwiązałeś ten problem w inny sposób?
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Ren »

PiotrekLdz pisze:Właśnie przeglądałem tę stronę kiedy zobaczyłem Twój komentarz. Za Joy Seimitsu i 8 przycisków Sanwy wyszło mi w przeliczeniu 185 zł (Euro = 4.11). Całkiem rozsądnie. A czy Ty dokupiłeś interface i okablowanie? Czy rozwiązałeś ten problem w inny sposób?
Nie zapomnij o kosztach wysyłki :)

Jeśli bedziesz coś brał, daj znać bo potrzebowałbym pare rzeczy i myślę że kilka innych osób również.
Jeśli masz pytania co do wyboru joya - daj znać (gram w tekkena i vf).
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Arcade stick

Post autor: J.a.r.e.k. »

@Piotr

Ja modowałem, więc pudło już miałem, PCB też, poza tym dokupowałem jedynie joya, przyciski, trochę kolorowego drutu z klipsami (to nie jest techniczna nazwa) do podłączenia przycisków z PCB, jakieś klipsy do porzadkowania, grupowania kabli (to akurat chyba z lizarda wtedy brałem), grosze to kosztowało a przy okazji przyszło w jednej paczce. Ważną rzeczą jest byś zwrócił uwagę czy joystick sprzedają z ball/bat topem czy nie. Generalnie nie, więc o nim nie zapomnij ;)
Awatar użytkownika
PiotrekLdz
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 30-09-2012, 11:11

Re: Arcade stick

Post autor: PiotrekLdz »

Ok Ren. W przyszłym tygodniu będę składał zlecenie kupna, skontaktuję się z Tobą. Zdzwonimy się i ustalimy szczegóły.

Dzięki Jarek za wskazówkę. Trochę bym się zdziwił jakbym dostał Joy'a bez gałki :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”